Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Drogie mamy, mam pytanie. Po jakim czasie od momentu czolgania sie do przodu Wasze Skarby zaczęły raczkowac? Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starszy w ogóle nie raczkował. Młodszy zaczal raczkowac jak miał 8 msc. Ile czasu minęło od momentu czolgania sie nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie dzieci podobno raczkują 😉 Mój dla odmiany w ogóle się nie czołgał, tylko przyjął pozycję do raczkowania i tak się kiwał jakby próbował nóżki. No i któregoś dnia ruszył 😉 Miał z 8 msc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka w ogóle się nie czołgała. Koło 8 miesiąca zaczęła obracać się wokół własnej osi i raczkowac do tyłu. Zwiedziła tak cały pokój. Koło 9 miesiąca ruszyła do przodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka już dawno zaczęła się czołgać. Jak miała chyba z 5 miesięcy. Terazto wymistrzowała i zaczyna stawać. W sensie obiera się na rączkach, staje na nogach i podnosi  pupsko do góry. Nie raczkuje w ogóle a ma 7 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn zaczął pełzać jak miał 7 miesięcy, a raczkować dopiero jak miał 11,5 i raczkował prawie do 17 miesiąca, potem w końcu zaczął chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałam, że raczkowanie nie jest tak ważne dla rozwoju dziecka jak pełzanie właśnie. Moje dziecko z miesiąc pełzało do przodu, potem samo usiadło. Od samodzielnego siadu do raczkowania czekałam raptem 2tyg. Obstawiałam miesiąc. Córka miała 9miesiecy z małym hakiem. Teraz raczkuje po całym domu i próbuje się podnosić. Za tydzień skończy 10m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po niecałym miesiącu 🙂 miała 9miesiecy jak zaczęła się czołgac a chwilę potem raczkować 🙂 wtedy też zaczęła wstawać w łóżeczku 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Moja córka już dawno zaczęła się czołgać. Jak miała chyba z 5 miesięcy. Terazto wymistrzowała i zaczyna stawać. W sensie obiera się na rączkach, staje na nogach i podnosi  pupsko do góry. Nie raczkuje w ogóle a ma 7 miesięcy

Dziecko powinno się zachęcać do raczkowania, bo to bardzo ważny etap dla rozwoju mózgu. Pomijanie raczkowania i wstawanie w tym wieku może ale nie musi być kwestia problemu integracji sensorycznej. Sprobowalsbym jednak zachecic do raczkowania i nie mówię nic zlosliwie, tylko są to słowa fizjoterapeuty, który wypowiadal się na ten temat podczas rechabilitacji mojej córki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja nigdy nie czołgała a zaczela raczkować w wieku 11 miesięcy. Wg WHO norma rozpoczęcia raczkowania jest do 13 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×