Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

jaki b complex polecacie czy lepiej osobno ?metylowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziewczyny od dzisiaj mam przepisany progesteron besins 200mg. Mam brać 3×1 doustnie I 2×1 dopochwowo , ale w ulotce jest tylko napisane o przyjmowaniu doustnym. Czy ktoras z Was brała również dopochwowo ?

Tak ja brałam dopochwowo, pomimo że na ulotce jest doustnie 🙂 skończyłam brać w 20tc. Teraz mam dopochwowo luteine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hejka.  Pewnie niektórzy mnie pamiętają ze stycznia. 

Krotko o mnie 2017 ciąża zatrzymana 6 tc serduszko 10 tc brak akcji serduszka 

2018 r ciąża pozamaciczna

2019 3 nieudane IUI

Grudzień 2019 transfer inf mrozaczka 

Aktualnie 10+5 tc  i krwiak który od pobytu w szpitalu w styczniu powoliiii się zmniejsza 

Weronika

Pamiętamy 😘 oby już dalej szło bez problemow .😀✊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hej May, a miałam nadzieję że się zamieszczę w 6miesiacach od poprzedniej procedury ale niestety nie i muszę prawie wszystkie badania na nowo zrobić co mnie nie pociesza bo kosztowne ale no cóż, gdyby lekarze ciągle na urlopy nie chodzili to spokojnie bym dała rade, a ten moj i na koniec roku i na początek roku i tak o to jestem stratna, kolejna wizyta 9.03 badanie czystosci i na chlamydie, oczywiście mam już przyjść z zrobionymi innymi badaniami. Na kolejnej wizycie dowiem się kiedy stymulacja. Czuje że lekarzowi to jakoś na reke bo kasa kolejne in vitro, kurcze szczerze jakos mnie to nie cieszy boje się kolejnej porażki. Ciągle nie mogę wyregulować TSH 2.076 nadal wysoki po mimo braniu euthyroxu 100.  May dzięki że jesteś 😘

No tsh chyba nie takie tragiczne jeszcze 😀 

Niestety ceny są zawrotne ... ale jak trzeba... chociaż tez byśmy inaczej do tego podchodziły gdyby to kosztowało mniej. Każda by sobie zostawiała większy margines nie powodzenia . A tak niedość ze stres złe samopoczucie to jeszcze kasa.... To działaj działaj i pisz mi tu na bieżąco co i jak😀

Iryza wszystko Ok u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

jaki b complex polecacie czy lepiej osobno ?metylowane

Ja biore complex B-15 z firmy Aliness, są metylowane 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Gingko zrobiłam dziś ponowne badania: kwas foliowy, B12 i homocysteina.

Kwas foliowy z dziś 16,7 😲 szok.  Na początku lutego wynik ponad 40. Co o tym myśleć ? Tyle spadł ??

B12 z dziś 366 a było 376. Od ok. tygodnia biorę metylowana b12   500 ug.  myślałam że tu wynik podwyższy się trochę chociaż a spadł lekko.

Na homocysteine czekam. Pewnie jutro będzie. Pytałam to wysyłają próbkę do Warszawy. Ale mówili że jest przygotowywana od razu u nich a tylko na maszynę jedzie dalej. I że wynik jest wiarygodny.

Hej 🙂

bylas w tym samym labie? Dziwne to troche, bo to dosc krotko. Podejrzewam, ze to moze byc jakis blad w labie, bo az tyle w takim czasie, nawet biorac aktywne B9 i B12 to chyba ciezko az tyle zbic.

B9 jest witamina zalezna i wchlania sie jak ma odpowiednia ilosc B12, B6 i B2. Czytalam gdzies, ze to zalezy od osoby ale, ze wyregulowanie moze trwac 3 miesiace a w przypadku B12 nawet dwa razy dluzej. Byc moze teraz przez branie aktywnych witamin juz troszke wiecej trafilo do tkanek i nie krazy w krwioobiegu, stad moglby byc lepszy wynik 🙂

Ten spadek B12 jest ok 🙂 to malutka roznica a teraz bierzesz metylowana i ona sie lepiej wchlania. Podobnie jak przy B9 mierzymy to w krwi a nie w tkance i wynik moze byc w krwi nizszy a w tkance lepszy niz wczesniej 🙂 Byc moze poprzednim razem krazylo duzo w krwi niewchlonietej witaminy a teraz sie wchlania lepiej i nie krazy wiec jej w krwi nie znaleziono 😉 , albo cos zjadlas innego przed badaniem  🙂 ty nie mozesz odstawiajac witamin przed, wiec ciezko powiedziec a ta roznica jest minimalna. W tkance mozna zbadac MMA (kwas metylomalonowy), podobnie jak ferrytyna mowi nam o zelazie, MMA mowi o B12. Ja sobie raz zbadalam ale bardzo dlugo czekalam na wynik 😞

Zobaczysz co teraz homocysteina pokaze, ob byla w normie 🙂🙂🙂dobrze, ze od razu zajmuja sie probka, to bardziej wiarygodny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

jaki b complex polecacie czy lepiej osobno ?metylowane

Ja bralam z Jarrow B-right, ale za bardzo mi zbil homocysteine, ale duzo osob sobie bardzo chwili 🙂 Mnie lekarka przestrzegala przed B6, ze w dluzej ilosci toksyczna, ale mialam ja zmierzona i wyszedl niedobor.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny! Mam pytanie.. jaka dawke Menopuru dostalyscie podczas Waszej pierwszej stymulacji?  Mam 36 lat, AMH 3.7, a Menopuru dostalam 150... w sobote mam kontrole w inviccie..lekarz powiedzial, ze jak bedzie trzeba to mnie dostymuluje... Czy ktorejs z Was wystarczyla 150-tka ? Biore procz tego zastrzyki z gonapeptylu 0,1 mg/ 1ml....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mój wynik homocysteiny to 8.48 umol/l wartość referencyjna <12. Witamina b12  693 pg/ml ref. 197-771.  Białko S 118 ref.60.01-113.6 więc tu podwyższone. 

Homocysteina jest zakecane, zeby byla miedzy 6,5 -8 dla starajacych 🙂 wiec twoja prawie idealna. Ona tez spada bedac w ciazy.

Masz jakas mutacje? Ze robilas badania? Czy robisz je dla siebie? Bo witamina B12 tez wyglada bardzo dobrze 🙂

Ja nigdy nie widzialam takiego wysokiego bialka, ciekawa jestem co ci lekarz powie. Kiedy masz termin konsultacji? Ja zawsze widze, ze wiekszosc osob ma za niskie, ale ja czytam glownie o zakrzepicy 😂 bo ja mam bialko s tylko 50 😥

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja dziś byłam na wizycie. Transfer 2.03. Od jutra do estrofemu, acardu, encortonu i kwasu foliowego dochodzi progesteron doustnie i dopochwowo I fraxiparyna. Już zaczynam się stresować.

Ja mam transfer 1.03 🙂

biore od dziś encorton,  duphaston i luteine dopochwowo, oprocz tego clexane

powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Homocysteina jest zakecane, zeby byla miedzy 6,5 -8 dla starajacych 🙂 wiec twoja prawie idealna. Ona tez spada bedac w ciazy.

Masz jakas mutacje? Ze robilas badania? Czy robisz je dla siebie? Bo witamina B12 tez wyglada bardzo dobrze 🙂

Ja nigdy nie widzialam takiego wysokiego bialka, ciekawa jestem co ci lekarz powie. Kiedy masz termin konsultacji? Ja zawsze widze, ze wiekszosc osob ma za niskie, ale ja czytam glownie o zakrzepicy 😂 bo ja mam bialko s tylko 50 😥

 

 

 

 

Badania od immuno. Niewiem co to białko oznacza. Czekam jeszcze na wynik białka C. Konsultacja jak będę miała wszystkie wyniki

subpopulacje limfocytow, antykoagulant tocznia, białko c i s, wit.B12 w surowicy, homocysteina w surowicy, przeciwciała anty b2 glikoproteinie igG i IgM, przeciwciała anty kardiolipinia IgG i IgM 

Na te ostatnie czekam prawie 3O dni.

Zawsze do transferu miałam tylko progesteron i estrofem. 2 nieudane. Teraz szukam co by zmienić 

Edytowano przez słoneczko1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja mam transfer 1.03 🙂

biore od dziś encorton,  duphaston i luteine dopochwowo, oprocz tego clexane

powodzenia 

Na co encorton i clexane, jakie masz zalecenia ??

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja mam transfer 1.03 🙂

biore od dziś encorton,  duphaston i luteine dopochwowo, oprocz tego clexane

powodzenia 

Trzymam kciuki:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny na jednym jajniku widac 4 na drugim 3 mutkie pecherzyki to cos drgneło i endometrium juz jest cienkie takie jak powinno byc, a przed punkcją torbieli było grube. Wiec jest szansa, że będzie dobrze:-) . Teraz wizyta w sobote. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sie tam pewnie porozwija sytuacja Zuza;))

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja mam transfer 1.03 🙂

biore od dziś encorton,  duphaston i luteine dopochwowo, oprocz tego clexane

 

A w niedzielę, też robią transfer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czesc dziewczyny! Mam pytanie.. jaka dawke Menopuru dostalyscie podczas Waszej pierwszej stymulacji?  Mam 36 lat, AMH 3.7, a Menopuru dostalam 150... w sobote mam kontrole w inviccie..lekarz powiedzial, ze jak bedzie trzeba to mnie dostymuluje... Czy ktorejs z Was wystarczyla 150-tka ? Biore procz tego zastrzyki z gonapeptylu 0,1 mg/ 1ml....

Każdy inaczej reaguje. Mi przy pierwszej stymulacji 150 , niewiele dało. Dopiero druga jakoś poszła ale brałam wtedy 225 +gonapeptyl

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Każdy inaczej reaguje. Mi przy pierwszej stymulacji 150 , niewiele dało. Dopiero druga jakoś poszła ale brałam wtedy 225 +gonapeptyl

Dziekuje pieknie za odpowiedz  Sloneczko 1988 ;) wlasnie w te sobote bedzie 7 dzien stymulacji i w ten dzien przypada kontrola w inviccie. I mam nadzieje, ze jak bedzie malo pecherzykow, doktor podniesie mi dawke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny! Czytam dziś w delegacji Wasze wpisy w tym wątku i postanowiłam założyć konto i dołączyć ;) 

Staramy się o dziecko od blisko dwóch lat. Zdiagnozowany problem z nasieniem męża, obecnie czekamy na telefon od koordynatora z Invicty, bo staramy się o dofinansowanie do in vitro.

Tak się zastanawiam - czy jeśli mam nadwagę to znacznie obniża to szansę na powodzenie? Strasznie się obawiam, że moja waga wszystko zniszczy, ostatnio ogólnie szukam powodów, dla których mogłoby się nie udać i ciężko mi nabrać pozytywnego nastawienia.. chyba tez dlatego dołączam do Was - najzwyczajniej w świecie potrzebuję pobyć wśród osób z podobnymi problemami i które mnie zrozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To jest po prostu tragiczne.

Ja wczoraj w końcu napisałam smsa cytuje: Zdaję sobie z tego sprawę, że jestem jedną z wielu pacjentek w Państwa klinice, ale to mój 2 transfer, a nie 15 i nie mam pojęcia co mam w takiej sytuacji zarobić. 

Moje pytanie jeszcze do Was kobietki: co Wasz lekarz zmienił w leczeniu po nieudanym transferze? Nie wiem czego mam sie spodziewać. Mi po pierwszym nie zmienił nic, a może powinien...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wstępnej wizycie 🙂 Czekam na okres i zaczynam z Gonal F 50 + Menopur 75 🙈 Zastrzyki mam raz dziennie rano. Myślałam, że będę robić te zastrzyki kilka razy dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Cześć dziewczyny! Czytam dziś w delegacji Wasze wpisy w tym wątku i postanowiłam założyć konto i dołączyć 😉

Staramy się o dziecko od blisko dwóch lat. Zdiagnozowany problem z nasieniem męża, obecnie czekamy na telefon od koordynatora z Invicty, bo staramy się o dofinansowanie do in vitro.

Tak się zastanawiam - czy jeśli mam nadwagę to znacznie obniża to szansę na powodzenie? Strasznie się obawiam, że moja waga wszystko zniszczy, ostatnio ogólnie szukam powodów, dla których mogłoby się nie udać i ciężko mi nabrać pozytywnego nastawienia.. chyba tez dlatego dołączam do Was - najzwyczajniej w świecie potrzebuję pobyć wśród osób z podobnymi problemami i które mnie zrozumieją.

A jakie masz ostatecznie bmi? Moze Twoja nadwaga wcale nie jest tak duza jak Ci sie wydaje. Najlepiej rozwiej watpliwosci z lekarzem, bo jesli faktycznie potrzebna dieta to chyba lepiej sie wstrzymac z procedura a zadbac o siebie. 
 

Klara to dlugi protokol nie? Ja teraz podczas dlugiego bralam tylko dwa zastrzyki dziennie (gonal daily i ovaleap), ale wystarczylo by po paru dniach miec mase siniakow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A jakie masz ostatecznie bmi? Moze Twoja nadwaga wcale nie jest tak duza jak Ci sie wydaje. Najlepiej rozwiej watpliwosci z lekarzem, bo jesli faktycznie potrzebna dieta to chyba lepiej sie wstrzymac z procedura a zadbac o siebie. 

BMI 32.. Czyli chyba całkiem sporo. Lekarz nic na ten temat nie wspominał, w jego opinii nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia procedury. W chwili obecnej jestem jakieś 4 kg lżejsza, bo od początku roku zaczęłam walczyć o siebie. Nie ustaję w staraniach o spadek wagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

Sorry dziewczyny, mojego postu nie ma tylko post którejś z Was mi wskoczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A jakie masz ostatecznie bmi? Moze Twoja nadwaga wcale nie jest tak duza jak Ci sie wydaje. Najlepiej rozwiej watpliwosci z lekarzem, bo jesli faktycznie potrzebna dieta to chyba lepiej sie wstrzymac z procedura a zadbac o siebie. 
 

Klara to dlugi protokol nie? Ja teraz podczas dlugiego bralam tylko dwa zastrzyki dziennie (gonal daily i ovaleap), ale wystarczylo by po paru dniach miec mase siniakow...

Właśnie nie wiem, mam brać przez 5 dni i stawić się na kontrolę. W dzienniczku (🙈) mam zapisane „z antagonistą”. Pielęgniarka powiedziała, że jak dobrze pójdzie stymulacja to po 10 dniach powinnam mieć punkcję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja biore complex B-15 z firmy Aliness, są metylowane 😊

dziekuje😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misiaa to zrob tak zebys Ty czula sie w miare pewnie przed. Ale tez chyba nie ma co sie katowac ostrymi dietami bo skutek moze byc odwrotny. Z kolei gdzies w glebi internetow sa artykuly ktore mowia ze zbyt wysoka waga zmniejsza (ale nie wyklucza) szans na powodzenie. Mozna zapytac ile masz lat? Moze nie warto czekac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wyszła mi wysoka homocysteina >15, dlatego chcę powtórzyć badanie i zrobić badanie b12 i kwas foliowy. I tu jest pytanko do Was: czy badania powinnam zrobic po odstawieniu przyjmowania kwasu foliowego na kilka dni? Właściwie to przyjmuję go już z 3 lata i po wyniku sklaniam sie do tego by go w ogóle odstawic - konsultacje z immunolog mam w przyszlym tygodniu i chcialabym mieć do tego czasu wiarygodne wyniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Cześć dziewczyny! Czytam dziś w delegacji Wasze wpisy w tym wątku i postanowiłam założyć konto i dołączyć 😉

Staramy się o dziecko od blisko dwóch lat. Zdiagnozowany problem z nasieniem męża, obecnie czekamy na telefon od koordynatora z Invicty, bo staramy się o dofinansowanie do in vitro.

Tak się zastanawiam - czy jeśli mam nadwagę to znacznie obniża to szansę na powodzenie? Strasznie się obawiam, że moja waga wszystko zniszczy, ostatnio ogólnie szukam powodów, dla których mogłoby się nie udać i ciężko mi nabrać pozytywnego nastawienia.. chyba tez dlatego dołączam do Was - najzwyczajniej w świecie potrzebuję pobyć wśród osób z podobnymi problemami i które mnie zrozumieją.

hej a jakie masz AMH? u mnie tez problem z Męża nasieniem  ja okaz zdrowia wyniki perfekt  nie pale  ,kawy nie pije zdrowo sie odzywiam  a tu psikus amh bardzo niskie 😪 .1,2  a mam 32 lata czyli problem po mojej stronie tez😪 moja  znajoma miala problem z nadwaga 1 proba i jej sie udalo synek  teraz czeka na 2  z mrozakow😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

BMI 32.. Czyli chyba całkiem sporo. Lekarz nic na ten temat nie wspominał, w jego opinii nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia procedury. W chwili obecnej jestem jakieś 4 kg lżejsza, bo od początku roku zaczęłam walczyć o siebie. Nie ustaję w staraniach o spadek wagi. 

Misia osoby troszkę wieksze też zachodzą w ciążę. Jeśli to problem z nasieniem to nie zakładałabym na początku że jest to koniecznie po Twojej stronie. Staraj sie jesc zdrowo, jedz dużo warzyw, ale bez przesady. Wiele z Nas przeżywało podobne rozterki przed jak nie waga to inne rzeczy. Powodzenia- oby to był Twoj pierwszy raz z invitro z efektem w postaci dzidziusia✊💚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×