Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jaylah

Dlaczego ludzi tak szokuje mój wygląd i poglądy

Polecane posty

Gość Jaylah

Mam troszkę powyżej 30 lat, męża, małe dziecko, stałą niezłą pracę.

Mam zwykle kolorowe włosy - są długie i dość gęste, obecnie mam takie stopniowo przechodzące od niebieskiego poprzez fioletowy w taki granatowo-czarny kolor. bywało, że miałam pomarańczowo-rudo-białe... i inne.

mam kilka dużych widocznych tatuaży, między innymi na łydce smok, czy coś innego na łopatce. latem to widać jak się nosi krótkie spodenki, bluzeczki bez rękawów, ...enki. na rękach zwykle mam bardzo dużo biżuterii, tak lubię. i zawsze mam wściekle cxerwoną pomadkę  na ustach, albo ciemnobrązową.

do tego mam poglądy bardzo liberalne, jakbym je tu wszystkie e jendym poście wymieniła, to pewnie uznaloby za spam czy coś :P

I do sedna - tu, gdzie mieszkam, ani moj wygląd ani poglądy, nikogo nie obchodza, nikogo nie szokują.

W Polsce?  wrócilam parę dni temu. Miasto powyżej 200 tys mieszkanców, inne jeszcze większe, no i też wieś (nad jeziorem bylismy).  90% ludzi gapilo się na mnie jak na nie wiem co. na męża też - on ma tez nieco szczegolny wygląd choć nie "aż taki", jak ja ;)

wielu moich znajomych w Polsce bardzo dziwi lub oburza to, że np popieram adopcję dzieci przez pary tej samej płci, że interesuję się  pomaganiem uchodźcom itd...

co z Wami, Polacy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaylah

* wróciłam z Polski parę dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest zaścianek. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby w Polsce się zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Ja też szokuje bo wyglądam jak oazowiczka (kompleksy) a mam poglądy podobne do twoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Tam, gdzie ja mieszkam (w Polsce) nikogo nic podobnego nie szokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaylah
8 minut temu, Gość Kiss napisał:

Tam, gdzie ja mieszkam (w Polsce) nikogo nic podobnego nie szokuje.

Gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

W duzym miescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Kiss napisał:

Tam, gdzie ja mieszkam (w Polsce) nikogo nic podobnego nie szokuje.

Może nie odważyłabym się napisać, że nikogo i nic, ale niewielu już tak. To u mnie (też w PL) 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaylah
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Może nie odważyłabym się napisać, że nikogo i nic, ale niewielu już tak. To u mnie (też w PL) 🙂

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A tu gdzie ja mieszkam, też duże miasto, byłabys obiektem ? zainteresowania 🙂 może nie szokiem, bo niejedno już ludzie widzieli, ale jednak wygląd niecodzienny powoduje ciekawość i przykuwa wzrok. Sama nie przepadam za widokiem wytatuowanych kobiet, korowe włosy też raczej nie są w moim guście, więc może obejrzalabym się za Tobą 🙂 bez krytyki czy oceny, bo to tylko wyglad, ale z ciekawości. Co do poglądów, każdy ma prawo do swoich. Ja jestem zwolenniczką tradycyjnego modu modelu rodziny, ale zupełnie nie przeszkadzają mi poglądy innych. To dobrze, że się różnimy, może na tej bazie zbuduje się coś wartościowego, chociażby szacunek i tolerancję inności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chłop i bachor

robisz wszytsko żeby zwrocic na siebie uwage to zwracamu na cb uwage, proste

gupia jestes czy jak?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania W
2 minuty temu, Gość gość napisał:

A tu gdzie ja mieszkam, też duże miasto, byłabys obiektem ? zainteresowania 🙂 może nie szokiem, bo niejedno już ludzie widzieli, ale jednak wygląd niecodzienny powoduje ciekawość i przykuwa wzrok. Sama nie przepadam za widokiem wytatuowanych kobiet, korowe włosy też raczej nie są w moim guście, więc może obejrzalabym się za Tobą 🙂 bez krytyki czy oceny, bo to tylko wyglad, ale z ciekawości. Co do poglądów, każdy ma prawo do swoich. Ja jestem zwolenniczką tradycyjnego modu modelu rodziny, ale zupełnie nie przeszkadzają mi poglądy innych. To dobrze, że się różnimy, może na tej bazie zbuduje się coś wartościowego, chociażby szacunek i tolerancję inności.

o, fajnie napisane, zgadzam się, pozdrawiam z Radomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko nie wlewaj sobie. Każdy ma swoje życiu i ludzie maja tak naprawdę w d... jak wyglądasz i co tam sobie myślisz.  Tylko ty masz sama ze sobą problem  i na sile chcesz być  w centrum.zainteresowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

To co juz patrzeć nie mogą na "księżniczkę"? Duże, kolorowe tatuaże jednak rzucają się w oczy. 

Gdybyś nie chciała aby ludzie na ciebie patrzyli to nie robiłabyć tatuaży w widocznych miejscach, hipokrytko. 

Wielu ludzi- nawet młodych- czesto wpatruje się we wzór tatuażu z ciekawści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrzcinaMyśląca

Autorko,  tez jestem lekko po 30tce a właśnie planuje zrobic sobie kolorowe wlosy. Chcę źeby to bylo cos w stylu hair in fire to jakis wsciekly czerwony przechodzacy w pomarancz:) I cos co odkladam od lat,  czyli kolczyk w brwi. 

Co do pogladow... ja jestem za legalizacja aborcji i zwiazkow homoseksualnych. Za zakazaniem produkcji ubran ze zwierząt  (w sumie chcialabym tez zeby wszyscy ludzie byli weganami, ale to mission impossible to niech chociaz durne paniusie przestana nosic skòrzane torebki i futra). 

Ale nie przejmuj sie.  Czesto jest tak,  ze ludzie wyrozniajacy sie wygladem maja otwarty umysl i...wieksza wrazliwosc. Okazuje sie ze np ten gosciu z tatuazami jest wrazliwym altruista a ten gosciu wygladajacy "normalnie " typowym prostakiem i mizoginem,  ktòry mysli tylko o sobie.  A Polska zawsze byla sto lat za murzynami to sie nie dziw,  że sie gapia.  Na wsi to dopiero wszystko co najgorsze:D Wiem co mòwię,  bo ze wsi pochodzę. Ludzie maja nudne zycie, więc chociaz poobgadują sie nawzajem dla rozrywki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sówka

Trzeba być kompletną deb/ilką aby "pomagać" uchodżcom. To nic innego jak bezrefleksyjne wspieranie kolejnych pasożytów i darmozjadów-analfabetów. Zabrać im zasiłki i niech do roboty zapier.dalają, jak każdy. Skoro chcą być szanowani to niech zachowują się jak normalny obywatel. 

Tylko potwierdzasz tezę, ze każda kolorowo -włosa to tępa lewaczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Pomieszkasz dłuzej w Polsce to zauwazysz,ze wszystko musi sie wpasować w swoje ramki.

Moda do najnowszych trendow z hm, w niedziele nie pierzesz, w komunikacji miejskiej nie przepuszczasz nikogo,bo kto pierwszy ten jedzie. Przy kasach nie oczekuj miłejj obsługi,pamietaj,ze usmiech nie jest naturalnym wyrazem twarzy!

Tatuaze,kolczyki, inny kolor włosow , przynaleznosc do jakiejs subkultury są traktowane jak cos patologicznego i gemeralnie osoby z takim wygladem nie powinny miec zatrudnienia. Bron bosh pobierac zasilki z podatkow porządnych pobożnych obywatelow!

Musisz byc katoliczką,ale pamietaj by nienawidzic pedałow, uchodzcow, ukraincow ktorzy kradną prace, sąsiada, oraz tesciowej i szwagierki!

Tez jestes matką! powinnas sie wstydzic swojego wygladu oraz tego ile kasy ladujesz w te rysunki na ciele i pasemka, a moglabys odlozyć dla bąbelka!

Pamietaj ,ze nie masz jednakowych praw jak kobieta bezdzietna i mezczyzna.Zapomnij o kupowaniu alko czy papierosow,a swoje poglądy zachowaj dla siebie.MAsz dziecko i jestes tylko matka!

Rzad popiera to wyzej, kosciol dziekuje kibolom za pomoc w organizacji parady rownosci i mysle,ze jest wiele rzeczy ktorych nie zaznaczyłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Taaak bo każda która ma 10 kolorów na łbie i tatuaże jest super mądra hehe.  Pracuje w dużej  firamię i tutaj żadna osoba na wysokim stanowisku  nie ma kolorach włosów i tatuaży.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrzcinaMyśląca
13 minut temu, Gość sówka napisał:

Trzeba być kompletną deb/ilką aby "pomagać" uchodżcom. To nic innego jak bezrefleksyjne wspieranie kolejnych pasożytów i darmozjadów-analfabetów. Zabrać im zasiłki i niech do roboty zapier.dalają, jak każdy. Skoro chcą być szanowani to niech zachowują się jak normalny obywatel. 

Tylko potwierdzasz tezę, ze każda kolorowo -włosa to tępa lewaczka. 

A ty potwierdzasz tezę,  że ludzie z "normalnymi " wlosami są chamscy i podli.  Zero empatii.  Zero kultury. 

Widzisz autorko?  Czuj sie lepszym czkowiekiem; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrzcinaMyśląca
7 minut temu, Gość gosc napisał:

Pomieszkasz dłuzej w Polsce to zauwazysz,ze wszystko musi sie wpasować w swoje ramki.

Moda do najnowszych trendow z hm, w niedziele nie pierzesz, w komunikacji miejskiej nie przepuszczasz nikogo,bo kto pierwszy ten jedzie. Przy kasach nie oczekuj miłejj obsługi,pamietaj,ze usmiech nie jest naturalnym wyrazem twarzy!

Tatuaze,kolczyki, inny kolor włosow , przynaleznosc do jakiejs subkultury są traktowane jak cos patologicznego i gemeralnie osoby z takim wygladem nie powinny miec zatrudnienia. Bron bosh pobierac zasilki z podatkow porządnych pobożnych obywatelow!

Musisz byc katoliczką,ale pamietaj by nienawidzic pedałow, uchodzcow, ukraincow ktorzy kradną prace, sąsiada, oraz tesciowej i szwagierki!

Tez jestes matką! powinnas sie wstydzic swojego wygladu oraz tego ile kasy ladujesz w te rysunki na ciele i pasemka, a moglabys odlozyć dla bąbelka!

Pamietaj ,ze nie masz jednakowych praw jak kobieta bezdzietna i mezczyzna.Zapomnij o kupowaniu alko czy papierosow,a swoje poglądy zachowaj dla siebie.MAsz dziecko i jestes tylko matka!

Rzad popiera to wyzej, kosciol dziekuje kibolom za pomoc w organizacji parady rownosci i mysle,ze jest wiele rzeczy ktorych nie zaznaczyłam :D

W samo sedno!  A ci najbardziej "prawi " to najbardziej zawistne i podłe istoty.  Taka dwulicowosc totalna. Ile normalnie wygladajacych mezczyzn i kobiet zdradzaja swoich partneròw?  Ilu normalnie wygladajacych mezczyzn bije swoje żony? Ilu z nich to homofoby, mizigini?  Moglabym wymieniac w nieskonczonosc...

 

Zreszta...od razu ci normalnie wygladajacy cie tu zaatakowali i plują jadem. 

Przypadek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Taaak bo każda która ma 10 kolorów na łbie i tatuaże jest super mądra hehe.  Pracuje w dużej  firamię i tutaj żadna osoba na wysokim stanowisku  nie ma kolorach włosów i tatuaży.  

a jak kolor wlosow i tatuaze wplywaja na inteligencje i doswiadczenie? serio ludzie przestancie oceniac ludzi wg wyglądu! ucywilizujcie sie w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko ale w czym problem?możesz sobie przyganać kilku uchodźców. W Niemczech jest ich bardzo dużo..Mozesz ich utrzymywać z swojej kasy  Kto ci zabrania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie mam tatuaży, ale tak sobie wyobrażam, że jakbym miała takie duże, kolorowe, w widocznych miejscach, to raczej po to, żeby na nie patrzeć i je podziwiać, więc nie rozumiem zdziwienia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 minut temu, Gość TrzcinaMyśląca napisał:

W samo sedno!  A ci najbardziej "prawi " to najbardziej zawistne i podłe istoty.  Taka dwulicowosc totalna. Ile normalnie wygladajacych mezczyzn i kobiet zdradzaja swoich partneròw?  Ilu normalnie wygladajacych mezczyzn bije swoje żony? Ilu z nich to homofoby, mizigini?  Moglabym wymieniac w nieskonczonosc...

 

Zreszta...od razu ci normalnie wygladajacy cie tu zaatakowali i plują jadem. 

Przypadek? 

ja zaraz oberwe ,bo zza granicy sie odezwala i pisze na polskim forum jakby swego nie miała!

Ale ... do Polski jezdze rzadko,wole jak rodzina mnie odwiedza.Po kilku latach w maju pojechałam na dosłownie 4 dni i miałam dosc. Ludzie cały czas narzekają! na ulicy,w komunikacji, sklepach.Licza kase i mowią na co ich nie stac.Nie ma na ulicy uorzejmosci dla innych,usmiechu dla innych, same gbury z dziecmi ktore sa jak wytresowane pionki, ida z tą gburną miną na festyn ,kupują pamiątki z chin za milion monet, męzowi piwo i burczo! non stop marudzo!  Nie ma luzu,zabawy, spontanu.. jest burczenie. CZEMU? dlaczego tak trudno byc milym dla innych? W komunikacji wchodzi osoba i wyraz twarzy ": ja ... inni tez jado" ..no ba. Powiem Ci,ze smiech mnie ogarnial,bo mieszkam za granicą juz 12 lat i jestem przyzwyczajona do tego,ze z autobusu najpierw ludzie wychodzą, pozniej wchodza. Ze sie ustepuje miejsca starszym, kobietom w ciązy. Ze sie usmiecha do innych. Jak w autobusie wstałam by sobie starsza pani "...neła na siedzienie" to czulam na sobie taki wzrok innych i zaskoczenie babci. Ludzie serio siedza z oczami w oknie,telefonach byle nie widziec innych. Usmiechniesz sie do kogos i mysli " poebany?".. wchodze do sklepu jubilerskiego, ekspedientka odwalona na bankówe napada mnei ze swoją zyczliwoscia,ale od niej nie czuc tej zyczliwosci.Takie to sztuczne. Ludzie w galeriach spedzaja czas by poczuć sie przy kasie,a chodza same mruki. Oczy sie podnosza jak sie wyrozniasz, to maja na kogo zwalic swoją frustracje.

Jedzcie mnie ale tak jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jakby nie patrzyli  to autorka chodziłaby z nocnikiem  na głowie hehe żeby tylko zwrócić na siebie uwagę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sówka
18 minut temu, Gość TrzcinaMyśląca napisał:

A ty potwierdzasz tezę,  że ludzie z "normalnymi " wlosami są chamscy i podli.  Zero empatii.  Zero kultury. 

Widzisz autorko?  Czuj sie lepszym czkowiekiem; )

Empatię mam dla tych, którzy jej potrzebują. Nie dla darmozjadów. Zmień nik, bo z myśleniem nei masz nic wspólnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pisałam wcześniej, że pewnie też obejrzalabym się za autorką 🙂 za pozdrowienia z Radomia dziękuję i odwzajemniam 🙂

Nie rozumiem krytyki Polaków, uogolniania naszych poglądów, wyglądu, nawyków. W każdym kraju są różni ludzie i naprawdę Polacy źle nie wypadają na tle innych narodowości ani w kwestii wyglądu ani mody ani kultury... Nie byłam na emigracji, ale dużo podróżuję i obserwuję. Wiadomo,.że mentalność starszych ludzi ze wsi jest inna niż mlodych z dużych miast, ale tak jest też zagranicą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość gosc napisał:

Pomieszkasz dłuzej w Polsce to zauwazysz,ze wszystko musi sie wpasować w swoje ramki.

Moda do najnowszych trendow z hm, w niedziele nie pierzesz, w komunikacji miejskiej nie przepuszczasz nikogo,bo kto pierwszy ten jedzie. Przy kasach nie oczekuj miłejj obsługi,pamietaj,ze usmiech nie jest naturalnym wyrazem twarzy!

Tatuaze,kolczyki, inny kolor włosow , przynaleznosc do jakiejs subkultury są traktowane jak cos patologicznego i gemeralnie osoby z takim wygladem nie powinny miec zatrudnienia. Bron bosh pobierac zasilki z podatkow porządnych pobożnych obywatelow!

Musisz byc katoliczką,ale pamietaj by nienawidzic pedałow, uchodzcow, ukraincow ktorzy kradną prace, sąsiada, oraz tesciowej i szwagierki!

Tez jestes matką! powinnas sie wstydzic swojego wygladu oraz tego ile kasy ladujesz w te rysunki na ciele i pasemka, a moglabys odlozyć dla bąbelka!

Pamietaj ,ze nie masz jednakowych praw jak kobieta bezdzietna i mezczyzna.Zapomnij o kupowaniu alko czy papierosow,a swoje poglądy zachowaj dla siebie.MAsz dziecko i jestes tylko matka!

Rzad popiera to wyzej, kosciol dziekuje kibolom za pomoc w organizacji parady rownosci i mysle,ze jest wiele rzeczy ktorych nie zaznaczyłam 😄

Jezu, co za durne farmazony. Pewnie z jakiejś wsi popegeerowskiej pochodzisz. Bo dziś młodzi to wręcz się śmieją z katolików. A pedałów nienawidza tylko jakieś dresy. Wyjdż moze do miasta i poprzebywaj wśród udzi poniżej 50 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość sówka napisał:

Empatię mam dla tych, którzy jej potrzebują. Nie dla darmozjadów. Zmień nik, bo z myśleniem nei masz nic wspólnego. 

a kto jest darmozjadem niby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Dla mnie robienie sobie kilku duzych,kolorowych tatuazy,czy precing to forma samookaleczenia 🙂

Wyzywajacy wyglad to demonstracja problemow z psychika,osobowoscia..

Mozna ttrzymac ogolnie przyjety dress code i miec skrajne poglady,naprawde nie trzeba manifestowac tego wygladem. 

Dla mnie tacy ludzie sa niewiarygodni, sa na pokaz, wlasnie zeby ich zauwazyc i.. oceniac 😉

I nie , nie pochodze z zapadlej wsi tylko z Trojmiasta, a od 20 lat mieszkam za granica.

Niewielu jest ludzi, ktorzy jesli maja tatuaz to on jest  zrobiony pieknie, ze smakiem, jak male dzielo sztuki.

Do tego precing, jakies tunele, dziwaczne fryzury,ktore wcale nie dodaja im wdzieku..

Zazwyczaj wygladaja jak choinka 😛 

Ale.. kazdy ma prawo wyboru 🙂

Tylko obludne jest to zdziwienie- czemu ludzie sie gapia ?!

Chyba lepiej blyszczec intelektem,prawda ?

To cos podobnego do sytuacji w szkolach z mundurkami- wszyscy wygladaja tam jednakowo, chcesz sie wyroznic wyroznij sie wiedza, osobowoscia, intelektem, nie kolorowymi wlosami 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×