Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zatroskana_przyszla_mama

Aspiryna w ciąży

Polecane posty

Gość Zatroskana_przyszla_mama

Część, jestem w 14 tc. W 11 tygodniu robiłam USG genetyczne razem z testem Pappa u ginekologa certyfikowanego przez FMF. Wyniki przyszły jak byłam w 13tc i okazało się, że mam niskie białko pappa oraz niską betę (ale ryzyka wyszły w normie). Zadzwoniła do mnie pani z przychodni i powiedziała, że do wizyty u mojego regularnego lekarza (10dni) powinnam przyjmować jedną tabletkę Aspiryny dziennie. Lekarz prowadzący miał zadecydować o dalszych krokach. Poszłam do apteki, kupiłam Aspirynę i brałam. Na mojej wizycie u lekarza, który prowadzi ciążę okazało się, że nie powinnam brać Aspiryny bo ma za duże dawki kwasu acetylosalicylowego. Dostępne na rynku Aspiryny mają go 500g (za wyjątkiem Aspiryny Cardio ale to jest inny produkt) i powinnam brać Acard 75mg. Pomijając to, że certyfikowany lekarz albo pani która do mnie dzwoniła są niekompetentni i zastanawiam się nad krokami prawnymi, teraz bardziej boję się o dziecko. Chciałam zapytać Was, czy któraś z Was była w takiej sytuacji? I proszę nie piszcie, że to jest ryzyko wad itp bo ja to wiem. Przeczytałam już pół internetow i sporą część dostępnych publikacji naukowych na temat dużych dawek Aspiryny w ciąży. Chciałam zapytać jak to jest w praktyce i jakie są Wasze doświadczenia, bo lekarze mówią że 10 dni to krótki okres i 2 trymestr jest bezpieczniejszy ale nikt mi nie mógł powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A weź już idź w pisduu z tą aspiryną codziennie po dwa tematy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×