Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gosc

Myjecie sie rano czy wieczorem? A moze i rano i wieczorem?

Polecane posty

2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie kumam jak dwie różne rzeczy? Zdefiniuj mycie się i branie prysznica.

Można brać prysznic i myć np tylko twarz w umywalce

Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Otóż to. Mój kolega jest lekarzem i czasami nie daje rady w przychodni. Pokażę mu ten wątek 😛 

Współczuję. Moja koleżanka jest dentystka i ona bez żalu wyprasza takie jednostki, ale ona ma prywatny gabinet więc może sobie na to pozwolić. A w przychodni czy na pogotowiu, to wiadomo, że nie ma wyboru 😞

Gość gość
1 minutę temu, brokentiger87 napisał:

no to dajesz:)

po grzbiecie 

i po pupie też 😋

Gość Gość
1 minutę temu, Izzie_Stevens napisał:

Można brać prysznic i myć np tylko twarz w umywalce

No ale mycie tylko twarzy to nie jest mycie się. Jak myjesz ręce, to mówisz: umyłam się? 

Gość z politowaniem
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

"Resztki po seksie" to się chyba myje po seksie a nie czeka z tym do rana 🤣

Odpowiedź na: "Przeciez w nocy nie ubrudze sie ani nie spoce."

Wróć do podstawówki, może jeszcze nauczą cię czytać ze zrozumieniem. 

Gość gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Współczuję. Moja koleżanka jest dentystka i ona bez żalu wyprasza takie jednostki, ale ona ma prywatny gabinet więc może sobie na to pozwolić. A w przychodni czy na pogotowiu, to wiadomo, że nie ma wyboru 😞

Kolega mówi, że książkę mógłby napisać 😉 

Gość Gość

Wieczorem kąpiel, a rano szybki prysznic jeśli jadę do pracy, a jeśli nie to tylko podmywam sie tu i tam. W nocy sie nie pobrudze, ale jest pole do pocenia sie 😉😊 

Gość gosc
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Bo Brytyjczycy to brudasy i fleje. To żaden wzór do naśladowania.

nie odwrotnie, to my jestesmy krajem z tzw zacofaniami cywilizacyjnymi. Polega to na tym, ze kiedys był u nas b zły dostęp do sanitariatów, wiele osób nawet mieszkajacych w miastach nie miało łazienki, nie mówiac o wsiach. Takie osoby to faktycznie mogły miec ogromny problem z higieną, w szkołach był problem z wszami, itp. w komunie zaczęto z tym b ostro walczyc, robiono akcje sprawdzania higieny w szkołach, rozdawano ulotki. Przesadzono z tym i obecnie wiele osób ma wdrukowane, ze im więcej sie myjemy tym lepiej. A to kompletna nieprawda. 

Gość gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

nie odwrotnie, to my jestesmy krajem z tzw zacofaniami cywilizacyjnymi. Polega to na tym, ze kiedys był u nas b zły dostęp do sanitariatów, wiele osób nawet mieszkajacych w miastach nie miało łazienki, nie mówiac o wsiach. Takie osoby to faktycznie mogły miec ogromny problem z higieną, w szkołach był problem z wszami, itp. w komunie zaczęto z tym b ostro walczyc, robiono akcje sprawdzania higieny w szkołach, rozdawano ulotki. Przesadzono z tym i obecnie wiele osób ma wdrukowane, ze im więcej sie myjemy tym lepiej. A to kompletna nieprawda. 

2 razy dziennie to norma. 

Gość gość
2 minuty temu, brokentiger87 napisał:

😾

😘

Gość werty

A co do zapachów w komunikacji miejskiej, to u nas tak zle pachnie nei dlatego, ze ludzie sie nie myja, bo w Polsce jest z tym przesada, ale z powodu ze nadal b często nei ma klimatyzacji. Co da umycie sie, jak trzeba potem jechac w np. 46 stopniach pół godziny, i to jeszcze nei mogąc usiąsc, no ruszcie paniusie główkami.

Gość Gość

Prusznic całego ciała łącznie z balsamowaniem wieczorem przed snem. Rano zawsze się podmywam po nocy i zakładam świeża bieliznę. Jesienią i zimą często chorowałam po prysznicu rano dlatego zrezygnowałam. Latem zdarza się, że prysznic biorę i rano i wieczorem. 

Gość Nina

Do tych co tylko rano.... 

Myję się zawsze rano i nie wiem dlaczego pościel brudna 😁

Jeżeli o mnie chodzi to 2 razy dziennie a latem częściej bo po pracy też choć mówią że źle działa na skórę częste mycie🤔

Gość Gosc
55 minut temu, Gość Ola napisał:

Tak. Prysznic rano i wieczorem. Przed ciążą wieczorami była kąpiel, teraz niestety tylko prysznic został ale odświeżyć się muszę. 

Znaczy że co w ciąży się nie kąpiesz w ogóle ?

Gość Gosc
47 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie wyobrażam sobie jak można się położyć brudnym spać i myć się tylko rano (dobra, są jakieś wyjątkowe sytuację, w stylu choroba, późny powrót do domu, ale to się może zdarzyć raz na kilka miesięcy). Tak samo nie wyobrażam sobie jak można wstać rano i się nie umyć. Z drugiej strony wystarczy rano wsiąść do komunikacji miejskiej żeby zrozumieć, że większość to brudasy, bo zwyczajnie j e b i e brudem.

Jak jestem chora to i w ciągu dnia biorę prysznic nie tylko rano i wieczorem. Nie lubię leżeć upocona w wymiętoszonej pościeli. Polecam kiedyś spróbować, nawet głupia Angina czy grypa która cię kładzie do łóżka na pare dni mija szybciej. Biorę prysznic, zmieniam piżamę, pościel, wietrze i wrcaam do łóżka. Aż w powietrzu czuć mniej bakterii i wirusów. 

Gość Wiem co mówię

Prysznic wieczór. Nie można przesadzać i pozbawiac skórę naturalnej ochrony bakteryjnej. 

Gość Ola
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Znaczy że co w ciąży się nie kąpiesz w ogóle ?

Niestety. Jak wspomniałam wyżej, tylko prysznic rano i wieczorem. 

Ja lubię gorące kąpiele, takie że po pół godzinie leżenia jeszcze czerwona wychodzę z wanny a w ciąży to nie wskazane.
Bynajmniej ja nie zaryzykuje, ty oczywiscie możesz jeśli chcesz. 

Gość Ola
5 minut temu, Gość Wiem co mówię napisał:

Prysznic wieczór. Nie można przesadzać i pozbawiac skórę naturalnej ochrony bakteryjnej. 

Przecież nie szokujesz się pumeksem 😅 

Gość Gość
22 minuty temu, Gość werty napisał:

A co do zapachów w komunikacji miejskiej, to u nas tak zle pachnie nei dlatego, ze ludzie sie nie myja, bo w Polsce jest z tym przesada, ale z powodu ze nadal b często nei ma klimatyzacji. Co da umycie sie, jak trzeba potem jechac w np. 46 stopniach pół godziny, i to jeszcze nei mogąc usiąsc, no ruszcie paniusie główkami.

Jest różnica w zapachu świeżego potu, nawet tego męskiego, a kilkudniowego zakiszonego brudu. Chodzą w brudnych łachach. Nie wiem jak długo trzeba nierobic prania, moje i męża  ubrania nie smierdza tak jak je zdejmuje wieczorem w upalne dni i nie śmierdzą tak po tygodniu leżenia w koszu. To nie jest smrodek, który powstał podczas 20min podróży nieklimatyzowanym autobusem. I pomijam sytuację z bezdomnymi, bo to oczywiste, ale poranny autobus, ludzie jadący do pracy i wali jak z noclegowni dla bezdomnych czasem. Druga rzecz, to to, że ludziom zwyczajnie j e b i e  z paszczy. Wystarczy że zaczną rozmawiać przez telefon albo z towarzyszem podróży i idzie się porzygac.

Gość Gość
12 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jak jestem chora to i w ciągu dnia biorę prysznic nie tylko rano i wieczorem. Nie lubię leżeć upocona w wymiętoszonej pościeli. Polecam kiedyś spróbować, nawet głupia Angina czy grypa która cię kładzie do łóżka na pare dni mija szybciej. Biorę prysznic, zmieniam piżamę, pościel, wietrze i wrcaam do łóżka. Aż w powietrzu czuć mniej bakterii i wirusów. 

Też się myje jak jestem chora, ale dopuszczam taka możliwość, że ktoś może się nie umyć, bo mi w takiej sytuacji ciężko jest zagonić się pod prysznic, bo jest zimno. Mając wysoką gorączkę człowiekowi jest zwyczajnie wszystko jedno czasem, a wejście pod prysznic nie należy do przyjemności. A wiadomo że choroba zdarza się raz w roku albo i nie. 

Gość Gosc

Ludzie jesteście walnieci, wyzywać kogoś od brudasow kto myje się raz dziennie, stuknijcie się w łeb. 

Gość Gosc
16 minut temu, Gość Gosc napisał:

Że jeszcze nie miałaś powikłań to jest cud.

Gość ...
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Ja tez tylko wieczorem. Ale podobno Polacy lubia sie myc nadmiernie. W UKsie zawsze myja albo rano, albo wieczorem.

Serio? Mieszkam tam od 10 lat i jakos sie z tym nie spotkalam 😉 sprawa indywidualna a nie kraj zamieszkania to sugeruje. raczej wiekszosc ludzi z mojego grona bierze prysznic rano przed praca  i popoludniu/wieczorem. W pracy mamy 1H przerwę, ktora praktycznie kazdy  wykorzystuje na troche ruchu, bieganie itp. Wracamy, w pracy mamy prysznice i dalej pracujemy. Braca biurowa alepromujemy zdrowy tryb zycia i fajnke, ze o takim czyms pomysleli. Aktywna przerwa wspomaga nasza wydajnosc.

Gość Gość
34 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Że jeszcze nie miałaś powikłań to jest cud.

Powikłań od mycia? Żartujesz, prawda?

Gość Gosc
1 godzinę temu, Izzie_Stevens napisał:

Myć się a brać prysznic to 2 różne rzeczy. 

Ja np myję się rano i wieczorem-bez wyjątku . No chyba że jestem "umierająca".Czyli twarz zęby, miejsca intymne,pachy, włosy.

Prysznic wieczorem a latem to czasem nawet od razu po przyjściu z pracy, rano , wieczorem...

A te miejsca intymne, pachy czy włosy to gdzie myjesz?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować