Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Magda

Finanse w związku, moje małe zarobki

Polecane posty

Kobieto obudź się po co spłacasz jego kredyt ,facet jest mądry że znalazł taka nn naiwna.Ty nie masz na buty a spłacasz jego kredyt ? Jak się rozstanie cię to zostaniesz z niczym w on będzie mieć spłacony kredyt. X skoro chce mieć poł mieszkania kiedyś to płaci

W tym rzecz, czasami trzeba zapłacić i tyle. X ale nie 250euro za 8 godzin, można się przemęczyć a że akurat deszcz spadł to inna sprawa jeśli zmokli

Gość Gosc
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

Dla siebie ma oszczędności, nie dla niej. Ona nie ma na buty na wiosnę. X A dla kogo ma mieć skoro nie są małżeństwem bez intercyzy i więcej zarabia? Niech zarobi więcej albo zerwie lokatę będzie miała buty. W odwrotnej sytuacji facet by nie wymagał chodzenia do kina za pieniądze dziwczyny.

Po pierwsze spłacają razem kredyt- czyli on już zakłada jakiś stopień wspólnoty majątkowej. Po drugie zapłaciła 35k za remont. A Ty mówisz ze „jasne ze odkłada dla siebie bo to jego kasa”? To niech ją spłaci najpierw. Albo wspólnie albo osobno a nie to co jemu na rękę wspólnie a co nie na rękę to osobno!

Już pisałem rozwiązenie problemu, tak jak rozrzutna osoba musi sobie przy wypłacie przelać np. 500 na konto oszczędnościowe tak dusigrosz musi mieć budżet na wydawanie z przymusu bo przesadza, sam mam ten problem i nie daje rady musisz sama o tej kasie decydować a jemu zrobić koszt, oczywiście nie oczekiwać wypadów na miasto za jego, tylko po połowie, a jak Cie nie stać to poczekaj aż będzie stać... małżeństwo to inna sprawa kafeterianki wszstkie by tylko odchodziły od każdego :/

Gość Gosc
1 minutę temu, Leżaczek napisał:

W tym rzecz, czasami trzeba zapłacić i tyle. X ale nie 250euro za 8 godzin, można się przemęczyć a że akurat deszcz spadł to inna sprawa jeśli zmokli

Przemęczyć? Kto jeździ na urlop żeby się przemęczyć osiem godzin? Skoro spokojnie płaci 500 euro za 24h to równie spokojnie może zapłacić 250 za tych 8h

Po pierwsze spłacają razem kredyt- czyli on już zakłada jakiś stopień wspólnoty majątkowej. Po drugie zapłaciła 35k za remont. A Ty mówisz ze „jasne ze odkłada dla siebie bo to jego kasa”? To niech ją spłaci najpierw. Albo wspólnie albo osobno a nie to co jemu na rękę wspólnie a co nie na rękę to osobno! X no to ugra pół mieszkania albo zwrot za remont przy rozstaniu nie rozumiem

Przemęczyć? Kto jeździ na urlop żeby się przemęczyć osiem godzin? Skoro spokojnie płaci 500 euro za 24h to równie spokojnie może zapłacić 250 za tych 8h X nie mój poziom ale powiedzmy płaciłbym 50zł a 25zł dopłaty ok jednak 250 euro to już konsola i sorry

No ale tak- wydal na lot 4000 od osoby, za hotel zapłacił 500euro za noc, a 250 euro to nagle zaporowa cena? Po prostu ma w sercu skąpstwo i już. X No i co że ma? Może miał budżet 30 000 a nie 31 000 i tysiak bolał XD

Gość Kobieta

Znajdź prawdziwego mężczyznę, który będzie zarabiał 2 razy tyle i nie będzie wyrywał Ci z ręki ostatni grosz. Z biedakiem i skąpcem to nie jest zycie. 

Pozdrawiam i bądź mądra 

Gość Gosc
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

No ale tak- wydal na lot 4000 od osoby, za hotel zapłacił 500euro za noc, a 250 euro to nagle zaporowa cena? Po prostu ma w sercu skąpstwo i już. X No i co że ma? Może miał budżet 30 000 a nie 31 000 i tysiak bolał XD

No bolał jak on miał zapłacić ale w naszym pokoju siedzieć to już go nie boli. Jak mnie wkurzają tacy ludzie co nawet cudzym kosztem byle sobie oszczędzić. 

Bo po powrocie z wakacji tysiak to duzo a 8h to chwila, a nawet bogaci przyznają, że lepiej latać ekonomiczną bo dużo przepłacać za np. klasę biznes za kilkanaście godzin lotu to nie ma sesnu. Lepiej sobie pojeść z rodziną dobrze za to.

Znajdź prawdziwego mężczyznę, który będzie zarabiał 2 razy tyle i nie będzie wyrywał Ci z ręki ostatni grosz. Z biedakiem i skąpcem to nie jest zycie. Pozdrawiam i bądź mądra X ta bo pełno teraz takich co tylko marzą o utrzymance co nie, dobrze, że moda na minimalizm i zero wejste ma się coraz lepiej to dziewczyny będą wreszcie kawę w termosie nosić bo do tej pory to obciach niby był

No bolał jak on miał zapłacić ale w naszym pokoju siedzieć to już go nie boli. Jak mnie wkurzają tacy ludzie co nawet cudzym kosztem byle sobie oszczędzić. X było ich obciążyć 125euro

Potem się kobiety dziwią, że faceci nie chcą się wiązać, skoro nam nie potrzebna kawa na miescie, my mamy gierkę na ps i nam wystarczy rozrywki a Wy tworzycie nowe koszty bo niby fajnie jeść przy ludziach, od kiedy? :/

Gość Gosc
5 minut temu, Leżaczek napisał:

Bo po powrocie z wakacji tysiak to duzo a 8h to chwila, a nawet bogaci przyznają, że lepiej latać ekonomiczną bo dużo przepłacać za np. klasę biznes za kilkanaście godzin lotu to nie ma sesnu. Lepiej sobie pojeść z rodziną dobrze za to.

Widzisz, ja za to wychodzę z założenia ze jeśli mam się ściskać w ekonomicznej przez kilkanaście godzin i zepsuje mi to cała radość z urlopu to już wole zapłacić za biznes. Albo jeśli mam spędzić osiem ostatnich godzin urlopu z niewygodna świadomością ze nie mam gdzie się zrelaksować ani zdrzemnąć to tez wole zapłacić. To ze ktoś woli oszczędzić to jego sprawa (tysiąc złotych przy zarobkach ktore pozwalają na wakacje w hotelu kosztującym 2 tysiące za nocnego naprawdę niedużo) to proszę bardzo ale wtedy należy wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje a nie oszczędzać moim kosztem!

Gość Gosc
8 minut temu, Leżaczek napisał:

No bolał jak on miał zapłacić ale w naszym pokoju siedzieć to już go nie boli. Jak mnie wkurzają tacy ludzie co nawet cudzym kosztem byle sobie oszczędzić. X było ich obciążyć 125euro

Tak, bo nas to 125 euro zbawi i już będziemy wypoczęci. Ty wszystko na kasę tak przeliczasz? Jak ktoś Ci zapłaci 125 euro to zrezygnujesz z drzemki przed nocna podróżą?

Tak, bo nas to 125 euro zbawi i już będziemy wypoczęci. Ty wszystko na kasę tak przeliczasz? Jak ktoś Ci zapłaci 125 euro to zrezygnujesz z drzemki przed nocna podróżą? X nie ale to nie moja bajka takie kwoty na wakcje, a jak Ty taka rozrzutna to było sobie kupić dla nich by się wypsać, wkońcu to tylko dodatkowe 250euro a potem porzegnać znajomość znajomych którzy Ci nie pasują, ja tak zrobiłem nie mam wcale i mam święty spokój

Gość gość www

Przeczytałam. To nie jest normalne...:classic_wacko:

Gość gość www

Nie rozumiem w  tej części która dotyczy spłaty cudzego kredytu. Z jakiej paki się pytam?

Nie rozumiem w  tej części która dotyczy spłaty cudzego kredytu. Z jakiej paki się pytam? X chce mieć pół mieszkania kiedyś

Gość gość www

Jeśli jesteś współokatorką (bo na pewno nie jest to związek) to płać tylko za wynajem - ale nie na gębę, do tego trzeba sporządzić umowę najmu. On musi to wykazać jako przychód do opodatkowania.

Ja w zasadzie nie rozumiem po co jej pół mieszkania ale ja jestem w innej sytuacji bo jedno będe miał w spadku a drugie mogę kupić bez kredytu. Więc gdyby dziewczyna miala 100% jej to mi to lotto by było jak zeszłoroczny śnieg.

Gość gość www

Nie rozumiem w  tej części która dotyczy spłaty cudzego kredytu. Z jakiej paki się pytam? X chce mieć pół mieszkania kiedyś

Kiedyś?  Weź mnie nie rozśmieszaj tak od samego rana.

Gość Gosc
6 minut temu, Leżaczek napisał:

Tak, bo nas to 125 euro zbawi i już będziemy wypoczęci. Ty wszystko na kasę tak przeliczasz? Jak ktoś Ci zapłaci 125 euro to zrezygnujesz z drzemki przed nocna podróżą? X nie ale to nie moja bajka takie kwoty na wakcje, a jak Ty taka rozrzutna to było sobie kupić dla nich by się wypsać, wkońcu to tylko dodatkowe 250euro a potem porzegnać znajomość znajomych którzy Ci nie pasują, ja tak zrobiłem nie mam wcale i mam święty spokój

Oni są oboje fajnymi ludźmi ale z mezem

powiedzielismu sobie ze nigdy więcej na urlop z nimi po prostu. 

Jak mogliśmy za nich zapłacić skoro oni twierdzili ze wcale nie chcą i nie potrzebują pokoju do wieczora? A ja nie jestem rozrzutna, tak jak sam mówiłeś gdybys miał dobę hotelowa za 50 złotych z miał dopłacić 25 do wieczora to byś tak zrobił. My odkladamy polowe zarobków, wcale nie jesteśmy rozrzutni, nie żyjemy ponad stan. Oczywiście ze można żyć taniej, ale po co? Mamy pic kawę zalewajkę i nie jeść na mieście i sami sprzątać dom żeby mieć na przyszlosc odlozone? Przyszlosc jest Teraz.

Gość gość www
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Jak mogliśmy za nich zapłacić skoro oni twierdzili ze wcale nie chcą i nie potrzebują pokoju do wieczora? A ja nie jestem rozrzutna, tak jak sam mówiłeś gdybys miał dobę hotelowa za 50 złotych z miał dopłacić 25 do wieczora to byś tak zrobił. My odkladamy polowe zarobków, wcale nie jesteśmy rozrzutni, nie żyjemy ponad stan. Oczywiście ze można żyć taniej, ale po co? Mamy pic kawę zalewajkę i nie jeść na mieście i sami sprzątać dom żeby mieć na przyszlosc odlozone? Przyszlosc jest Teraz.

Co?:classic_wacko:

Gość gosc

Nie wiadomo nawet czy wezmą ślub, baranie - to raz. Po drugie - facet jest skąpy, wiec na bank będzie rozdzielczosć,  intercyza itd.

Poza tym nawet gdyby kiedys po rozwodzie miała je miec, to i bez wkladu bedzie je miała, takie prawo 🙂 Więc tak czy srak jej sie nie oplaca. 

Jak mogliśmy za nich zapłacić skoro oni twierdzili ze wcale nie chcą i nie potrzebują pokoju do wieczora? A ja nie jestem rozrzutna, tak jak sam mówiłeś gdybys miał dobę hotelowa za 50 złotych z miał dopłacić 25 do wieczora to byś tak zrobił. My odkladamy polowe zarobków, wcale nie jesteśmy rozrzutni, nie żyjemy ponad stan. Oczywiście ze można żyć taniej, ale po co? Mamy pic kawę zalewajkę i nie jeść na mieście i sami sprzątać dom żeby mieć na przyszlosc odlozone? Przyszlosc jest Teraz. X No też próbuję przejść na 50% ale cieżko mi się odzwyczaić, poza tym za mało zarabiam może dlatego. Wszystko jest w głowie dlatego jego też trzeba napuczyć np. 10% na miasto czy 100zł na początek.

Jego to będzie boleć i nie będzie rozumiał po co tak no bo 1kg lodów to więcej niż 3 gałki. Ja mam łatwo bo mama jeszcze bardziej skąpa niż ja XD

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować