Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ela

Data porodu z okresu Czy z usg?

Polecane posty

Gość Ela

Dziewczyny, jak to u was było? Która okazała się tą prawdziwą? U mnie jest 2 tyg różnicy między jedną a drugą datą. Jesli plus/minus dwa tyg jest orientacyjne to mogę urodzić miesiąc wcześniej niż sobie zakładałam 😂😂 

Dodam jeszcze że u mnie na usg dziecko większe niż Wskazuje data z okresu. Czy któraś tak miała o urodziła wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tez sie nad tym zastanawiam, tylko u mnie odwrotnie, dziecko mniejsze niz wynika z daty miesiaczki, roznica 10 dni, prawdopodobnie przesunela mi sie owulacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Tez sie nad tym zastanawiam, tylko u mnie odwrotnie, dziecko mniejsze niz wynika z daty miesiaczki, roznica 10 dni, prawdopodobnie przesunela mi sie owulacja. 

Może ktoś nam odpisze 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Która datę z usg bierzecie pod uwagę?Tylko i wyłącznie ta z okolic 12 tc.Nie późniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Która datę z usg bierzecie pod uwagę?Tylko i wyłącznie ta z okolic 12 tc.Nie późniejsze.

Na usg z 12 tyg mialam starsze o tydzień od tamtej chwili już o dwa tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rodziłam 3 razy. Moim zdaniem powinno brać się pod uwagę datę z usg, bo koło 12tc wszystkie dzieci są mniej więcej równe,  a termin z miesiączki polega na oświadczeniu kobiety, moze byc bednie podany. Zawsze z usg wychodziły mi dzieci starsze, niz z OM. A im niżej terminu,  tym bardziej lekarze sugerują się data z OM. Przynajmniej tak było u mnie. To może być niebezpieczne w przypadku rodzenia po terminie, bo wg usg już np 42 tydzień,  a z om 40 i " czekamy ". Miałam taka sytuację przy dwójce dzieci, że lekarze chcieli czekać, trzecie dziecko urodziło się w 37/38tc (om/usg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Powinno się brać z usg, ale z 11-14tc, bo później zawsze są różnice.  Jedno dziecko przecież ma 2,5 A inne 4,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Rodziłam 3 razy. Moim zdaniem powinno brać się pod uwagę datę z usg, bo koło 12tc wszystkie dzieci są mniej więcej równe,  a termin z miesiączki polega na oświadczeniu kobiety, moze byc bednie podany. Zawsze z usg wychodziły mi dzieci starsze, niz z OM. A im niżej terminu,  tym bardziej lekarze sugerują się data z OM. Przynajmniej tak było u mnie. To może być niebezpieczne w przypadku rodzenia po terminie, bo wg usg już np 42 tydzień,  a z om 40 i " czekamy ". Miałam taka sytuację przy dwójce dzieci, że lekarze chcieli czekać, trzecie dziecko urodziło się w 37/38tc (om/usg).

A jeśli znam datę poczęcia? Wg kalkulatorów internetowych data poczęcia pokrywa się z tą z okresu. A na usg już mi dodali 2 tyg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Data z usg zdecydowanie 🙂 urodziłam w wyznaczonym dniu przez usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

 

3 godziny temu, Gość Ela napisał:

Na usg z 12 tyg mialam starsze o tydzień od tamtej chwili już o dwa tyg

I właśnie te dwie daty powinnaś brać pod uwagę.  Jest tydzień rozbieżności, urodzisz pewnie w tym terminie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

U mnie od początku obie daty się pokrywają, od 11 tygodnia ciąży do teraz (25 tc) jest dokładnie ten sam dzień według OM oraz USG. Pewnie później się zmieni i lekarz będzie patrzył na pomiar z USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
1 minutę temu, Gość Mama napisał:

U mnie od początku obie daty się pokrywają, od 11 tygodnia ciąży do teraz (25 tc) jest dokładnie ten sam dzień według OM oraz USG. Pewnie później się zmieni i lekarz będzie patrzył na pomiar z USG.

U nie tez 25tydz 🥰 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwsza babka liczyła mi po okresie. Ostatni okres miałam 22 października 2018 i datę wyznaczyła mi na 27-28 lipca 2019. Później po USG powiedziała że będzie 31 lipca 2019 a kolejne USG było że 2 sierpnia. Urodziłam 8 sierpnia...To wszystko to jest tylko mniej więcej kiedy możesz urodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwsza babka liczyła mi po okresie. Ostatni okres miałam 22 października 2018 i datę wyznaczyła mi na 27-28 lipca 2019. Później po USG powiedziała że będzie 31 lipca 2019 a kolejne USG było że 2 sierpnia. Urodziłam 8 sierpnia...To wszystko to jest tylko mniej więcej kiedy możesz urodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi z OM wychodziło 4.11 a z USG 4.12. Urodzilam 14.12 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja sie wlasnie zastanawiam, bo prawdopodobnie bede miala porod wywolywany badz cc a roznice miedzy usg a om mam ok 10 dni, czyli sporo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×