Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sasetka

Obejrzałam wczoraj Wołyń i nie mogę się pozbierać.

Polecane posty

Gość gość 4
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

No ale co w związku z tym? Jesteśmy Polakami, na polskim forum, mamy ochotę porozmawiać o tragedii wołyńskiej, to o niej rozmawiamy. Jeżeli uważacie, ze nic takiego się nie wydarzyło, że nie ma czego wspominać , to zwyczajnie nie wchodzcie  na ten temat.

Kto i gdzie twierdzi, że "się nie wydarzyło"? Wydarzyło. Tylko, że najczęściej potem "w internetach" chodzi już tylko o pretekst do nawalanki, bo "Ukrainiec be", a Polak zawsze "cacy". Wszystko podlane źle pojętym patriotyzmem, bo "jam lepszy i prawdziwszy Polak niż ty, a jak się nie podoba to wy...do Niemiec". Czyż tak właśnie nie wygląda większość tego typu dyskusji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

Kto i gdzie twierdzi, że "się nie wydarzyło"? Wydarzyło. Tylko, że najczęściej potem "w internetach" chodzi już tylko o pretekst do nawalanki, bo "Ukrainiec be", a Polak zawsze "cacy". Wszystko podlane źle pojętym patriotyzmem, bo "jam lepszy i prawdziwszy Polak niż ty, a jak się nie podoba to wy...do Niemiec". Czyż tak właśnie nie wygląda większość tego typu dyskusji?

Zgadzam sie, dokładnie. Tzn dochodzi do tego fakt, ze kwestie wywlekania Wołynia podsyca ruska propaganda, od lat  bardzo aktywna. Bo z jakiego nagle powodu tyle chęci porozmawiania o Wołyniu? a nie np. potopie szwedzkim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

Kto i gdzie twierdzi, że "się nie wydarzyło"? Wydarzyło. Tylko, że najczęściej potem "w internetach" chodzi już tylko o pretekst do nawalanki, bo "Ukrainiec be", a Polak zawsze "cacy". Wszystko podlane źle pojętym patriotyzmem, bo "jam lepszy i prawdziwszy Polak niż ty, a jak się nie podoba to wy...do Niemiec". Czyż tak właśnie nie wygląda większość tego typu dyskusji?

Widzisz tu coś takiego? Toczyła się normalna rozmowa, pojawiło się kilka wspomnień od osób, których bliscy to przeżyli, więc po co Ty tu wpychasz jakieś bzdety o tym, co się pojawia gdzieś tam w necie? Tak Cię boli, ze ktos się negatywnie wypowie o Ukraincach? Na temat Polaków też inne narodowości piszą różne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Zgadzam sie, dokładnie. Tzn dochodzi do tego fakt, ze kwestie wywlekania Wołynia podsyca ruska propaganda, od lat  bardzo aktywna. Bo z jakiego nagle powodu tyle chęci porozmawiania o Wołyniu? a nie np. potopie szwedzkim? 

Może stąd, ze wiele rzeczy wyszło na jaw stosunkowo niedawno, podobnie jak o Katyniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Widzisz tu coś takiego? Toczyła się normalna rozmowa, pojawiło się kilka wspomnień od osób, których bliscy to przeżyli, więc po co Ty tu wpychasz jakieś bzdety o tym, co się pojawia gdzieś tam w necie? Tak Cię boli, ze ktos się negatywnie wypowie o Ukraincach? Na temat Polaków też inne narodowości piszą różne rzeczy

Mnie ogólnie boli wzrost nastrojów ksenofobicznych i to, że obecna władza kreuje jakiegoś wroga, a ludzie to łykają jak małe pelikany, dają się podpuszczać, naprawdę jeszcze parę lat temu takie coś nie miało miejsca. Kiedyś człowiek by się wstydził, a dziś jest dumny. Ruskie trolle się cieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
15 minut temu, Gość gosc napisał:

Zgadzam sie, dokładnie. Tzn dochodzi do tego fakt, ze kwestie wywlekania Wołynia podsyca ruska propaganda, od lat  bardzo aktywna. Bo z jakiego nagle powodu tyle chęci porozmawiania o Wołyniu? a nie np. potopie szwedzkim? 

Albo tematy na Kafe typu: "Boicie się wojny"? Pamiętam, że był tego zalew akurat jak Rosja zajmowała Krym. Ostatnio znowu taki tu widziałam. Robienie z ludzi ...ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość gosc napisał:

Zgadzam sie, dokładnie. Tzn dochodzi do tego fakt, ze kwestie wywlekania Wołynia podsyca ruska propaganda, od lat  bardzo aktywna. Bo z jakiego nagle powodu tyle chęci porozmawiania o Wołyniu? a nie np. potopie szwedzkim? 

Dlatego, że osoby które pamiętają Wołyń wciąż żyją lub żyły jescze niedawno i nie jest to sprawa ta odległa jak ci się wydaje. Wiele osób stąd jak np ja miało rodzinę stamtąd (ja dwie babcie) i do końca swoich dni nie potrafiła się otrząsnąć. Kazdy ma swoją historię i ją wspomina dlaczego mamy zawsze patrzeć na innych? Żydzi mogą swoje roszczenia wygłasza ale Polacy gdzie na terenie Polski odbyła się wojna potem przyszedł Stalin i nic nam nie zwrócili pieniędzy mamy siedziec cicho. Moja rodzina po wojnie dorabiala się od pierwszej złotówki bo dzisiejszej Ukrainie wszystko jak stali wyszli jeśli im się udało. Przyjeżdżali na Ziemie odzyskane w jednych gaciach. Tak, wku/rwia mnie to a się okazuje że nawet nie można o tym powiedzieć. Jak mamy być bogatym krajem skoro nas poradzi ono, zburzono nasz kraj, była komuna. Niemcy oddali ruski zamiast nam... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

Albo tematy na Kafe typu: "Boicie się wojny"? Pamiętam, że był tego zalew akurat jak Rosja zajmowała Krym. Ostatnio znowu taki tu widziałam. Robienie z ludzi ...ów.

Krym to akurat był bardziej ruski niż ukraiński. W rękach ukraińskich trochę bywał. A potem w 1945 ruscy tam sami osiedlili Ukraińców, żeby pozbyć się Tatarów. Widzieli co UPA zrobiła z Polakami to do kolejnej eksterminacji ich wyslali.

Ja nie jestem nacjonalistka, daleka jestem również od wszelkich nagonkę na jakąkolwiek nacje, ale zbrodnia wolynska to dla mnie coś przerazajacego. Tak jak ktoś napisał zgodnie z tym co jest na Westerplatte "Nigdy więcej wojny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Gość gość 4 napisał:

Mnie ogólnie boli wzrost nastrojów ksenofobicznych i to, że obecna władza kreuje jakiegoś wroga, a ludzie to łykają jak małe pelikany, dają się podpuszczać, naprawdę jeszcze parę lat temu takie coś nie miało miejsca. Kiedyś człowiek by się wstydził, a dziś jest dumny. Ruskie trolle się cieszą.

Ale akurat ja mam głęboko w poważaniu współczesna władzę, mało tego- gardzę pisem, co nie zmienia faktu, ze zbrodnie wolyńską czy katyńską nazywam po imieniu i będę o niej mówiła mojemu synowi, kiedy dorosnie na tyle, żeby spróbować to zrozumieć. I żadna propaganda nie ma dla mnie znaczenia, bo nie o to tu chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nawet opierając wiedzę na filmie zauważ jak nieliczne osoby tam były. A opierając się na źródłach historycznych byś wiedział/a ze na terenach wschodnich nie było zorganizowanych AK a grupy wywiadowcze to były pojedyncze kilkuosobowe "zespoły". Przekazywanie informacji odbywało się przez kurierów którzy przewozili meldunki-a pamiętaj że na początku lat 40tych był to teren zajęty przez Niemców i nie można było swobodnie przemieszczać się po całym kraju, trzeba było mieć specjalne przepustki. Niejednokrotnie meldunek z jednego końca kraju na drugi szedł kilka tygodni bądź nie docierał wcale bo kurier został złapany. Kto bardzo dobrze wiedział o poczynaniach UPA? Niemcy, oni mają bardzo dobra dokumentację zbrodni na Wołyniu. Jest wiele ich publikacji mówiących o tym wraz z dokumentacją fotograficzną. A wracając do zarzutow ze AK nie działała. Próbowali podjąć działania takie na jakie mieli zasoby, wysłali swoich przedstawicieli i czym to się skończyło?? 2 oficerów i kierowca zostali brutalnie zamordowani-w filmie do tego nawiazali. Tylko AK wtedy to nie była silna struktura i organizacja. Poczytaj trochę zanim się wypowiesz.

przestań pyertolić o tym fetyszyzowanym AK jakby to była podstawa państwa podziemnego, które nawet alianci olali. na wsiach istaniały zorganizowane struktury Batalionów Chłopskich, które następnie zasilały szeregi AL a po wkroczeniu armii Berlinga przywdziewały mundur. AKa i AKa, matko co ignorancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość4
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Dlatego, że osoby które pamiętają Wołyń wciąż żyją lub żyły jescze niedawno i nie jest to sprawa ta odległa jak ci się wydaje. Wiele osób stąd jak np ja miało rodzinę stamtąd (ja dwie babcie) i do końca swoich dni nie potrafiła się otrząsnąć. Kazdy ma swoją historię i ją wspomina dlaczego mamy zawsze patrzeć na innych? Żydzi mogą swoje roszczenia wygłasza ale Polacy gdzie na terenie Polski odbyła się wojna potem przyszedł Stalin i nic nam nie zwrócili pieniędzy mamy siedziec cicho. Moja rodzina po wojnie dorabiala się od pierwszej złotówki bo dzisiejszej Ukrainie wszystko jak stali wyszli jeśli im się udało. Przyjeżdżali na Ziemie odzyskane w jednych gaciach. Tak, wku/rwia mnie to a się okazuje że nawet nie można o tym powiedzieć. Jak mamy być bogatym krajem skoro nas poradzi ono, zburzono nasz kraj, była komuna. Niemcy oddali ruski zamiast nam... 

Polski problem polega na zatracaniu proporcji. Pewnie, można porozmawiać, trzeba pamiętać, ale ten naród nie ruszy z miejsca jak historia będzie ważniejsza od np.lekcji podstaw ekonomii, a religii będzie więcej niż języka angielskiego. W Polsce nawet otwarcie nowej stodoły musi się odbyć z kropidłem i do wszystkiego dorabiamy ideologię. Jak mamy być bogatym krajem skoro wolimy jęczeć a nie tworzyć coś nowego.Wolimy się modlić zamiast uczyć języków. 10-letni Szwed mówi po angielsku lepiej od polskiego maturzysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Wiesz, to że 20- letni Niemcy są ignorantami, nie oznacza, ze tak właśnie powinno być. 

statsytycznie 20 letni Niemiec zapytany o historię swojego kraju opowie o Attaturku, Chomeinim etc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja bym chciała żeby Lwów był znów polski, bo przez ukrów miasto się degraduje, podobnie Stanisławów i Tarnopol powinny wrócić do macierzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość gość napisał:

przestań pyertolić o tym fetyszyzowanym AK jakby to była podstawa państwa podziemnego, które nawet alianci olali. na wsiach istaniały zorganizowane struktury Batalionów Chłopskich, które następnie zasilały szeregi AL a po wkroczeniu armii Berlinga przywdziewały mundur. AKa i AKa, matko co ignorancja

To przecież napisałam że AK nie była wcale aż tak rozbudowaną organizacja jak niektórzy sądzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
20 minut temu, Gość Gość napisał:

Dlatego, że osoby które pamiętają Wołyń wciąż żyją lub żyły jescze niedawno i nie jest to sprawa ta odległa jak ci się wydaje. Wiele osób stąd jak np ja miało rodzinę stamtąd (ja dwie babcie) i do końca swoich dni nie potrafiła się otrząsnąć. Kazdy ma swoją historię i ją wspomina dlaczego mamy zawsze patrzeć na innych? Żydzi mogą swoje roszczenia wygłasza ale Polacy gdzie na terenie Polski odbyła się wojna potem przyszedł Stalin i nic nam nie zwrócili pieniędzy mamy siedziec cicho. Moja rodzina po wojnie dorabiala się od pierwszej złotówki bo dzisiejszej Ukrainie wszystko jak stali wyszli jeśli im się udało. Przyjeżdżali na Ziemie odzyskane w jednych gaciach. Tak, wku/rwia mnie to a się okazuje że nawet nie można o tym powiedzieć. Jak mamy być bogatym krajem skoro nas poradzi ono, zburzono nasz kraj, była komuna. Niemcy oddali ruski zamiast nam... 

No sa ludzie którzy to pamietaja, ale tym bardziej jest masa ludzi która pamieta np. stan wojenny, nasza żałosna interwencję w  Czechosłowacji w 68 za która nas tam  nienawidza, i wiele innych. I jakos nie powtarzaja sie w internecie regularnie tematy o tym, ale ostatnio jest w kołko o Wołyniu, i jest to ewidentnie efekt propagandy, a z  jakiegos tez powodu nagle zrobiono o tym film. Pare lat temu wstecz sie prawie nei mówilo o Wołyniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gość4 napisał:

Polski problem polega na zatracaniu proporcji. Pewnie, można porozmawiać, trzeba pamiętać, ale ten naród nie ruszy z miejsca jak historia będzie ważniejsza od np.lekcji podstaw ekonomii, a religii będzie więcej niż języka angielskiego. W Polsce nawet otwarcie nowej stodoły musi się odbyć z kropidłem i do wszystkiego dorabiamy ideologię. Jak mamy być bogatym krajem skoro wolimy jęczeć a nie tworzyć coś nowego.Wolimy się modlić zamiast uczyć języków. 10-letni Szwed mówi po angielsku lepiej od polskiego maturzysty.

Wiesz co jest największym problemem Polski, którego nie nadrobimy nigdy? To, że cała inteligencja została wymordowana w Katyniu! Tak, i nie da się do tego nie wracać. Z tego powodu, wszystko jest ro/z/pier/dolone i już tak będzie. Nigdy się nie pozbieramy, nie ma się co łudzić. Rządzą nami pozostałości po komunistach, dorobkiewicze, ludzie z wiosek którzy dzięki sytuacji jaką stworzyła wojna i komuna dostali się do władzy, do wysokich stanowisk a gdyby nie one, mieliby co najwyżej gospodarstwa albo sklep na wsi. Wiele osób w rządzie inne nardowości, Niemców, Żydów. To żadne teorie spiskowe, to prawda. "A na drzewach zamiast lisci będą wisieć komunisci" tymczasem komunisci cudnie się mają i cały czas rządzą nami. To co przytaczasz to utopia dla Polski! w/w kraje są w kompletnie innej sytuacji historycznej, tam jest inna struktura. To co my mamy do nadrobienia po tych zgliszczach jakie zostały po 89 nie jest do orobienia w20 lat. W dodatku w takim klimacie jaki mamy tera. Gdzie unia się do wszystkiego wpier/dala, rząda od nas czegoś, zamiast rozmawiać o naszych sprawach rozmawiamy o jakichś tam uchodźcach gdzie my ze swoim krajem nie zrobiliśmy jeszcze porządku itd. itp. a ludzie którzy są w polityce, na wysokich stanowiskach wszyscybez wyjątku - im nie zależy nadobru Polski, także wszystko jedno kogo wybierzesz i tak będzie ch/u/j/owo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość gosc napisał:

No sa ludzie którzy to pamietaja, ale tym bardziej jest masa ludzi która pamieta np. stan wojenny, nasza żałosna interwencję w  Czechosłowacji w 68 za która nas tam  nienawidza, i wiele innych. I jakos nie powtarzaja sie w internecie regularnie tematy o tym, ale ostatnio jest w kołko o Wołyniu, i jest to ewidentnie efekt propagandy, a z  jakiegos tez powodu nagle zrobiono o tym film. Pare lat temu wstecz sie prawie nei mówilo o Wołyniu

Dobrze powiedziałas w ostatnim zdaniu, dlatego że się o tym nie mówiło wcześniej!! Wielu ludzi dowiedziało się o tym niedawno, nie mieli pojęcia o tym co się wydarzyło a tym bardziej, że ta zbrodnia była wyjątkowo okrutna wywarła takie a nie inne wrażenie. O Katyniu wszyscy wiedzieli, o Auschwitz też i tematy były przerabiane a teraz przyszło na Wołyń. Wielu z tych ludzi nie am nawet grobów, zostawili wszystko, swoje majątki, życie tam na Kresach dlaczego odbierasz im nawet pamięć o tym? Boli Cię, że ktoś o tym mówi? O stanie wojennym też się mówi nie kłam, powstało mnóstwo filmów, zeznań, mówiło się dużo o tym kto był po jakiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Wiesz co jest największym problemem Polski, którego nie nadrobimy nigdy? To, że cała inteligencja została wymordowana w Katyniu! Tak, i nie da się do tego nie wracać. Z tego powodu, wszystko jest ro/z/pier/dolone i już tak będzie. Nigdy się nie pozbieramy, nie ma się co łudzić. Rządzą nami pozostałości po komunistach, dorobkiewicze, ludzie z wiosek którzy dzięki sytuacji jaką stworzyła wojna i komuna dostali się do władzy, do wysokich stanowisk a gdyby nie one, mieliby co najwyżej gospodarstwa albo sklep na wsi. Wiele osób w rządzie inne nardowości, Niemców, Żydów. To żadne teorie spiskowe, to prawda. "A na drzewach zamiast lisci będą wisieć komunisci" tymczasem komunisci cudnie się mają i cały czas rządzą nami. To co przytaczasz to utopia dla Polski! w/w kraje są w kompletnie innej sytuacji historycznej, tam jest inna struktura. To co my mamy do nadrobienia po tych zgliszczach jakie zostały po 89 nie jest do orobienia w20 lat. W dodatku w takim klimacie jaki mamy tera. Gdzie unia się do wszystkiego wpier/dala, rząda od nas czegoś, zamiast rozmawiać o naszych sprawach rozmawiamy o jakichś tam uchodźcach gdzie my ze swoim krajem nie zrobiliśmy jeszcze porządku itd. itp. a ludzie którzy są w polityce, na wysokich stanowiskach wszyscybez wyjątku - im nie zależy nadobru Polski, także wszystko jedno kogo wybierzesz i tak będzie ch/u/j/owo

Swoim postem tylko potwierdzasz wszystko to co napisałam wcześniej. Użalajmy się dalej nad sobą. Świat będzie się kręcił dalej bez nas i dalej nam uciekał. Ci którzy najbardziej narzekają na Unię zaliczyliby niezły zonk jakby nagle musieli odstać swoje na granicy jadąc na wakacje czy do roboty (jak Ukraińcy). Zaraz by sobie Polak przypomniał jak to "fajnie" było bez Unii, bo zdaje się niektórzy już zapomnieli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

A z kolei moja babcia, która została wdowa bo Niemcy zabili dziadka, mówiła ze nigdy przenigdy nie pozwoli zeby jakis niemiec wszedł do jej domu. Ja ja w pełni rozumiem, i moim zdaniem w takich wypadkach trzeba sie zastanowic i nei robic przykrosci rodzinie. Moze wyjazd za granice to pół biedy, ale wychodzenie za mąz za potomków hitlerowców to jest faktycznie jak wbicie noża. Potem wspólne dzieci, babcia sie bedzie w grobie przewracac a za zycia dostanie mega traumy. Rozumiem to. Tak samo znałam jedna osobe, co była w obozie koncentracyjnym. miałam uraz nie tylko do Niemców, ale i owczarków niemieckich, jak była u nas musiała schowac tego psa, hitlerowcy je tresowali ze były agresywne

Moj pradziadek byl w Oswiecimiu.  Uciekl, ukrywal sie w lasach, a prababcie nachodzili Niemcy i  obijali, zeby go wydala.  Dlatego u mnie w rodzinie nikt juz nie nadajae imienia Henryk, Konrad, Bruno, Roch czy Hugo.  Zabili mi rowniez stryjka w Warszawie.  

A jednak Ci, ktorzy przezyli obywdie armie (tak jak moja rodzina) stwierdzili, ze gdyby mieli do wyboru to wola Niemcow- u nich najczesciej tylko kulka w leb lub powieszenie czyli dosyc szybka egzekucja najczesciej oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
14 minut temu, Gość gosc napisał:

No sa ludzie którzy to pamietaja, ale tym bardziej jest masa ludzi która pamieta np. stan wojenny, nasza żałosna interwencję w  Czechosłowacji w 68 za która nas tam  nienawidza, i wiele innych. I jakos nie powtarzaja sie w internecie regularnie tematy o tym, ale ostatnio jest w kołko o Wołyniu, i jest to ewidentnie efekt propagandy, a z  jakiegos tez powodu nagle zrobiono o tym film. Pare lat temu wstecz sie prawie nei mówilo o Wołyniu

Ruskie trolle to jedno, a fakt, że Ukrainiec to idealny obiekt dla Polaka do drwin to drugie. Polak ma kompleks Niemca, nawet kompleks Czecha (tak, tak, zaraz poczytam o malutkim tchórzliwym narodzie ze śmiesznym językiem, ale całej reszty Polak może tylko Czechom pozazdrościć, zawsze potrafili się ustawić i dobrze na tym wychodzą, a nie to co my, wiecznie machający szabelką, a w ostatecznych rozrachunku robieni w bambuko), to na Ukraińcu sobie odbije, bo może.Następuje "projekcja". Ukrainiec to Polak w latach 80-tych w Niemczech zmuszony u narodu oprawców szparagi zbierać i marki ciułać, no co za upokorzenie, to teraz sobie z nawiązką odreaguje. To prosty mechanizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Dobrze powiedziałas w ostatnim zdaniu, dlatego że się o tym nie mówiło wcześniej!! Wielu ludzi dowiedziało się o tym niedawno, nie mieli pojęcia o tym co się wydarzyło a tym bardziej, że ta zbrodnia była wyjątkowo okrutna wywarła takie a nie inne wrażenie. O Katyniu wszyscy wiedzieli, o Auschwitz też i tematy były przerabiane a teraz przyszło na Wołyń. Wielu z tych ludzi nie am nawet grobów, zostawili wszystko, swoje majątki, życie tam na Kresach dlaczego odbierasz im nawet pamięć o tym? Boli Cię, że ktoś o tym mówi? O stanie wojennym też się mówi nie kłam, powstało mnóstwo filmów, zeznań, mówiło się dużo o tym kto był po jakiej stronie.

chyba sie nie dogadamy, bo widzisz co chcesz zobaczyc. Ja juz tu któryś raz widze temat o wołyniu, a o stanie wojennym to nie widziałam nigdy.  O wołyniu jest w podręcznikach, kazdy to miał w szkole, moze nie byliscie za pilni jak pierwsze słyszycie. Jest to efekt działania ruskiej propagandy, która do znudzenia w kazdym temacie o ukrainie na róznych forach pisze o Banderowcach, itp.  Rzyg juz od tego bierze, i jest to celowe złosliwe działanie, zeby nas skłócic, zeby Putinowi było łatwiej się rozprawic z Ukraina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość gość 4 napisał:

Swoim postem tylko potwierdzasz wszystko to co napisałam wcześniej. Użalajmy się dalej nad sobą. Świat będzie się kręcił dalej bez nas i dalej nam uciekał. Ci którzy najbardziej narzekają na Unię zaliczyliby niezły zonk jakby nagle musieli odstać swoje na granicy jadąc na wakacje czy do roboty (jak Ukraińcy). Zaraz by sobie Polak przypomniał jak to "fajnie" było bez Unii, bo zdaje się niektórzy już zapomnieli,

Co potwierdzam? Piszę prawdę. Dla mnie to jest właśnie głupie gadanie, że my mielibyśmy być jak Niemcy czy Szwecja, ty tego oczekujesz. Nie, nie będziemy jak te kraje bo mamy inną historię! I tego nie da się tak o, zmazać, to nie chodzi o użalanie tylko realne patrzenie na sytuację. Nie narzekam na Unię, tylko stwierdzam fakt. Nie widzisz tego, ze Niemcy poprzez nią niejako nadal nami rządzą? że czujemy się w obowiązku np. przyjąć uchodźców bo nas łaskawie do Unii wzięli? Minęło dopiero 30 lat tzw "wolności" a oczekiwania żebyśmy byli jak Szwecja czy Niemcy no ludzie i kto tu w bańce żyje... jeszcze takich cudów świat nie widział. Ty widzisz tylko to co tu i teraz a nie związki przyczynowo-skutkowe, zasoby finansowe, ludnościowe, skorumpowaną władzę którą do dziś trudno odciągnąć od koryta, nieważne jakiej opcji politycznej itd. to wszystko jest bardziej skomplikowane, pozostałości po dawnych systemach. Ty widzisz tylko wakacje i dzieci mówiące w Szwecji po angielsku lepiej niż w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4

I każde niepowodzenie w życiu będziesz tłumaczył: "A bo zabory"? No ile można? No widzę, że do końca życia, tylko tego życia szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

chyba sie nie dogadamy, bo widzisz co chcesz zobaczyc. Ja juz tu któryś raz widze temat o wołyniu, a o stanie wojennym to nie widziałam nigdy.  O wołyniu jest w podręcznikach, kazdy to miał w szkole, moze nie byliscie za pilni jak pierwsze słyszycie. Jest to efekt działania ruskiej propagandy, która do znudzenia w kazdym temacie o ukrainie na róznych forach pisze o Banderowcach, itp.  Rzyg juz od tego bierze, i jest to celowe złosliwe działanie, zeby nas skłócic, zeby Putinowi było łatwiej się rozprawic z Ukraina. 

Dokładnie. Polak nawet nie widzi jak jest rozgrywany. Myślałam, że nie jesteśmy tak naiwni, a jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasetka

Ja akurat jestem mocno antyrzadowa, więc ktoś nie trafił. Za ruskimi też nie przepadam. A Ukraińcy? Co z w sumie akurat ani jednego bliżej nie znam, widzę że ich jest dużo ostatnimi czasy. Nie jestem nacjonalistka, jestem matką. Mam synka w wieku tego chłopca i mnie to ruszyło. Bo co innego zabić jak Ci Niemcy strzelając a co innego obwiazac dziecko słoma i podpalić 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość gosc napisał:

chyba sie nie dogadamy, bo widzisz co chcesz zobaczyc. Ja juz tu któryś raz widze temat o wołyniu, a o stanie wojennym to nie widziałam nigdy.  O wołyniu jest w podręcznikach, kazdy to miał w szkole, moze nie byliscie za pilni jak pierwsze słyszycie. Jest to efekt działania ruskiej propagandy, która do znudzenia w kazdym temacie o ukrainie na róznych forach pisze o Banderowcach, itp.  Rzyg juz od tego bierze, i jest to celowe złosliwe działanie, zeby nas skłócic, zeby Putinowi było łatwiej się rozprawic z Ukraina. 

Nie widziałaś nic o stanie wojennym? No to porządne okulary ci potrzebne i to koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

I każde niepowodzenie w życiu będziesz tłumaczył: "A bo zabory"? No ile można? No widzę, że do końca życia, tylko tego życia szkoda.

O czym ty mówisz? Jakie niepowodzenie? To Ty uważasz i wmawiasz, ze Polak gorszy, ze jest źle bo nie jesteśmy tacy jak zachód. Kazdy widzi jak Polska się rozwinęła, jak żyjemy, że jesteśmy bogatsi. To Tobie coś przeszkadza i się czepiasz, że już nawet nie można porozmawiać o losach swoich dziadków z wojny, która rozpoczęła się mniej niż 100 lat temu (!!!) to żadna zamierzchła przeszłość. Przecież nikt o tym nie rozprawia codziennie, ale widocznie ma potrzebę i co jakiś czas powstają tu takie tematy. Co nie naczy, ze wypowiadają się w nich te same osoby. ja uważam, że Polska jak na te możliwości jakie ma i beznadziejnych ludzi u władzy od wielu lat (nad czym ubolewam, ale nie widzę na razie szans na zmianę) radzi sobie nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
27 minut temu, Gość gość4 napisał:

Polski problem polega na zatracaniu proporcji. Pewnie, można porozmawiać, trzeba pamiętać, ale ten naród nie ruszy z miejsca jak historia będzie ważniejsza od np.lekcji podstaw ekonomii, a religii będzie więcej niż języka angielskiego. W Polsce nawet otwarcie nowej stodoły musi się odbyć z kropidłem i do wszystkiego dorabiamy ideologię. Jak mamy być bogatym krajem skoro wolimy jęczeć a nie tworzyć coś nowego.Wolimy się modlić zamiast uczyć języków. 10-letni Szwed mówi po angielsku lepiej od polskiego maturzysty.

Historia wazniejsza od lekcji ekonomi?  Niepowazne.  Po pierwsze nasza historia jest przekalamana i nasiaknieta polityka.  Mlodziez w ogole sie nia nie interesuje i nie zna.  Takie sparwy jak Wolyn czasami wyplywaja, ale czesciej uslyszysz o Jedwabnym.  O polskich Zydach, strzelajacych do polskiej armi we Lwowie podczas najazdu armi radzieckiej nie znajdziesz ani mru mru nigdzie tak ladnie Zydzi wyczyscili nasza historie.  O hitlerowcach tluka non stop jacy zli itp.  O bestialstwie armi radzieckiej, ktora miala dokladnie takie same rozrywki jak na Wolyniu rowniez bardzo cicho.  O gwaltach Niemek przez wojska wszystkich armi w tym amerykanskiej, francuzkiej i brytyjskiej trzeba szukac materialow- nadal robia z nich wielkich bohaterow.  Mozna tak bez konca o histori ostatniego wieku, a ty piszesz, ze jest wazniejsza.  Uczyles/las tej histori?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasetka
11 minut temu, Gość gosc napisał:

chyba sie nie dogadamy, bo widzisz co chcesz zobaczyc. Ja juz tu któryś raz widze temat o wołyniu, a o stanie wojennym to nie widziałam nigdy.  O wołyniu jest w podręcznikach, kazdy to miał w szkole, moze nie byliscie za pilni jak pierwsze słyszycie. Jest to efekt działania ruskiej propagandy, która do znudzenia w kazdym temacie o ukrainie na róznych forach pisze o Banderowcach, itp.  Rzyg juz od tego bierze, i jest to celowe złosliwe działanie, zeby nas skłócic, zeby Putinowi było łatwiej się rozprawic z Ukraina. 

Bo Wołyń leciał wczoraj, stąd temat. Założyłam tu też kiedyś temat o kurierze i powstaniu warszawskim. A w temacie o absurdach PRL kiedyś się wypowiadalam, tylko chyba na ogólnym był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×