Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
petysana

Jak wyjść z biedy?

Polecane posty

 

Nie zabiję się, bo wiem że na śmierci nie kończą się problemy. Ale zostałam wychowana przez osobę która zawsze polegała bardziej na innych niż na sobie, nie umiem żyć inaczej. Nie wiem skąd zaczerpnąć siłę, by sobie zacząć radzić i ruszyć z miejsca. I ledwo mam pieniądze na internet, uzywam transmisji danych za 5 zł za 1GB, nie starcza mi to na długo i często nie mam internetu. Nigdy nie słyszałam o pracy spamera ani trolla, jak juz mówiłam jestem zacofana. Nie wiem skąd bierzesz pieniądze na mieszkanie i inne opłaty, my ledwo na to mamy i jeszcze musimy spłacać długi

Mieszkam na boku z alkoholikami i schizofreniczką (wiec nocne libacje, przemoc domowa, duszenie itd to norma) bo inaczej mnie nie stać... Jedyne co muszę to płacić lub dokładać się do rachunku za prąd który czasem wynosi 32zł lub 120. Telefon u mnie jest na kartę, płace miesiecznie 25zł za no limit wszystkiego. Praca spamera to inaczej zwany "marketing szeptany" lub bardziej profesjonalnie "buzz marketing".  Póki nie znajdę czegoś na stałe tak to musi wygladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W takim razie zazdroszcze siły, nie mam pojecia skąd ja czerpiesz, ale ja jej nie potrafię nabrać choć nie wiem jak bardzo próbuję sama siebie przekonać że dałabym radę, to zaraz potem przychodzą mi do głowy argumenty przez które nie mam żadnych szans

Czyli sama siebie blokujesz, same siebie umieszczasz w tej biedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli sama siebie blokujesz, same siebie umieszczasz w tej biedzie. 

Osobie zdrowej psychicznie trudno zrozumieć wewnętrzne blokady nie do pokonania bez leków osoby chorej psychicznie. Gdy ja byłam jeszcze zdrowa, trudno mi było zrozumieć myślenie osoby w depresji, teraz gdy sama jestem w tej sytuacji wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Osobie zdrowej psychicznie trudno zrozumieć wewnętrzne blokady nie do pokonania bez leków osoby chorej psychicznie. Gdy ja byłam jeszcze zdrowa, trudno mi było zrozumieć myślenie osoby w depresji, teraz gdy sama jestem w tej sytuacji wiem jak to jest

a skąd wiesz ze jestem zdrowa? 😛 

Rozumiem twoje blokady, ale jak nie piszesz sie na skomplikowana prace  np. w biurze, to na serio mogłabys robic cokolwiek, cokolwiek, chociaz dorywczo. Jestes teraz z strefie jakiegos tam komfortu, ale jakby twoja mama cie nie utrzymywała, to musiałabys pracowac, i bys nie siedziała i rozmyslała tyle. Moze mnei rozmyslaj, a wiecej działaj, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

kolega zbierał na imprezę jak pisze prawdę zbierze więcej 🙂

A nie może po po prostu iść do pracy? Co to za chore czasy, że zamiast iść do pracy ludzie robią zrzutki... To nie jest dobry pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mieszkam na boku z alkoholikami i schizofreniczką (wiec nocne libacje, przemoc domowa, duszenie itd to norma) bo inaczej mnie nie stać... Jedyne co muszę to płacić lub dokładać się do rachunku za prąd który czasem wynosi 32zł lub 120. Telefon u mnie jest na kartę, płace miesiecznie 25zł za no limit wszystkiego. Praca spamera to inaczej zwany "marketing szeptany" lub bardziej profesjonalnie "buzz marketing".  Póki nie znajdę czegoś na stałe tak to musi wygladac.

Dodam jeszcze, że w pokoju muszę siedzieć w kurtce bo mimo pieca nie moge w nim palić bo dym idzie do sasiadow na dole 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

tez tak myślę może pracować 5 dni 6 dni po 8h tygodniu nawet 7 dni jak chce to i po 10h wtedy zarobi więcej.

jeśli jest z większego miasta jest opcja Amazonu dorywczo- dwa dni w tygodniu po 10 godzin, 20zł na godzinę, dojazd pracowniczy i obiad za złotówke i nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji tylko chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Butla gazowa jest tańsza 🙂  chyba ze palisz śmieciami.,

Nie pale niczym w piecu 😉 kupilam sobie grzejnik olejowy, ale się olej skończył po dwóch latach. Na szczęście zima dość ciepła w rym roku była to dalam rade ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

weź klucz powinien być korek wlej zwykłego spożywczego 🙂 wymiesza się i będzie gitara.

Pomysł wykorzystam po kwarantannie bo szkoda wykorzystać jedyny olej jaki mam kiedy wole nie wychodzić bo kaszle 😉 dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się z tą pracą pisze. Jednak gdy ktoś ma blokadę to pewnie to jest dramat. Ja Cię rozumiem z tą bieda..w najgorszym momencie mojego życia siedziałam z mama bez prądu jedząc ryż z sosem z paczki przez kilka dni. Ale to był nieszczęśliwy splot wydarzeń, który wspominam ze łzami w oczach. Nie mam pojęcia jak Ci pomóc z tą pracą. Czy nie możesz starać się o jakaś rentę albo zasilek ? W związku że swoją choroba ? Dlaczego nie zlozycie wniosku o mieszkanie komunalne/ socjalne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

32 minuty temu, DawnaSesese napisał: Łatwo się z tą pracą pisze. Jednak gdy ktoś ma blokadę to pewnie to jest dramat. Ja Cię rozumiem z tą bieda..w najgorszym momencie mojego życia siedziałam z mama bez prądu jedząc ryż z sosem z paczki przez kilka dni. Ale to był nieszczęśliwy splot wydarzeń, który wspominam ze łzami w oczach. Nie mam pojęcia jak Ci pomóc z tą pracą. Czy nie możesz starać się o jakaś rentę albo zasilek ? W związku że swoją choroba ? Dlaczego nie zlozycie wniosku o mieszkanie komunalne/ socjalne ?  X takie sytuacje wynikają ze złego zarządzania kasą, się nie myśli o przyszłości się zre ryż z sosem zalana łzami. Jeśli jutro nie masz 100 to znaczy że w przeszłości źle zarzadalas kasą. Ale ludzie tak mają jak jest dobrze to konsumpcja jak źle to dej mi. 

Być może tak, nie znasz szczegółów więc proszę nie oceniaj ok. Miałam wtedy 22 lata, od nikogo nie zebrałam to druga sprawa. 3  lata zajmowałam się chorym starszym czlonkiem rodziny. Zawalajac przy tym swoje zycie bo opieka była nad leżąca osoba ( pampersy, insulina etc ) ta osoba zmarła, ja zostalam bez zadnych pieniedzy, wiadomo, ze moja praca byla za "talerz zupy" ...moja mama pracowała w innym kraju, na wiesc o śmierci zjechała, pech chciał, że wypłate miała dopiero koło 20. Osoba x zmarła ok. 7 (emerytura była za kilka dni, nikt już jej nam nie wypłacił) . Nie pisz proszę, że zle zarządzanie kasa gdzie np kilka dni szybciej musiałam kupić tej osobie łóżko do odlezyn  i leki . Teraz na szczęście takiej sytuacji nie mam. Ale pamietam w tamtych czasach moje wyobcowanie, nagle zmienił się mój świat. Nie mogłam się odnaleźć że swoją nieporadnoscia. Zostałam całkiem sama, nie wiedziałam gdzie znaleźć pracę, czy do czegoś się nadaje, co mam robić, dlatego tak rozumiem autorkę. Nie wiem jak Ty leżaczek, ale ja nie żre- ja jem, jeśli Ty utozsamiasz się z trzodą chlewną to nie znaczy, że każdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Ty na siłę, mam wrażenie chcesz zablysnac w każdym temacie. Spec od wszystkiego, może nie jesteś złym człowiekiem ale bardzo przemadrzalym. Każda historia jest inna, oczywiście, że oszczędności zawsze warto mieć ale uważam, że pewnych sytuacji można nie przewidzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nadal nie rozumiem, dzisiaj finansowo nie narzekam i uważam, że wiedzie mi się o wiele lepiej niż Tobie. Na każdym topiku przechwalasz się hajsem.  Rekin biznesu normalnie. Pisze, że to był chwilowy zastój na który złożylo się wtedy wiele czynnikow. Ty w dniu pogrzebu dziadka kupiłeś kompa, gratuluję wyczucia. Ja wszystkie oszczędności włożyłam przed śmiercią dziadka w łóżko specjalistyczne. Nie generalizuj  i się nie wymadrzaj, bo nigdy nie wiesz co Ci się w życiu może przytrafić. Sam żerujesz na emeryturze swojej mamy i z nią mieszkasz z tego co zdazylam tu przeczytac. Gdybys byl taki obrotny dawno bys sie usamodzielnil . Tak, tak zaraz tu sie naprodukujesz, ze tak Ci super, ze masz lokaty... blabla. Świetnie! Tylko nie umoralniaj innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nigdy nie kupowałam sobie głupot bo nie było mnie wtedy na to stać. Nie zarabialam, nie było możliwości zdalnej pracy tak jak teraz. Nie miałam też warunków w postaci sprzętów, rodzinka nie obdarowywala mnie pieniędzmi. A Ty chyba nadal obracasz gotówka z komunii i uważasz to za swój największy wyczyn. Taki jesteś obrotny. To powiedz mi teraz jakie moje decyzje finansowe miały wpływ na tamten stan ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie nadal nie rozumiem, dzisiaj finansowo nie narzekam i uważam, że wiedzie mi się o wiele lepiej niż Tobie. Na każdym topiku przechwalasz się hajsem.  Rekin biznesu normalnie. Pisze, że to był chwilowy zastój na który złożylo się wtedy wiele czynnikow. Ty w dniu pogrzebu dziadka kupiłeś kompa, gratuluję wyczucia. Ja wszystkie oszczędności włożyłam przed śmiercią dziadka w łóżko specjalistyczne. Nie generalizuj  i się nie wymadrzaj, bo nigdy nie wiesz co Ci się w życiu może przytrafić. Sam żerujesz na emeryturze swojej mamy i z nią mieszkasz z tego co zdazylam tu przeczytac. Gdybys byl taki obrotny dawno bys sie usamodzielnil . Tak, tak zaraz tu sie naprodukujesz, ze tak Ci super, ze masz lokaty... blabla. Świetnie! Tylko nie umoralniaj innych. 

ja tak odbieram leżaczka, ze on chyba po prostu sporo pisze, bo sobie chce pogadac przez internet. tutaj siedzi wiele osób co nei ma znajomych, w sumie sama do nich naleze. Nie odbieram go że się wymądrza, a juz na pewno nie przechwala, skoro pisze ze oszczędza tak, ze wydaje chyba z 200 zł na jedzenie na mc? Często sie tu ludzie chwalą, ale głównie to ci, co zakładają tematy ze nie moga przezyc za 7 tys zł na mc, itp pisza to po to, zeby innych zdołowac, tych co zyja za minimalną. a leżaczek chyba ma jakąs obsesje na punkcie pieniędzy, moze kiedys miał ich bardzo mało? nie wiem, w kazdym razie wielu osobom takie b oszczędniejsze zycie z "głowa" bardzo by sie przydało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak! Ja nie mam nic przeciwko oszczędzaniu, sama nigdy nie byłam rozrzutna. Natomiast jesli ktoś pisze mi takie bzdety, nie znając mnie to noż mi się w kieszeni otwiera. Też nie powinnam pisać o tej matce jego bo co mnie to obchodzi, chciałam tylko pocieszyć autorkę bo jestem w stanie zrozumieć jej beznadziejną sytuacje. Niech sobie każdy żyje jak chce. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że autorka z góry stawia siebie na straconej pozycji. W sytuacji jakiej są obie z mamą powinna znaleźć jakąkolwiek pracę. Przełamać się. Im dłuzej siedzi w domu tym bardziej fobia się pogłębia a stać nie będzie jej nigdy na leczenie jeśli nic nie zmieni. Nie moze liczyć na mamę, jest dorosła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2020 o 01:16, Leżaczek napisał:

Umiesz pisać to bloga chociaż i reklamy. Ankiety. Polecenia i promocje bankowe. Nic nie wyrzucaj zawsze sprzedaj. Z jedzeniem poniżej 100 co 2 tyg nie zejdziecie. 126zł reszta pieniądzy to jakiś dorobisz 50 nawet w necie to będzie warte, kupisz sobie abonament na gry seriale czy ciuch.

Promocje bankowe i inne tego typu promki są naprawdę przydatne. 

Teraz za założenie konta w PayEye zgarnęłam 50 zł 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2020 o 19:33, doris9 napisał:

Promocje bankowe i inne tego typu promki są naprawdę przydatne. 

Teraz za założenie konta w PayEye zgarnęłam 50 zł 🙂 

Prawda, czasami naprawdę można zgarnąć fajną promocję albo kaskę za niewielki wkład 😉

Nie słyszałam jeszcze o płatnościach okiem, chyba to jeszcze nie wszędzie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, elfik10 napisał:

Prawda, czasami naprawdę można zgarnąć fajną promocję albo kaskę za niewielki wkład

jeszcze jest promka więc nei czekaj bo to 5 minut Ci zajmie 😄

5 godzin temu, elfik10 napisał:

Nie słyszałam jeszcze o płatnościach okiem, chyba to jeszcze nie wszędzie jest 

bardzo fajny i wygodny sposób. bezpiecznie i szybko 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tymek69 Ja już się zarejestrowałam i byłam pod wrażeniem jak sprawnie to poszło. Dodatkowo załapałam się na 50zł więc można szaleć na zakupach 😄

@tymek69 Mam nadzieję, że się przyjmie na stałe no i że ilość miejsc będzie się stale powiększać bo pomysł mega moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Minęło już trochę czasu, ale również mam 21lat i fobie społeczną. Nie zwracaj uwagi na ...ów, którzy nie rozumieją tego strachu i uczucia, że jest się gorszym. Osoby jak my często mają ciężej w życiu, ale jesteśmy bardzo wrażliwi i empatyczni co jest dużą zaletą. Sam pochodzę z bardzo biednej rodziny, gdzie rodzice nie umieli zbytnio dysponować pieniędzmi . Niestety to co mówisz to racja - czerpiemy wzorce z tych ludzi bo innych nie znamy. Biedni obracają się w środowisku biednych, średni w średnich itd. Też w porównaniu do rówieśników jestem zacofany pod każdym względem. Dodatkowo posiadam inną chorobę. Musisz poszukać pomocy, wiem..ludzie myślą, że wymyślamy. Sam doświadczyłem tego ze strony rodziny i otoczenia. A wśród ludzi strach jest tak duży,że się jąkam, unikam wszelakich kontaktów i ograniczanie bardzo dużo rzeczy. Ale jeśli sama nie zaczniesz chociaż trochę dbać o siebie to nikt ci nie pomoże. Brzmi to brutalnie,ale bieda,brak znajomych, często rodziny i ta chorobą umieją zniszczyć życie. A ludzie to cholerni egoiści i nie pomogą.. Leki na fobie nie są drogie, oczywiście są różne.. moje były bardzo tanie. Musisz spróbować poszukać pomocy u kogokolwiek, lub zmusić się do poszukania byle jakiej pracy gdzie tych ludzi nie ma. Wiem..to bardzo ciężkie no brak kasy,choroba i mała okolica. Ale jeśli byś zarobiła chociaż trochę to mogłabyś pójść do lekarza i spróbować z mamą żyć chociaż trochę inaczej. Mam nadzieję,że po tak długim czasie chociaż trochę Ci się polepszyło.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam nadzieje, ze sie zmienilo na lepsze w ich zyciu. Poruszyl mnie ten post. Chcialabym zeby autorka sie odezwala ale nie wiadomo czy tu zaglada po takim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osz kurna,  pierwszy raz ktoś ma prawie identycznie jak ja!

Niesamowite podobieństwo problemów. 

Moim zdaniem człowiek jest żenujący, bo empatia jego jest wybiórcza- ja np bardzo tutaj empatyzuję z autorką, a to dlatego, że sama mam podobną sytuację.

Np jakby jakiś koksiaż z siłowni, kulturysta umierał na zapalenie mięśnia ,spowodawane niewłaściwymi poleceniami trenera--- miałabym na to wywalone, bo temat jest mi obcy.

Wszyscy ludzie tak mają, że ich empatia jest okrojona. 

To jest ohydne.

To oczywiście dygresje nic nie znaczące. Taka ot durna refleksja.

 

 

Edytowano przez Dziewczynka z zapałkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, czlowiek lepiej rozumie czyjs problem, jak sam przezyl/przezywa podobne sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze jesteś na tym forum i chcesz porozmawiać,odezwij się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×