Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marbor

Mamaginekolog

Polecane posty

Gość Gordi
1 godzinę temu, Gość Aga napisał:

Podobają Wam się te " Adamy" ? 

Mój mąż był tego nie ubrał 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ika
11 godzin temu, Gość ANNN napisał:

Oj niska i to bardzo....

Ta wózek za jakieś 4 tysiące + dodatki za drugie tyle to klasa średnia albo niska, wezcie baby 

 

2 godziny temu, Gość Gordi napisał:

Mój mąż był tego nie ubrał 🤪

Ubrał? Jak można ubrać ubranie? Bierzesz jedno ubranie i wkładasz na drugie ubranie? Chyba „założył” 🤦🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Ika napisał:

Ta wózek za jakieś 4 tysiące + dodatki za drugie tyle to klasa średnia albo niska, wezcie baby 

 

Ubrał? Jak można ubrać ubranie? Bierzesz jedno ubranie i wkładasz na drugie ubranie? Chyba „założył” 🤦🏻‍♀️

Ale ubrać się w ubrania już możesz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgoście

To Katjenki tak wypisują i mama ginekolog od dawna   instagram w języku rosyjskim zapisała w tytule.

Ten drugi rezydent Falecki też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Widzieliście musicologist? O tym, ze ona uwielbia MG wiedziałam, ale dzisiejsze instatories z uszami jej i męża mnie powaliło. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ask
31 minut temu, Gość Gosc napisał:

Widzieliście musicologist? O tym, ze ona uwielbia MG wiedziałam, ale dzisiejsze instatories z uszami jej i męża mnie powaliło

Nic nie ma u niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ika
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ale ubrać się w ubrania już możesz 😉

„ Mój mąż by tego nie ubrał” a „ mój mąż by się w to nie ubral” to jednak różnica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ana
10 minut temu, Gość Ika napisał:

„ Mój mąż by tego nie ubrał” a „ mój mąż by się w to nie ubral” to jednak różnica 

Nie wiem z której części Polski jesteś ale u mnie ludzie mówią, że ktoś by coś lub nie ubrał, mówiąc o tym co ma założyć na siebie. 🤷‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ika
2 godziny temu, Gość Gość ana napisał:

Nie wiem z której części Polski jesteś ale u mnie ludzie mówią, że ktoś by coś lub nie ubrał, mówiąc o tym co ma założyć na siebie. 🤷‍♀️ 

„ Niepoprawne jest także ubieranie płaszcza, czapki czy butów(wskazywałoby bowiem na ubieranie wskazanych części garderoby w kolejne). Tego typu konstrukcje są południowopolskimi regionalizmami, niedopuszczalnymi w polszczyźnie ogólnej.” To jest po prostu niepoprawne. Mówisz do męża „ubierz dziecko” - oznacza to, że ma je ubrać. „ubierz buty” ma nałożyć butom garderobę? Bez sensu 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Zrodlo: poradnia językowa uni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana
19 minut temu, Gość Ika napisał:

„ Niepoprawne jest także ubieranie płaszcza, czapki czy butów(wskazywałoby bowiem na ubieranie wskazanych części garderoby w kolejne). Tego typu konstrukcje są południowopolskimi regionalizmami, niedopuszczalnymi w polszczyźnie ogólnej.” To jest po prostu niepoprawne. Mówisz do męża „ubierz dziecko” - oznacza to, że ma je ubrać. „ubierz buty” ma nałożyć butom garderobę? Bez sensu 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Zrodlo: poradnia językowa uni 

Czepiasz się regionalizmu w mowie potocznej, a niektórzy książki z błędami językowymi wydają... 😂 Ale jeśli ci ułożyło, to proszę bardzo 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
12 minut temu, Gość Ana napisał:

Czepiasz się regionalizmu w mowie potocznej, a niektórzy książki z błędami językowymi wydają... 😂 Ale jeśli ci ułożyło, to proszę bardzo 😉

Tak się nie mówi i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia
24 minuty temu, Gość Agnieszka napisał:

Tak się nie mówi i tyle 

Najlepiej mówi i pisze mama g. To są dopiero jaja. Wtórny analfabetyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawda prawda
2 godziny temu, Gość Ika napisał:

„ Niepoprawne jest także ubieranie płaszcza, czapki czy butów(wskazywałoby bowiem na ubieranie wskazanych części garderoby w kolejne). Tego typu konstrukcje są południowopolskimi regionalizmami, niedopuszczalnymi w polszczyźnie ogólnej.” To jest po prostu niepoprawne. Mówisz do męża „ubierz dziecko” - oznacza to, że ma je ubrać. „ubierz buty” ma nałożyć butom garderobę? Bez sensu 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Zrodlo: poradnia językowa uni 

Nie mogę znieść tego błędu językowego, a wyglada na to, ze cały instagram i nawet osoby w telewizji publicznej go popełniają 🤦🏼‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażka
10 godzin temu, Gość Ika napisał:

Ta wózek za jakieś 4 tysiące + dodatki za drugie tyle to klasa średnia albo niska, wezcie baby 

 

Ubrał? Jak można ubrać ubranie? Bierzesz jedno ubranie i wkładasz na drugie ubranie? Chyba „założył” 🤦🏻‍♀️

Wam już całkiem odjeba.o baby z tym poprawianiem jak co się pisze. Dajcie spokój. Nicole by Wam tego nie puściła płazem. Zaraz by zrobiła story,  żeby jej nie poprawiać 😂😂😂🖕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda
53 minuty temu, Gość Grażka napisał:

Wam już całkiem odjeba.o baby z tym poprawianiem jak co się pisze. Dajcie spokój. Nicole by Wam tego nie puściła płazem. Zaraz by zrobiła story,  żeby jej nie poprawiać 😂😂😂🖕

No odje...bało babom, prawda. To wątek o mg. Ona na pewno nie puściłaby płazem takich uwag, nie tylko zrobiłaby story, ale jeszcze napuściła psychofanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgość NIE OLEWAJ

Koniecznie trzeba poprawiać !

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha
2 godziny temu, Gość gośćgość NIE OLEWAJ napisał:

Koniecznie trzeba poprawiać !

 

 

 

Mózg sobie popraw, to nie wątek poprawnego wysławiania się tylko wątek o mg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ika

Nie wiem jak można tak mówić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilonka

Mg chętnie poprawiajcie a tutaj pretensja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ask
2 godziny temu, Gość Ilonka napisał:

Mg chętnie poprawiajcie a tutaj pretensja 

Ja rozumiem, że należy dbać o poprawność językową ale naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy poziomem kafeterii a poziomem, jaki powinien prezentować lekarz? Tutaj jest zlepek różnych wypowiedzi, niekoniecznie purystów językowych natomiast lekarz, który (jak sama twierdzi) ma "misję" edukowania społeczeństwa powinien o poprawność języka dbać szczególnie. Myślę, że wątki dotyczące kwestii językowych znajdziesz gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgość z Gminy

INFORMACJE dotyczące zdrowia kobiet z perspektywy macierzyństwa i zdrowia dzieci od momentu poczęcia,  m.in. zdrowie prokreacyjne, ciąża i poród, karmienie piersią, zdrowie dziecka, , rekomendacje dotyczące żywienia, Z SIATKAMI CENTYLOWYMI, PLUS PRAWO ,GDY MAMA WRACA DO PRACY ,to wszystko jest w DARMOWYM PORADNIKU NA STRONIE

Ministerstwa Zdrowia www.gov.pl zdrowie-matki-i-dziecka.

CZY jesteś z gminy  czy stolicy to nie tylko , że za darmo poradnik , ale praktyczny i świetny z recenzją specjalistów lekarzy. Napisany prostą, poprawną polszczyzną .

W naszej gminie i sąsiednich gminach  przyszłe mamy otrzymują bonus pieniężny !  Wystarczy wydrukować  poradnik  , zrobić otwory dziurkaczem biurowym i włożyć do zakupionego w sklepie internetowym czy lokalnym segregatora .

Nic prostszego napisać i wydrukować sobie strony z rubryką na imię i nazwisko , notatki czy ze swoją okładką. Fajne koszulki na dokumenty do dodawania do segregatora  są do kupienia w sklepie internetowym czy lokalnym odpowiadające rozmiarowi segregatora.

To  klasa pod względem merytorycznych treści  i poprawnej polszczyzny dla każdej Mamy , a wystarczy kliknąć i jest za darmo kompendium wiedzy do robienia dla swojego  użytku  czy podarowania  segregatora.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani

  Znowu gdzies jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga
5 godzin temu, Gość Ask napisał:

Ja rozumiem, że należy dbać o poprawność językową ale naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy poziomem kafeterii a poziomem, jaki powinien prezentować lekarz? Tutaj jest zlepek różnych wypowiedzi, niekoniecznie purystów językowych natomiast lekarz, który (jak sama twierdzi) ma "misję" edukowania społeczeństwa powinien o poprawność języka dbać szczególnie. Myślę, że wątki dotyczące kwestii językowych znajdziesz gdzie indziej

Każdy Polak powinien mówić poprawnie, niezależnie od tego czy jest bardziej czy mniej wykształconym. Dobrze komuś wypominać, szkoda, że osoby krytykujące tutaj same mają problem. To nie jest jakaś fizyka kwantowa, to wasz Ojczysty język! Ale jak się w szkole spało...cóż...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość dla każdej Mamy
1 godzinę temu, Gość gośćgość z Gminy napisał:

INFORMACJE dotyczące zdrowia kobiet z perspektywy macierzyństwa i zdrowia dzieci od momentu poczęcia,  m.in. zdrowie prokreacyjne, ciąża i poród, karmienie piersią, zdrowie dziecka, , rekomendacje dotyczące żywienia, Z SIATKAMI CENTYLOWYMI, PLUS PRAWO ,GDY MAMA WRACA DO PRACY ,to wszystko jest w DARMOWYM PORADNIKU NA STRONIE

Ministerstwa Zdrowia www.gov.pl zdrowie-matki-i-dziecka.

CZY jesteś z gminy  czy stolicy to nie tylko , że za darmo poradnik , ale praktyczny i świetny z recenzją specjalistów lekarzy. Napisany prostą, poprawną polszczyzną .

W naszej gminie i sąsiednich gminach  przyszłe mamy otrzymują bonus pieniężny !  Wystarczy wydrukować  poradnik  , zrobić otwory dziurkaczem biurowym i włożyć do zakupionego w sklepie internetowym czy lokalnym segregatora .

Nic prostszego napisać i wydrukować sobie strony z rubryką na imię i nazwisko , notatki czy ze swoją okładką. Fajne koszulki na dokumenty do dodawania do segregatora  są do kupienia w sklepie internetowym czy lokalnym odpowiadające rozmiarowi segregatora.

To  klasa pod względem merytorycznych treści  i poprawnej polszczyzny dla każdej Mamy , a wystarczy kliknąć i jest za darmo kompendium wiedzy do robienia dla swojego  użytku  czy podarowania  segregatora.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażka
5 godzin temu, Gość Pani napisał:

  Znowu gdzies jedzie

Gdziekolwiek by nie pojechała mam nadzieję, że odłoży ten przeklęty telefon i odpocznie z rodziną. Krajobrazy, hotele,  tego mnóstwo na insta a kto jej odda ten czas potem zmarnowany na insta,  zamiast cieszyć się wolnym czasem i rodziną to telefon ciągle w łapie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bez tego i tamtego

 Mamy  jak oszczędzacie  w ciągu roku ?  Gdy unikać spontanicznych  zakupów łatwo o dystans i nie ma się  

fiinansowego obciążenia z tyłu głowy, ale fajny relax  szczególnie gdy planujecie wakacje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahaha
38 minut temu, Gość gość bez tego i tamtego napisał:

 Mamy  jak oszczędzacie  w ciągu roku ?  Gdy unikać spontanicznych  zakupów łatwo o dystans i nie ma się  

fiinansowego obciążenia z tyłu głowy, ale fajny relax  szczególnie gdy planujecie wakacje.

 

 

To jest wątek o MG. won stąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Współczuję jej uzależnienia od telefonu, nawet do wanny go bierze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  TAK LEKKO
1 godzinę temu, Gość Hahaha napisał:

To jest wątek o MG. won stąd. 

1 godzinę temu, Gość Hahaha napisał:

Nabierajmy  dystansu do spontanicznych zakupów  i chwalmy się ,bo jest naprawdę czym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiku

Zmęczona jest bo dzieci dały jej popalić... 4 dni!! A i tak sama z nimi była, bo przecież ona nie może zostać z dwójką naraz sama.... Ją chyba to macierzyństwo męczy i dlatego szuka tyle innych zajęć, żeby nie pobyć z dziećmi...... Dzieci to chyba dla niej taki dodatek do tego jej wg niej idealnego świata... Takie mam wrażenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×