Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dyśka

Termin grudzień 2019

Polecane posty

Gość Ciężarówka

17.12 termin. 

Czuje się zmęczona jak nigdy, boli mnie krocze, ciężko mi chodzić, siedzieć, stać, leżeć, nie chce mi się jesc. Ciągle biegam siku i do tego zwiększyła mi się ilość wydzieliny z dróg rodnych. Od poczatku ciazy miałam mleczną wydzielone ale od 2 dni to juz leci ze mnie tego zdecydowanie więcej. Ja jestem panikara. 🙈

Wczoraj się popłakałam, bo stwierdziłam, że nie przygotowałam pokoiku jak należy dla dzidziusia 🤦‍♀️🤦‍♀️🤣😂 a, biedy mąż musiał tego słuchać i widziałam po jego wyrazie twarzy, że ma ochotę wybuchnąć śmiechem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
19 godzin temu, Gość Ciężarówka napisał:

Ale to dopiero za tydzień będę miała skończony 37 tydzień prawda? Bo ja już się gubię w tych wyliczeniach 😂 mam 2 apki i one zawsze są o tydzień do przodu niz lekarz. 

Mój ostatnio ważył 2100 (31.10) teraz za tydzień mam wizytę to się dowiem, ile urosło moje cudo 😁

Lekarze liczą skończone tygodnie 🙂 Czyli jak masz 36+3 np to jest to 36tc 🙂 Ale spokojnie mnie kłuje tak od 30tc..Od 32tc mam małe rozwarcie, ale się póki co nie powiększa, a myślałam że od tego klucia się powiększy, bo to tak jakby szyjka macicy.. Aplikacje często pokazują tydzień zaczęty a nie skończony... Chociaż ja mam kilka a używam tylko ciąża +, bo tylko ta mi pokazuje co do dnia jak mi lekarz liczy. I spokojnie jakby co to możesz już rodzic bezpiecznie, lekarze w klinice powiedzieli mi, że od skończonego 36tc już dziecko nie jest wczesniakiem, chyba, że jest bardzo malutkie wagowo więc wtedy może być potrzebny inkubator.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Mnie dzisiaj żebra bardzo bolą i też już mam dzisiaj dosyć bo od 9 ciągle na nogach jakoś się tak złożył że może ze 30 min siedziałam bo a to pranie a to sniadanie a to obiad itd.. Własnie trochę leżę i odpoczywam i się denerwuję bo mój robi do góry a ja mu nie mam jak pomóc i czuję się z tym dziwnie 😕

Ja przez całą ciążę nie miałam jakiś zachcianek ale teraz jadłabym wszystko co mi się pod rękę podsubie najlepiej czekoladę czy coś słodkiego 😂

A u mnie znowu prakrynie śluz się uspokoił co mnie denerwuje bo nie wiem jak mam to rozumieć 🙈

Haha to ja juz widzę tą minę u twojego męża 😂 na pewno musiała być zabawna 😊 u nas mały będzie spał na początku z nami myślę że jakieś pół roku a potem będzie w pokoju obok 😊 Chociaż mój to znowu się śmieje że prędzej on pójdzie do innego pikoju niż mały 😂🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
5 godzin temu, Gość Dyśka napisał:

Jeju jak ten czas szybko leci mi na szczęście został prawie miesiąc.  Ale mimo, że wiem co mnie czeka, mimo , że mam cc zaplanowane to i tak wewnętrzna panikara się obudziła. Mam wrażenie,  że odchodzi mi już czop. Albo mam taka duża ilość śluzu.  27 mam wizytę.  Już ostatnią 😱 czuje sie tak średnio,  ale staram sie teraz zrobić jak najwięcej , żeby po porodzie mieć wzgledny spokój.

  Superżona mam do Ciebie konkretnie pytanie, jak dobrze pamietam to jeszcze Emm ma dziecko takie starsze , juz przedszkolne. Czy Wy puszczacie Wasze dzieci normalnie do szkoły,  przedszkola? Ja mam 14 cc i myślałam,  żeby syn jeszcze ten ostatni tydzień normalnie chodził do przedszkola. Moja mama i mąż sie upiera , że przynisie do domu jakieś zarazki itp. Itd. Z jednej strony sie boję,  ale z drugiej wiem, ze syn w przedszkolu będzie miał ciekawe zajęcia i miło spedzi czas. A co ja mogę zaoferować mu w domu , z rana po cc i noworodkiem na cycku? Boje się,  ze on sie będzie nudził i bedzie czuł sie odsunięty.  

Powiem Ci tak... Moja jest już w pierwszej klasie więc trochę jak opuszcza to mam potem nadrabiania z nią... Termin mam na 14.12 i jak jakimś cudem dotrwam do niego to do przerwy świątecznej zostanie jej parę dni szkoły, nie wiem od kiedy ta przerwa ale to jasełka będzie miała więc nie będę chciała jej zabierać radości z występu. Potem święta i po świętach idą dopiero 7.01, a od 13.01 maja juz ferie 🙂 Więc pewnie ja puszczę. Gorzej jak nie dotrwam do terminu i urodze pod koniec listopada... Napewno będzie wtedy ja narzyczony zaprowadzal i odbierał żebym nie latala z małym, ale zdaje sobie sprawę, że mimo, że będę małego izolowala od dzieci szkolnych to i tak moja może coś przynieść... Całe szczęście aż tak często mi nie choruje, swoje już przechorowala w przedszkolu, ospe też już miała... Więc pozostaje mieć nadzieję, że nic nie przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn
15 minut temu, Gość Ciężarówka napisał:

17.12 termin. 

Czuje się zmęczona jak nigdy, boli mnie krocze, ciężko mi chodzić, siedzieć, stać, leżeć, nie chce mi się jesc. Ciągle biegam siku i do tego zwiększyła mi się ilość wydzieliny z dróg rodnych. Od poczatku ciazy miałam mleczną wydzielone ale od 2 dni to juz leci ze mnie tego zdecydowanie więcej. Ja jestem panikara. 🙈

Wczoraj się popłakałam, bo stwierdziłam, że nie przygotowałam pokoiku jak należy dla dzidziusia 🤦‍♀️🤦‍♀️🤣😂 a, biedy mąż musiał tego słuchać i widziałam po jego wyrazie twarzy, że ma ochotę wybuchnąć śmiechem. 

Jednego Ci zazdroszczę-braku apetytu. Zdałam sobie sprawę że przytyłam już 13.5kg. Ja ciągle głodna jestem i jeszcze na koniec ciąży jakieś zachcianki mam.Jak nie bigos to śledzie to znowu ryż albo pierogi na slodko(normalnie nie przepadam) Lodówka wiecznie pusta bo wszystko wyjadam. Co do sikania i zmęczenia to współczuję i mam tak samo. Plakanie już mi przeszło ale za to rozstawiam wszystkich po katach. Rodzinka ma mnie już dość i pewnie niedługo  na balkon mnie wystawia🙂 Ale terminy już blisko także wytrwałości życzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska

Ja już na oddziale, badania miałam i czekam tylko do rana już na samo cięcie. 

Ciężarówka, mnie jest wymóg zmycia wszelkich lakierów, paznokcie maja być naturalne, bo lekarze na podstawie zmieniającego się koloru płytki są w stanie zauważyć że coś się złego dzieje. Ale nie wiem jak indziej jest. 

Dostałam ohydna szpitalna kolacje i czekam na męża aż mi przywiezie prowiant. 😂

Cięcie jutro między 10 a 12. 🙂 już jutro zobaczę córcie, z emocji nie zasnę chyba 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Annn a ile Ci zostało do porodu? U mnie 12 kg więcej.. Ale zachcianki mam takie że też mam chęci na wszystko co mozliwe a wcześniej tak nie było. 

Luska to daj znać po wszystkim 😊 Na pewno będzie wszystko w porządku 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn
27 minut temu, Gość Anneczka napisał:

Annn a ile Ci zostało do porodu? U mnie 12 kg więcej.. Ale zachcianki mam takie że też mam chęci na wszystko co mozliwe a wcześniej tak nie było. 

Luska to daj znać po wszystkim 😊 Na pewno będzie wszystko w porządku 😊

Do terminu zostało 15 dni. Niby się czeka cała ciąże na rozwiązanie ale te ostatnie tygodnie to jakaś pomyłka. Wszystko boli i każdy dzień się ciągnie niemiłosiernie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Annnn-Jeszcze troszkę.. Tyle to damy radę 😊 Poród naturalnie? Tez mnie wszystko boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Boooże dziewczyny jaki mam ból w pachwinie 😞😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Rany jak czytam o paznokciach jestem w szoku bo noszę już naprawdę długo hybrydy i tak szybko ich nie zmyje... Umówiłam się dziś jeszcze na rzęsy a co jak szaleć to szaleć;) 

Luska pisz nam jutro jak będzie po wszystkim napewno będzie wszystko ok. Ściskam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Anneczka ale nie masz żadnego krwawienia?  Ja takie bóle pachwin mam w nocy. Nie idzie spać.  Ale jeśli nie ma żadnych krwawień to chyba nic sie nie dzieje. 

Powiem Wam , że jakby nie było to ja wole 3 trymestr od 1. Wszyscy mi sie dziwią,  ale ja pierwszy trymestr wspominam jako horror. Każdy ból wspominam jako strach przed poronieniem, ciągłe mdłości na przemian z wymiotami😐 jeszcze niby nic nie widać,  a ja czułam sie wzdeta i napuchnieta. Teraz jakoś mo lżej,  bo czuje ruchy, nie drażnią mnie tak zapachy. 

Powiedzcie mi w czym będą spały Wasze dzieciaczki? Rozki, woombie, spiwory czy zwykle kocyki? Jakie macie typy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka
2 godziny temu, Gość Luska napisał:

Ja już na oddziale, badania miałam i czekam tylko do rana już na samo cięcie. 

Ciężarówka, mnie jest wymóg zmycia wszelkich lakierów, paznokcie maja być naturalne, bo lekarze na podstawie zmieniającego się koloru płytki są w stanie zauważyć że coś się złego dzieje. Ale nie wiem jak indziej jest. 

Dostałam ohydna szpitalna kolacje i czekam na męża aż mi przywiezie prowiant. 😂

Cięcie jutro między 10 a 12. 🙂 już jutro zobaczę córcie, z emocji nie zasnę chyba 😁

Luska jak bedziesz gotowa i będziesz miala chwile to napisz a ja zaleje Cie falą pytań.  Ja tez mam planowane cc i boje sie. Pierwsze cc mialam tak z marszu z porodu naturalnego. Żadnego przygotowania do tej cesarki. A teraz sie zastanwiam czy np. Na cesarke masz swoją koszule? Czy nago? Ile wcześniej masz nie jeść?  Itp.itd 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Dziewczyny te wasze kilogramy to żadne kilogramy! Zejdzie to zaraz po porodzie. Ja mam obecnie ok 11 kg na plusie ale się nie przejmuje 🤣

Anneczka ja też mam plan aby mały spał do 6 miesiącu w łóżeczku dostawnym, potem przeniosę go do swojego lokum. 

Na początku przez kilka pierwszych tygodni kupiłam małemu rożek do spania, potem będę nakładać śpiworek. Naczytałam się oczywiście mamyginekolog 😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Dyska- nie mam żadnego krwawienia ale mnie tak boli że momentami ciężko mi iść czy wstać z łóżka jak mówiłam lekarzowi to mówił mi że to normalne..

U nas jeśli chodzi o paznokcie to ponoć też tak jest 😊

Ja w pierwszych tyg ciąży też byłam przewrażliwiona bo bałam siŕ że coś pójdzie nie tak. Ale mimo bóli też wole te momenty...

Ja też kupiłam rożek ale mam normalnie też poduszkę i kołderkę 😊

Dziewczyny a mam takie pytanie bo szwagierka mnie zestresowała właśnie... Ona jeździła te ostatnie tyg co tydzień na KTG u Was też tak jest? Bo nie wiem już co myśleć..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Anneczka jeśli ciąża rozwija się bez komplikacji to nie ma potrzeby robić ktg. Ja też ani razu nie miałam robionego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Ja od poniedziałku będę mieć raz w tygodniu ktg. Wszystko fajnie tylko że każde 100zl 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn

U mnie poród naturalny. Nie mam wskazań do cc póki co. Też chodzę na ktg co tydzień.(na szczęście na NFZ) Mój lekarz tak praktykuje. Dodam że w pierwszej ciąży pierwsze i ostatnie ktg miałam robione na porodowce. A jeśli chodzi o niepomalowane paznokcie to jest to wymóg każdego szpitala i dotyczy każdej planowanej operacji. A cc to nic innego jak operacja. Ja na wszelki wypadek nie maluję pazurek już od kilku tygodni. Co do spania to mam taką cienka pościel i rozek też. Nie mam niestety spiworka ale kto wie czy się jeszcze nie skuszę. Lubię mieć kilka opcji do wyboru😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

No właśnie nic nie mówił o KTG więc chyba nie ma potrzeby.. Już wystarczy że u niego co wizyta 100zł więc chyba wie co robi.

Ja mam jeszcze kocyk więc nam chyba wystarczy 😂

A do szpitala bierzecie tylko rożek czy jakiś kocyk też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Ja do szpitala wezmę chyba rożek, 🤔będzie mi łatwiej brać na ręce takiego naleśnika. O matko nie wiem jak ja to zrobię... To taki kruchy i delikatny czlowieczek😱😱😱 a jak ubrać aby nie uszkodzić!? Mam nadzieję, że kopertowe bodziaki które zakupiłam ułatwią mi sprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bierzcie i rożek i kocyk. W pierwszych dobach neonatolodzy zalecali przykrywanie dziecka w rożku dodatkowo kocem. One naprawdę szybko tracą ciepło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Ja mam kilka kopertowych a resztę zwykłych 😊Aaa no to takie maleństwo aż strach będzie 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska
10 godzin temu, Gość Dyśka napisał:

Luska jak bedziesz gotowa i będziesz miala chwile to napisz a ja zaleje Cie falą pytań.  Ja tez mam planowane cc i boje sie. Pierwsze cc mialam tak z marszu z porodu naturalnego. Żadnego przygotowania do tej cesarki. A teraz sie zastanwiam czy np. Na cesarke masz swoją koszule? Czy nago? Ile wcześniej masz nie jeść?  Itp.itd 😂

Pakujesz się normalnie do szpitala jak zwykle. U mnie jest tak że jeśli CC w środę to mige jeść i pić do wtorku do północy a potem już na czczo. Rano dają Ci takie specjalne mydło i jednorazowa koszule i się rano w to oporzadzasz 😄

Ja przy przyjęciu na oddział dostałam taka wydrukowana sciagawke jak się przygotować do cc krok po kroku, łącznie z tym o której pobudka w dniu cięcia i co będzie robione przy mnie (ktg, kroplowka). Jest też zapis by zdjąć biżuterię, spinki do włosów, protezy zębów, szkła kontaktowe. 

Rzeczy dla dziecka każą w osobna torbę spakować żeby położne mogły je ubrać kiedy ciebie zszywaja. Mi np na tej kartce napisali że dziecku trzeba przygotować "rożek lub kocyk, skarpetki, rękawiczki, kaftanik, pajacyk, czapeczka, pampers i pieluszke tetrowa". To taka wersja podstawowa która trzeba meic pod ręką w osobnej torbie, a resztę na mam np w swojej walizce już. 

A i mi od razu wenflon w dniu przyjęcia założyli. Położna też sprawdza czy do cc jesteś ogolona, ale jak coś to poprawia więc nie ma się co przejmować.

Ja sobie leżę pod kroplowka aktualnie i czekam. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska
10 godzin temu, Gość Dyśka napisał:

Luska jak bedziesz gotowa i będziesz miala chwile to napisz a ja zaleje Cie falą pytań.  Ja tez mam planowane cc i boje sie. Pierwsze cc mialam tak z marszu z porodu naturalnego. Żadnego przygotowania do tej cesarki. A teraz sie zastanwiam czy np. Na cesarke masz swoją koszule? Czy nago? Ile wcześniej masz nie jeść?  Itp.itd 😂

Pakujesz się normalnie do szpitala jak zwykle. U mnie jest tak że jeśli CC w środę to mige jeść i pić do wtorku do północy a potem już na czczo. Rano dają Ci takie specjalne mydło i jednorazowa koszule i się rano w to oporzadzasz 😄

Ja przy przyjęciu na oddział dostałam taka wydrukowana sciagawke jak się przygotować do cc krok po kroku, łącznie z tym o której pobudka w dniu cięcia i co będzie robione przy mnie (ktg, kroplowka). Jest też zapis by zdjąć biżuterię, spinki do włosów, protezy zębów, szkła kontaktowe. 

Rzeczy dla dziecka każą w osobna torbę spakować żeby położne mogły je ubrać kiedy ciebie zszywaja. Mi np na tej kartce napisali że dziecku trzeba przygotować "rożek lub kocyk, skarpetki, rękawiczki, kaftanik, pajacyk, czapeczka, pampers i pieluszke tetrowa". To taka wersja podstawowa która trzeba meic pod ręką w osobnej torbie, a resztę na mam np w swojej walizce już. 

A i mi od razu wenflon w dniu przyjęcia założyli. Położna też sprawdza czy do cc jesteś ogolona, ale jak coś to poprawia więc nie ma się co przejmować.

Ja sobie leżę pod kroplowka aktualnie i czekam. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Moja torba już spakowana 😂 wkońcu

3 pajace

3 body długi rękaw

Skarpetki, takie nie wiem jak się nazywa na rączki

Rożek,kocyk, ręczniczek

Dwie czapeczki cieniutkie

Sudocrem ,octanisept, pampersy ,chusteczki nawilżone

3 tetry

Dla dziecka chyba wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

No i najważniejsze smoczek .. mam 3 różne 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn
45 minut temu, Gość Super Żona napisał:

No i najważniejsze smoczek .. mam 3 różne 😎

Też mam smoczek na wszelki wypadek ale moja położna mówi że przez pierwszy miesiąc nie podaje się smoczka. Podobno zaburza to proces ssania piersi. Ale sama nie wiem. A Wy co myślicie na ten temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
53 minuty temu, Gość Annnnn napisał:

Też mam smoczek na wszelki wypadek ale moja położna mówi że przez pierwszy miesiąc nie podaje się smoczka. Podobno zaburza to proces ssania piersi. Ale sama nie wiem. A Wy co myślicie na ten temat? 

Ja to nie wiem, nie kupiłam jeszcze smoczka, mam podobne zdanie na ten temat lecz pierwszy raz będę mamą. Zobaczymy jak będzie, podobno życie zmienia nasze poglądy i plany po urodzeniu dziecka 😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Ja też spakowałam smoczek i butelkę też w razie W. 

Ciezarowka- ja też pierwszy raz będę mamą 😂 trzeba się chyba na wszystko przygotować? 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
5 minut temu, Gość Anneczka napisał:

Ja też spakowałam smoczek i butelkę też w razie W. 

Ciezarowka- ja też pierwszy raz będę mamą 😂 trzeba się chyba na wszystko przygotować? 🤷‍♀️

Oj tak, ale czy da się przygotować? 🙈🙈😂 Ja jedynie to tylko idealnie panikuję, ciągle coś wynajdę... Jestem chwilę przed 30 i świadomość wszystkiego jest niestety większa 🤣😂

A mamie to już nie mówię co kupuję i planuję bo potem muszę się rad nasluchać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×