Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nita

Zmuszanie mężczyzny do płacenia alimentów jest niesprawiedliwe

Polecane posty

Gość Gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Kobieta też może podwiązać jajowody. To odpowiednik wazektomii.

Tak?? To powiedz mi czemu wazektomia jest w Polsce legalna, ale powiązanie jajowodow u kobiety już jest nielegalne? Cwaniaro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nita
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

A jeśli kobieta jednostronnie decyduje się na aborcję i dla niej jest to jak wyrwanie zęba natomiast dla mężczyzny jest karygodne moralnie i cierpi po stracie swojego dziecka? Facet ma traumę a kobieta "Bajlado"?

Facet nie zmusi kobiety do urodzenia a kobieta nie zmusi go do płacenia alimentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ma, ale to nie ma nic do rzeczy bo kobieta w tej dyskusji decyduje się na urodzenie dziecka i akceptuję tego konsekwencje. Natomiast mężczyzna miał możliwość, nie skorzystał, a teraz wymiguje się od konsekwencji 

Kobieta też miała możliwość, nie skorzystala i teraz sukutkami swojej decyzji o niepoddaniu się aborcji chce obarczyć drugą osobę? Przecież oboje "dali ciała" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tak?? To powiedz mi czemu wazektomia jest w Polsce legalna, ale powiązanie jajowodow u kobiety już jest nielegalne? Cwaniaro. 

No własnie nie wiem, dlaczego podwiązanie jajowodów jest nielegalne. Glupota. Prawo powinno się zmienić w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nita

Co mnie tu zadziwia to to ze nie ma wyzwisk w moja stronę 🤔 zostałam tylko 2 razy wyzwana ... od su/ki i od głupiej. Fajna w miarę kulturalna rozmowa 🙂 na Kafe to rzadkość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

No własnie nie wiem, dlaczego podwiązanie jajowodów jest nielegalne. Glupota. Prawo powinno się zmienić w tej kwestii.

Idź do sądu i walcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Idź do sądu i walcz

 

To nie w sądzie się walczy o takie rzeczy. pewnie o tym nie wiesz, ale sąd nie ma władzy ustawodawczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak?? To powiedz mi czemu wazektomia jest w Polsce legalna, ale powiązanie jajowodow u kobiety już jest nielegalne? Cwaniaro. 

Istnieją wyjątki, kiedy podwiązanie jajowodów jest legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W cywilizowanych krajach podwiązanie jajowodów na zyczenie jest legalne. Niemcy, Czechy, Holandia, Słowacja, Wielka Brytania - mozna wyjechać i to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Istnieją wyjątki, kiedy podwiązanie jajowodów jest legalne.

Ale żeby się na to załapać, trzeba być wyjątkiem. Więc nie każda kobieta może na zawołanie podwiązać jajowody. A mężczyzna wazektomie może bez żadnych problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ale żeby się na to załapać, trzeba być wyjątkiem. Więc nie każda kobieta może na zawołanie podwiązać jajowody. A mężczyzna wazektomie może bez żadnych problemów. 

Dlatego prawo w tej kwestii powinno się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

W cywilizowanych krajach podwiązanie jajowodów na zyczenie jest legalne. Niemcy, Czechy, Holandia, Słowacja, Wielka Brytania - mozna wyjechać i to zrobić.

Tak samo jak aborcję. Co nie zmienia faktu, że w Polsce te zabiegi są nielegalne. Powiedz mi czemu kobiety muszą po kryjomu wyjeżdżać do innych krajów i wymaga się od nich, że mają na równi z facetem decydować o dziecku, gdy to właśnie kobieta w Polsce ma związane ręce? Facet może legalnie zrobić wazektomie, mały zabieg, ale tu jedna i tak pyszczy, że to kobieta podejmuje decyzje i według niej poszkodowani są faceci. Serio??? Serio??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tak samo jak aborcję. Co nie zmienia faktu, że w Polsce te zabiegi są nielegalne. Powiedz mi czemu kobiety muszą po kryjomu wyjeżdżać do innych krajów i wymaga się od nich, że mają na równi z facetem decydować o dziecku, gdy to właśnie kobieta w Polsce ma związane ręce? Facet może legalnie zrobić wazektomie, mały zabieg, ale tu jedna i tak pyszczy, że to kobieta podejmuje decyzje i według niej poszkodowani są faceci. Serio??? Serio??? 

Nie pyszczy tylko pisze jak jej zdaniem powinno być. Nie jej wina, że prawo w Polsce jest jakie jest.

Czy gdyby aborcja na życzenie była legalna, podwiązanie jajowodów na życzenie było legalne to zmieniłabyś zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie pyszczy tylko pisze jak jej zdaniem powinno być. Nie jej wina, że prawo w Polsce jest jakie jest.

Czy gdyby aborcja na życzenie była legalna, podwiązanie jajowodów na życzenie było legalne to zmieniłabyś zdanie?

Tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie pyszczy tylko pisze jak jej zdaniem powinno być. Nie jej wina, że prawo w Polsce jest jakie jest.

Czy gdyby aborcja na życzenie była legalna, podwiązanie jajowodów na życzenie było legalne to zmieniłabyś zdanie?

Generalnie czym jest konieczność wyjechania np. na Słowację w celu poddania się aborcji do koniecznosci łożenia przez 20 lat z okładem na dziecko, ktorego się nie chciało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Generalnie czym jest konieczność wyjechania np. na Słowację w celu poddania się aborcji do koniecznosci łożenia przez 20 lat z okładem na dziecko, ktorego się nie chciało?

Ale powiedz mi czemu kobieta jak zbieg ma ukradkiem, po cichu uciekać z kraju, żeby poddać się aborcji czy powiązaniu jajowodów? Skoro w Polsce te zabiegi są nielegalne. Nie może facet isc na wazektomie??Normalnie, legalnie. Skoro mówimy o tym, że facet niby poszkodowany, to jak się to ma do poszkodowania kobiety, która ma w tej kwestii związane ręce w Polsce? Kto tu jest bardziej poszkodowany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepszym rozwiązaniem

Byłoby spisane umowy notarialnej między kobietą a mężczyzną regulującej poglądy każdej ze stron oraz działania, jakie podejmą w razie ciąży - przed pierwszym stosunkiem z każdym nowym partnerem/partnerką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nita

A co w sytuacji gdy np od początku związku, jeszcze przed pierwszym seksem informuję partnera, że w razie ciąży jej nie usunę i oczekuję że on również będzie się zabezpieczał a w razie wpadki będzie lozyl na dziecko i je wychowywał. On się zgadza, bo chce seksu a mnie okłamuje, że oczywiście, bo jest odpowiedzialny. Później rezygnuje z prezerwatywy (bo mu jednak niewygodnie) i jest wpadka. Powinien mieć prawo zrzec się dziecka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nią - w sensie do Nity

Poprzednia wypowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
46 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale powiedz mi czemu kobieta jak zbieg ma ukradkiem, po cichu uciekać z kraju, żeby poddać się aborcji czy powiązaniu jajowodów? Skoro w Polsce te zabiegi są nielegalne. Nie może facet isc na wazektomie??Normalnie, legalnie. Skoro mówimy o tym, że facet niby poszkodowany, to jak się to ma do poszkodowania kobiety, która ma w tej kwestii związane ręce w Polsce? Kto tu jest bardziej poszkodowany? 

W obecnym systemie prawnym oboje są tak samo poszkodowani. I tak nie powinno być.

Według mnie powinna być wolność. Legalna aborcja i sterylizacja kobiet i brak zmuszania kogoglwiek do płacenia na dziecko, którego nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak nie chciał

To mógł się zabezpieczyć i nie robić. Jeżeli podjął działanie, którego skutkiem może być ciąża to powinien wziąć odpowiedzialność za skutki swoich działań. Jeżeli nie jest w stanie, powinien zaczekać z seksem aż dorośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość Jak nie chciał napisał:

To mógł się zabezpieczyć i nie robić. Jeżeli podjął działanie, którego skutkiem może być ciąża to powinien wziąć odpowiedzialność za skutki swoich działań. Jeżeli nie jest w stanie, powinien zaczekać z seksem aż dorośnie. 

Czyi generalnie jesteś za całkowitym zakazem aborcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

zmuszanie dobre. powiem tak jak chciałeś włożyć licz się z konsekwancjami.  jeśli jesteś uczciwy zajmiesz się dzieckiem, jeśli tzw d******m jak ci co tu piszą to lepiej sobie zaszyj co nie co żeby nie swędziało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-wii

Tak mówiąc całkiem szczerze, to kobieta jak najardziej ma dostęp do bardzo skutecznej antykoncepcji. Wpadka przy prawidłowym stosowaniu pigułek zdarza się niezwykle rzadko, tak samo przy spirali. Stosując jedną z tych metod i prezerwatywę zmiejszamy prawdopodobieństwo zaliczenia wpadki praktyznie do zera. Więc zdecydowanie przesadzacie, przedstawiając kobietę jako biedną, uciemiężoną istotę, ktora nie ma szans się dobrze zabezpieczyć. Jeżeli jest wpadka to znaczy, że i kobieta i mężczyzna dali ciała, i oboje nie pomysleli przed włożeniem / daniem sobie włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość aaa napisał:

zmuszanie dobre. powiem tak jak chciałeś włożyć licz się z konsekwancjami.  jeśli jesteś uczciwy zajmiesz się dzieckiem, jeśli tzw d******m jak ci co tu piszą to lepiej sobie zaszyj co nie co żeby nie swędziało. 

Rozumiem, że optujesz również za zakazem aborcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Tak samo jak aborcję. Co nie zmienia faktu, że w Polsce te zabiegi są nielegalne. Powiedz mi czemu kobiety muszą po kryjomu wyjeżdżać do innych krajów i wymaga się od nich, że mają na równi z facetem decydować o dziecku, gdy to właśnie kobieta w Polsce ma związane ręce? Facet może legalnie zrobić wazektomie, mały zabieg, ale tu jedna i tak pyszczy, że to kobieta podejmuje decyzje i według niej poszkodowani są faceci. Serio??? Serio??? 

Ale problem... godzina lotu tanimi liniami i jesteś na miejscu.

Logistycznie wyzwanie jedynie dla malutkiej, zagubionej dziewczynki, która poza obręb powiatu rodzinnego nigdy nie wyjechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Tak samo jak aborcję. Co nie zmienia faktu, że w Polsce te zabiegi są nielegalne. Powiedz mi czemu kobiety muszą po kryjomu wyjeżdżać do innych krajów i wymaga się od nich, że mają na równi z facetem decydować o dziecku, gdy to właśnie kobieta w Polsce ma związane ręce? Facet może legalnie zrobić wazektomie, mały zabieg, ale tu jedna i tak pyszczy, że to kobieta podejmuje decyzje i według niej poszkodowani są faceci. Serio??? Serio??? 

Yyyy no bo jakby Ci to powiedzieć - nie wiem czy miałaś anatomie na przyrce już - ale to kobiety zachodzą w ciąże a nie mężczyźni w związku z czym w ich interesie leży by prewencyjnie nie zostać zbrzuchaconą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość Nita napisał:

Facet nie zmusi kobiety do urodzenia a kobieta nie zmusi go do płacenia alimentów. 

Według mnie aborcja nie jest po prostu kolejnym poziomem antykoncepcji. Jest to raczej „wyjście ewakuacyjne” dla kobiety (dlaczego dla kobiety?- bo to jej ciało i jej decyzja) w sytuacji gdy para dowiaduje się ze  wpadła to już nie jest etap „czy chcemy zajść w ciąże, tylko etap „czy chce urodzić dziecko czy mieć aborcje”. Później następuje etap „czy chcemy mieć dziecko”- bo można oddać do adopcji albo jedno z rodziców kozę wziąć wychowanie na siebie. Różnica pomiędzy pierwszym i trzecim etapem a drugim jest taka ze w drugim etapie to kobieta rodzi lub usuwa. To jej ciało, mężczyzna o nim nie decyduje. Może jedynie doradzać. Dla niego mleko się już rozlało. Alimenty dla mężczyzny to nie jest konsekwencja tego ze kobieta nie zrobiła aborcji tylko tego ze mężczyzna się nie zabezpieczył. Dla kobiety konsekwencja braku zabezpieczenia i niezrobienia aborcji jest ciąża i wszystkie przyjemności z nia związane, poród i samotne macierzyństwo (przypuszczam ze to najczęstszy scenariusz) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość Nita napisał:

Co mnie tu zadziwia to to ze nie ma wyzwisk w moja stronę 🤔 zostałam tylko 2 razy wyzwana ... od su/ki i od głupiej. Fajna w miarę kulturalna rozmowa 🙂 na Kafe to rzadkość 

To jeśli jest zbyt miło to masz:

Twoj temat (pierwszy post) jest głupi i nieprecyzyjny. Nie określasz w nim ze chodzi Ci o pierwsze kilka tygodni ciąży kiedy facet się wyrzeka, tylko ogólnie facet nie chce i wyrzeka się praw wiec alimenty to niesprawiedliwość. Co za bzdura. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość gość napisał:

Ale problem... godzina lotu tanimi liniami i jesteś na miejscu.

Logistycznie wyzwanie jedynie dla malutkiej, zagubionej dziewczynki, która poza obręb powiatu rodzinnego nigdy nie wyjechała.

Jprdl. Tu nie chodzi o tą głupia godzinę lotu. Chodzi w wątku o to, że skoro mimo zabezpieczenia kobiety, nastąpiła wpadka, a ona chce urodzić, bo nie chce aborcji, to podobno favet jest poszkodowany, bo musi płacić alimenty na dziecko. Pytam więc jak poszkodowany?? Skoro nie chciał dziecka,mogl zrobić wazektomie, a skoro nie zrobił zabiegu, liczył się z możliwością jakieś ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×