Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Awokado wcale nie jest smaczne. Dlaczego ludzie się tak nim zachwycają? Jakaś głupia moda.

Polecane posty

Gość gość

Serio, kompletnie nie rozumiem jak można się tym zachwycać. W smaku jest rozczarowująco nijakie, a przecież jedzą to wszystkie instagramowe laseczki i hipsterzy. Jak jesz na śniadanie tosta z awokado i sadzonym jajem to jesteś trendi i kul. Albo inne zdrowe świństwa typu jarmuż - co to jest!? Fuj! Smakuje jak jakieś zielsko, które przypadkowo wyrwałam idąc po koperek z ogródka. Czy na serio są tu osoby zajadające się ze smakiem tymi specjałami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

Awokado jest bardzo zdrowe. I mozna z nim kombinowac tak zeby bylo rowniez smaczne. Porownywac jarmuz do koperku tez dobre. Predzej do sałaty. Poza tym soki z niego sa pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

bo trzeba umieć je jeść, spróbuj np jako guacamole z jajem sadzonym. jest zdrowe więc warto co jakiś czas urozmaicić dietę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sówka1313

No tak, bo jak tobie nie smakuje to znaczy że jest be? Moim zdaniem jest przepyszne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamkam

A te zielone smoothies? to jest dopiero ohyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Uwielbiam awokado i wszelkie pasty z niego. Samo jest mdłe ale nikt nie je samego awokado trzeba je doprawić solą, cytryną. Jarmuż to akurat roślina w mojej rodzinie tak jak brukiew i biała rzodkiew od czasów prababci znana i jedzona. Uwielbiam chipsy i gdyby nie pieczony jarmuż to jadlabym ich o wiele za dużo, a tak chipsy raz w tygodniu a 2-3 razy jarmuż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mylisz się. Powinnaś napisać "awokado MI nie smakuje". I na tym skończyć. Gusta są różne, a twój smak... cóż, jest twój.

Ja awokado bardzo lubię, właśnie za to że ma neutralny smak pozwalający podkreślić i  wydobyć smaki tego, czemu towarzyszy.

Jarmuż też zresztą lubię, bardzo pasuje zwłaszcza do dań z jajkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jarmuż to pasza dla krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jarmuż to pasza dla krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest jeszcze nic

avocado uwielbiam, moze byc samo, z porto a najbardziej lubie w salatce z wedzonym lososiem i parmezanem 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jarmuż to pasza dla krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Truskawki nie są smaczne. Zupełnie nie rozumiem,  jak ludzie mogą je w ogóle jeść. Taka słodka, trochę pachnąca woda.

Masło nie jest smaczne. Zupełnie nie rozumiem, jak ludzie w ogóle mogą je jeść. Obrzydliwa tłuścizna bez smaku.

itd. itp :D

:P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo to zależy od osoby? Bardzo lubię awokado z pieprzem i solą. To jedna z tych rzeczy którą trzeba jeść z czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hdhfhdhh

Ja musiałam klika razy sprobowac, żeby mi zasmakowało, teraz bardzo lubię, nawet samo z sola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xcggg

Smaczne samo w sobie moze szczególnie nie jest, ale jest zdrowym tłuszczem stad moda.

Musisz dobrze doprawic i jest ok. Ja rozrabiam z serem feta i pieprzem i dodaje majonezu i jest spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też gość

Tez nie rozumiem tego zachwytu nad avocado, w pascie z jajkiem i duza ilością czosnku da sie zjesc ale szalu nie ma, lepsza pasta z makrela i cebulą.

Jarmuż predzej,  taka kapusta, sama nijaka, w formie chipsow może byc, zalezy jak doprawic.

Ze zdrowych zielsk to ja wole szpinak.

Ale moda jest moda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 1982

Ludzie lubią różne rzeczy.

ja awokado zjadam ale w sałatce. Np pomidorki koktajlowe, sałata, czerwona cebula, szczypiorek, sporo natki pietruszki, awokado w kawałkach, sol pieprz olej np rzepakowy tłoczony na zimno, nico soku z cytryny. super. Ale samego nie zjem, a mąż i syn zjedzą.

Uwielbiam tez np curry z komosą ryżową i ciecierzycą, za to nie cierpię kiełbasy (nie jem kiełbas, szynek, śmietany, masła od 6 lat, jem indyka oraz halibuta, czasem łososia, tyle z mięsa).

Kocham owsiankę na mleku ryżowym, z borówkami, żurawiną i mielonymi chia.

Nie śledzę absolutnie nikogo na instagramie.

Jadam też chipsy jak mam ochotę, lub popcorn i ciastka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 1982
5 minut temu, Gość Xcggg napisał:

Ja rozrabiam z serem feta i pieprzem i dodaje majonezu i jest spoko.

a  fuuuuuuuuuuuujjjjjjj, serio tak jesz?

OK, moze to tylko ja, bo nienawidzę feta oraz majonezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dcccgddc

Tak, ser feta kocham bo lubie słone rzeczy, majonez uwielbiam bo jest tlusty.

Słono i tlusto mniam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuch
1 godzinę temu, Gość Gośc napisał:

 soki z niego sa pyszne

Awokado smakuje jak ejakulat z hu.a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalpl
1 godzinę temu, Gość Też gość napisał:

Tez nie rozumiem tego zachwytu nad avocado, w pascie z jajkiem i duza ilością czosnku da sie zjesc ale szalu nie ma, lepsza pasta z makrela i cebulą.

Jarmuż predzej,  taka kapusta, sama nijaka, w formie chipsow może byc, zalezy jak doprawic.

Ze zdrowych zielsk to ja wole szpinak.

Ale moda jest moda.

 

Podsumowanie godne idio/tki - "moda jest moda" nie ma opcji że ktoś to lubi i nie ma prawa to nikomu smakować, tylko przez modę ludzie to jedzą, bo TOBIE to nie smakuje. Poważnie nie rozumiesz tego zachwytu? Czyli nie rozumiesz, że ktoś może mieć inne smaki niż ty.... fajnie jest być zakutym łbem? 

Ja uwielbiam awokado (nie avocado, bo w Polsce jesteśmy) no ale ty wiesz lepiej, że nie, bo to tylko moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gos
1 minutę temu, Gość zalpl napisał:

Podsumowanie godne idio/tki - "moda jest moda" nie ma opcji że ktoś to lubi i nie ma prawa to nikomu smakować, tylko przez modę ludzie to jedzą, bo TOBIE to nie smakuje. Poważnie nie rozumiesz tego zachwytu? Czyli nie rozumiesz, że ktoś może mieć inne smaki niż ty.... fajnie jest być zakutym łbem? 

Ja uwielbiam awokado (nie avocado, bo w Polsce jesteśmy) no ale ty wiesz lepiej, że nie, bo to tylko moda.

Dokładnie. Każdemu co innego smakuje. Jarmuż to warzywo naszych babek nie żadna nowość. Zresztą podobnie jak szpinak, z dzieciństwa pamiętam jajecznice ze szpinakiem dziadka, pieczony jarmuż i pestki dyni. A moi dziadkowie mieszkali na małej wsi i byli bardzo tradycyjni. Także autorko jarmuż nie nie żadna nowa moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

Też nie rozumiem fenomenu avocado, podobnie mam z tofu. Bez smaku samo w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też nie lubię awokado. Czasem zmuszał się do zjedzenia w sałatce  lub w postaci pasty z jajkiem.  W dodatku jak jem je dłużej boli mnie po nim żołądek. Jest dla mnie zwyczajnie za ciężkie.   Nie moje klimaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość zalpl napisał:

Podsumowanie godne idio/tki - "moda jest moda" nie ma opcji że ktoś to lubi i nie ma prawa to nikomu smakować, tylko przez modę ludzie to jedzą, bo TOBIE to nie smakuje. Poważnie nie rozumiesz tego zachwytu? Czyli nie rozumiesz, że ktoś może mieć inne smaki niż ty.... fajnie jest być zakutym łbem? 

Ja uwielbiam awokado (nie avocado, bo w Polsce jesteśmy) no ale ty wiesz lepiej, że nie, bo to tylko moda.

Kobieto, trochę kultury. Autorka nie obrażał cię, a ty gnoisz człowieka, bo nie widzi nic dobrego w awokado? 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość gość napisał:

Kobieto, trochę kultury. Autorka nie obrażał cię, a ty gnoisz człowieka, bo nie widzi nic dobrego w awokado? 😕

A ty nie umiesz czytać? ona nie gnoi nikogo za to że awokado nie lubi tylko za to że nie rozumie ktoś inny może je lubić i ma rację, bo jakieś babsko nie lubi to innych jedzie, że to moda, bo przecież niemożliwe, żeby ktoś to lubił skoro ona, wielka wyrocznia nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Umiem czytać i wystarczają mi słowa: idio/tka zakuty łeb,  babsko itd. Ona tylko wyraziła zdziwienie co jest dobrego w awokado. Ja sama jem, nie lubię,  ale podobno jest takie zdrowe. Więc dla mnie to też taka jakby moda, bo wszyscy teraz tak zachwycają się tymi zdrowymi produktami- niekoniecznie dla większości  smacznymi. 😉 Opanuj emocje  i język,  to tylko krytyka smaku jakiegoś awokado. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marawstala napisał:

Jeszcze nie próbowałam, ale niektórzy masło nim zastępują... 

Naprawdę? Żeby nadawał się np. do smarowania pieczywa musi być dojrzały

A poza tym o gustach się nie dyskutuje, więc nie rozumiem po co się tak spinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej

O a ja ostatnio awokado jadłam w latach 90.Gdzies na jakiejś imprezie uwaga uwaga podane z... majonezem solą i pieprzem 😉średnio mi smakowało jak granat zresztą i jakoś później noe siagalam po nie,  ale to prawda że awokado zawiera mnóstwo nienasyconych  kwasów tłuszczowych. Osobiście wolę jednak jakiś lepszy olej dodać do salatki  np lniany lub zjeść orzechy a tu juz mix bo w sumie każdy rodzaj i do zupy pozna dodać. I do sałatki i jako przekąskę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×