Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy same jadąc autobusem miejskim nie ustąpiłybyście kobiecie w widocznej ciąży? Pytam, bo mam taką sytuację codziennie, jeszcze się nie zdarzyło by mi ktoś zrobił miejsce, a autobus szarpie i jeździ często agresywnie. Normalne?

Polecane posty

Gość gość
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jezeli zauwaze to zawsze ustapie, ale zdarza mi sie nie zwracac uwagi na innych pasazerow wiec o ile ktos nie zwroci mojej uwagi to moge zwyczajnie nie wiedziec, ze stoi obok mnie ciezarna. Zwyczajnie popros i na pewno kto ustapi 🙂

Nie poprosi, bo ona swoją godność ma i nie będzie się płaszczyła. To przed nią mają klękać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooo

oczywiscie, ustepuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, brokentiger87 napisał:

you are offensive abusive 😞

od dziś nie jeżdżę autobusami, bo kafe udowadnia, że wbrew pozornej niemożliwości, w autobusie zmieści się niejedna pasywno-agresywna ciężarówka, która Cię obsmaruje na brzucha za brak głowicy usg w zanadrzu

kończ, bo osiągnęłaś najwyższy pułap żenady, serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nik
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Masz rację, to jest robione po złości. A ja nie będę ich prosić, bo wiem, że tylko na to czekają. Ona jedna z drugą widzi o co chodzi, ale specjalnie Ci nie ustąpi bo jak już wcześniej pisałam, czeka aż się przed nią płaszczyć będziesz i żebrać o coś, co kulturalny i dobrze wychowany człowiek dałby Ci bez Twojego proszenia.

 

🤣 cały autobus po złości czeka aż ich poprosisz, żeby mogli poczuć nad tobą wyższość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Wiwi napisał:

Kwestia wychowania ja ustępuje... 

Otóz to 🙂 Kwestia WYCHOWANIA 🙂 Słowo obce dla większości kafe-przegrywek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość onnnio napisał:

Dziewczyno, mi ze złamaną ręką nikt miejsca nie ustąpił, nawet do kasownika blokowali drogę, facet z gipsem do połowy uda stał a paniusie z telefonem lub rączki smarowały kremem. Z zakupami też nie usiądziesz. Kiedyś po chirugu szczękowym wracałam wyjąc z bólu to tylko stare, grube baby (w formie bo takie toboły miały i biegły jak sprinterki do autobusu), miały pretensje że młoda siedzi.

Mimo młodego wieku choruję na nadciśnienie, niewydolność serca (mdleje po około 10 minutach stania), mam kolana do operacji, tętniaka i niesprawną rękę - nikt mi nie ustąpi miejsca. Kiedyś zemdlałam w poczekalni w szpitalu i nawet pogotowie miało to gdzieś tylko jeden mężczyzna pomógł. Nie to, że chorzy siedzieli tylko rodziny pacjentów zajmują miejsca bo matka na kontrolę musi przyjść z rodzicami, mężem i 2ką dzieci a idzie tylko na RTG lub zmianę opatrunku. Po co?!

A ciężarnym często robią tak po złości. Mają zakodowane "myśli, że jak w ciąży to wszystko jej się należy, a guzik!".

to dokladnie tak kiedys widzialam, jak w autobusie stare babsko zaczelo wyzywac mloda dziewczyne, ktora siedziala i tlumaczyla ze ma problemy z sercem. w koncu wstala z lzami w oczach i zemdlala. a stara baba prawie ze biegla do wyjscia na najblizszym przystanku. 

 

moral taki, ze nie kazdy problem widac i nie ma co oceniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nik
1 minutę temu, brokentiger87 napisał:

you are offensive abusive 😞

od dziś nie jeżdżę autobusami, bo kafe udowadnia, że wbrew pozornej niemożliwości, w autobusie zmieści się niejedna pasywno-agresywna ciężarówka, która Cię obsmaruje na brzucha za brak głowicy usg w zanadrzu

a ja właśnie chyba zacznę, niezłe jaja się tam dzieją jak widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość nik napisał:

🤣 cały autobus po złości czeka aż ich poprosisz, żeby mogli poczuć nad tobą wyższość

masz takie myśli? to współczuję. Są juz na to odpowiednie medykamenty, ale wiesz, nikt za ciebie leczyć się nie pójdzie, musisz sama chciec. to tak jak z alkoholikiem, sam musi chciec wyjsc z nałogu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość mooo napisał:

oczywiscie, ustepuję

to jeszcze zwróć uwagę czy nie podrywasz się z miejsca za wolno, to też jest w złym guście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość nik napisał:

a ja właśnie chyba zacznę, niezłe jaja się tam dzieją jak widać

no właśnie kurde nic sie nie dzieje. rozczaruje cie, ale nic tam nie zobaczysz poza milczeniem i zrezygnowaniem czlowieka o kulach, starszej pani stojacej gdy szczyl ze sraifonem siedzi, Ciężarna jedzie trzymając się barierek, umęczone gimbusy siedzą i gapią się w netflixa, nikt nie pyskuje, nie wykłoca sie o miejsce, ot po prostu smutny obrazek naszego spoleczenstwa, przejedz sie autobusem w duzym miescie, zobaczysz sama bo w mniejszych mam wrazenie kultura paradoksalnie jeszcze w ludziach nie zczezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

to jeszcze zwróć uwagę czy nie podrywasz się z miejsca za wolno, to też jest w złym guście...

i czerwony dywan trzeba koniecznie rozwinac, bez tego to obraza majestatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

masz takie myśli? to współczuję. Są juz na to odpowiednie medykamenty, ale wiesz, nikt za ciebie leczyć się nie pójdzie, musisz sama chciec. to tak jak z alkoholikiem, sam musi chciec wyjsc z nałogu 🙂

co ty dzisiaj ciągle o tych lekarzach, ktoś ci się wbił w kolejkę do psychiatry? przerosło cie zrealizowanie e-recepty i siedzisz bez leków? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

i czerwony dywan trzeba koniecznie rozwinac, bez tego to obraza majestatu

mysle, ze za daleko popłynęłaś. z tego żartu śmiać się będziesz tylko ty. Aleś skwara pocisnela. Popraw sie, są kursy dla krasomówców. Walisz straszne suchary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

no właśnie kurde nic sie nie dzieje. rozczaruje cie, ale nic tam nie zobaczysz poza milczeniem i zrezygnowaniem czlowieka o kulach, starszej pani stojacej gdy szczyl ze sraifonem siedzi, Ciężarna jedzie trzymając się barierek, umęczone gimbusy siedzą i gapią się w netflixa, nikt nie pyskuje, nie wykłoca sie o miejsce, ot po prostu smutny obrazek naszego spoleczenstwa, przejedz sie autobusem w duzym miescie, zobaczysz sama bo w mniejszych mam wrazenie kultura paradoksalnie jeszcze w ludziach nie zczezła

i ta cała poszkodowana grupa zapomniała z domu języka w gębie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

co ty dzisiaj ciągle o tych lekarzach, ktoś ci się wbił w kolejkę do psychiatry? przerosło cie zrealizowanie e-recepty i siedzisz bez leków? 🤣

nie projektuj na mnie swojego problemu 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

i ta cała poszkodowana grupa zapomniała z domu języka w gębie?

kilka razy poprosili, usłyszeli wiąchę i obelgi, to więcej nie proszą. Szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha
1 minutę temu, Gość gość napisał:

nie projektuj na mnie swojego problemu 🙂 

ty na nią projektujesz, cofnij się parę stron kto zaczął o psychiatrach, do zestawu leków dołącz jeszcze lecytynkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość gość napisał:

Masz rację, to jest robione po złości. A ja nie będę ich prosić, bo wiem, że tylko na to czekają. Ona jedna z drugą widzi o co chodzi, ale specjalnie Ci nie ustąpi bo jak już wcześniej pisałam, czeka aż się przed nią płaszczyć będziesz i żebrać o coś, co kulturalny i dobrze wychowany człowiek dałby Ci bez Twojego proszenia.

 

Kulturalny i dobrze wychowany człowiek nie wyrywa się od razu do pomocy, bo druga strona może sobie tej pomocy nie życzyć. Najpierw zapyta czy pomóc. Kultura zresztą obowiązuje w obie strony i na pewno nie jest kulturalne sapać jak wściekły byk na cały autobus, bo inni pasażerowie nie czytają w myślach jaśnie wielmożnej. Niejedna osoba starsza czy kobieta w ciąży wcale nie chce, żeby ustępować jej miejsca. Tak na marginesie, musisz mieć jakąś paranoję, skoro uważasz, że każdy robi ci na złość. Oświecę cię. Większość ma cię w dupie i nie szukają okazji żeby ci dopiec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie wyobrażam sobie żebym ja miała siedzieć jak obok mnie stoi kobieta o kulach czy w zaawansowanej ciąży. Zawsze albo ustepuję, albo pytam czy chce usiąść. natomiast rzeczywiście byłam śwaidkiem jak chłopaczek o kulach stał i NIKT nie pcozuwał sie ustapic mu miejsca. Mówie to powaznie. Warszawa, rok 2019, dzielnica niby Ą Ę, bogata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno
2 minuty temu, Gość gość napisał:

kilka razy poprosili, usłyszeli wiąchę i obelgi, to więcej nie proszą. Szkoda nerwów.

To będą stać. Ale przynajmniej zachowają godność 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość haha napisał:

ty na nią projektujesz, cofnij się parę stron kto zaczął o psychiatrach, do zestawu leków dołącz jeszcze lecytynkę...

pisanie do samej siebie z róznych nickow to objaw choroby, wiec wiele sie nie pomyliłam. a wpisy z ta placzaca z niby smiechu niby buźką są mea charakterystyczne, i jak czasem wchodze na kae i widze jej komenty to od razu rozpoznaję te panne, ostro zaburzona jednostka, to co i jak mówi swiadczy o chorobie psychicznej i mysle, ze nikt o zdrowych zmyslach nie osmieli sie tego podważac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość trudno napisał:

To będą stać. Ale przynajmniej zachowają godność 😆

za to ty nie zachowasz ani twarzy, ani godności. Takie życie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Kulturalny i dobrze wychowany człowiek nie wyrywa się od razu do pomocy, bo druga strona może sobie tej pomocy nie życzyć. Najpierw zapyta czy pomóc. Kultura zresztą obowiązuje w obie strony i na pewno nie jest kulturalne sapać jak wściekły byk na cały autobus, bo inni pasażerowie nie czytają w myślach jaśnie wielmożnej. Niejedna osoba starsza czy kobieta w ciąży wcale nie chce, żeby ustępować jej miejsca. Tak na marginesie, musisz mieć jakąś paranoję, skoro uważasz, że każdy robi ci na złość. Oświecę cię. Większość ma cię w dupie i nie szukają okazji żeby ci dopiec. 

problem jest w tym, że ona nigdy nie przyjmie do wiadomości, że ludzie mają ją w dupie, ona woli myśleć że wszyscy w autobusie robią jej na złość, bo wtedy czuje się ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Nie wyobrażam sobie żebym ja miała siedzieć jak obok mnie stoi kobieta o kulach czy w zaawansowanej ciąży. Zawsze albo ustepuję, albo pytam czy chce usiąść. natomiast rzeczywiście byłam śwaidkiem jak chłopaczek o kulach stał i NIKT nie pcozuwał sie ustapic mu miejsca. Mówie to powaznie. Warszawa, rok 2019, dzielnica niby Ą Ę, bogata

widziałam podobną sytuację, dziewczyna z ręką w gipsie, drugą mozna sie trzymac ale czasem trzema obiema a ona nie miala jak no i ustąpiła jej starsza pani a młodziez siedziała i sie patrzyła, zero reakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

pisanie do samej siebie z róznych nickow to objaw choroby, wiec wiele sie nie pomyliłam. a wpisy z ta placzaca z niby smiechu niby buźką są mea charakterystyczne, i jak czasem wchodze na kae i widze jej komenty to od razu rozpoznaję te panne, ostro zaburzona jednostka, to co i jak mówi swiadczy o chorobie psychicznej i mysle, ze nikt o zdrowych zmyslach nie osmieli sie tego podważac

nikt nie ośmieli się podważać zdania kafeteryjnej dyżurnej psychiatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co za brednie osoby w pijackim widzie 😄 Owszem moze kobiety we wczesnej ciazy nie chca by im ustepowac ale nie znam zadnej kobiety w zaawansowanej ciazy ktora jadac wiecej niz 3 przystanki NIE CHCIAŁABY by jej ustąpić. tak sie usprawiedliwiaj amebo powyzej. A siedżcie sobie na tych miejscówkach, na zdrowie! Jak tam duzo was koztuje pomóc innym to siedźcie, dziury w niebie nie bedzie. Miłego siedzenia 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza

Ustępowałam zawsze. Ale koniec z tym. Nigdy w życiu nie ustąpię miejsca żadnej.
 

Akurt sama jestem w ciąży i mozecie mi wierzyć albo i nie, nigdy w życiu nie ustąpiła mi miejsca żadna kobieta, żadna dziewczyna. O paniach w wieku mojej mamy (Pod 50-kę) już nie wspomnę. Nigdy!
 (7miesiąc, ciągle pracuje, dojeżdżam codziennie w obie strony więc okazji było sporo)

ustępują mi miejsca mężczyźni. Młodsi i starsi czasami wręcz staruszkowie chcą żebym usiadła na ich miejscu, więc to im w przyszłości mam zamiar ustępować miejsca jeśli zajdzie taka potrzeba. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

popieram, siedźcie sobie, nie przejmujcie sie absolutnie nikim ani niczym - w koncu w dzisiejszych czasach liczysz sie tylko ty sam, glownie ty. Inni sa, lecz byc nie musza. Egoizm jest taki zdrowy i potrzebny, przeceiz wspolczesni ludzie cierpia na jego niedobór, normalnie non stop sie poswiecaja 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Eliza napisał:

Ustępowałam zawsze. Ale koniec z tym. Nigdy w życiu nie ustąpię miejsca żadnej.
 

Akurt sama jestem w ciąży i mozecie mi wierzyć albo i nie, nigdy w życiu nie ustąpiła mi miejsca żadna kobieta, żadna dziewczyna. O paniach w wieku mojej mamy (Pod 50-kę) już nie wspomnę. Nigdy!
 (7miesiąc, ciągle pracuje, dojeżdżam codziennie w obie strony więc okazji było sporo)

ustępują mi miejsca mężczyźni. Młodsi i starsi czasami wręcz staruszkowie chcą żebym usiadła na ich miejscu, więc to im w przyszłości mam zamiar ustępować miejsca jeśli zajdzie taka potrzeba. 

 

Witaj w klubie. No ja właśnie jestem w 7 miesiącu. Miesjce w tramwaju mam tylko jeśli sama je sobie "ustrzelę". Podobnie, ustępują mi mężczyźni albo wcale nikt. Ale ja nie będę zniżac sie do ich poziomu, ja będę ustępować ciężarnym jak juz nie bede w ciazy. Zresztą zawsze tak robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość gość napisał:

problem jest w tym, że ona nigdy nie przyjmie do wiadomości, że ludzie mają ją w dupie, ona woli myśleć że wszyscy w autobusie robią jej na złość, bo wtedy czuje się ważna

o naiwności 🙂 Licealna ameba z zafarbownymi na niebiesko pełechami, słuchwkami w uszach jopi sie w starszą panią i nie ustąpi jej, nie, wcale nie robi jej na złośc, to starsza pani myśli ze ktos robi jej na zlosc, bo chce sie poczuc wazna 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×