Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sasetka

Obejrzałam wczoraj Wołyń i nie mogę się pozbierać.

Polecane posty

Gość Gość
5 minut temu, Gość gosc napisał:

Historia wazniejsza od lekcji ekonomi?  Niepowazne.  Po pierwsze nasza historia jest przekalamana i nasiaknieta polityka.  Mlodziez w ogole sie nia nie interesuje i nie zna.  Takie sparwy jak Wolyn czasami wyplywaja, ale czesciej uslyszysz o Jedwabnym.  O polskich Zydach, strzelajacych do polskiej armi we Lwowie podczas najazdu armi radzieckiej nie znajdziesz ani mru mru nigdzie tak ladnie Zydzi wyczyscili nasza historie.  O hitlerowcach tluka non stop jacy zli itp.  O bestialstwie armi radzieckiej, ktora miala dokladnie takie same rozrywki jak na Wolyniu rowniez bardzo cicho.  O gwaltach Niemek przez wojska wszystkich armi w tym amerykanskiej, francuzkiej i brytyjskiej trzeba szukac materialow- nadal robia z nich wielkich bohaterow.  Mozna tak bez konca o histori ostatniego wieku, a ty piszesz, ze jest wazniejsza.  Uczyles/las tej histori?

To że ruscy to byli barbarzyńcy to nawet tu pisali, więc nie wiem co czytasz ale chyba słabe to skoro nic nie ma o mordach armii czerwonej tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

To że ruscy to byli barbarzyńcy to nawet tu pisali, więc nie wiem co czytasz ale chyba słabe to skoro nic nie ma o mordach armii czerwonej tam.

Nie mowie o czytaniu poniewaz ja czytalam, ale chodzi o ogolna wiedze i prase jak obecnie o Wolyniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

Nie mowie o czytaniu poniewaz ja czytalam, ale chodzi o ogolna wiedze i prase jak obecnie o Wolyniu.

No dużo jest w prasie bo jest rocznica. Tak jak zaraz będzie o strajkach letnich w sierpniu będzie o powstaniu, a potem znów o strajkach. W grudniu o stanie wojennym. Masz ruską fobie czy jak? Ja czytam różne publikacje, oglądam TVN, TVP, Polsat i tv trwam i jakoś widzę że różne tematy są podejmowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

No dużo jest w prasie bo jest rocznica. Tak jak zaraz będzie o strajkach letnich w sierpniu będzie o powstaniu, a potem znów o strajkach. W grudniu o stanie wojennym. Masz ruską fobie czy jak? Ja czytam różne publikacje, oglądam TVN, TVP, Polsat i tv trwam i jakoś widzę że różne tematy są podejmowane.

Mowie ogolnie.  Na calym swiecie wszedzie jest nagonka na hitlerowcow.  Co roku nowy film o obozach, w kazdym serialu kryminalnym na zachodzie predzej czy pozniej masz o tym odcinek.  Uwazasz, ze bestialstwo Rosjan czy Ukraincow, a nawet zbrodnie zydowskie sa w taki sam sposob traktowane, opisywane i rozpowrzechnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

No dużo jest w prasie bo jest rocznica. Tak jak zaraz będzie o strajkach letnich w sierpniu będzie o powstaniu, a potem znów o strajkach. W grudniu o stanie wojennym. Masz ruską fobie czy jak? Ja czytam różne publikacje, oglądam TVN, TVP, Polsat i tv trwam i jakoś widzę że różne tematy są podejmowane.

Ruska propaganda nie jest aktywna w TVN, TVP, Polsacie, itp 🙂 chyba teraz nie wiesz o czym piszesz. Wygoogluj sobie Olgino rosyjska propaganda, sa strony o tym jak to wygląda. Sa aktywni w internecie, zatrudniaja studentów którzy pisza setki komentarzy pod artykułami. Widac ze wiekszosc pisze jedna, dwie osoby, w formie ...ycznych haseł, czasem jest ogromna aktywnosc, czasem mniejsza. O dziwo, z tego co widze na kafe nie siedza w ogóle. Mam nadzieje ze niedługo ten temat Wołynia sie skończy, bo ile mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc1
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

ja bym chciała żeby Lwów był znów polski, bo przez ukrów miasto się degraduje, podobnie Stanisławów i Tarnopol powinny wrócić do macierzy 🙂

To by się nie opłacało Polsce. Te rejony są bardziej zacofane niż polskie Podlasie/Lubelszczyzna. Nie ma tam przemysłu i niczego, co przyniosło by Polsce zysk.  Ludzie z tych polskich rejonów przyjeżdzają do Wwy czy innych miast za pracą. Jakby Lwów czy Tarnopol włączyli do "Korony", to oni by sie wszyscy tu przesiedlili za pracą i kasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc1
Przed chwilą, Gość gosc1 napisał:

To by się nie opłacało Polsce. Te rejony są bardziej zacofane niż polskie Podlasie/Lubelszczyzna. Nie ma tam przemysłu i niczego, co przyniosło by Polsce zysk.  Ludzie z tych polskich rejonów przyjeżdzają do Wwy czy innych miast za pracą. Jakby Lwów czy Tarnopol włączyli do "Korony", to oni by sie wszyscy tu przesiedlili za pracą i kasą.

W samej Warszawie nie ma kasy na remont wszystkich starych kamienic, a co dopiero remontować Lwów. W imię czego.

Ciekawe, co by było gdyby Niemcy zaczęli sie upominac o Wrocław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

No ale co w związku z tym? Jesteśmy Polakami, na polskim forum, mamy ochotę porozmawiać o tragedii wołyńskiej, to o niej rozmawiamy. Jeżeli uważacie, ze nic takiego się nie wydarzyło, że nie ma czego wspominać , to zwyczajnie nie wchodzcie  na ten temat.

Nie zrozumiałaś/zrozumiałeś, co jest napisane. Napiszę więc wyjaśnienie do wyjaśnienia 😉  Ukraińcy nie piszą i nie komentują historii Wołyńskiej, ponieważ jest ona dla nich tylko epizodem w ich trudnej historii. Nie wspomniałam o tym, że nic się nie wydarzyło z perspektywy polskiej, ale że być może z perspektywy ukraińskiej historia ta nie jest warta szerokiego omawiania jej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Nie zrozumiałaś/zrozumiałeś, co jest napisane. Napiszę więc wyjaśnienie do wyjaśnienia 😉  Ukraińcy nie piszą i nie komentują historii Wołyńskiej, ponieważ jest ona dla nich tylko epizodem w ich trudnej historii. Nie wspomniałam o tym, że nic się nie wydarzyło z perspektywy polskiej, ale że być może z perspektywy ukraińskiej historia ta nie jest warta szerokiego omawiania jej.

 

Tylko co nas obchodzą Ukraińcy i to co oni sądzą i o czym rozmawiają? My rozmawiamy o swoich sprawach, o losach swoich przodków. Mnie też nie obchodzi historia Ukrainy, dla mnie to zawsze była nieoficjalna część Rosji i nie mam nic do powiedzenia na ten temat. Za to o Wołyniu mam, bo pośrednio mnie to dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tylko co nas obchodzą Ukraińcy i to co oni sądzą i o czym rozmawiają? My rozmawiamy o swoich sprawach, o losach swoich przodków. Mnie też nie obchodzi historia Ukrainy, dla mnie to zawsze była nieoficjalna część Rosji i nie mam nic do powiedzenia na ten temat. Za to o Wołyniu mam, bo pośrednio mnie to dotyczy.

To zupełnie jak Żydzi. Ich też obchodzi tylko ich strona narracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta

A tak bez złośliwości, to jak można rozmawiać na zadany temat nie znając całego kontekstu sprawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość a_mi_me_gusta napisał:

To zupełnie jak Żydzi. Ich też obchodzi tylko ich strona narracji.

Narracja jest taka, że nikt normalny nie robi rzezi na ludziach nawet jeśli nastrój polityczny jest zły. Niemcy robiący rzeź na Żydach byli źli, tak samo Ukraińcy mordujący w ten sposób Polaków. Jak ktoś zrobi coś nieuczciwie wobec Ciebie źle się zachowa itd to idziesz do niego z siekierą i go mordujesz? Chyba nie. Tąlogiką my też powinniśmy zacząć mordować Niemców po wojnie. Nie tylko Niemców oczywiście... Poza tym teraz i tak już po ptokach i od ukrów nic nie dostaniemy, jeszcze im pomagać trzeba było niedawno, tylko sobie gadamy a ty na siłę chcesz ich wybielanie, po co? Daj se spokój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Narracja jest taka, że nikt normalny nie robi rzezi na ludziach nawet jeśli nastrój polityczny jest zły. Niemcy robiący rzeź na Żydach byli źli, tak samo Ukraińcy mordujący w ten sposób Polaków. Jak ktoś zrobi coś nieuczciwie wobec Ciebie źle się zachowa itd to idziesz do niego z siekierą i go mordujesz? Chyba nie. Tąlogiką my też powinniśmy zacząć mordować Niemców po wojnie. Nie tylko Niemców oczywiście... Poza tym teraz i tak już po ptokach i od ukrów nic nie dostaniemy, jeszcze im pomagać trzeba było niedawno, tylko sobie gadamy a ty na siłę chcesz ich wybielanie, po co? Daj se spokój. 

Nikogo nie wybielam, ale trzeba poznać fakty, żeby móc próbować zrozumieć, co spowodowało ,że ci ludzie zachowali się tak, a nie inaczej. Pisząc "Tylko co nas obchodzą Ukraińcy i to co oni sądzą" będziesz się kręcić tylko w kółku własnych żali i lamentów.

A co byś chciał/chciała otrzymać od Ukraińców? Odszkodowanie, mienie bezspadkowe? Żądasz tego, co amerykańscy Żydzi od Polaków ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Nikogo nie wybielam, ale trzeba poznać fakty, żeby móc próbować zrozumieć, co spowodowało ,że ci ludzie zachowali się tak, a nie inaczej. Pisząc "Tylko co nas obchodzą Ukraińcy i to co oni sądzą" będziesz się kręcić tylko w kółku własnych żali i lamentów.

A co byś chciał/chciała otrzymać od Ukraińców? Odszkodowanie, mienie bezspadkowe? Żądasz tego, co amerykańscy Żydzi od Polaków ? 

Nie, chciałabym żeby przestali czcić  Bandere. 

Wiem, że Ukraińcy i Polacy żyli razem, a potem Ukraińcy zaczęli mordować Polaków. Babcia opowiadała jak sąsiedzi z którymi się znali lata, dzieci bawiły się razem itd przyszli w nocy po pijaku nastraszyc że będą ich mordować. Wtedy uciekli bo wiedzieli że robi się niebezpiecznie. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Część rodziny zginęła, drugiej babci rodzice zginęli i siostra. Na coś takiego nie ma tłumaczenia historią która zresztą trochę znam (co nie znaczy że mnie ona obchodzi, jak napisalam) i wcale nie uważam że Ukraińcy byli jakoś wielce pokrzywdzony. Żylli razem z Polakami na polskich ziemiach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fofgg

Moja babcia z kolezankami jak opowiadaly o wojnie to zawsze najbardziej z przestrachem o ruskich. Niemcy owszem nie byli swieci ale większość wykonywala rozkazy, zabijali na rozkaz itd. W sumie duzo opowiadaly jak niemcy im pomagali nawet w mundurach.

A ruscy to byli s...e tak zawsze mowila babcia, zero człowieczeństwa, barbarzyńcy, sprawiało im przyjemnosc torturowanie, znecanie sie, zabijanie, gwalty, okropne gwalty nie do wyobrażenia. Robili wszystko co chcieli. Wszystko to do czego czlowiek najgorszego moze zrobic drugiemu czlowiekowi. Zawsze jak opowoadala o ruskich to lzy jej lecialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja niedwano przeczytalam cos ciekawego.  Okazuje sie, ze ziemie ukrainskie byly zasiedlane Polakami , ktorzy lubili bezprawie.  Takze Kozacy maja duzo krwi polskiej (oczywiscie nie tylko).  Ludzie moze i zyli razem, ale Ukraincy nienawidza nas od dawna i maja na to swoje powody, ale my rowniez mamy swoje powody do nielubienia tego narodu.  Jakkolwiek Polacy nie wzieli sie do systematycznego mordowania ich.  Tego nie mozna usprawiedliwic niechecia do innego narodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ktos tutaj wspomnial wyciecie w pien polskiej inteligencji i, ze w ten sposob mozna biadolic nad nami itd.  Wyrzniecie naszej inteligencji w czasie drugiej wojny ma wielkie znaczenie poniewaz po wojnie dostalismy sie pod komunizm.  W czasie komunizmu, inteligencja nie mogla sie odrodzic, a raczej do konca zeszmacili narod poniewaz brak bylo jednak tych naszych przywodcow.  Takze mialo to duzy wplyw na narod, ktory nie mial jak od dna sie odbic.  Do dzis dnia rzadza komunisci wiec to nie jest jakas odlegla przeszlosc i jedno wynika z drugiego.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Nie zrozumiałaś/zrozumiałeś, co jest napisane. Napiszę więc wyjaśnienie do wyjaśnienia 😉  Ukraińcy nie piszą i nie komentują historii Wołyńskiej, ponieważ jest ona dla nich tylko epizodem w ich trudnej historii. Nie wspomniałam o tym, że nic się nie wydarzyło z perspektywy polskiej, ale że być może z perspektywy ukraińskiej historia ta nie jest warta szerokiego omawiania jej.

 

Taki epizod, że Bandera jest do teraz tam bohaterem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość gosc napisał:

Ruska propaganda nie jest aktywna w TVN, TVP, Polsacie, itp 🙂 chyba teraz nie wiesz o czym piszesz. Wygoogluj sobie Olgino rosyjska propaganda, sa strony o tym jak to wygląda. Sa aktywni w internecie, zatrudniaja studentów którzy pisza setki komentarzy pod artykułami. Widac ze wiekszosc pisze jedna, dwie osoby, w formie ...ycznych haseł, czasem jest ogromna aktywnosc, czasem mniejsza. O dziwo, z tego co widze na kafe nie siedza w ogóle. Mam nadzieje ze niedługo ten temat Wołynia sie skończy, bo ile mozna

Nie czytam komentarzy pod artykułami bo tam na ogół pisza fanatycy różnej maści. Więc na mnie ta twoja straszna propaganda nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Ktos tutaj wspomnial wyciecie w pien polskiej inteligencji i, ze w ten sposob mozna biadolic nad nami itd.  Wyrzniecie naszej inteligencji w czasie drugiej wojny ma wielkie znaczenie poniewaz po wojnie dostalismy sie pod komunizm.  W czasie komunizmu, inteligencja nie mogla sie odrodzic, a raczej do konca zeszmacili narod poniewaz brak bylo jednak tych naszych przywodcow.  Takze mialo to duzy wplyw na narod, ktory nie mial jak od dna sie odbic.  Do dzis dnia rzadza komunisci wiec to nie jest jakas odlegla przeszlosc i jedno wynika z drugiego.  

Dokładnie. 

Historia nieważna? Taa, cudowna Szwecja, która swoją gospodarkę zbudowała właśnie na II wojnie światowej sprzedając tysiące ton rudy żelaza Niemcom, żeby mogły nas mordować. Wspaniałe Niemcy, które zbudowały swoją gospodarkę na obrabowaniu Polski z dzieł sztuki, złota i innych wartościowych przedmiotów. Wybita ludność, inteligencja, zrujnowana architektura, zniszczone biblioteki, a potem Stalin jakoś nie pomogły naszej ekonomii zbudować silnej gospodarki. Ale historia nie jest ważna. Spróbuj się jedną z drugą czegoś dorobić, a potem niech ci to ktoś ukradnie, nieruchomość spłonie, a ubezpieczalnia będzie się migać od zapłaty. Zobaczymy jak szybko się "odbudujesz". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Dokładnie. 

Historia nieważna? Taa, cudowna Szwecja, która swoją gospodarkę zbudowała właśnie na II wojnie światowej sprzedając tysiące ton rudy żelaza Niemcom, żeby mogły nas mordować. Wspaniałe Niemcy, które zbudowały swoją gospodarkę na obrabowaniu Polski z dzieł sztuki, złota i innych wartościowych przedmiotów. Wybita ludność, inteligencja, zrujnowana architektura, zniszczone biblioteki, a potem Stalin jakoś nie pomogły naszej ekonomii zbudować silnej gospodarki. Ale historia nie jest ważna. Spróbuj się jedną z drugą czegoś dorobić, a potem niech ci to ktoś ukradnie, nieruchomość spłonie, a ubezpieczalnia będzie się migać od zapłaty. Zobaczymy jak szybko się "odbudujesz". 

Wiem, moja rodzina miala troche zaplecza przed wojna, ale najpierw komunisci zabrali lasy, a niedawno znalazl sie zydowski "wlasciciel" kamienicy mojego stryjka pod ktora go rozstrzelano.  Dokumenty przez tyle lat komunizmu porozchodzily sie po rodzinie w roznych czesciach Polski i teraz sprobuj to wszystko zlozyc do kupy...  Rodzina od zera i od nowa zaczynala i niektorym lepiej innym gorzej czegos sie tam dorobili, ale wiekszosc nie nalezac do parti kokosow nie maja.  Cholerna roznica pomiedzy budowaniem czegos na jakiejs bazie.  Pieniadze robia pieniadze.  

Dodam do tej listy Anglie i reszte "cywilizowanej" Europy, ktora do niedawna nadal okupowala rozne terytoria naokolo swiata i kradla, gwalcila, torturowala i mordowala milionami.  Dlaczego te panstwa sa bogate i tak im dobrze?  Kolonie przez wieki gdzie uprawiali nieowlnictwo i rabiez .  Historia niewazna?  Rozejrzyj sie dookola i popatrz, ktore nacje maja bogactwo i skad je wzieli i na te biedne panstwa, ktore odbieraly dobroczynnosc tych cywilizowanych i rozwinietych narodow i powinno byc jasne jakie znaczenie ma historia.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nie, chciałabym żeby przestali czcić  Bandere. 

Wiem, że Ukraińcy i Polacy żyli razem, a potem Ukraińcy zaczęli mordować Polaków. Babcia opowiadała jak sąsiedzi z którymi się znali lata, dzieci bawiły się razem itd przyszli w nocy po pijaku nastraszyc że będą ich mordować. Wtedy uciekli bo wiedzieli że robi się niebezpiecznie. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Część rodziny zginęła, drugiej babci rodzice zginęli i siostra. Na coś takiego nie ma tłumaczenia historią która zresztą trochę znam (co nie znaczy że mnie ona obchodzi, jak napisalam) i wcale nie uważam że Ukraińcy byli jakoś wielce pokrzywdzony. Żylli razem z Polakami na polskich ziemiach. 

Polacy i Ukraincy nie zyli razem. Tak jak pisalam w innym poscie polityka odrodzonej Polski polegala na zasiedleniu Wolynia Polakami. Dostawali oni kilkudziesiecoprocentowe rabaty na zakup ziemi. Ukraincy mieli limity na zakup ziemi i ceny z kosmosu. Polak dostawal ziemie za bezcen a Ukrainiec musial pracowac minimum 2 pokolenia zeby moc kupic swoja ojczysta ziemię. 

Nie wiem czy czytalas cos na temat polityki antyukraińskiej przed wojną ale jesli nie to powiem Ci ze była ona bardzo bezwgledna. 

Ukraoncy ktorzy na tych terenach zyli i uprawiali rolę od zarania dziejów doswiadczyli silnej kolonizacji jak Indianie w Ameryce i rodziło się w nich i nawarstwialo poczucie bezsilnosci i niesprawiedliwosci. Po prostu postrzegali Polakow jak okupantów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
15 minut temu, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Polacy i Ukraincy nie zyli razem. Tak jak pisalam w innym poscie polityka odrodzonej Polski polegala na zasiedleniu Wolynia Polakami. Dostawali oni kilkudziesiecoprocentowe rabaty na zakup ziemi. Ukraincy mieli limity na zakup ziemi i ceny z kosmosu. Polak dostawal ziemie za bezcen a Ukrainiec musial pracowac minimum 2 pokolenia zeby moc kupic swoja ojczysta ziemię. 

Nie wiem czy czytalas cos na temat polityki antyukraińskiej przed wojną ale jesli nie to powiem Ci ze była ona bardzo bezwgledna. 

Ukraoncy ktorzy na tych terenach zyli i uprawiali rolę od zarania dziejów doswiadczyli silnej kolonizacji jak Indianie w Ameryce i rodziło się w nich i nawarstwialo poczucie bezsilnosci i niesprawiedliwosci. Po prostu postrzegali Polakow jak okupantów!

To dziwne poniewaz ziemia wolynska nalezala do Polski juz w 1366.  Bili sie o niego z Litwinami.  To Ukraincy od 700 lat byli w okupacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
19 minut temu, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Polacy i Ukraincy nie zyli razem. Tak jak pisalam w innym poscie polityka odrodzonej Polski polegala na zasiedleniu Wolynia Polakami. Dostawali oni kilkudziesiecoprocentowe rabaty na zakup ziemi. Ukraincy mieli limity na zakup ziemi i ceny z kosmosu. Polak dostawal ziemie za bezcen a Ukrainiec musial pracowac minimum 2 pokolenia zeby moc kupic swoja ojczysta ziemię. 

Nie wiem czy czytalas cos na temat polityki antyukraińskiej przed wojną ale jesli nie to powiem Ci ze była ona bardzo bezwgledna. 

Ukraoncy ktorzy na tych terenach zyli i uprawiali rolę od zarania dziejów doswiadczyli silnej kolonizacji jak Indianie w Ameryce i rodziło się w nich i nawarstwialo poczucie bezsilnosci i niesprawiedliwosci. Po prostu postrzegali Polakow jak okupantów!

Z Wołynia wywodziły się polskie rody magnackie: Ostrogscy, Zasławscy, Zbarascy, Czartoryscy, Wiśniowieccy, Koreccy, Wielhorscy, Czetwertyńscy, Woronieccy, Sanguszkowie, Poryccy. Na Wołyniu część dzieciństwa spędził król Polski Michał Korybut Wiśniowiecki. Łuck, Kowel, Krzemieniec i Włodzimierz Wołyński były miastami królewskimi Korony Królestwa Polskiego[2], a prywatnymi miastami szlacheckimi były m.in. Równe, Ostróg, Zbaraż, Zasław i Zwiahel.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
47 minut temu, Gość Gość napisał:

Dokładnie. 

Historia nieważna? Taa, cudowna Szwecja, która swoją gospodarkę zbudowała właśnie na II wojnie światowej sprzedając tysiące ton rudy żelaza Niemcom, żeby mogły nas mordować. Wspaniałe Niemcy, które zbudowały swoją gospodarkę na obrabowaniu Polski z dzieł sztuki, złota i innych wartościowych przedmiotów. Wybita ludność, inteligencja, zrujnowana architektura, zniszczone biblioteki, a potem Stalin jakoś nie pomogły naszej ekonomii zbudować silnej gospodarki. Ale historia nie jest ważna. Spróbuj się jedną z drugą czegoś dorobić, a potem niech ci to ktoś ukradnie, nieruchomość spłonie, a ubezpieczalnia będzie się migać od zapłaty. Zobaczymy jak szybko się "odbudujesz". 

I dalej kręcimy się w kółko własnych lamentów. To Polak jedzie do Szwecji kible szorować czy tam na budowie robić i jego szwedzkiego szefa tyle obchodzi, że robota ma być wykonana, a nie dlaczego Polak musi się po świecie tułać i jaki w tym udział szwedzkiej historii. Podobnie z Niemcami. Możesz mieć buzię pełną pretensji co nie zmienia faktu, że twoje rodaczki podcierają tyłki w domach starców potomkom hitlerowców i obchodzi je tylko by z euro do domu wrócić i rodzinę utrzymać. Użalajmy się dalej jakim to jesteśmy "narodem wybranym do upupiania" tylko kogo, poza nami, to obchodzi? Life is brutal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość gosc napisał:

Wyrzniecie naszej inteligencji w czasie drugiej wojny ma wielkie znaczenie 

To miało kluczowe znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

I dalej kręcimy się w kółko własnych lamentów. To Polak jedzie do Szwecji kible szorować czy tam na budowie robić i jego szwedzkiego szefa tyle obchodzi, że robota ma być wykonana, a nie dlaczego Polak musi się po świecie tułać i jaki w tym udział szwedzkiej historii. Podobnie z Niemcami. Możesz mieć buzię pełną pretensji co nie zmienia faktu, że twoje rodaczki podcierają tyłki w domach starców potomkom hitlerowców i obchodzi je tylko by z euro do domu wrócić i rodzinę utrzymać. Użalajmy się dalej jakim to jesteśmy "narodem wybranym do upupiania" tylko kogo, poza nami, to obchodzi? Life is brutal.

Kogo jak nie nas ma to obchodzic?  Widac, ze ciebie to nie obchodzi.  W Europie to my mamy rece dosyc czyste jezeli chodzi o przestepstwa na skale swiatowa, ale o tym nie mowisz tylko caly czas o podcieraniu dup innym.  Wlasnie przez takich jak ty podcieramy dupy innym poniewaz nia masz za groszy godnosci i poczucia dumy z naszej naprawde niezlej histori.  Srasz na wszystkich i na samego siebie powtarzajac a kolko to samo.  Tutaj ludzie wpominaja hsitorie wlasnych rodzin, analizuja dlaczego jest jak jest, a ty widzisz tylko goowwna przed wlasnym nosem.  Idz lepiej wytrzec jakims hitelrowcom dupska i przestan zawracac ludziom glowe swoja ograniczona filizofia zyciowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość gość 4 napisał:

I dalej kręcimy się w kółko własnych lamentów. To Polak jedzie do Szwecji kible szorować czy tam na budowie robić i jego szwedzkiego szefa tyle obchodzi, że robota ma być wykonana, a nie dlaczego Polak musi się po świecie tułać i jaki w tym udział szwedzkiej historii. Podobnie z Niemcami. Możesz mieć buzię pełną pretensji co nie zmienia faktu, że twoje rodaczki podcierają tyłki w domach starców potomkom hitlerowców i obchodzi je tylko by z euro do domu wrócić i rodzinę utrzymać. Użalajmy się dalej jakim to jesteśmy "narodem wybranym do upupiania" tylko kogo, poza nami, to obchodzi? Life is brutal.

Jesteś trollem? Jeśli tak, to może rozwiń jakiś inny wątek, bo pisać tak w tym, to wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

To miało kluczowe znaczenie.

Dokladnie.  Profesorow ktorzy ksztalcili inteligencje przeciez tez wyrzneli i nie mial kto myslacych ludzi ksztalcic, ale oczywiscie to bylo na reke komunistom- po to przeciez zawarli pakt z Niemcami.  Dobrze wiedzieli, ze bez myslacych i wyksztalconych ludzi narod bedzie na kolanach przez kilka generacji, a nie tylko jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Kogo jak nie nas ma to obchodzic?  Widac, ze ciebie to nie obchodzi.  W Europie to my mamy rece dosyc czyste jezeli chodzi o przestepstwa na skale swiatowa, ale o tym nie mowisz tylko caly czas o podcieraniu dup innym.  Wlasnie przez takich jak ty podcieramy dupy innym poniewaz nia masz za groszy godnosci i poczucia dumy z naszej naprawde niezlej histori.  Srasz na wszystkich i na samego siebie powtarzajac a kolko to samo.  Tutaj ludzie wpominaja hsitorie wlasnych rodzin, analizuja dlaczego jest jak jest, a ty widzisz tylko goowwna przed wlasnym nosem.  Idz lepiej wytrzec jakims hitelrowcom dupska i przestan zawracac ludziom glowe swoja ograniczona filizofia zyciowa.

Może cię to obchodzić, historię trzeba pamiętać, by się nie powtórzyła. Tylko po pierwsze nic nie zmienisz, dumą dziecka nie nakarmisz, historią wycierają sobie buzie właśnie narody, które na innym polu nie potrafią się wykazać, nie mają wielkich osiągnięć tu i teraz (ilu Polska ma noblistów i dlaczego tak mało?) w nauce, sporcie, nie mają znanych na świecie marek. Wiem skąd się bierze bogactwo Anglii, wiem że dorabiali się na cudzej krzywdzie, ale tu i teraz fakty są takie, że to z Anglią świat się liczy i to do Anglii ludzie emigrują. My zawsze tacy niby wspaniali tylko koniec końców niewiele z tego wynika i wychodzimy na ostatnich frajerów o których losie decydują inni. Ale co tam, ważne że mamy godność i dumę, dumnie podcieramy tyłki Helmutom. I nie jestem trollem, po prostu daleko mi do ochów i ahów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×