Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

 

Justynka jak po wizycie?

Hej May, a miałam nadzieję że się zamieszczę w 6miesiacach od poprzedniej procedury ale niestety nie i muszę prawie wszystkie badania na nowo zrobić co mnie nie pociesza bo kosztowne ale no cóż, gdyby lekarze ciągle na urlopy nie chodzili to spokojnie bym dała rade, a ten moj i na koniec roku i na początek roku i tak o to jestem stratna, kolejna wizyta 9.03 badanie czystosci i na chlamydie, oczywiście mam już przyjść z zrobionymi innymi badaniami. Na kolejnej wizycie dowiem się kiedy stymulacja. Czuje że lekarzowi to jakoś na reke bo kasa kolejne in vitro, kurcze szczerze jakos mnie to nie cieszy boje się kolejnej porażki. Ciągle nie mogę wyregulować TSH 2.076 nadal wysoki po mimo braniu euthyroxu 100.  May dzięki że jesteś 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hej May, a miałam nadzieję że się zamieszczę w 6miesiacach od poprzedniej procedury ale niestety nie i muszę prawie wszystkie badania na nowo zrobić co mnie nie pociesza bo kosztowne ale no cóż, gdyby lekarze ciągle na urlopy nie chodzili to spokojnie bym dała rade, a ten moj i na koniec roku i na początek roku i tak o to jestem stratna, kolejna wizyta 9.03 badanie czystosci i na chlamydie, oczywiście mam już przyjść z zrobionymi innymi badaniami. Na kolejnej wizycie dowiem się kiedy stymulacja. Czuje że lekarzowi to jakoś na reke bo kasa kolejne in vitro, kurcze szczerze jakos mnie to nie cieszy boje się kolejnej porażki. Ciągle nie mogę wyregulować TSH 2.076 nadal wysoki po mimo braniu euthyroxu 100.  May dzięki że jesteś 😘

Spróbuj letrox.... Niby to samo a jednak coś w nich innego jest...  Mi euthyrox też tak jakoś słabo działał aż kiedyś go zabrakło i dostałam letrox.... Duzo bardziej mi zbił tsh... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie stresuj się. Będzie dobrze. To ma być pozytywne doświadczenie 😘 Trzymam kciuki za Ciebie 

😘 dziękuję, staram się myśleć pozytywnie, chociaż ja z reguły jestem pesymistka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

😘 dziękuję, staram się myśleć pozytywnie, chociaż ja z reguły jestem pesymistka

Ja też wolę być później  pozytywnie zaskoczona niż rozczarowana 🙂 trzymam✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka.  Pewnie niektórzy mnie pamiętają ze stycznia. 

Krotko o mnie 2017 ciąża zatrzymana 6 tc serduszko 10 tc brak akcji serduszka 

2018 r ciąża pozamaciczna

2019 3 nieudane IUI

Grudzień 2019 transfer inf mrozaczka 

Aktualnie 10+5 tc  i krwiak który od pobytu w szpitalu w styczniu powoliiii się zmniejsza 

Weronika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja dziś byłam na wizycie. Transfer 2.03. Od jutra do estrofemu, acardu, encortonu i kwasu foliowego dochodzi progesteron doustnie i dopochwowo I fraxiparyna. Już zaczynam się stresować.

Madzialena nie boj sie:) ja dzis mialam transfer, przed swirowalam myslac co moze pojsc nie tak, teraz sie troche uspokoilam. Mam nadzieje ze do testowania mi taki nastroj zostanie;)

 

Weronika pamietam:) trzymalysmy tu mocno kciuki:) to aktualnie musisz wylezec ale na dobrej drodze? 

Po takiej dawce stresu jaka mialas juz musi byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja dziś byłam na wizycie. Transfer 2.03. Od jutra do estrofemu, acardu, encortonu i kwasu foliowego dochodzi progesteron doustnie i dopochwowo I fraxiparyna. Już zaczynam się stresować.

Trzymaj się kochana tyle kciuków bedzie dobrze:-) . Ja tez sie stresuje jutro monitoring czy pojawią się jakieś pecherzyki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja mialam wiekszosc badan zrobione u zwyklego ginekologa i w klinice w ktorej sie leczylam. Moja ginekolog robi wszystko co sie da, bo chyba sie glupio poczula widzac, ze na czym sie nie zna i jest bardzo otwarta na nowosci. Nie lecze sie w PL. Jedyne co zrobilismy w PL na wlasna reke,  to wlasnie KIR i ocene cytokin i wspolczynnika th1 i th2 i HLA-C 🙂

Przy moim drugim transferze zaciazylam ... wdrozenie leczenia zakrzepicy pomoglo w implantacji ... niestety wyszla trisomia 😭 po pierwszym nieudanym transferze, po zbadaniu mthfr dostalam 5mg syntetyczny kwas foliowy i cyjanokobalamine. Dodatkowo nie zalecono diety. Niestety w niektorych krajach takie sa zalecenia. Moja gin, przejela mnie po transferze i nie miala pojecia co to jest mthfr. Dopiero jak sie zaczely problemy, zaczela robic research. Dzis wiem, ze nie powinnam brac syntetykow. Teraz robie przerwe i przygotowuje organizm do nastepnego podejscia 🙂 

Masz racje, ze nie istnieje cos takiego jak nieplodnosc idiopatyczna. Trzeba szukac przyczyny. Tym bardziej, ze latwiej oddac krew w 5 minut, niz ten caly stres z procedura, przejazdy, wyczekiwanie w kolejkach, branie hormonow, zwalnianie sie z pracy, olbrzymie koszty i stres jak cos pojdzie nie tak ... ciekawe ilu lekarzy ma nieplodnosc idiopatyczna? I ilu wierzy w te bajki, ktore opowiadaja.

Świetne to ostatnie zdanie... w 100 % się z Tobą zgadzam. Ja chodziłam do niby najlepszej pani ginekolog w naszym mieście (teraz wiem, że na pewno najdroższej). Po 4. nieudanych inseminacjach nie chcieliśmy już podchodzić do nastepnej bo stwierdziliśmy,  że trzeba poszukać przyczyny, a nie robić coś co i tak się nie udaje. Na poczatku wizyt byłam zachwycona podejsciem pani dr, ale jak zaczęły się schodki, to nie było tak fajnie... po za tym miałam wrażenie,  że kasa tylko się dla niej liczy i tak teraz jeździmy do kliniki i sporo badań robiliśmy na własną rękę,  szukałam porad w internecie i przyczyn. Byłam pewna, że przecież wszystko ok to in vitro będzie pewniakiem, ale się trochę przeliczylam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hejka.  Pewnie niektórzy mnie pamiętają ze stycznia. 

Krotko o mnie 2017 ciąża zatrzymana 6 tc serduszko 10 tc brak akcji serduszka 

2018 r ciąża pozamaciczna

2019 3 nieudane IUI

Grudzień 2019 transfer inf mrozaczka 

Aktualnie 10+5 tc  i krwiak który od pobytu w szpitalu w styczniu powoliiii się zmniejsza 

Weronika

Cześć Weronika 😊

Ja niedawno dołączyła,  gratulacje z maluszka 😊

Jakiego miałaś krwiaka? Co się stało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weronika pamiętamy 😘 fajnie ze sie odezwałaś i że wszystko dobrze u Ciebie i maluszka, oby tak dalej i żeby dziad krwiak zniknął raz na zawsze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak to B12 😞 Jabysmy byly w tej samej klinice 😮ja mialam takie zalecenia, bo lekarze maja takie przepisy i boja sie dawac cos innego na wlasna odpowiedzialnosc. Ale z nas desperatki, ja tez wybralam klinike bardzo daleko od domu 😂 ale czego sie nie robi ...😉

Mnie zrobili hysteroskopie i pakiet po pierwszym nieudanym transferze, w ktorym bylo mthfr (ale tez mix z badan zakrzepicy i badan po poronieniach: proteiny c i s, ATIII, lupus anticoagulant, ANA, IgA, anti cardiolipin itd ...).

Na forum mthfr polska na facebooku mozesz poczytac o kwasie foliowym i cyjanokobalamine, zreszta sa tez fora angielskie i amerykanskie i inne dotyczace mutacji i wszyscy mamy podobne problemy z kwasem 🙂 Jesli masz daleko do kliniki to pewnie mozesz zbadac homocysteine i witaminy gdzies w poblizu, wyniki sa bardzo szybko, bo tego samego dnia i wtedy bedziesz wiedziala wstepnie, czy cos jest nie tak 🙂 Na mthfr czeka sie do 10 dni... Badanie homocysteiny pewnie moze wypisac lekarz ogolny i najlepiej robic w labie przy szpitalu, bo musi byc zrobiona szybko. Czas wplywa na poprawnosc wyniku. Jesli chcesz zbadac witaminy B, to odstaw je na 72 godziny przed badaniem jesli nie jestes w ciazy. Nasze forum jest super, zawsze mozna sie o wszystko poradzic 🥰

Mój wynik homocysteiny to 8.48 umol/l wartość referencyjna <12. Witamina b12  693 pg/ml ref. 197-771.  Białko S 118 ref.60.01-113.6 więc tu podwyższone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hej May, a miałam nadzieję że się zamieszczę w 6miesiacach od poprzedniej procedury ale niestety nie i muszę prawie wszystkie badania na nowo zrobić co mnie nie pociesza bo kosztowne ale no cóż, gdyby lekarze ciągle na urlopy nie chodzili to spokojnie bym dała rade, a ten moj i na koniec roku i na początek roku i tak o to jestem stratna, kolejna wizyta 9.03 badanie czystosci i na chlamydie, oczywiście mam już przyjść z zrobionymi innymi badaniami. Na kolejnej wizycie dowiem się kiedy stymulacja. Czuje że lekarzowi to jakoś na reke bo kasa kolejne in vitro, kurcze szczerze jakos mnie to nie cieszy boje się kolejnej porażki. Ciągle nie mogę wyregulować TSH 2.076 nadal wysoki po mimo braniu euthyroxu 100.  May dzięki że jesteś 😘

Ważne żeby euthyrox brać naczczo min. 2 h przed posiłkami  , lepiej się wchłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ważne żeby euthyrox brać naczczo min. 2 h przed posiłkami  , lepiej się wchłania.

Kochana zawsze tak robie lecze się chyba od 8lat i ciągle skacze jest lipa,  znowu muszę iść na wizytę do endokrynologia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magdaa! Kochana!!! napewno wszystko sie uda!!! Trzymam kciuki za Ciebie!!! Wspaniale, ze to «juz» !!!!!!!  

Edytowano przez Kokotka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ważne żeby euthyrox brać naczczo min. 2 h przed posiłkami  , lepiej się wchłania.

I popijać go bardzo małą ilością wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hejka.  Pewnie niektórzy mnie pamiętają ze stycznia. 

Krotko o mnie 2017 ciąża zatrzymana 6 tc serduszko 10 tc brak akcji serduszka 

2018 r ciąża pozamaciczna

2019 3 nieudane IUI

Grudzień 2019 transfer inf mrozaczka 

Aktualnie 10+5 tc  i krwiak który od pobytu w szpitalu w styczniu powoliiii się zmniejsza 

Weronika

Hej Kochana 🙂 Dobrze że jesteś 🙂 Leż ile trzeba, choćby całymi dniami ale wyleż tego dziada żeby wreszcie zniknął i żeby nie przeszkadzał maleństwu 😘

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Trzymaj się kochana tyle kciuków bedzie dobrze:-) . Ja tez sie stresuje jutro monitoring czy pojawią się jakieś pecherzyki. 

Na pewno się pokażą, muszą! ✊✊😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kochana zawsze tak robie lecze się chyba od 8lat i ciągle skacze jest lipa,  znowu muszę iść na wizytę do endokrynologia. 

Tsh w trakcie stymulacji moze 'skakać' i to raczej jest normalne. Twoj wynik nie jest jeszcze taki wysoki, norma jest do 2,5. Ważne jest by pilnować bo w ciąży może jeszcze skoczyć 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weronika- super że u Ciebie wszystko dobrze, na pewno teraz już będzie z górki 😉🤞🤞🤞

Zuzanna trzymam kciuki za podgląd 😊 na pewno bedzie dobrze ✊✊✊

Madziallena wszystko będzie dobrze 😊 trzeba myśleć pozytywnie 🤞🤞🤞🤞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny czy ktoras slyszala o suplemencie folapro800mcg czy moge go zastobic metafolianem 800mcg solara  nie moge nigdziebtego dostac u siebie a lekarz mi to przepisal zamiast kwasu foliowego 5mg🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny od dzisiaj mam przepisany progesteron besins 200mg. Mam brać 3×1 doustnie I 2×1 dopochwowo , ale w ulotce jest tylko napisane o przyjmowaniu doustnym. Czy ktoras z Was brała również dopochwowo ?

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziewczyny od dzisiaj mam przepisany progesteron besins 200mg. Mam brać 3×1 doustnie I 2×1 dopochwowo , ale w ulotce jest tylko napisane o przyjmowaniu doustnym. Czy ktoras z Was brała również dopochwowo ?

ja ten mialam doustnie a dopochwowo  progesteron ale lutinus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

hej dziewczyny czy ktoras slyszala o suplemencie folapro800mcg czy moge go zastobic metafolianem 800mcg solara  nie moge nigdziebtego dostac u siebie a lekarz mi to przepisal zamiast kwasu foliowego 5mg🤦‍♀️

A czemu miałaś przyjmować 5 mg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hejka.  Pewnie niektórzy mnie pamiętają ze stycznia. 

Krotko o mnie 2017 ciąża zatrzymana 6 tc serduszko 10 tc brak akcji serduszka 

2018 r ciąża pozamaciczna

2019 3 nieudane IUI

Grudzień 2019 transfer inf mrozaczka 

Aktualnie 10+5 tc  i krwiak który od pobytu w szpitalu w styczniu powoliiii się zmniejsza 

Weronika

Weronika, pamiętamy! Super, że krwiak się powoli zmniejsza a dzidzia niech zdrowo rośnie i do przodu ✊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hejka.  Pewnie niektórzy mnie pamiętają ze stycznia. 

Krotko o mnie 2017 ciąża zatrzymana 6 tc serduszko 10 tc brak akcji serduszka 

2018 r ciąża pozamaciczna

2019 3 nieudane IUI

Grudzień 2019 transfer inf mrozaczka 

Aktualnie 10+5 tc  i krwiak który od pobytu w szpitalu w styczniu powoliiii się zmniejsza 

Weronika

Weronika pewnie ze pamiętam i trzymam kciuki za Ciebie aby krwiak się wchlonal całkowicie niech maleństwo ładnie się chowa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A czemu miałaś przyjmować 5 mg ?

taki kraj taka procedura 🤷‍♀️ czytajac to forum napisalam do lekarza czym.moge zastapic ten syntetyczny kwas foliowy 5mg lecze sie zagranica😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gingko zrobiłam dziś ponowne badania: kwas foliowy, B12 i homocysteina.

Kwas foliowy z dziś 16,7 😲 szok.  Na początku lutego wynik ponad 40. Co o tym myśleć ? Tyle spadł ??

B12 z dziś 366 a było 376. Od ok. tygodnia biorę metylowana b12   500 ug.  myślałam że tu wynik podwyższy się trochę chociaż a spadł lekko.

Na homocysteine czekam. Pewnie jutro będzie. Pytałam to wysyłają próbkę do Warszawy. Ale mówili że jest przygotowywana od razu u nich a tylko na maszynę jedzie dalej. I że wynik jest wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×