Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy same jadąc autobusem miejskim nie ustąpiłybyście kobiecie w widocznej ciąży? Pytam, bo mam taką sytuację codziennie, jeszcze się nie zdarzyło by mi ktoś zrobił miejsce, a autobus szarpie i jeździ często agresywnie. Normalne?

Polecane posty

Gość gość
28 minut temu, Gość Gosc napisał:

To wyobraz sobie jakimi spojrzeniami mnie obdarowywano, gdy jeszcze 3 miesiace temu bylam w ciazy w wieku 22 lat. Do tego te pytania: co wpadlas? Nie, nie wpadlam. Pracuje od 18 roku zycia, koncze magisterke, nie mieszkam z rodzicami, mam dobra pensje, zaradnego faceta i spokojnie ukladamy swoje zycie, ale dla znajomych, ktorzy w moim wieku dalej pija piwko na lawce i maja prace dorywcze pewnie jestem madka 500+, bo mysla ze kazdy dorasta w wieku 30 lat. No coz. Nie zawsze tak jest.

Ps. Wniosek o 500 plus jeszcze nie zlozony, nie spieszy mi sie tak bardzo. Buziaczki 🤗

magisterka w wieku 22 lat chyba na Wyższej Szkole Robienia Hałasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
41 minut temu, Gość Gość napisał:

Za to zostało samo chamskie bydło

tak, na przystanku, na którym roszczeniowa krowa wysiadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

magisterka w wieku 22 lat chyba na Wyższej Szkole Robienia Hałasu

Z twoja umiejetnoscia liczenia obawiam sie ze nawet takiej szkoly nie skonczylas.

18 lat- 1 rok

19 lat- 2 rok 

20 lat- 3 rok

21 lat - 4 rok 

22 lata- 5 rok

A przed 23 urodzinami zdana magisterka.

Juz sie jasniej zrobilo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Z twoja umiejetnoscia liczenia obawiam sie ze nawet takiej szkoly nie skonczylas.

18 lat- 1 rok

19 lat- 2 rok 

20 lat- 3 rok

21 lat - 4 rok 

22 lata- 5 rok

A przed 23 urodzinami zdana magisterka.

Juz sie jasniej zrobilo? 

studia się rozpoczyna w wieku 19 lat, nie pogrążaj się bo cię wywalą z wyższej szkoły robienia hałasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura

Szczerze, to zależy. Prędzej ustąpiłabym kobiecie w ciąży niż jakiejś roszczeniowej kobiecie w wieku powiedzmy 60 lat, która widać, że ma dużo siły, ale uważa, że wszystko jej się należy.

Jednak to zależy jak sama bym się czuła, bo kiedy jestem zmęczona po pracy i ledwo sama trzymam się na nogach, to raczej nie ustępuję nikomu, a jeśli jestem wypoczęta i pełna energii to już prędzej, ale komuś potrzebującemu i nie takiej osobie, która jest roszczeniowa i uważa, że jej się to należy, takim osobom nie ustępuję bo ich postawa działa na mnie jak płachta na byka.

Co innego grzecznie poprosić o ustąpienie miejsca np. kiedy ktoś źle się czuje, a co innego zażądać z pretensjami ustąpienia miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość laura napisał:

Szczerze, to zależy. Prędzej ustąpiłabym kobiecie w ciąży niż jakiejś roszczeniowej kobiecie w wieku powiedzmy 60 lat, która widać, że ma dużo siły, ale uważa, że wszystko jej się należy.

Jednak to zależy jak sama bym się czuła, bo kiedy jestem zmęczona po pracy i ledwo sama trzymam się na nogach, to raczej nie ustępuję nikomu, a jeśli jestem wypoczęta i pełna energii to już prędzej, ale komuś potrzebującemu i nie takiej osobie, która jest roszczeniowa i uważa, że jej się to należy, takim osobom nie ustępuję bo ich postawa działa na mnie jak płachta na byka.

Co innego grzecznie poprosić o ustąpienie miejsca np. kiedy ktoś źle się czuje, a co innego zażądać z pretensjami ustąpienia miejsca

one nawet nie żądają, będą milczeć i mdleć z godnością 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

studia się rozpoczyna w wieku 19 lat, nie pogrążaj się bo cię wywalą z wyższej szkoły robienia hałasu 

Jeśli liczyć rocznikowo, to tak. Ale jak ktoś jest np z grudnia, to rozpoczynając studia w październiku będzie miał jeszcze 18 lat. No i są też osoby, które poszły rok wcześniej do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura

A jak ktoś roszczeniowo żąda ode mnie ustąpienia, to wtedy mówię, że niestety nie mogę stać bo jestem na początku ciąży.  Albo z przyczyn zdrowotnych. I wtedy argumenty się już kończą. 

Sama z siebie ustąpiłabym właśnie kobiecie w ciąży, albo jakiejś staruszce/staruszkowi, którzy ledwo trzymają sie na nogach- paradoksalnie tacy rzadko proszą o pomoc, raczej są to takie harde starsze kobiety, nierzadko otyłe, które na słabe nie wyglądają. Albo ustąpiłabym gdyby ktokolwiek mnie poprosił mówiąc, że źle się czuje.

Choć tak jak pisałam nie ustępuję kiedy sama się słabo czuję, albo na dłuższych trasach np. w busie kiedy jadę godzinę bo kiedyś tak stałam i aż było mi niedobrze, cięzko było dojechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Ags napisał:

Serio? 3.5 letnie dziecko moze spokojnie stac w komunikacji miejskiej? Otoz nie moze. Dla takiego malucha kazde szarpniecie autobusu jest niebezpieczne. Dzieci nie maja takiej sily ani rownowagi by sie utrzymac na nozkach. 

Zawsze ustepuje miejsca osobom straszym, kobietom w ciazy i wlasnie malym dzieciom. Zeby byli bezpieczni.

serio. Może 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
16 minut temu, Gość Gosc napisał:

serio. Może 

moim zdaniem prędzej może stać 3,5-latek niż kobieta w końcówce ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

studia się rozpoczyna w wieku 19 lat, nie pogrążaj się bo cię wywalą z wyższej szkoły robienia hałasu 

To zalezy. Jak masz urodziny na koniec roku to idziesz jak masz 18 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gosccc napisał:

To zalezy. Jak masz urodziny na koniec roku to idziesz jak masz 18 lat :)

I robisz magisterkę w wieku 22? Same wybitne jednostki na tej kafeterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość Gość napisał:

I robisz magisterkę w wieku 22? Same wybitne jednostki na tej kafeterii

Nie wybitne. Ale wiele osob zaczelo szkole rok wczesniej. Ot, cala definicja "wybitnosci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie wybitne. Ale wiele osob zaczelo szkole rok wczesniej. Ot, cala definicja "wybitnosci"

to i tak najwcześniej skończą studia jak będą miały 23 lata, policz sobie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

To wyobraz sobie jakimi spojrzeniami mnie obdarowywano, gdy jeszcze 3 miesiace temu bylam w ciazy w wieku 22 lat. Do tego te pytania: co wpadlas? Nie, nie wpadlam. Pracuje od 18 roku zycia, koncze magisterke, nie mieszkam z rodzicami, mam dobra pensje, zaradnego faceta i spokojnie ukladamy swoje zycie, ale dla znajomych, ktorzy w moim wieku dalej pija piwko na lawce i maja prace dorywcze pewnie jestem madka 500+, bo mysla ze kazdy dorasta w wieku 30 lat. No coz. Nie zawsze tak jest.

Ps. Wniosek o 500 plus jeszcze nie zlozony, nie spieszy mi sie tak bardzo. Buziaczki 🤗

Pracujesz, kończysz magisterkę i masz super pensję  w tym wieku, bez doświadczenia. Powiedz, gdzie pracujesz? Czy wolisz nie odpowiadać na to pytanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak byłam robić badania, to ludzi mnóstwo w poczekalni. Kobiety, mężczyźni, starzy, młodzi, kobiety w ciąży. Miejsc siedzących brakowało i przyszła staruszka, co ledwo się na nogach trzymała. I wiecie co, wiecie kto jej ustąpił miejsca? Nie ten facet trzydziestoletni, ani czterdziestoletni, ani nawet ta nastolatka, tylko właśnie kobieta w zaawansowanej ciąży, na oko już końcówka ciąży. Takich mamy dżentelmenów w Polsce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
54 minuty temu, Gość Gość napisał:

Pracujesz, kończysz magisterkę i masz super pensję  w tym wieku, bez doświadczenia. Powiedz, gdzie pracujesz? Czy wolisz nie odpowiadać na to pytanie? 

Tutaj połowa ma przed 25. rokiem życia stałą i dobrze płatną posadę, bogatego faceta w podobnym wieku, a pracę magisterską pisały z niemowlakiem na kolanach 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
58 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak byłam robić badania, to ludzi mnóstwo w poczekalni. Kobiety, mężczyźni, starzy, młodzi, kobiety w ciąży. Miejsc siedzących brakowało i przyszła staruszka, co ledwo się na nogach trzymała. I wiecie co, wiecie kto jej ustąpił miejsca? Nie ten facet trzydziestoletni, ani czterdziestoletni, ani nawet ta nastolatka, tylko właśnie kobieta w zaawansowanej ciąży, na oko już końcówka ciąży. Takich mamy dżentelmenów w Polsce....

A pielęgniarka wyszła z gabinetu i zaczęła klaskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość gość napisał:

Tutaj połowa ma przed 25. rokiem życia stałą i dobrze płatną posadę, bogatego faceta w podobnym wieku, a pracę magisterską pisały z niemowlakiem na kolanach 😜

Nie wiem jak inne, ja jak obroniłam magisterkę w wieku 25 lat (miałam rok przerwy bo zmieniałam kierunek, nie wiedziałam w sumie na jaki zmienić i nie zdążyłam na rekrutację) to dostałam niezła pracę. Mój narzeczony był starszy o 5 lat, był po takich studiach po których ma się pieniądze i rzeczywiście na nic mi nie brakowało. Miałam tak jak mówię także swoją kasę. Mając 26 lat byłam już po wieku dalekich wycieczkach po całej Europie, urodziłam potem pierwsze dziecko i może i to jest wcześnie jak na dzisiejsze standardy ale tego chciałam. Podczas gdy inne się dorabiają do 30tki albo 40tki, wtedy podróżują i się rozmnażają na koniec, ja zrobiłam wiele rzeczy wcześniej. Nie ukrywam że dzięki pomocy męża. Ale nie mów mi że to bajki i każda co tak mówi to kłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
15 minut temu, Gość gość napisał:

Nie wiem jak inne, ja jak obroniłam magisterkę w wieku 25 lat (miałam rok przerwy bo zmieniałam kierunek, nie wiedziałam w sumie na jaki zmienić i nie zdążyłam na rekrutację) to dostałam niezła pracę. Mój narzeczony był starszy o 5 lat, był po takich studiach po których ma się pieniądze i rzeczywiście na nic mi nie brakowało. Miałam tak jak mówię także swoją kasę. Mając 26 lat byłam już po wieku dalekich wycieczkach po całej Europie, urodziłam potem pierwsze dziecko i może i to jest wcześnie jak na dzisiejsze standardy ale tego chciałam. Podczas gdy inne się dorabiają do 30tki albo 40tki, wtedy podróżują i się rozmnażają na koniec, ja zrobiłam wiele rzeczy wcześniej. Nie ukrywam że dzięki pomocy męża. Ale nie mów mi że to bajki i każda co tak mówi to kłamie.

Dalekie wycieczki po Europie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

to i tak najwcześniej skończą studia jak będą miały 23 lata, policz sobie 

Jezeli beda mialy urodziny do maja/czerwca, czyli do obrony, ale ludzie moga miec urodziny tez w grudniu wiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Jezeli beda mialy urodziny do maja/czerwca, czyli do obrony, ale ludzie moga miec urodziny tez w grudniu wiesz. 

🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja zawsze ustepowalam, ale po przeczytaniu tego wszystkiego już nie będę ustępowała. Trzeba mieć godność a nie się przed ciężarnymi kłaniać i ustępować. Jak poproszą ładnie to ustąpię, a jak nie to niech stoją i patrzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

🤦‍♀️

Spokojnie. Nie zalamuj sie ze nie umiesz liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Ustępuje.Raz nie ustąpiłam ,bo nie zauważyłam ,.Jakaś kobieta ustąpiła z oburzeniem,że wszyscy w telefonach( miała z 50 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ludzie
7 godzin temu, Gość gość napisał:

I kto to mówi? Przecież to ty jesteś nadwornym zgniłkiem babskim forum kafeteria.pl, twój znak rozpoznawczy to płaczące z głupolśmiechu buźki i głupolskie odzywki rodem z piaskownicy. A ego u ciebie nieadwkwatne do ilorazu inteligencji 😛 przyganiał kocioł garnkowi, bejbe

jprdl ty poważnie myslisz że wszystkie wpisy z usmiechniętymi buźkami na forum pisze jedna i ta sama osoba? 🤣

😂🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura
6 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ja zawsze ustepowalam, ale po przeczytaniu tego wszystkiego już nie będę ustępowała. Trzeba mieć godność a nie się przed ciężarnymi kłaniać i ustępować. Jak poproszą ładnie to ustąpię, a jak nie to niech stoją i patrzą.

Tylko problem w tym, że mało która poprosi. To właśnie starsze kobiety są o wiele bardziej roszczeniowe z tego co zauważyłam, szczególnie te co wcale na słabe nie wyglądają... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura

W ogóle zauważyłam dziwne zjawisko, że w Polsce utarło się, że szacunek należy się głównie kobietom starszym. Obojętne czy są opryskliwe, wredne itd., należy się i już. 
Za to  młode kobiety, matki, często się wręcz napiętnuje, że mają sobie radzić same bo są młode, nie mają prawa źle się czuć, czy narzekać... Chore to wszystko. Kobieta młoda wg większości Polaków ma być z założenia osobą bezproblemową, która będzie zawsze bardziej liczyć się z tą starszą, a nawet słuchać pokornie jej krytyki- np. teściowej. Trochę chore, ale tak jest, nie jednokrotnie zetknęłam się z lekceważącym, czy nawet chamskim zachowaniem starszych kobiet wobec tych młodych czy to w pracy, czy gdzieś w rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 godziny temu, Gość laura napisał:

Tylko problem w tym, że mało która poprosi. To właśnie starsze kobiety są o wiele bardziej roszczeniowe z tego co zauważyłam, szczególnie te co wcale na słabe nie wyglądają... 

Po przeczytaniu tego tematu stwierdzam że jest odwrotnie. Stara baba ci przynajmniej powie że chce usiąść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość laura napisał:

Tylko problem w tym, że mało która poprosi. To właśnie starsze kobiety są o wiele bardziej roszczeniowe z tego co zauważyłam, szczególnie te co wcale na słabe nie wyglądają... 

To niech nie proszą, niech się turlają po autobusie przy hamowaniu, to nie jest mój problem. Najważniejsze, że godność zachowają i nie poproszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×