Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

18 godzin temu, Aaga39 napisał:

Amore 80 ❤️ Jak często robiłaś USG ? Ja leżę już prawie miesiąc, krwiaczek powoli się zmniejsza, ale tez mam non stop brudzenia brązowa luteina lub delikatne krwawienia. Cieszę się gdy nadchodzą mdlosci bo wiem, ze wtedy wszystko jest ok 😃ale strasznie się boje cały czas i czekam tylko na badanie by sprawdzić czy serduszko bije.

Miałam wizyta co 2 tygodnie  do 12 tygodnia ale to przede wszystkim ze wzgledu na ciaza  blizniacza. Plamienieami brazowymi sie nie przejmuj jesli krwawilas wcześniej bo to organim sie oczyszcza ze stare krwi, tak mnie to tlumaczyl lekarz. W ktorym tygodniu jestes? Ja na poczatku nie miałam delikatnych krwawieni raczej bardzo silne krwawienia. Wiem jak to jest da ciebie stresujace,  bo przeszlam to Samo ale najważniejsze ze znaja powod krwawieni. Teraz najważniejszy jest dla ciebie odpoczynek . Po 12 tygodniu powinno sie wszystko unormowac. Trzymam kciuki mocno. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Mola90 napisał:

Czytam co piszecie i zaczynam się bać... Też mam jakieś krwiaczki i to nie przy ujęciu macicy tylko gdzieś wyżej. Dzisiaj byłam na USG. Widać było dwa zarodeczki. Narazie serduszek brak bo to dopiero 5tyg. 

Trzymam kciuki bedzie dobrze. Najważniejsze nie przemeczaj ,oszczedzaj sie duro. Krwiak pomalu ci sie wchlonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Amore 🙂 mam wielkie pytanie do Ciebie - od zeszłego czwartku zmagam się z krwotokami, byłam w szpitalu 3 dni. Wypisali mnie w sobotę z żywa ciąża. Potem prawie plamien nie było. W poniedziałek powtórka - znowu IP, bo krwotok. Nie zatrzymali mnie w szpitalu bo nic nie pomogą na tym etapie. Mówią ze krwawi z krwiaka 2x2.5cm zlokalizowanego przy wewnętrznym ujsciu szyjki macicy i dlatego się opróżnia. Wtorek trochę spokoju - brunatne plamienie, wczoraj wieczorem już nie krwotok ale trochę krwi na podpasce. Po „podtarciu” czerwonego gęstego przechodzi w brąz. Dodam ze wychodzą mi takie skrzepy/skrzepki/brudy.  Miałam wizytę u hematologa, 3 ginekologów potwierdziło ze mogą być i krwawienia i skrzepy. Chciałam zapytac jaka intensywność krwawień była u Ciebie ? - u mnie jutro 11tc będzie. Żyjemy z godziny na godzinę bo przy takiej sytuacji ciężko przejść z tym do normalności. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Amore 80 napisał:

Miałam wizyta co 2 tygodnie  do 12 tygodnia ale to przede wszystkim ze wzgledu na ciaza  blizniacza. Plamienieami brazowymi sie nie przejmuj jesli krwawilas wcześniej bo to organim sie oczyszcza ze stare krwi, tak mnie to tlumaczyl lekarz. W ktorym tygodniu jestes? Ja na poczatku nie miałam delikatnych krwawieni raczej bardzo silne krwawienia. Wiem jak to jest da ciebie stresujace,  bo przeszlam to Samo ale najważniejsze ze znaja powod krwawieni. Teraz najważniejszy jest dla ciebie odpoczynek . Po 12 tygodniu powinno sie wszystko unormowac. Trzymam kciuki mocno. 

Jestem w 9 tygodniu ciąży. Na razie krwawienia ustały od prawie tygodnia tylko brązowa Luteina,ale pojawił się ból plecow i uczucie pieczenia i okazało się ze mam bakterie w moczu i leukocyty 😞 Zrobiłam rano posiew wiec zobaczymy co się przyplątało. Wizyta u lekarza dopiero w poniedziałek 😞 tez właśnie chodzę co 2 tygodnie , ale ja panikarą jestem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aaga39 napisał:

Jestem w 9 tygodniu ciąży. Na razie krwawienia ustały od prawie tygodnia tylko brązowa Luteina,ale pojawił się ból plecow i uczucie pieczenia i okazało się ze mam bakterie w moczu i leukocyty 😞 Zrobiłam rano posiew wiec zobaczymy co się przyplątało. Wizyta u lekarza dopiero w poniedziałek 😞 tez właśnie chodzę co 2 tygodnie , ale ja panikarą jestem 

Kup sobie dodatkowo żurawinę i jedz codziennie - ona dobrze wpływa na pęcherz moczowy. Wiem ze teraz to jak masz jakaś bakterie to może być za późno, ale generalnie jedz żurawinę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.11.2021 o 16:05, Mola90 napisał:

Czytam co piszecie i zaczynam się bać... Też mam jakieś krwiaczki i to nie przy ujęciu macicy tylko gdzieś wyżej. Dzisiaj byłam na USG. Widać było dwa zarodeczki. Narazie serduszek brak bo to dopiero 5tyg. 

Mola90 z tego co czytałam to mnóstwo kobiet w ciąży ma na początku krwiaki, część nawet o tym nie wie. Ale wydaje mi się ze kobiety po in vitro są chyba nawet lepiej zaopiekowane niż te które mogą samodzielnie zajść w ciąże 🙂Musisz lezec czy prowadzisz normalny tryb życia ? Dbaj o siebie  i pozwól się rozpieszczać 🙂 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta dziękuję za dobre słowo. Bardzo mi potrzebna teraz taka otucha 🙂 za wszystkie was również trzymam mocno kciuki ❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Alina31 napisał:

Cześć Amore 🙂 mam wielkie pytanie do Ciebie - od zeszłego czwartku zmagam się z krwotokami, byłam w szpitalu 3 dni. Wypisali mnie w sobotę z żywa ciąża. Potem prawie plamien nie było. W poniedziałek powtórka - znowu IP, bo krwotok. Nie zatrzymali mnie w szpitalu bo nic nie pomogą na tym etapie. Mówią ze krwawi z krwiaka 2x2.5cm zlokalizowanego przy wewnętrznym ujsciu szyjki macicy i dlatego się opróżnia. Wtorek trochę spokoju - brunatne plamienie, wczoraj wieczorem już nie krwotok ale trochę krwi na podpasce. Po „podtarciu” czerwonego gęstego przechodzi w brąz. Dodam ze wychodzą mi takie skrzepy/skrzepki/brudy.  Miałam wizytę u hematologa, 3 ginekologów potwierdziło ze mogą być i krwawienia i skrzepy. Chciałam zapytac jaka intensywność krwawień była u Ciebie ? - u mnie jutro 11tc będzie. Żyjemy z godziny na godzinę bo przy takiej sytuacji ciężko przejść z tym do normalności. 

Hey brazowymi plamieniami sie nie przejmuj bo to stara krew wychodzi. Prawda na poczatku ciazy nic nie pomoze ,jedynie odpoczynek i zastrzyki progesteronu moga ci przepisac. Ja skrzepow nie miałam, ale skoro lekarze twierdzą ze to normalne to widocznie tak jest.Teraz musisz dbac o siebie i fumo odpoczywać. U mnie bylo bardzo intesywne krwawienie ale mnie gin.przepisal progesteron zastrzyki  przez 7 dni i krwawienia po 1 dniu ustawalo, tulko ze po 2 tyg.poweacalo. i tak go 12 tyg. No ale kazdy organizm regauje inaczej. Trzymam kciuki za Ciebie i fasolke. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Aaga39 napisał:

Jestem w 9 tygodniu ciąży. Na razie krwawienia ustały od prawie tygodnia tylko brązowa Luteina,ale pojawił się ból plecow i uczucie pieczenia i okazało się ze mam bakterie w moczu i leukocyty 😞 Zrobiłam rano posiew wiec zobaczymy co się przyplątało. Wizyta u lekarza dopiero w poniedziałek 😞 tez właśnie chodzę co 2 tygodnie , ale ja panikarą jestem 

Baktria sa bardzo czeste w cuazy ha je mialam z 3 razy i to jedna wyleczylismy i sie wdawala inna. Pewnie da ci jakis antibiotico który jest bezpieczny da dziecka i ci przejdzie. A pieczenie to wlasnie przez bakterie. Nie martw sie bedzie wszystko dobrze.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny a czy przy krwawieniach/plamieniach bralyscie tez acard czy odstawialyscie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Alina31 napisał:

dziewczyny a czy przy krwawieniach/plamieniach bralyscie tez acard czy odstawialyscie ? 

Mi w szpitalu powiedzieli żeby odstawić na 2 tygodnie acard. Ja mialam duze krwawienie w sumie raz, pozniej nawet zadnych plamien nie przypominam sobie, tylko na usg bylo widac krwiaka, ktory sie wchlanial w sumie 5 tyhodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lala34 napisał:

Mi w szpitalu powiedzieli żeby odstawić na 2 tygodnie acard. Ja mialam duze krwawienie w sumie raz, pozniej nawet zadnych plamien nie przypominam sobie, tylko na usg bylo widac krwiaka, ktory sie wchlanial w sumie 5 tyhodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie cz endometrium 8mm jest wystarczające jeszcze przed dołozeniem progesteronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny, dziś dostałam wyniki morfologii i mam dużo parametrów poza normami (leukocyty, monocyty, bazofile, białe krwinki). Oczywiście skonsultuję to z lekarzem ale chciałam Was zapytać czy Wam też w ciąży wychodziła nietypowa morfologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny mam pytanie cz endometrium 8mm jest wystarczające jeszcze przed dołozeniem progesteronu?

Wystarczające.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krokus napisał:

Cześć Dziewczyny, dziś dostałam wyniki morfologii i mam dużo parametrów poza normami (leukocyty, monocyty, bazofile, białe krwinki). Oczywiście skonsultuję to z lekarzem ale chciałam Was zapytać czy Wam też w ciąży wychodziła nietypowa morfologia.

Hej. Ja tez jestem świeżo po odbiorze wyników morfologii i tez mam podwyższone wartości dla kilku pozycji. W ciąży obowiązują trochę inne normy np. dla leukocytów no i chyba nie bez znaczenia są leki które przyjmujemy, ale całościowo zostawiam to ocenie lekarza. Kiedy masz wizytę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Aaga39 napisał:

Hej. Ja tez jestem świeżo po odbiorze wyników morfologii i tez mam podwyższone wartości dla kilku pozycji. W ciąży obowiązują trochę inne normy np. dla leukocytów no i chyba nie bez znaczenia są leki które przyjmujemy, ale całościowo zostawiam to ocenie lekarza. Kiedy masz wizytę ?

Właśnie miałam konsultację z lekarzem. Powiedział, że dla ciąży te normy są inne a poza tym może to być efekt przyjmowania heparyny. Czyli w sumie powiedział to samo co Ty 🙂 parametry są nieznacznie podwyższone, mam się na razie nie przejmować i powtórzyć morfologię za 2 tygodnie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja całą ciążę mam te wymienione parametry podwyższone, a im dalszy tydzień ciąży, tym bardziej podwyższone 🙂 Żaden z trzech lekarzy nie miał większych zastrzeżeń, więc na przyszłość uprzedzam jak to może wyglądać

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny mam pytanie cz endometrium 8mm jest wystarczające jeszcze przed dołozeniem progesteronu?

Wg mojego lekarza jest ok. Ale to przed transferem zaczyna skokowo przyrastać wiec jeśli już masz 8 to będzie jeszcze lepiej. Ja miałam 8.5 a za 48h już 10.3 

kiedy masz transfer?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, GoskaSamoska napisał:

@PolaMela a jak Twoje przygotowania bo transfer już tuż tuż

Nooo, we wtorek. Ale chyba mam mniejszy stres niż poprzednio, jakoś podchodzę bez większej nadziei. Hormony robią mi sieczkę z mózgu, brzuch za to mniej siny niż poprzednio, chyba lepiej robię te 3 zastrzyki dziennie… 

zastanawiam się czy robić progesteron dzień przed transferem, teraz nic nie wspominali a poprzednio chcieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Alina31 napisał:

dziewczyny a czy przy krwawieniach/plamieniach bralyscie tez acard czy odstawialyscie ? 

Ja biore neoparine zastrzyki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Amore 80 napisał:

Ja biore neoparine zastrzyki 

Amore a masz jakieś mutacje które predysponują Cię do brania neoparin ? W jakiej dawce bierzesz jak mogę zapytac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Clexane (dwóch lekarzy mi zaleciło oryginał zamiast zamiennika jakim jest neoparin) w dawce 0.4. Pamiętajcie żeby Wam pisali recepty na C jak ciąża bo to jest na liście leków bezpłatnych w ciąży. 
Nie robiłam badań pod kątem mutacji bo i tak leczenie jest jedno a ta dawka jest profilaktyczna i zaszkodzić nie zaszkodzi a jeśli ma pomóc …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej PolaMela - heparyna może tylko pomoc. Ja mam leiden czyli trombofilie i właśnie mi zmienili z dawki 0.6 na 0.4 bo miałam krwotoki. Czytałam ze dawka 0.4 to taka „profilaktyczna” i raczej przy trombo dziewczyny biorą 0.6 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2021 o 09:17, Alina31 napisał:

Amore a masz jakieś mutacje które predysponują Cię do brania neoparin ? W jakiej dawce bierzesz jak mogę zapytac ?

Nie nie mam zadnych mutacji . Na poczatku bralam cardiospiryne ale wywolywala u mnie krwotoki i gin kazal zamienic na neoparine 0.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Dzien przed transferem mam progesteron 49. Co myślicie?

Super wynik ,jakie  leki i dawki progesteronu przyjmujesz,że taki wysoki?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ada23 napisał:

Super wynik ,jakie  leki i dawki progesteronu przyjmujesz,że taki wysoki?

No właśnie się dziwie ze wysoki bo poprzednio brałam dokładnie to samo i było w tym samym czasie 26. Nie wiem od czego to zależy. Biorę 2 x zastrzyk Prolutex i 2 x Cyclogest 400mg. Od 5 dni. Czasem tez jak brałam po 2 tabl luteiny podjezykowo ale to się tak słabo wchłania ze raczej bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PolaMela napisał:

Dzien przed transferem mam progesteron 49. Co myślicie?

Wow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×