Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Niebieska_Panda

Rozszerzenie diety

Polecane posty

Hejka. Moja córka ma 3 miesiące. Zastanawiam się kiedy rozszerza się tą dietę. Słyszałam że dzieci karmione butelka mogą już jeść od 4 miesiąca życia a karmione piersią dopiero od 6 miesiąca życia. Czy to znaczy że dzieci karmione wyłącznie piersią nie mogą dostać startej marchewki czy jabłuszka już w 4-5 miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamitka

No lepiej nie, ponieważ już w Twoim pokarmie przyjmuje różne dawki 🙂 bebezpiecznie zawsze poczekać do 6 m-ce.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Karmie piersią i zaczęłam podawać po ukończeniu 5 miesiąca gotowaną marchewkę, ziemniaka I starte surowe jabłko. Jako poznawanie smaków, nie posiłek. Jadła łyżeczkę, czasem dwie. Na szczęście nie pluła 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W tej chwili z tego co wiem to nawet na dzieciom na mm zaleca się rozszerzać dietę po 6 miesiącu. Nie ma żadnych korzyści z robienia tego wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Po skończonym 6 miesiącu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona mama
1 godzinę temu, Niebieska_Panda napisał:

Hejka. Moja córka ma 3 miesiące. Zastanawiam się kiedy rozszerza się tą dietę. Słyszałam że dzieci karmione butelka mogą już jeść od 4 miesiąca życia a karmione piersią dopiero od 6 miesiąca życia. Czy to znaczy że dzieci karmione wyłącznie piersią nie mogą dostać startej marchewki czy jabłuszka już w 4-5 miesiącu?

Mogą. Zaczynałam od soku jabłkowego w 5tym miesiącu, potem starte jabłko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona mama
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Karmie piersią i zaczęłam podawać po ukończeniu 5 miesiąca gotowaną marchewkę, ziemniaka I starte surowe jabłko. Jako poznawanie smaków, nie posiłek. Jadła łyżeczkę, czasem dwie. Na szczęście nie pluła 😊

Dokładnie w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przegrasz81
1 minutę temu, Gość doświadczona mama napisał:

Dokładnie w ten sposób.

NIE CIESZ SIE KURFFO.I tak nie bede PRACOWAL.Jestes GLUPIA i NAIWNA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
45 minut temu, Gość Gość napisał:

W tej chwili z tego co wiem to nawet na dzieciom na mm zaleca się rozszerzać dietę po 6 miesiącu. Nie ma żadnych korzyści z robienia tego wcześniej.

Właśnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Właśnie tak

Nie. Można spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przy mm też w 6miesiacu się rozszerza. Ważna jest gotowość dziecka. Mój zaczął interesować się jedzeniem, kraść mi z talerza jak 5 miesięcy skończył. Dużo tego nie zjadł, cos tam skubnal, ale nie broniłam skoro sam chciał. Tak czy inaczej mleko czy z piersi czy mm ma być podstawą do 1 rż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Nie. Można spokojnie.

Jesteś lekarzem pediatra? Nie? To nie wprowadzaj w błąd. To są zalecenia dla WSZYSTKICH dzieci. Jeżeli jesteś madrzejsza od sztabu specjalistów, którzy sprawdzali na wielu różnych dzieciach kiedy ich układ pokarmowy jest na tyle dojrzały by przyjmować inne pokarmy niż mleko, jak reaguje ich organizm na zbyt wczesne rozszerzanie diety, jakie to ma konsekwencje w przyszłości, to dalej rób jak uważasz. Nie wiem co takimi matkami kieruje. Nie mogą poczekać dwóch miesięcy więcej, żeby układ pokarmowy ich dziecka był na to wszystko gotowy. One chcą już, teraz, bo im się nudzi, więc muszą sobie zapewnić jakąś nową rozrywkę. Było kupić sobie lalkę, nie rodzic dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jesteś lekarzem pediatra? Nie? To nie wprowadzaj w błąd. To są zalecenia dla WSZYSTKICH dzieci. Jeżeli jesteś madrzejsza od sztabu specjalistów, którzy sprawdzali na wielu różnych dzieciach kiedy ich układ pokarmowy jest na tyle dojrzały by przyjmować inne pokarmy niż mleko, jak reaguje ich organizm na zbyt wczesne rozszerzanie diety, jakie to ma konsekwencje w przyszłości, to dalej rób jak uważasz. Nie wiem co takimi matkami kieruje. Nie mogą poczekać dwóch miesięcy więcej, żeby układ pokarmowy ich dziecka był na to wszystko gotowy. One chcą już, teraz, bo im się nudzi, więc muszą sobie zapewnić jakąś nową rozrywkę. Było kupić sobie lalkę, nie rodzic dziecko.

Weź się puknij w pusty łeb 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jesteś lekarzem pediatra? Nie? To nie wprowadzaj w błąd. To są zalecenia dla WSZYSTKICH dzieci. Jeżeli jesteś madrzejsza od sztabu specjalistów, którzy sprawdzali na wielu różnych dzieciach kiedy ich układ pokarmowy jest na tyle dojrzały by przyjmować inne pokarmy niż mleko, jak reaguje ich organizm na zbyt wczesne rozszerzanie diety, jakie to ma konsekwencje w przyszłości, to dalej rób jak uważasz. Nie wiem co takimi matkami kieruje. Nie mogą poczekać dwóch miesięcy więcej, żeby układ pokarmowy ich dziecka był na to wszystko gotowy. One chcą już, teraz, bo im się nudzi, więc muszą sobie zapewnić jakąś nową rozrywkę. Było kupić sobie lalkę, nie rodzic dziecko.

Popieram w 100 💯 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×