Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiona

Czy naprawde w sklepach jest tak drogo?

Polecane posty

Gość agusia
2 minuty temu, Gość werty napisał:

z ta goraczka to przesadziłas, trzeba było próbowac  zbic, i wołac tylko jakby nie schodziła. Do mnie raz matka wezwała tez dawno temu  jak miałam ponad 39 stopni, ale mi było głupio... Potem do kogos karetka moze nie zdązyc dojechac przez takie rzeczy

Szkoda byłoby mi tego kogoś, ale bardziej szkoda byłoby mi własnego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Może nie kartki, ale pamiętam bezrobocie sięgające 30 procent, szpitale gorsze niż w HONDURASIE. Byłam w różnych miejscach i krajach jak np Afryka, Panama, Honduras czy Malawi i nawet tam stoją lepiej od Polaków. Jesteście na 6 miejscu na liście krajów najmniej rozwiniętych

TO powiedz nam Polakom skad ty jestes zebysmy mogli obejrzec twoje urocze statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werty
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Może nie kartki, ale pamiętam bezrobocie sięgające 30 procent, szpitale gorsze niż w HONDURASIE. Byłam w różnych miejscach i krajach jak np Afryka, Panama, Honduras czy Malawi i nawet tam stoją lepiej od Polaków. Jesteście na 6 miejscu na liście krajów najmniej rozwiniętych

Cha cha cha. Ale jakies dziecko wypisuje brednie. Obejrz sobie na yt jak wygląda w wielu krajach mało rozwinietych, na Haiti jest taka bieda, ze tam jedza ciastka z błota zeby tylko zapełnic czyms zoładek.

Sa obecnie kraje w Afryce, gdzie jak kobieta chce rodzic w szpitalu, to musi isc do neigo pieszo np. 2 dni, a następnie koczowac pod szpitalem. Wezma ja dopiero na porodówke jakby miała skurcze. Tam obecnie z tego co było na filmie co 16 kobieta umiera przy porodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werty
2 minuty temu, Gość agusia napisał:

Szkoda byłoby mi tego kogoś, ale bardziej szkoda byłoby mi własnego dziecka.

Ale w czym szkoda, czy to taka filozofia podac paracetamol zeby zbic temperaturę? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Może nie kartki, ale pamiętam bezrobocie sięgające 30 procent, szpitale gorsze niż w HONDURASIE. Byłam w różnych miejscach i krajach jak np Afryka, Panama, Honduras czy Malawi i nawet tam stoją lepiej od Polaków. Jesteście na 6 miejscu na liście krajów najmniej rozwiniętych

To ci emigranci głupi, że do Europy uciekają, lepiej może do Afryki z powrotem lub Honduras....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość werty napisał:

Cha cha cha. Ale jakies dziecko wypisuje brednie. Obejrz sobie na yt jak wygląda w wielu krajach mało rozwinietych, na Haiti jest taka bieda, ze tam jedza ciastka z błota zeby tylko zapełnic czyms zoładek.

Sa obecnie kraje w Afryce, gdzie jak kobieta chce rodzic w szpitalu, to musi isc do neigo pieszo np. 2 dni, a następnie koczowac pod szpitalem. Wezma ja dopiero na porodówke jakby miała skurcze. Tam obecnie z tego co było na filmie co 16 kobieta umiera przy porodzie. 

Czekam az sie pochwali z ktorej tak ostro rozwinietej afrykanskiej nacji pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość agusia napisał:

To ci emigranci głupi, że do Europy uciekają, lepiej może do Afryki z powrotem lub Honduras....

Ta osoba powinna stac ze znakiem i strzalke w kierunku Afryki pokazywac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia
1 minutę temu, Gość werty napisał:

Ale w czym szkoda, czy to taka filozofia podac paracetamol zeby zbic temperaturę? 

 

A czy ja jestem lekarzem? Może być zapalenie opon mózgowych, o co właśnie podejrzewali, a okazało się coś innego, wredna choroba wirusowa przyniesiona ze szkoły i wcale nie taka typowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

Ta osoba powinna stac ze znakiem i strzalke w kierunku Afryki pokazywac 

Lub zawracać skąd przybyli 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

W stosunku do zarobków nie jest najtaniej, zauwazylam ze osoby które wracają do kraju maja problem z przestawieniem na tutejsze ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werty

To zeby podac paracetamol trzeba byc lekarzem?? Moze to... byc wszystko.  Na tej zasadzie kazdy co ma katar mogłby wołac pogotowie bo przeciez nie wiadomo co mu dolega. swoja droga, jak sie idzie to lekarza rodzinnego to oni tez daja leki nei wiedzac co komu dolega, bo przeciez na oko nie stwierdza bez badan, pobrania wymazów, itp.

Na wirusy antybiotyk nie działa, w Polsce większosc nawet tego nie wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ceny sa wszedzie podobne tylko zarobki inne.  Natomiast nie mozna uogolniac.  Wiele osob w Polsce ma sie calkiem dobrze.  Wiele Polakow na obczyznie ma sie srednio.  Wszedzie da sie zyc.  Kazdy sobie wybiera co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość werty napisał:

To zeby podac paracetamol trzeba byc lekarzem?? Moze to... byc wszystko.  Na tej zasadzie kazdy co ma katar mogłby wołac pogotowie bo przeciez nie wiadomo co mu dolega. swoja droga, jak sie idzie to lekarza rodzinnego to oni tez daja leki nei wiedzac co komu dolega, bo przeciez na oko nie stwierdza bez badan, pobrania wymazów, itp.

Na wirusy antybiotyk nie działa, w Polsce większosc nawet tego nie wie. 

Większość to ty, a inni wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość werty napisał:

To zeby podac paracetamol trzeba byc lekarzem?? Moze to... byc wszystko.  Na tej zasadzie kazdy co ma katar mogłby wołac pogotowie bo przeciez nie wiadomo co mu dolega. swoja droga, jak sie idzie to lekarza rodzinnego to oni tez daja leki nei wiedzac co komu dolega, bo przeciez na oko nie stwierdza bez badan, pobrania wymazów, itp.

Na wirusy antybiotyk nie działa, w Polsce większosc nawet tego nie wie. 

Jak dziecko ma 40 stopni goraczki z nietypowymi objawami to chyba normalne, ze matka sie przestraszy i wezwie karetke, zeby zobaczyc czy dziecko nie potrzebuje szpitala.  Tak trudno zrozumiec rodzica w panice?  Nie napisano ile dziecko mialo lat, ale wyobrazasz sobie niemowlaka z 40 stopniami goraczki?  

CO do antybiottykow to glupoty opowiadacie, ze tylko w Polsce rozdaja je jak cukierki.  Jest tak wszedzie w krajach zachodnich i dopiero teraz zaczynaja isc po rozum do glowy i to ograniczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Większość to ty, a inni wiedzą.

Dokladnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ceny sa wszedzie podobne tylko zarobki inne.  Natomiast nie mozna uogolniac.  Wiele osob w Polsce ma sie calkiem dobrze.  Wiele Polakow na obczyznie ma sie srednio.  Wszedzie da sie zyc.  Kazdy sobie wybiera co chce.

Dokladnie w sedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Akurat od 10 lat mieszkam w UK. Same jesteście z Afryki. Ja już się Polkom nie czuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Akurat od 10 lat mieszkam w UK. Same jesteście z Afryki. Ja już się Polkom nie czuję. 

I po polskiemu juz pisac tez nie umisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Akurat od 10 lat mieszkam w UK. Same jesteście z Afryki. Ja już się Polkom nie czuję. 

Od kiedy Polska to Afryka? Już rozumiemy dlaczego wyemigrowałaś do UK, myślałaś że mieszkasz w Afryce, Polkom nie byłaś to nie możesz czuć się Polkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiona

Zaśmiecilyscie mi temat tymi durnymi przepychankami o karetce,paracetamolu itp!!😲😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mówię za to perfekt po angielsku. Polski mi niepotrzebny. Mam męża anglika i angielskich przyjaciół. Żyje w rozwiniętym kraju, gdzie w szpitalach są rezonanse i tomografy; gdzie bezrobocie nie wynosi 18 procent i gdzie człowiek żyje godnie. Ty znasz dobrze polski, ale co z tego, skoro pracujesz w kraju, gdzie pensja minimalna to 200 funtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia
1 minutę temu, Gość Fiona napisał:

Zaśmiecilyscie mi temat tymi durnymi przepychankami o karetce,paracetamolu itp!!😲😱

Ale możesz sobie porównać poziom osob z emigracji i z kraju. Wybierzesz w jakim otoczeniu chcesz żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Akurat od 10 lat mieszkam w UK. Same jesteście z Afryki. Ja już się Polkom nie czuję. 

Wlasnie spojrzalam na statystyki i wyobraz sobie, ze UK plasuje jedno miejsce nad Polska w dziedzinie ilosci lekarzy, pielegniarek, ale Polska ma wiecej lozek w szpitalach.  Rzeczywiscie masz sie czym chwalic w zakresie opieki zdrowotnej HAHA

The thinktank’s research found that the UK has the third-lowest number of doctors among the 21 nations, with just 2.8 per 1,000 people, barely half the number in Austria, which has 5.1 doctors per 1,000 of population.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mówię za to perfekt po angielsku. Polski mi niepotrzebny. Mam męża anglika i angielskich przyjaciół. Żyje w rozwiniętym kraju, gdzie w szpitalach są rezonanse i tomografy; gdzie bezrobocie nie wynosi 18 procent i gdzie człowiek żyje godnie. Ty znasz dobrze polski, ale co z tego, skoro pracujesz w kraju, gdzie pensja minimalna to 200 funtów.

I bet my english i much better than yours.  Apparently, so is my polish.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mówię za to perfekt po angielsku. Polski mi niepotrzebny. Mam męża anglika i angielskich przyjaciół. Żyje w rozwiniętym kraju, gdzie w szpitalach są rezonanse i tomografy; gdzie bezrobocie nie wynosi 18 procent i gdzie człowiek żyje godnie. Ty znasz dobrze polski, ale co z tego, skoro pracujesz w kraju, gdzie pensja minimalna to 200 funtów.

Polski ci niepotrzebny ale Polacy bardzo, skoro tutaj pieprzysz jak poparzona. Widać ci brytyjscy przyjaciele nie znają twojego angielskiego, więc szukasz pogawędek wśród nie swoich Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość agusia napisał:

Ale możesz sobie porównać poziom osob z emigracji i z kraju. Wybierzesz w jakim otoczeniu chcesz żyć.

Mozna sobie porwnac poziom inteligencji.  Jak to dobrze, ze ona wyjechala i nie zaniza nam ilorazu inteligencji.  Jedna sztuka zalatwiona jeszcze pare takich i bedzie dobrze w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co z tego, że macie lekarzy, jak nie macie sprzętu? Wiecie chociaż co to laparoskop czy dalej was operują przy wyrostku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uk jest ponizej Sloveni, Grecji, Kataru, Singapuru, Korei Poludniowej, Izraelu  i miedzy innymi Cyprusie w rankingu opieki zdrowotnej.  Taka angielka, a nawet nie wie co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Co z tego, że macie lekarzy, jak nie macie sprzętu? Wiecie chociaż co to laparoskop czy dalej was operują przy wyrostku?

Sprzęt bez lekarza jest tylko rzeczą, sam cię nie wyleczy. U nas lekarze przy świecach gołymi rekami i kozikiem robią przeszczepy, jak profesor Wilczur np i co, słyszałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Co z tego, że macie lekarzy, jak nie macie sprzętu? Wiecie chociaż co to laparoskop czy dalej was operują przy wyrostku?

Sprzetu tez macie mniej niz inne nacje.  Wez sobie poczytaj wiadomosci po angielsku oczywicie poniewaz po polsku nie zrozumiesz zanim zaczniesz wypowiadac sie na temat na, ktore nie masz zielonego pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×