Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mik

Roczne dziecko nie chce spac

Polecane posty

Gość Mik

Mam prawie roczne dziecko. Do. niedawns było tak że co 3-4 godziny tarło oczka marudzilo, wtedy usypialam przez bujanie bez problemu zasypialo, w nocy spało ładnie, od około miesiaca po wstaniu jest aktywne w dobrym humorze po 5-6 a nawet 7 godzin potem usypiam i wychodzi jedna drzemka. Czasem usnie na 20 minut na spacerze, wtedy wychodzą dwie drzemki. W dzień śpi łącznie pomiędzy 1,5 godziny do 2,5 godziny. W nocy ostatnio budzi się i nie śpi godzinę lub dwie. Łączny czas czuwania w dzień to 11 godzin plus noc 1-2 godziny. W ciągu doby wychodzi tylko 11-12 godzin snu, to chyba za mało dla takiego małego dziecka? Jeszcze miesiąc temu spało 13 godzin na dobe minimum. Mamy ogromny problem z usypianiem, dziecko po prostu nie może zasnąć czy w dzień czy w nocy. Ostatnio zdobywa nowe umiejętności, siadanie i raczkowanie bo jesteśmy ruchowo do tyłu pod opieką poradni fizjoterapeutycznej. Może to te nowe umiejętności tak pogorszyły spanie i zasypianie? Czy to pora na jedną drzemke na stale? Czy nie za wcześnie? Czy ktoś tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Moja Mała od 5 miesiąca spała w dzień 2x po 20 minut! I to by było na tyle jeśli chodzi o spanie w dzień. Za to w nocy zasypiała koło 20 i budziła się o 7 rano. Też mi się wydawało, że to mało, ale więcej spać nie chciała. No i oczywiście jak zdobywała nowe umiejętności typu czworakowanie czy siedzenie to sen się znacznie pogarszał i w nocy było pełno pobudek. Teraz ma 1,5 roku i w nocy śpi od 20-21 do 6 rano, a w dzień ma jedną godzinną drzemkę. I nigdy więcej. Widocznie tyle jej starczało/starcza 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może skok rozwojowy? My przechodzimy właśnie czwarty i mała duuuzo częściej budzi się w nocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja dwumiesięczna córka czasami w dzień w ogóle nie śpi. Mówi się też że jeśli dziecko dostaje za dużo bodźców to ma problemy ze spaniem. Jak powiedzmy dziecko było gdzies cały dzień powiedzmy zoo. Dużo nowych rzeczy, dźwięków, zapachów. I wtedy ma problemy ze spaniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aabbcc

A są tu mamy cycoholików? Ja mam taki problem, że mój półroczniak podczas drzemek za dnia na mnie zazwyczaj wisi. Inaczej chyba wcale by nie spał, może pół godziny na spacerze kiedy z cyckiem w buzi raczej nie da rady 😉 Na noc i w nocy jest ok. Któraś z mam ma na to jakąś radę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mik

Dziś w nocy impreza od pierwszej do czwartej!!! To jakiś nowy rekord. Całkowity czas czuwania przed pójściem spać to 10 godzin, za mało było ale dziecko prawie samo zasnęło że zmęczenia, była tylko 1 drzemka w ciągu dnia długa. Dziś próba powrotu do dwóch drzemek plus więcej czasu na dworze może to pomoże echhhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×