Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sasetka

Obejrzałam wczoraj Wołyń i nie mogę się pozbierać.

Polecane posty

Gość gość
Dnia 13.07.2019 o 13:18, Gość Gosc napisał:

Przeczytaj dziewczyny z Wołynia. To nie jest książka stricte o rzezi. To jest książka mówiąca wiele o zwykłym życiu na kresach przed tymi wydarzeniami. W większości historii przewija się motyw życia w zgodzie, pomaganis w codziennych obowiązkach, wspolnego chodzenia do kościoła(każdy do swojego), wspólnego uszanowania świat. Ci ludzie zyli razem w zgodzie. Czemu zaczeli zabijać? Bo polskie gospodarstwa były lepiej utrzymane A Ukraińcy to taki naród co się nie chce narobić a chce mieć, to lenie i brudasy. Mam pensjonat, swego czasu zatrudnilam kilkoro Ukraińców-a to do remontu a to do sprzątania czy pomocy na kuchni. Jak szybko ich zatrudnialam tak szybko zwalnialam. Oni po prostu nie potrafią zrobić nic porządnie. To dzikusy i brudasy. Nie wynajmuje też ukraincom bo to co zostawiali w pokojach to była okropnosc. Od nich najlepiej z daleka. Tak jak nie ufam cyganom tak i im.

a widzisz, ja i tak wolę zatrudniać Ukrainki, które owszem wolą się nie narobić a zarobić, ale przynajmiej pracę niższej jakości zrealizują przez co nie zalegam ze zleceniami niż Polki, którym się nie opłaca bo pińcet plus i tylko wyciągają łape po darmowe. niektóre stoją niż Ukraińcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

W takich filmach zawsze mnie rozwalają te sztuczne grube warkocze, wyglada to nienaturalnie. Nikt nie ma aż tak grubych włosów. Widać, że to doczepy. Film „Wołyń” słaby. Męczące śpiewy, potem urywane wątki i duży minus za końcówkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oko loco
1 godzinę temu, Gość Gosciowa napisał:

W takich filmach zawsze mnie rozwalają te sztuczne grube warkocze, wyglada to nienaturalnie. Nikt nie ma aż tak grubych włosów. Widać, że to doczepy. Film „Wołyń” słaby. Męczące śpiewy, potem urywane wątki i duży minus za końcówkę. 

No. W ogniem i mieczem bylo to samo. Helena miala nienaturalnir gruby warkocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fisze
3 godziny temu, Gość gość napisał:

a widzisz, ja i tak wolę zatrudniać Ukrainki, które owszem wolą się nie narobić a zarobić, ale przynajmiej pracę niższej jakości zrealizują przez co nie zalegam ze zleceniami niż Polki, którym się nie opłaca bo pińcet plus i tylko wyciągają łape po darmowe. niektóre stoją niż Ukraińcy

Zabijali bo mieli poczucie noesprawiedliwosci. Byliamy dla nich okupantem.

My Polacy okupanta bilismy i ci co bili maja za to pomniki i tablice upamiętniające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa
Dnia 12.07.2019 o 14:55, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Po pierwsze Bandera w czasie wolynskich wydarzeń siedzial w niemieckim więzieniu. 

Po drugie, bohaterem jest dlatego ze walczyl o niepodległość Ukrainy walczac z  okupantem rosyjskim, niemieckim i polskim.

Jesteś Ukrem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa
5 godzin temu, Gość gość napisał:

a widzisz, ja i tak wolę zatrudniać Ukrainki, które owszem wolą się nie narobić a zarobić, ale przynajmiej pracę niższej jakości zrealizują przez co nie zalegam ze zleceniami niż Polki, którym się nie opłaca bo pińcet plus i tylko wyciągają łape po darmowe. niektóre stoją niż Ukraińcy

Ukry tez biorą 500 plus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Juz przestańcie  pisać jacy to teraz  Ukraińcy  niedobrzy. Co oni maja  wspólnego z   tym co bylo kiedyś ?  Dajcie im spokój . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosciowa napisał:

Ukry tez biorą 500 plus 

promil, a jak maja to i tak pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
1 godzinę temu, Gość Gosciowa napisał:

Jesteś Ukrem? 

Jestem Polką. Po prostu przeczytałam dużo książek historycznych i reportaży na zadany temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
1 godzinę temu, Gość Gosciowa napisał:

Jesteś Ukrem? 

Rozwala mnie, że jak ktoś napisze cokolwiek w obronie Ukraińców, czy próbuje racjonalnie zrozumieć pewne zjawiska, czy cokolwiek pozytywnego o tej nacji napisze to zaraz: "Jesteś Ukrem?" To już nie można napisać czegoś miłego o Ukrach będąc Polakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ukraińcy niby tacy pracowici? Ha ha ha. Nie rozsmieszaj mnie. Dostają tu mieszkania za darmo bo są uchodzcami, dostają kasę a pracuje najczęściej tylko jedno albo on albo ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Ukraińcy niby tacy pracowici? Ha ha ha. Nie rozsmieszaj mnie. Dostają tu mieszkania za darmo bo są uchodzcami, dostają kasę a pracuje najczęściej tylko jedno albo on albo ona.

Skąd bierzesz te "mieszkania za darmo"? Nawet jak pracodawca płaci to nie za darmo. Ukraińcy to w większości emigranci zarobkowi, formalni "uchodźcy" to jakiś plankton. Już nie siej propagandy. Sama mam różne doświadczenia z Ukraińcami, ale denerwuje mnie takie opowiadanie bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Ukraińcy niby tacy pracowici? Ha ha ha. Nie rozsmieszaj mnie. Dostają tu mieszkania za darmo bo są uchodzcami, dostają kasę a pracuje najczęściej tylko jedno albo on albo ona."

Gdzie niby te mieszkania  za darmo ? Przestańcie pisać takie głupoty . Normalnie  wynajmują mieszkanie . Trzeba im przyczynać ze sa bardzo pracowici . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

"Ukraińcy niby tacy pracowici? Ha ha ha. Nie rozsmieszaj mnie. Dostają tu mieszkania za darmo bo są uchodzcami, dostają kasę a pracuje najczęściej tylko jedno albo on albo ona."

Gdzie niby te mieszkania  za darmo ? Przestańcie pisać takie głupoty . Normalnie  wynajmują mieszkanie . Trzeba im przyczynać ze sa bardzo pracowici . 

hehehe, no żeby być bardziej pracowitą od Polki niewiele trzeba, te już przeginają po wprowadzeniu 500 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mieszkania za darmo potrącane są z ich wypłaty. Nie wiem jakie trzeba mieć warunki żeby zazdrościć mieszkania w 9 osób na 2 pokojach, gdzie opłatę uiszcza się od łóżka... Fenomen "mieszkań za darmo" rozwiązany.

Zdarza się cały barak zamieniony na hostel, widziałam filmiki zamieszczone na yt przez samych Ukraińców. Chyba uchodżcy w obozach przejściowych mają zagwarantowane bardziej znośne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4

Mieszkań dla Ukraińców n wynajem już w moim mieście brakuje. Ludzie nie chcą wynajmować, bo z tym mieszkaniem po kilku w jednym pokoju to prawda, oni się naprawdę muszą "wyżyłować", by opłacić wynajem. Coś o tym wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Jak sie emigrowalo wczesniej do US albo do UK , to sie Polacy dziwili i żalili, ze sa gorzej traktowani-jak obywatele deugiej kategorii. Teraz wszystkie te ponizenia Polacy chca odegrav na Ukraincach, ktrzy tu przybyli za pracą. Dlaczego nie mozemy sie wzniesc ponad to i traktowac z szacunkiem Ukraincow?

To pogardliwe:Ukry, jak wczesniej :Polaczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werty

jA WYNAJMUJE MIESZKANIE i w jednym pokoju mam pare ukrainców, sa to jedni z najlepszych lokatorów jakich miałam od kilkunastu lat. Jest absolutna bzdura, ze Ukraincom sie nie chce pracowac, jest wrecz przeciwnie. Ta babka pracuje b ciezko nocą w piekarni, chodzi na 20, i siedzi tam czasem nawet do 6 rano. ni emoze tam nawet usiasc na chwile, w tej chwili sa juz sami ukraincy w tej pracy, bo własnie Polacy nie chcą, niedawno komus do tego stania pekła w nodze żyła... Moze jak ktos miał problemy  z ukraincami, to ze względu ze mieszkała u niego b duza grupa facetów, którzy zwłaszcza jak pracuja w niektórych branzach, np. budowlanej, lubia sobie wypic, byc głosni. ale to nei zalezy od narodowosci. Z Polakami jest to samo, ze jak jest duza grupa meska to są specyficzni,,, powiedzmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzecz-Najkrocej
1 godzinę temu, Gość werty napisał:

jA WYNAJMUJE MIESZKANIE i w jednym pokoju mam pare ukrainców, sa to jedni z najlepszych lokatorów jakich miałam od kilkunastu lat. Jest absolutna bzdura, ze Ukraincom sie nie chce pracowac, jest wrecz przeciwnie. Ta babka pracuje b ciezko nocą w piekarni, chodzi na 20, i siedzi tam czasem nawet do 6 rano. ni emoze tam nawet usiasc na chwile, w tej chwili sa juz sami ukraincy w tej pracy, bo własnie Polacy nie chcą, niedawno komus do tego stania pekła w nodze żyła... Moze jak ktos miał problemy  z ukraincami, to ze względu ze mieszkała u niego b duza grupa facetów, którzy zwłaszcza jak pracuja w niektórych branzach, np. budowlanej, lubia sobie wypic, byc głosni. ale to nei zalezy od narodowosci. Z Polakami jest to samo, ze jak jest duza grupa meska to są specyficzni,,, powiedzmy. 

no wreszcie głos rozsądku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość 123 napisał:

Jak sie emigrowalo wczesniej do US albo do UK , to sie Polacy dziwili i żalili, ze sa gorzej traktowani-jak obywatele deugiej kategorii. Teraz wszystkie te ponizenia Polacy chca odegrav na Ukraincach, ktrzy tu przybyli za pracą. Dlaczego nie mozemy sie wzniesc ponad to i traktowac z szacunkiem Ukraincow?

To pogardliwe:Ukry, jak wczesniej :Polaczki...

Moze teraz my czujemy sie okupowani i wszyscy powinni zrozumiec jak zaczniemy im niemowlakow glowki o scaine rozbijac, bo przeciez wedlug niektorych poczucie okupacji wyzwala bestialstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 godzin temu, Gość Fisze napisał:

Zabijali bo mieli poczucie noesprawiedliwosci. Byliamy dla nich okupantem.

My Polacy okupanta bilismy i ci co bili maja za to pomniki i tablice upamiętniające.

To nie jest smieszne, ze ludzie mysla, ze jestes Ukrainka.  Polacy byli okupowani przez 123 lata i jakos w 1918 roku nie zaczeli masowego ludobojstwa na ich oficjalnych okupantach poniewaz ta czesc Ukrainy przechodzila z rak do rak wiec pokazywanie palcem na jedna strone jako okupanta to jest z deczka nieobiektywne.  Powiesz, w tamtych czasach nie bylo jeszcze masowych ludobojstw.  W takim razie czy Polacy mordowali niemowlaki, odcinali genitalia i je przybijali na sciany i drzwi domostw po pobiciu hitlerowcow?  Chyba nie wiec przestan tutaj usprawiedliwiac bestialstwo Ukraincow (ktos dobrze zauwazyl, ze zwierzeceniu ubliza zwierzetom).  Nic tego nie usprawiedliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
6 godzin temu, Gość gosc napisał:

To nie jest smieszne, ze ludzie mysla, ze jestes Ukrainka.  Polacy byli okupowani przez 123 lata i jakos w 1918 roku nie zaczeli masowego ludobojstwa na ich oficjalnych okupantach poniewaz ta czesc Ukrainy przechodzila z rak do rak wiec pokazywanie palcem na jedna strone jako okupanta to jest z deczka nieobiektywne.  Powiesz, w tamtych czasach nie bylo jeszcze masowych ludobojstw.  W takim razie czy Polacy mordowali niemowlaki, odcinali genitalia i je przybijali na sciany i drzwi domostw po pobiciu hitlerowcow?  Chyba nie wiec przestan tutaj usprawiedliwiac bestialstwo Ukraincow (ktos dobrze zauwazyl, ze zwierzeceniu ubliza zwierzetom).  Nic tego nie 

Zgadzam sie z Toba, ze okrucienstwo bylo wyjatkowe. To okrucienstwo cechowalo poczatek lat 40 w calej Europie ogarnietej wojna. Nastapilo niezwykle rozprezenie moralne i ludzie zatopili sie w źle. Dodatkowo, na Ukrainie zabici zostali wszyscy,ktorzy w jakichs sposob aspirowali do klasy inteligenckiej. Na Wolyniu, najbardziej zacofanym przemyslowo i rolniczo rejonie targanej rozbiorami rodzacej sie Ukrainy, zostali sami chlopi.Czytalam w jednej z ksiazek, ze Polacy przybywajac kolonizowac ten rejon przywozili rozne narzedzia rolnicze , ktore chlopom ukrainskim byly nieznane. Slowem panowalo tam zacofanie. Jesli ktos czytal Kosinskiego, to moze sprobowac sobie wyobrazic tamtejsze srodowisko czytajac "Malowanego ptaka". Jednoczesnie trwala wojna i rozprezenie moralne. Rosjanie i Niemcy wykorzystali te najnizsze instynkty ludnosci ukrainskiej do wyeliminowania Polakow. Pamietajmy tez ze do UPA przychodzili ludzie, ktorzy brali udzial w czystkach Zydow Wolynskich, wiec oni juz wiedzieli "jak zabijac".

Odniose sie jeszcze do bestialstwa. Chodzilo o to aby pokazowe okrucie two bylo straszakiem dla innych Polakow, zeby ich wypedzic.

Juz kolejny raz pisze ze nie zamierzam bronic Ukraincow ale przedstawienie szerszego kontekstu zawsze lepiej sluzy zrozumieniu sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta

Zauwazcie tez ze w biexnych zacofanych rejonach dochodzi zawsze do najwiekszych okrucienstw- vide zbrodnie plemion afrykanskich albo historie z boco haram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta

W tej kwestii przypomnialy mi sie tez slowa A. Kwaśniewskiego , ktory powiedzial ze "za masakre na ludnosci polskiej nie mozna obwiniac narodu ukrainskiego , wine ponosza zawsze konkretni ludzie ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
6 godzin temu, Gość gosc napisał:

To nie jest smieszne, ze ludzie mysla, ze jestes Ukrainka.  Polacy byli okupowani przez 123 lata i jakos w 1918 roku nie zaczeli masowego ludobojstwa na ich oficjalnych okupantach poniewaz ta czesc Ukrainy przechodzila z rak do rak wiec pokazywanie palcem na jedna strone jako okupanta to jest z deczka nieobiektywne.  Powiesz, w tamtych czasach nie bylo jeszcze masowych ludobojstw.  W takim razie czy Polacy mordowali niemowlaki, odcinali genitalia i je przybijali na sciany i drzwi domostw po pobiciu hitlerowcow?  Chyba nie wiec przestan tutaj usprawiedliwiac bestialstwo Ukraincow (ktos dobrze zauwazyl, ze zwierzeceniu ubliza zwierzetom).  Nic tego nie usprawiedliwia.

A czytalas moze co Polacy zrobili w Goniądzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 godzin temu, Gość gość 4 napisał:

Skąd bierzesz te "mieszkania za darmo"? Nawet jak pracodawca płaci to nie za darmo. Ukraińcy to w większości emigranci zarobkowi, formalni "uchodźcy" to jakiś plankton. Już nie siej propagandy. Sama mam różne doświadczenia z Ukraińcami, ale denerwuje mnie takie opowiadanie bajek.

To nie pracodawca płaci a Państwo polskie czyli my wszyscy. Uchodźcy dostają mieszkania, nie ma własność ale mogą w nich mieszkać latami za cenę czynszu do spółdzielni. Gdzie takie mieszkania dają? W wielu miastach. I wiem to od Ukraińców którzy uciekli z donbasu przed wojną i takie mieszkania dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co za bzdury z tymi mieszkaniami  za darmo . Nikt im nic nie daje za darmo .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

To nie pracodawca płaci a Państwo polskie czyli my wszyscy. Uchodźcy dostają mieszkania, nie ma własność ale mogą w nich mieszkać latami za cenę czynszu do spółdzielni. Gdzie takie mieszkania dają? W wielu miastach. I wiem to od Ukraińców którzy uciekli z donbasu przed wojną i takie mieszkania dostali.

A ja miałam lokatora z Ukrainy, który cieszył się , że w ogóle w końcu cokolwiek udało mu się wynająć, bo nie spodziewał się aż takich problemów. Wcześniej to chyba w samochodzie mieszkał. Tylko, że chciał wynająć na 3 miesiące, zdziwiony był, że trzeba jeszcze zapłacić kaucję, no i oczywiście czasami to ich tam nawet 4 się gnieździło albo jeden wyjeżdżał na parę dni, w mieszkaniu w tym czasie kto inny. Starałam się być wyrozumiała i jakoś się dogadywaliśmy, ale Ukrainiec to często jednak trudn lokator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc 4
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

To nie pracodawca płaci a Państwo polskie czyli my wszyscy. Uchodźcy dostają mieszkania, nie ma własność ale mogą w nich mieszkać latami za cenę czynszu do spółdzielni. Gdzie takie mieszkania dają? W wielu miastach. I wiem to od Ukraińców którzy uciekli z donbasu przed wojną i takie mieszkania dostali.

Poza tym, co ty chrzanisz o "uchodźcach"? Formalnie rzecz ujmując 99% Ukraińców w Polsce to emigracja  ekonomiczna. Formalny status uchodźcy to zupełnie coś innego i Ukraińców, którzy go posiadają jest jak na lekarstwo. Takie dane można sprawdzić.Nie myl Syryjczyka z Ukraińcem robiącym na budowie. Siejesz propagandę. Wiesz, angielskie tabloidy pisały, że Polacy jedzą łabędzie i oburzaliśmy się na takie bzdury. Ty robisz dokładnie coś podobnego, jeszcze ktoś niedouczony i podatny na manipulację naprawdę ci uwierzy. Chyba, że właśnie o to ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość gośc 4 napisał:

Poza tym, co ty chrzanisz o "uchodźcach"? Formalnie rzecz ujmując 99% Ukraińców w Polsce to emigracja  ekonomiczna. Formalny status uchodźcy to zupełnie coś innego i Ukraińców, którzy go posiadają jest jak na lekarstwo. Takie dane można sprawdzić.Nie myl Syryjczyka z Ukraińcem robiącym na budowie. Siejesz propagandę. Wiesz, angielskie tabloidy pisały, że Polacy jedzą łabędzie i oburzaliśmy się na takie bzdury. Ty robisz dokładnie coś podobnego, jeszcze ktoś niedouczony i podatny na manipulację naprawdę ci uwierzy. Chyba, że właśnie o to ci chodzi.

Ale to nie są bzdury tylko prawda. Pracuje w księgowości firmy która zatrudnia ludzi w różnych miastach- wśród pracowników magazynów jest wielu Ukraińców-powiedzmy 30% z 6 000 pracowników. I wśród nich jest 14 którzy są uchodzcami z donbasu. Fakt niby to niedużo, raptem 1% zatrudnionych, ale jednak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×