Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karooo

Mamusie na październik 2019

Polecane posty

Gość Gość Monia

Karoo- ja nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Różne rzeczy robiłam  A teraz jestem człowiekiem od wszystkiego i od niczego  czyli dbam o pracę biura. Firma małą to i zakres obowiązków szeroki. Współczuję mojej zastepczyni/zastępcy pierwszego etapu wdrazania;)

W ogóle w grudniu skończy mi się umowa i zobaczymy czy mi w ogóle ja przedłuża. Mam różne myśli na ten temat. Ale świadomi nie czekałam z ciąża, bo jednak mam 32 lata i nie ma co czekać. A nową praca zawsze się znajdzie:)

Potrafię w minutę nagle być mega głodna, zjem i czuje się objedzona strasznie. Coś nie mogę wychwycić dobrej ilosci;) ja już pisałam, ze mam obawy, ze mocno przytyje. Na pewno nie leżę  lubię spacerować  być aktywna. Zrezygnowałam z basenu do wizyty u giną, bo po aqaaerobiku miałam takie uczucie napięcia brzucha i spanikowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Karooo napisał:

Dziewczyny, każda z Was ma fb? Może założymy sobie taką tajna, tajna grupę na FB gdzie będziemy tylko my 😉?

Wtedy będzie łatwiej się poznać i co najważniejsze tylko my będziemy widziały co, kto pisze 😉 bo teraz każdy może wejść i sobie poczytać tak ooo.

W poprzedniej ciąży właśnie miałyśmy taka grupę, która funkcje do tej pory czyli już 3 lata 😱 i naprawdę super jest i bardzo pomocna!

Co myślicie?

Karooo pewnie ja jestem za taką grupa na Facebooku 🤗 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalia

Przez pierwsze 3 miesiące nie powinno się w ogóle przytyć. Zapotrzebowanie na kalorie też jest dokładnie takie samo jak przed ciążą, nie powinno się jeść więcej. Dopiero od 4 miesiąca zwiększa się zapotrzebowanie na kalorie o 300 czyli np. Jogurt i banan. Nic więcej. Pamiętajcie że będziecie musiały urodzić te hipopotamki co wyhodujecie.

Ja tez jestem w ciąży, jem tak samo, może staram się zdrowiej, więcej warzyw, odstawiłam słodycze chipsy i napoje słodzone. Generalnie odstawiłam wszystko czego nie dałabym do jedzenia roczniakowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata
Przed chwilą, Gość Kalia napisał:

Przez pierwsze 3 miesiące nie powinno się w ogóle przytyć. Zapotrzebowanie na kalorie też jest dokładnie takie samo jak przed ciążą, nie powinno się jeść więcej. Dopiero od 4 miesiąca zwiększa się zapotrzebowanie na kalorie o 300 czyli np. Jogurt i banan. Nic więcej. Pamiętajcie że będziecie musiały urodzić te hipopotamki co wyhodujecie.

Ja tez jestem w ciąży, jem tak samo, może staram się zdrowiej, więcej warzyw, odstawiłam słodycze chipsy i napoje słodzone. Generalnie odstawiłam wszystko czego nie dałabym do jedzenia roczniakowi.

Dziecko wyciąga z tego co jemy tego czego potrzebuje. Jak mam ochotę na chipsy, to jem chipsy, jak na warzywa to jem warzywa. Wiadomo, że nie należy przesadzać choćby ze względu na siebie samą. Jem to co jadłam do tej pory czyli wszystko oprócz produktów kategorycznie zakazanych. Moja koleżanka w ciąży przytyła 30 kg a dziecko urodziła 2500 także nie widzę związku między tym ile się je i czego 😁 ja przytyłam 13 kg, jadłam jak wróbel bo nie miałam potrzeby jeść dużo a syn się urodził 3870. Także Twoja teoria o hipopotamach nie trzyma się kupy na szczęście 😋

A przez pierwsze 3 miesiące można przytyć maksymalnie 2 kg. I już od nie jednego lekarza to słyszałam 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooo

Cześć Kalia. W którym tygodniu jesteś? Jak się czujesz ?

Ja w sumie się nie znam ile można przytyć itd, po prostu liczy, że 30 kg nie będzie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna33

Witam dziewczyny. Tak się zastanawiam co tu robić. Pobolewa mnie dalej z lewej strony jakby jajnik. Nie ciągle i nie jakoś specjalne mocno no ale jednak. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie i tak się zastanawiam czy nie iść szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooo

Asia może to rozciągająca sie macica? Obserwuj i w razie jak się nasili to szybko do lekarza.

Milena, a Ty potrafisz zrobić taką tajna tajna grupę, żebyśmy byly na niej tylko my i nikt z naszych znajomych z FB o niej nie wiedział ? 🤔 Ja to tak średnio jestem znawca takowych rzeczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Karooo napisał:

Asia może to rozciągająca sie macica? Obserwuj i w razie jak się nasili to szybko do lekarza.

Milena, a Ty potrafisz zrobić taką tajna tajna grupę, żebyśmy byly na niej tylko my i nikt z naszych znajomych z FB o niej nie wiedział ? 🤔 Ja to tak średnio jestem znawca takowych rzeczy ...

Utworzyłam taka grupę jest tajna. Nazywa się tak samo 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata

I nie da się jej wyszukać 😁 musiałabyś nas zaprosić. Pytanie tylko jak 🤔 imiona znasz, może miejscowości Ci podamy hmm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej 🤗 No właśnie teraz muszę was wyszukać i zaprosić tylko pytanie jak 🤔 Może to wy wyszukajcie mnie Milena B Łask zdjęcie profilowe w niebieskiej koszuli 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udka

Milena jest prostszy sposób. Podaj maila. Nawet możesz go utworzyć dzisiaj a później już z niego nie korzystać i na tego maila niech dziewczyny napiszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooo

Milena - super 😊 tak właśnie możesz do niej dodać tylko osoby ze swoich znajomych. Czyli albo my Cię szukamy i zapraszamy, Ty nas dodajesz, albo ten maila. Jak wolisz 😁?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooo

Oki to wysłałam maila 😊

Czyli jest to taka tajna, tajna grupa co wiemy tylko my o niej ? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Karooo napisał:

Oki to wysłałam maila 😊

Czyli jest to taka tajna, tajna grupa co wiemy tylko my o niej ? 😉

Dokładnie Karooo 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooo

To moje już poszły 😉

Dziewczyny,które mają ochotę dołączyć zapraszamy na FB. Maila z danymi do Mileny i ona nas zaprasza do tajnej grupy 😊

Tam będzie bardziej kameralnie i tak "rodzinnie" 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata

Idę na prenatalne. Ogarnę to po. Trzymajcie kciuki 😘😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooo

Donata - daj koniecznie znać po wizycie 😊

Martyna - czytasz nas jeszcze? Jak u Ciebie ? Jak się czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna33

Też jestem ciekawa jak tam u Donaty po prenatalnych. Mam nadzieję,  że wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata

Hej dziewczyny ☺️

Wczoraj miałam zakręcony dzień. Nawet tu nie zajrzałam do was do wieczora 🙈 

Prenatalne ok. Dzidzia rośnie jak na drożdżach 😁🤭 Termin według USG skrócił się o 5 dni więc jestem coraz bliżej września...niestety nikt nie chciał powiedzieć jaka płeć. Ani na prenatalnych ani mój ginekolog wieczorem na wizycie 🙄 pocieszam się, że skoro nie widać siurka to może go tam faktycznie nie ma 😅 

Niestety nie wszystko jest idealnie bo mam bakterie w moczu (ostatnio miałam mega infekcję pęcherza) a antybiotyki, które ja zwalcza są niewskazane póki co i muszę czekać do 16 tygodnia żeby wdrożyć antybiotyk. Póki co mam brać furagine. Także kolejne tabletki do kolekcji. Potem będę robić posiew z moczu i się okaże czy trzeba antybiotyk czy nie. Na szczęście póki co bakteria jest tylko w moczu, nie rozniosła się na resztę organizmu, ale ryzyko że dojdzie do maleństwa jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 😊Jak się czujecie? 

Przypominam że jest utworzona tajna grupa na Facebooku 😉 wszystkie chętne zapraszam 🤗 Ja na wizytę idę w piątek mam nadzieję że wszystko jest dobrze 🙂 Mam do was pytanie czy w ciąży uzywalyscie bądź używacie jakiejś odżywki do rzęs? Jestem po zdjęciu rzęs i są one troszkę w kiepskiej formie i zakupiłam sobie odżywkę 4 Long lashes ale czytam w necie że kobiety w ciąży nie mogą jej stosować 😣 

Donata w którym tygodniu Jesteś?Też chce zapisać się na usg prenatalne ale zastanawiam się kiedy byłoby najlepiej.

Pozdrawiam Was serdecznie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooo

Całe szczęście,że z maluszkiem wszystko oki 😊 i aby bakteria szybko się wyniosla.

Dziewczynki Milena czeka na maile 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooo

Ja nie stosuje żadnych odżywek i się zastanawiam nad rzęsami, które chcialam sobie zrobić przed świętami 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Karooo napisał:

Ja nie stosuje żadnych odżywek i się zastanawiam nad rzęsami, które chcialam sobie zrobić przed świętami 🤔

Ja miałam przez ostatnie pół roku zdjęłam wczoraj bo leżenie na plecach zaczęło sprawiać mi problem 😣 rzesy trochę zniszczone ale cóż muszą odrosnąc ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata
1 godzinę temu, Milenkaaaaaaaaaa napisał:

Hej dziewczyny 😊Jak się czujecie? 

Przypominam że jest utworzona tajna grupa na Facebooku 😉 wszystkie chętne zapraszam 🤗 Ja na wizytę idę w piątek mam nadzieję że wszystko jest dobrze 🙂 Mam do was pytanie czy w ciąży uzywalyscie bądź używacie jakiejś odżywki do rzęs? Jestem po zdjęciu rzęs i są one troszkę w kiepskiej formie i zakupiłam sobie odżywkę 4 Long lashes ale czytam w necie że kobiety w ciąży nie mogą jej stosować 😣 

Donata w którym tygodniu Jesteś?Też chce zapisać się na usg prenatalne ale zastanawiam się kiedy byłoby najlepiej.

Pozdrawiam Was serdecznie 😘

Ja mam 12 tydzień skończony. Jak chcesz się zapisać to jak najszybciej dzwoń. Ja znalazłam z projektu unijnego za darmoszke 😁 ale jak dzwoniłam w 7 tygodniu to był problem bo późno już dzwoniłam 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata

Mail poszedł. Czekam na zaproszonko ☺️☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Gość Donata napisał:

Mail poszedł. Czekam na zaproszonko ☺️☺️

Już zaprosiłam 😊 u mnie pewnie będę musiała zapłacić ale co nie problem ważne żeby wyszło wszystko dobrze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooo

Powiem Wam,że ja z Jaśkiem miałam robione normalne USG w tym terminie, też mi podał wymiary, kości nosowa itd

Zobaczymy jak teraz będzie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata
1 godzinę temu, Gość Karooo napisał:

Powiem Wam,że ja z Jaśkiem miałam robione normalne USG w tym terminie, też mi podał wymiary, kości nosowa itd

Zobaczymy jak teraz będzie 🤔

Ale oni jeszcze robią badania z krwi. Test podwójny, potem potrójny. No i jeszcze jedno USG chyba w 20 tygodniu jakoś 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata
3 godziny temu, Milenkaaaaaaaaaa napisał:

Już zaprosiłam 😊 u mnie pewnie będę musiała zapłacić ale co nie problem ważne żeby wyszło wszystko dobrze 😉

Czekam jeszcze na dodanie do tej grupy incognito 😁 

A ja jutro idę na test obciążenia glukoza. Robiłam cukier do endokrynolog z krwi no i wyszedł na granicy i jest ryzyko cukrzycy ciążowej 😥 wczoraj robilam badania tarczycy więc jedna ręka kluta w laboratorium a druga na prenatalnych. A jutro 3 razy bo teraz pobierają krew przed wypiciem glukozy, drugi raz po 1 godzinie a trzeci po 2 godzinie 🙄 najgorsze jest to, że obie ręce sine mam po tym pobieraniu wczorajszym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×