Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bob

Dlaczego chcecie miec dzieci?

Polecane posty

Gość gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Bo ja na przykład rozumiem, dlaczego ludzie nie mają dzieci i dlaczego je mają. Nikogo nie oceniam, każdy wybiers własną drogę, nie ma lepszej ani gorszej. Ty uważasz, że twoja racja jest jedyna słuszna i wszystko odwrocisz tak, żeby wyszło na to twoje. 

A skoro zamiast szczęścia i piękna tego świata, na pierwszym miejscu stawiasz "nieszczęście, nienawiść, ból, cierpienie i aby na końcu umarło" to nie może być szczęśliwe zycie 😊

I zaskocze cie - nie mam dzieci i chyba nie planuje. 

1. A dlaczego sądzisz, że na pierwszym miejscu stawiam "nieszczęście, nienawiść, ból, cierpienie i aby na końcu umarło" ? Przecież tak nie napisałam. Kazdy człowiek pozna i jedno i drugie. I szczęście i nieszczęście. To chyba proste.Po prost, twierdzę, że pisanie WYŁĄCZNIE o szczęściu to, jak stwierdził Bob, czysta utopia.

2. Po czym wnosisz, że ja uważam, że moja "racja jest jedyna słuszna" i w ktorym momencie wszystko odwrociłam tak, żeby wyszło na to moje?

3. Nie czuję się zaskoczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob
12 minut temu, Gość Gość napisał:

No dla mnie jest więcej piękna i dobra niż zła i cierpienia. Przykro mi, że twoje życie jest tak smutne i pełne zła 😔

Ktos wyżej pytał czy ty robisz cokolwiek w życiu bez egoistycznych pobudek - nie odpowiedziałeś. 

Tak - staram sie byc dobrym czlowiekiem dla innych. Wczuwac sie w los drugiego czlowieka i jesli umiem i moge to pomoc.

 

Np cala Afryka umiera z glodu a to sporo miliardow. Nie wiem czy faktycznie wiecej jest piekna i dobra. Moim zdaniem nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

No dla mnie jest więcej piękna i dobra niż zła i cierpienia. Przykro mi, że twoje życie jest tak smutne i pełne zła 😔

Ktos wyżej pytał czy ty robisz cokolwiek w życiu bez egoistycznych pobudek - nie odpowiedziałeś. 

Bo aktualnie żyjemy w bardzo dobrych czasach. Przy tym, jeśli ktoś jest zdrowy i nie spotyka go zbyt wiele przeciwności losu to w ogóle może nie dostrzegać zła i cierpienia na świecie.

W każdym razie wiadomo, że dzieci, które dziś się rodzą, będą miały gorzej niż ich rodzice. Również jeśli chodzi o zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Bob napisał:

Tak - staram sie byc dobrym czlowiekiem dla innych. Wczuwac sie w los drugiego czlowieka i jesli umiem i moge to pomoc.

 

Np cala Afryka umiera z glodu a to sporo miliardow. Nie wiem czy faktycznie wiecej jest piekna i dobra. Moim zdaniem nie. 

Starasz się być dobrym człowiekiem dla innych i pomagasz bo czujesz się z tym dobrze. Według twojego toku rozumowania, robisz to z egoizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Bob napisał:

Tak - staram sie byc dobrym czlowiekiem dla innych. Wczuwac sie w los drugiego czlowieka i jesli umiem i moge to pomoc.

 

Np cala Afryka umiera z glodu a to sporo miliardow. Nie wiem czy faktycznie wiecej jest piekna i dobra. Moim zdaniem nie

Serio, cała Afryka umiera, głodu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Serio, cała Afryka umiera, głodu? 

Nie do mnie pytanie, ale co 7 osoba na ziemi nie ma dostępu do takiej ilości pożywienia, aby zaspokoić głód. Co 8 sekund na świecie umiera z głodu jedno dziecko... Troche przerażające, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość Bob napisał:

Tak - staram sie byc dobrym czlowiekiem dla innych. Wczuwac sie w los drugiego czlowieka i jesli umiem i moge to pomoc.

 

Np cala Afryka umiera z glodu a to sporo miliardow. Nie wiem czy faktycznie wiecej jest piekna i dobra. Moim zdaniem nie. 

Z tą całą Afryka to tylko udowodniłeś, że nie masz pojęcia o sytuacji na świecie i piszesz populistyczne, gdzieś zaslyszane teksty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob
15 minut temu, Gość Gość napisał:

Starasz się być dobrym człowiekiem dla innych i pomagasz bo czujesz się z tym dobrze. Według twojego toku rozumowania, robisz to z egoizmu.

To zapytaj sie moze mnie najpierw dlaczego to robie? A nie imputujesz mi jakies swoje domysly. Robie to czesto z uszczerbkiem dla siebie i z powodu wspolczucia, by inni nie cierpieli tak mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Bob napisał:

To zapytaj sie moze mnie najpierw dlaczego to robie? A nie imputujesz mi jakies swoje domysly. Robie to czesto z uszczerbkiem dla siebie i z powodu wspolczucia, by inni nie cierpieli tak mocno.

No, współczujesz, pomagasz, wiesz że jest lepiej tym ludziom dzięki tobie, czujesz się lepiej. Nie wierzę że nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob
18 minut temu, Gość gosc napisał:

Z tą całą Afryka to tylko udowodniłeś, że nie masz pojęcia o sytuacji na świecie i piszesz populistyczne, gdzieś zaslyszane teksty. 

Co 8 osoba na Ziemi umiera z glodu, wygogluj sobie statystyki jesli chcesz. 

 

Jesli ja musze bronic swojej tezy to niech druga strona tez udowodni ze swiat jedt taki piekny. Ze ludzie nie umieraja z glodu, ze rak to marginalna kwestia, ze wiekszosc społeczeństwa haruje od rana do nocy za marne wynagrodzenie psujac sobie zdrowie, ze wszyscy sa piekni, bogaci i szczesliwi. Niech oprze ta osoba swoja argumentacje na czyms, a nie tylko ze 'jej sie wydaje ze swiat jest piekny'. Prawda jest taka ze swiatem rządzi kasa, seks, wladza, o to sa wojny, zawisci ludzie i t d. Dobro jest marginalne niestety na miare swiata. Do tego doliczmy choroby. Ja nie rozumiem dlaczego pchac na taki swiat niewinne osobki male bezbronne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob
13 minut temu, Gość Gość napisał:

No, współczujesz, pomagasz, wiesz że jest lepiej tym ludziom dzięki tobie, czujesz się lepiej. Nie wierzę że nie. 

Chyba napisalem ze z uszczerbkiem dla siebie? Czytaj ze zrozumieniem prosze. Uszczerbek przekawia sie w rozny sposob , chociazby braku czasu dla siebie i swoje potrzeby jak poswiecam go komus innemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Bob napisał:

Chyba napisalem ze z uszczerbkiem dla siebie? Czytaj ze zrozumieniem prosze. Uszczerbek przekawia sie w rozny sposob , chociazby braku czasu dla siebie i swoje potrzeby jak poswiecam go komus innemu

No tym bardziej masz satysfakcję, że się poświęcasz, mimo twoich uszczerbkow i tak pomagasz. 🤷‍♀️ To wszystko twój tok myślenia przedstawiony wcześniej w dyskusji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Bob napisał:

Co 8 osoba na Ziemi umiera z glodu, wygogluj sobie statystyki jesli chcesz. 

 

Jesli ja musze bronic swojej tezy to niech druga strona tez udowodni ze swiat jedt taki piekny. Ze ludzie nie umieraja z glodu, ze rak to marginalna kwestia, ze wiekszosc społeczeństwa haruje od rana do nocy za marne wynagrodzenie psujac sobie zdrowie, ze wszyscy sa piekni, bogaci i szczesliwi. Niech oprze ta osoba swoja argumentacje na czyms, a nie tylko ze 'jej sie wydaje ze swiat jest piekny'. Prawda jest taka ze swiatem rządzi kasa, seks, wladza, o to sa wojny, zawisci ludzie i t d. Dobro jest marginalne niestety na miare swiata. Do tego doliczmy choroby. Ja nie rozumiem dlaczego pchac na taki swiat niewinne osobki male bezbronne. 

No to ok, argumenty, skoro cała Afryka umiera z glodu, to cała Ameryka nie umiera 🤦‍♀️

Piękno jest wszędzie, to że nie potrafisz go dostrzec.. No ja cię nie nauczę. Mam nadzieję, że nauczę swoje dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob
10 minut temu, Gość Gość napisał:

No tym bardziej masz satysfakcję, że się poświęcasz, mimo twoich uszczerbkow i tak pomagasz. 🤷‍♀️ To wszystko twój tok myślenia przedstawiony wcześniej w dyskusji. 

...Przeciwnie, pomagam bo czuje taki obowiazek, solidarność z drugim czlowiekiem. Nie robie tego z pychy i na pokaz. Nie wiem czego nie rozumiesz. Chyba wyraźnie napisalem ze wolalbym nie musiec pomagac i miec swiety spokoj. Ale pomagam z uszczebkiem dla siebie , kierujac sie wspolczuciem i solidarnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

No to ok, argumenty, skoro cała Afryka umiera z glodu, to cała Ameryka nie umiera 🤦‍♀️

Piękno jest wszędzie, to że nie potrafisz go dostrzec.. No ja cię nie nauczę. Mam nadzieję, że nauczę swoje dziecko. 

Czy w umierającym z głodu dziecku również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Kasia napisał:

Czy w umierającym z głodu dziecku również?

🤦‍♀️ Tak, masz rację. Jak cie to uszczęśliwi. 

Życzę więcej uśmiechu i szczęścia w życiu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob
11 minut temu, Gość Gość napisał:

No to ok, argumenty, skoro cała Afryka umiera z glodu, to cała Ameryka nie umiera 🤦‍♀️

Piękno jest wszędzie, to że nie potrafisz go dostrzec.. No ja cię nie nauczę. Mam nadzieję, że nauczę swoje dziecko. 

Coz za brak logiki. Piekno jest wszedzie tak samo jak ból i cierpienie tez jest wszedzie. Nie mowie ze piekna nie ma, tylko ze jest mniej dobra na swiecie niz zla przez dzialanie ludzi. To ze nie radzisz sobie z logika to przykro mi ale sprobuj czytac ze zroozumieniem bo pozniej trzeba prostowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
5 minut temu, Gość Gość napisał:

No to ok, argumenty, skoro cała Afryka umiera z glodu, to cała Ameryka nie umiera 🤦‍♀️

Piękno jest wszędzie, to że nie potrafisz go dostrzec.. No ja cię nie nauczę. Mam nadzieję, że nauczę swoje dziecko. 

A np. w obozach koncentracyjnych? Myslisz, że czułabyś szczęście i dostrzegała piękno tego swiata, gdyby historia się powtórzyła i dostałabyś się do jakiegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Bob napisał:

...Przeciwnie, pomagam bo czuje taki obowiazek, solidarność z drugim czlowiekiem. Nie robie tego z pychy i na pokaz. Nie wiem czego nie rozumiesz. Chyba wyraźnie napisalem ze wolalbym nie musiec pomagac i miec swiety spokoj. Ale pomagam z uszczebkiem dla siebie , kierujac sie wspolczuciem i solidarnoscia.

'Wolałbys nie musieć pomagać"... Zmusza cię ktoś? Pomagasz człowiekowi i jest Ci źle z tego powodu? Nie czujesz się lepiej? Skoro tak, to robisz to jednak na pokaz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

🤦‍♀️ Tak, masz rację. Jak cie to uszczęśliwi. 

Życzę więcej uśmiechu i szczęścia w życiu. 

W czym mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Bob napisał:

Coz za brak logiki. Piekno jest wszedzie tak samo jak ból i cierpienie tez jest wszedzie. Nie mowie ze piekna nie ma, tylko ze jest mniej dobra na swiecie niz zla przez dzialanie ludzi. To ze nie radzisz sobie z logika to przykro mi ale sprobuj czytac ze zroozumieniem bo pozniej trzeba prostowac. 

Skąd statystyka że zła jest więcej niż dobra? Z wiadomości? Z internetu? Może dobro przeważa, tylko ty widzisz tylko to zło? 

Ale skoro musisz mieć rację za wszelką cenę - ani mnie nie to ziebi ani grzeje. Skoro juz zaczęły się ataki - żegnam. Chociaż widzę, że wszyscy zrozumieli bezsens tej rozmowy i zrobili to dużo wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob
8 minut temu, Gość Kasia napisał:

W czym mam rację?

Kasiu, dostrzegam w wypowiedziach 'gosc,gosc' ignorancje, nie ma sensu polemizowac z kims kto nie chce rozmawiac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Kasia napisał:

W czym mam rację?

No oczywiście, że we wszystkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Żeby dziecko dorosło i poznało świat, co to jest zapach lasu, kąpiel w morzu, górskie powietrze, żeby było mu dane poznać co to jest szczęście i miłość. 

Kazdy lubi co innego, las mu moze smierdziec bo woli zapach centrum, morza moze nie znosic, a w Zakopanem by chodzilo po sklepach i aquaparku (wiem to, na wycieczkach szkolnych tylko nauczyciele podziwiaja gory).Szczesciem dla niego smartfon i tablet.Nie licz, ze polubi to co ty i bedziecie nadawac na tych samych falach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Bob napisał:

Kasiu, dostrzegam w wypowiedziach 'gosc,gosc' ignorancje, nie ma sensu polemizowac z kims kto nie chce rozmawiac 

No, Przytaknijcie sobie teraz, poczujcie lepiej i skończcie rozmowe w poczuciu, że macie rację. Dobrze, że nie będziecie mieć dzieci 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Kazdy lubi co innego, las mu moze smierdziec bo woli zapach centrum, morza moze nie znosic, a w Zakopanem by chodzilo po sklepach i aquaparku (wiem to, na wycieczkach szkolnych tylko nauczyciele podziwiaja gory).Szczesciem dla niego smartfon i tablet.Nie licz, ze polubi to co ty i bedziecie nadawac na tych samych falach

🤣🤣🤣🤣🤣 No taaak, napewno o to chodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

No oczywiście, że we wszystkim. 

A jakieś konkrety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob

Ludzie nie pisza bo nie moga znalezc odpowiedzi na moje pytanie, czy istnieja inne pobudki posiadania dzieci niz egoistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob
14 minut temu, Gość Gość napisał:

'Wolałbys nie musieć pomagać"... Zmusza cię ktoś? Pomagasz człowiekowi i jest Ci źle z tego powodu? Nie czujesz się lepiej? Skoro tak, to robisz to jednak na pokaz. 

Sumienie mnie zmusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Bob napisał:

Ludzie nie pisza bo nie moga znalezc odpowiedzi na moje pytanie, czy istnieja inne pobudki posiadania dzieci niz egoistyczne.

Tak, wcale nie dlatego, że cokolwiek nie napiszą to masz antyodpowiedz, jakkolwiek bez sensu by ona nie była. Np. Chcę żeby dziecko było szczęśliwe dzięki mnie - egoizm! 

Ale tak sobie tlumacz dalej. Nie ma odpowiedzi. To trzeba czuć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×