Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grudniowa mama

Pozycja do spania a ruchy dziecka

Polecane posty

Gość Grudniowa mama

Witam

Jestem w 25 tyg ciazy, moj maluszek jest bardzo aktywny od 18 tyg.

W internecine znalazlam informacje zeby najlepiej spac na lewym boku, bo wtedy dziecko jest najbardziej dotlenione. Powinno sie unikac spania na prawym boku ze wzgledu na nacisk na watrobe i na wznak, gdyz moze dojsc do niedotlenienia lub uduszenia dziecka. Na poczatku myslalam, ze sa to bzdury i nie ma to zadnego znaczenia, ale faktycznie na ostatniej wizycie u poloznej uslyszalam zeby starac sie spac na lewym boku. Niestety nie jest to najwygodniejsza pozycja dla mnie, bo zawsze bylam przyzwyczajona do spania na prawym boku. Nawet gdy zasne na lewym to budze sie na wznak albo na prawym boku. A co najbardziej mnie zadziwia to to, ze gdy tylko obroce sie na prawy bok, to synek zaczyna mnie niesamowicie kopac. Gdy leze na lewym boku to sie uspokaja.

No i teraz nie wiem czy to, ze sie tak bardzo uaktywnia to dlatego, ze jest mu dobrze czy wrecz przeciwnie? Jak myslicie? Macie jakies doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Spałam na lewym boku ze względu na rade położnej i własne upodobania, zawsze spałam na lewym 😊 Mała w nocy nie brykała praktycznie w ogóle, jakby budziła się razem ze mną nad ranem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmm

Ja śpię na lewym boku bo ta mi najwygodniej, na prawym nie lubię spać a na plecach czuję że się dusze. U mnie dziecko jest najbardziej aktywne jak leżę na lewym boku, leżąc na prawym i na plecach praktycznie wcale nie czuję ruchów, także to chyba zależy od konkretnego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Udusić dziecko!!? Mi strasznie jest niewygodnie spać tylko na jednym boku i w nocy się przekrecam. Ale ciężko mi uwierzyć w to, że mogłabym udusić dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Nie mam wiedzy medycznej, ale wydaje mi się że gdyby dziecko miało się udusić przez to ze mama śpi na prawym boku, to większość ciąż kończyłaby się śmiercią dziecka... Przecież masa ludzi przekręca się w czasie snu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jestem w 38 Tc i od początku śpię i na prawym i na lewym boku, ostatnio dość często śpię i leżę na wznak. Podczas badań usg i ktg wszystko jest w porządku z dzieckiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Staram się zasypiać na lewym boku, ale często gdy budzę się rano jestem już w innej pozycji, na boku albo na plecach... Przecież nie jestem w stanie tego kontrolować w trakcie snu. I dziecko żyje do tej pory. Już 33 tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

 na prawym boku albo na plecach*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×