Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eva

czy Wasze dzieci będą obchodzić Halloween?

Polecane posty

Gość Eva

moje dzieciaki przyszły bardzo przejęte ze szkoły, bo na religii tłumaczono im jak bardzo groźne jest to Święto i  że to zaproszenie szatana do swego życia. Dzieci mocno zniechęcone, mi to nie przeszkadza, też tego nie obchodzę, choć u nas na osiedlu dużo dzieci chodzi przebranych. Pytam tak z ciekawości? Czy faktycznie wierzycie w to "duchowe zagrożenie" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje nie chodzą na religię więc nie przyjdą takie przejęte.  Dzieci się przebierają bo jest fajnie i stroje nie są nudne,  a chodzą bo chcą cukierka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przebieramy się, dekorujemy dom, wycinamy dynie i jemu zelki kształcie nietoperzy. 

Szatana się nie boję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Boże jakie pierniczenie. Halloween byl pierwszym dniem z Triduum które obchodzono w xv wieku. 31 Halloween ( hollow evening) 1 listopada all Saints Day, 2 listopada , all soul Day. Kościół przekręcil jak wszystko i by było po bozemu ( zreszta nikt nie wue co jest po bozemu,bo to Kosciol dyktuje) dorobił do tego ...yczna śpiewke o szatanie. Wszedzie starsza szatanem. Nudne to jest i dziwię się,że jeszcze ktoś ich bierze na powaznie

Tak moje dzieci idą na imprezę z tej okazji, doczekać się nie mogą, bo w końcu okazja do przebrania sie, ciekawe dekoracje i jest fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie będą, nie ma u nas takiego zwyczaju. Ale w przedszkolu jest bal dyniowy i dozwolone są stroje "potworkowe". Nie ma to nic wspólnego z szatanem i religią. Zwykłe przebieranki i tańce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

My idziemy na bal świętych do kościoła u nas nie obchodzi się Halloween.  Mnie to osobiście nie dotyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Idzie na imprezę, ale na pewno nie pozwolę biegać po domach żeby mi emerytki dziecko wyzywały. Do mnie też nikt z dzieci nie przychodzi bo mieszkam na takiej właśnie ulicy geriatrycznej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aha no tak

Jesteśmy wierzący. Wycinamy dynie, przebieramy się, tłumaczymy dzieciom że to tylko zabawa jak karnawał. Po domach nie chodzą bo nie uznaję takiego żebractwa, poza tym jakim trzeba być rodzicem żeby pozwolić dziecku zjeść tyle cukru ; ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jesteśmy niewierzący, obchodzimy symbolicznie halloween oraz wszystkich świętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic

biedne te dzieci zindoktrynowane przez katechetów

u nas w dzielnicy, na zabytkowym placu jest taka dwugodzinna zabawa helloweenowa dla dzieci, na koniec będzie pokaz laserów. Oczywiście są dekoracje i wszystkie te gadżety. W przedszkolu też coś tam mają moje dzieci.

W Meksyku jest jedna wielka trupia fiesta ze szkieletami w roli głównej, a przecież to ultra katolicki kraj. W ogóle na świecie nikt z tym nie problemu. Jedni obchodzą, inni nie ale tylko w Polsce ciemni katolicy mają jakąś psychozę na tle szatana w związku z tym kolorowym świętem. Jedno wielkie zastraszanie  w szkołach, kościołach i tvp. Ogarnijcie się ludzie. Jednocześnie smętne, ponure mordy  cały czas trąbią jaką to radosna jest religia katolicka w Polsce. Taaa, radosne swieto Wszystkich Świętych.... ciekawe gdzie, bo na pewno nie w Polsce. Tu kościół zabrania się ludziom radować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Franek11 napisał:

Jak śmierć u dupy to w tedy do pokuty

a co tutaj pokutowac?:D zycie jest jedno i trzeba sie bawic. Jesli liczysz ze po smierci spotka cie fiesta to mozesz sie rozczarowac,bo okaze sie,ze w niebie juz byłes 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzikol

Jestem Polką, tu się urodziłam i kocham ten kraj. Obchodzę polskie święta i tak wychowuję swoje dzieci. W nas 1 listopada robi się wieczorem wycieczki na cmentarz .. mamy ze sobą reklamówkę małych zniczy i dzieci zapalają je tam, gdzie nic się nie świeci. 

Przykro mi, że nasze święta są eliminowane, chyba najbardziej żal mi nocy swiętojańskiej, to takie cudne swieto...niestety nie ma na nim biznesu, więc nikt nie pamięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzikol
35 minut temu, Gość alic napisał:

biedne te dzieci zindoktrynowane przez katechetów

u nas w dzielnicy, na zabytkowym placu jest taka dwugodzinna zabawa helloweenowa dla dzieci, na koniec będzie pokaz laserów. Oczywiście są dekoracje i wszystkie te gadżety. W przedszkolu też coś tam mają moje dzieci.

W Meksyku jest jedna wielka trupia fiesta ze szkieletami w roli głównej, a przecież to ultra katolicki kraj. W ogóle na świecie nikt z tym nie problemu. Jedni obchodzą, inni nie ale tylko w Polsce ciemni katolicy mają jakąś psychozę na tle szatana w związku z tym kolorowym świętem. Jedno wielkie zastraszanie  w szkołach, kościołach i tvp. Ogarnijcie się ludzie. Jednocześnie smętne, ponure mordy  cały czas trąbią jaką to radosna jest religia katolicka w Polsce. Taaa, radosne swieto Wszystkich Świętych.... ciekawe gdzie, bo na pewno nie w Polsce. Tu kościół zabrania się ludziom radować.

Są też kraje, gdzie tego dnia wykopuje się swoich smarłych i z nimi ucztuje..wowww może my tak zróbmy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość Dzikol napisał:

Są też kraje, gdzie tego dnia wykopuje się swoich smarłych i z nimi ucztuje..wowww może my tak zróbmy!!!

nie tego dnia,a na wielkanoc. Doucz sie. Sa tez takie kraje,gdzie raz na jakis czas wykopuja babcie,by zrobic impreze. Moze.. kto zabroni? nie wiem po co krytykowac zwyczaje innych? To moze byc dziwne w naszym ekosystemie. Ale nie znaczy,ze my mamy racje ,a oni nie. Przekraczasz granice i okazuje sie ze nasza strona i poglady sa dziwne. Bądzmy tolerancyjni dla wszystkich i niech kazdy robi co chce o ile tym nie robi krzywdy innym.

W polsce panuje dziwna pogarda i brak zrozumienia dla zabawy i imprez roznego rodzaju. Niby mamy andrzejki, karnawał, swieta roznego rodzaju i flaszka na stole jest ok,ale juz jakies bardziej urozmaicone zabawy? No co ty! nie wypada ! 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość Dzikol napisał:

Jestem Polką, tu się urodziłam i kocham ten kraj. Obchodzę polskie święta i tak wychowuję swoje dzieci. W nas 1 listopada robi się wieczorem wycieczki na cmentarz .. mamy ze sobą reklamówkę małych zniczy i dzieci zapalają je tam, gdzie nic się nie świeci. 

Halloween nie jest 01.11, tylko 31.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusia

Polacy wyjmijcie kij z tylka. Jak pójdziecie na imprezę to szatan was nie opęta. Gwarantuje Hahah 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Polecam film animowany Coco - piękny film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzikol
39 minut temu, Gość gosc napisał:

nie tego dnia,a na wielkanoc. Doucz sie. Sa tez takie kraje,gdzie raz na jakis czas wykopuja babcie,by zrobic impreze. Moze.. kto zabroni? nie wiem po co krytykowac zwyczaje innych? To moze byc dziwne w naszym ekosystemie. Ale nie znaczy,ze my mamy racje ,a oni nie. Przekraczasz granice i okazuje sie ze nasza strona i poglady sa dziwne. Bądzmy tolerancyjni dla wszystkich i niech kazdy robi co chce o ile tym nie robi krzywdy innym.

W polsce panuje dziwna pogarda i brak zrozumienia dla zabawy i imprez roznego rodzaju. Niby mamy andrzejki, karnawał, swieta roznego rodzaju i flaszka na stole jest ok,ale juz jakies bardziej urozmaicone zabawy? No co ty! nie wypada ! 😄

O Jesu mniejsza o większość kiedy, chodzi mi o zwyczaj i Ty nie zrozumiałas, nie wyśmiewam się ze świąt w innych krajach...mam na myśli, że nasza tradycja nie pasuje do tego typu imprez.. kazdy ma swoje świeta. Dlaczego my zawsze musimy wszystko ściągac od innych? Ich jest świete a my robimy cyrk z siebie i swojego narodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzikol
29 minut temu, Gość Gość napisał:

Halloween nie jest 01.11, tylko 31.10.

31.10 nie ma swieta, obchodzę nasze święta, które są 01.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moje jak najbardziej, niech się bawią. Kościoła bardziej się obawiam i trzymam z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Dzikol napisał:

O Jesu mniejsza o większość kiedy, chodzi mi o zwyczaj i Ty nie zrozumiałas, nie wyśmiewam się ze świąt w innych krajach...mam na myśli, że nasza tradycja nie pasuje do tego typu imprez.. kazdy ma swoje świeta. Dlaczego my zawsze musimy wszystko ściągac od innych? Ich jest świete a my robimy cyrk z siebie i swojego narodu

jaka nasza tradycja? my nie mamy naszych tradycji, tylko sciagniete od aztekow i celtow. AAA, przepraszam, mamy Noc swietojanską Przesilenie zimowe, Jare swieto,noc Kupały, dożynki, Dziady tutaj cytat "

Dusze po śmierci wędrowały do krainy wiecznej szczęśliwości – Nawie. Kilka razy w roku powracały jednak do świata żywych, a wtedy należało je godnie przyjąć. Rytuały związane z Dziadami odbywały się w myśl zasady, że duchy mogą oddać przysługę żywym (nauki moralne), a i żywi duchom (zwyczaj przynoszenia pożywienia i napojów na groby). Na cmentarzach rozpalano ogniska, a na rozstajach dróg palono "grumadki" (drewniane polana), aby wskazać drogę do raju. Cześć okazywano poprzez ucztę, igrzyska i śpiewy.

W niektórych regionach Polski karmienie dusz przodków praktykowano do początków XX wieku. Wraz z nastaniem chrześcijaństwa ograniczono święta zmarłych do dwóch w roku, ostatecznie do jednego – 2 listopada celebruje się Zaduszki. Reliktem pogańskiej tradycji wiosennych Dziadów jest Święto Rękawki (od nazwy kopca usypanego rękami, po którym toczono jajka – symbol zmartwychwstania), dziś obchodzone w Krakowie"

takze my nie obchodzimy naszych tradycyjnych swiat,a obchodzimy pochodne swiat celtyckich przekrecone przez instystucje Koscioła tak by biznes sie krecił.

Problem jest taki,ze my sciaglismy wszystko od innych w kontrolowany sposob i przy tym pozbawiono nas najlepszej zabawy z tego plagiatu.

A poza tym kazdy ma taka tradycje jaka chce, nie musimy sugerowac sie sąsiadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość Dzikol napisał:

O Jesu mniejsza o większość kiedy, chodzi mi o zwyczaj i Ty nie zrozumiałas, nie wyśmiewam się ze świąt w innych krajach...mam na myśli, że nasza tradycja nie pasuje do tego typu imprez.. kazdy ma swoje świeta. Dlaczego my zawsze musimy wszystko ściągac od innych? Ich jest świete a my robimy cyrk z siebie i swojego narodu

Nasza tradycja? masz na myśli te bzdury z Watykanu? Nasza tradycja akurat jest taka, że bliżej jej do Meksyku niż do tej watykańskiej depresji. Polecam wycięcie kija z tyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Dzikol napisał:

Jestem Polką, tu się urodziłam i kocham ten kraj. Obchodzę polskie święta i tak wychowuję swoje dzieci. W nas 1 listopada robi się wieczorem wycieczki na cmentarz .. mamy ze sobą reklamówkę małych zniczy i dzieci zapalają je tam, gdzie nic się nie świeci. 

Przykro mi, że nasze święta są eliminowane, chyba najbardziej żal mi nocy swiętojańskiej, to takie cudne swieto...niestety nie ma na nim biznesu, więc nikt nie pamięta

Nasze święta to nie są święta wymyślone sztucznie przez Watykan. Te święta które uważasz za polskie inkatolickie zostały na siłę powołane na miejsce świat pogańskich i nawet w tych samych terminach. Boże Narodzenie, Wielkanoc nawet Wszystkih Świętych jakość dziwnym PRZYPADKIEM wypadają w miejscu pogańskich świąt. Nawet symbole i atrybuty takie jak choinka czy pisanki zostały wciągnięte do chrześcijaństwa z pogaństea. Nawet noc świętojańska czyli Świętego Jana to jest święto pogańskie, to jest Noc Kupały - tu dopiero kościół to tępił jako "nie nasze" tak jak i dziady. Kościołowi podziękuj za to że nikt u ciebie w Polsce B się nie pamięta o tym. U nas normalnie to się nazywa "wianki" i jest wielka impreza. O dziwo to już katolikom nie przeszkadza hahaha

Jacy wy jesteście puści i niedouczeni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

My idziemy na bal świętych do kościoła u nas nie obchodzi się Halloween.  Mnie to osobiście nie dotyka 

To dopiero dziwne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29 minut temu, Gość Dzikol napisał:

O Jesu mniejsza o większość kiedy, chodzi mi o zwyczaj i Ty nie zrozumiałas, nie wyśmiewam się ze świąt w innych krajach...mam na myśli, że nasza tradycja nie pasuje do tego typu imprez.. kazdy ma swoje świeta. Dlaczego my zawsze musimy wszystko ściągac od innych? Ich jest świete a my robimy cyrk z siebie i swojego narodu

To dlaczego ściągnęliśmy wszystkie święta od innych? Mieliśmy swoje święta, a wepchnięto nam jakieś sztuczne twory na siłę. To nie jest cyrk? Te wszystkie święta które uważasz za nasze i należące do naszej tradycji nie są nasze i w zasadzie nie są niczyje, bo kościół to wielki biznes-koncern, który sobie to zawłaszczył i zmiażdżył. Wcześniej nikt tych bzdur typu Boże Narodzenie nie kultywował, nawet pierwsi chrześcijanie. My mieliśmy wtedy noc przesilenia, było drzewko iglaste wieszane i dekorowane pod sufitem czyli podłaźniczka, byla wieczerza rozpoczynana wraz z pierwszą gwiazdą. Było puste miejsce przy stole, podarki- znajomo brzmi prawda?

Kościół na swoje potrzeby zrobił z naszych tradycji karykatury prawdziwych świąt. No ale to trzeba by było coś przeczytać żeby wiedzieć, a typowy katolik nawet swojej biblii nie czyta, a co dopiero jakieś podręczniki naukowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MojaJa

Bo Polska to taki zastraszony smutny jak pi..da kraj!najlepiej niech świętują Smoleńsk i inne tragedie...biedni smutni zastraszeni okłamani ludzie 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Dzikol napisał:

31.10 nie ma swieta, obchodzę nasze święta, które są 01.11

A ja obchodzę wszystkie, które chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Dzikol napisał:

31.10 nie ma swieta, obchodzę nasze święta, które są 01.11

Na dodatek 01.11 to Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny jest dzień później i to właśnie wtedy powinniśmy odwiedzać rodzinne groby. No chyba, że ktoś ma jakiegoś świętego w rodzinie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas na sali w szkole organizowany jest bal wszystkich świętych. Dzieci się przebiaraja za świętych, są gry, zabawy, muzyka i poczestunek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

U nas na sali w szkole organizowany jest bal wszystkich świętych. Dzieci się przebiaraja za świętych, są gry, zabawy, muzyka i poczestunek .

Da sie przebrać za świętego? 😄 mają jakieś charakterystyczne cechy? Z tego co pamiętam to charakteryzowali sie głównie brutalna śmiercią lub byciem dziewicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×