Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pola11

odczucia po postinor duo

Polecane posty

Gość magducha21
a jesli minely juz 72h po "wypadku" to czy mozna jeszcze cos zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie... Tabletka jest dozwolona do 72h im wcześniej się ją weźmie tym wieksza skuteczność... Musisz uzbroić się w cierpliwość... Albo do ginekologa lecieć albo zrobić test ciążowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On17
czytalem nie raz to wiara brala po 72 godzinach, ale nie wiem czy to cos daje czy nie!! trzeba zapytac specjalisty!! ale wiem ze tkos bral po czasie ktory jes podany czyli 72 kogidznach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka___
Pękła gumka. 12 dzień cyklu - płodne, jak nic :( Postinor wzięłam po 2,5h, czyli dosyc wcześnie. Co nie zmienia faktu, że łażę po ścianach z niepewności.. Wie ktoś moze jakie są te statystyki odnośnie skuteczność Postinoru - patrz ile procent skuteczności po jakim czasie od stosunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On17
hej! 2,5 godziny to bardzo szybko!! masz czas 72 godziny!! wiadomo czym dluzej sie czeka tym procenty spadają ale minimalnie!! jak ktos by wziol w 72 godzinie to tych procentow jest 70 przez pierwszy dzien albo 2 dni przez 48h jest 99% skutecznosci!! wiec nie martw sie!! pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey:) ja ostatnio zazylam ecapelle to jest cos takiego jak postinor tyle ze jedna tabletka jest tylko, zazylam ja po okolo 12 h od \"wypadku\" tyle ze potem napilam sie pare łykow piwa. myslicie ze to ma jakis wplyw na zadzialanie escapelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On17
ojj na to pytanie nie znam odpowiedzi!! chociasz na ulotce nic nie pisalo o alkoholu!! pare łykow to nie duzo ale naprawde nie wiem!! moim zdaniem nie powinno zaszkodzic ale pewien tego nie jestem!! pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika098
pare Byków piwa nie powinno miec zadnych skutków na dzialanie tej tabletki chociaz ja przez 4 dni po zarzyciu postinoru nie pilam nic alkoholowegoi i nie palilam w obawie przed skutkami ubocznymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko jest ok. wlasnie wczoraj dostalam okres:) oczywiscie mialam bole ale u mnie to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka__
Hm. A ja już nie wiem. Dziś dostałam okres, z dwu tygodniowym wyprzedzeniem.. (powinien być 25.05). Słyszałam, że zażycie Postinoru może opóźniać okres. Ale żeby przyspieszać go aż o 2 tyg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kateh88
czesc powiem wam tak 2 miesiace temu wziela postior wzilam tylko 1 tabletke po tygodniu dostalam tak jak wszystkiu tu piszecie niewielke krwawienie ktore trwalo 7 dni po tych 7 dniach mialam normalnie dostac okres i dostalam tylko krwawienie bylo takie jak po postinorze.!robilam sobie 2 razy test ktory wyszedl negatywnie .Dzisiaj czekam 5 dzien na miesiaczke ktorej dalej nie mam !i co mi powiecie na to ??? moge byc w cizy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka__
Idz do ginekologa.. Aczkolwiek nie sadze zebys mogla byc w tej ciazy. Okres po postinorze jest kaprysny, totalnie rozregulowany - wiec ten twoj a la po postinorowy - byl zapewne zwyklym okresem. Tak czy siak doradzam wizyte u lekarza - w celu calkowitego wykluczenia ciazy i unormowania cyklu. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEziks
ja wzięłam przedwczoraj Escapelle - to nowsze niż postinor i lekarz mi specjalnie to przepisał, a nie postinor, ale musiałam po aptekach się podzwonić najpierw, bo nei wszędzie jeszcze to mają :/// Jedyny objaw to potworne zmęczenie, ale też mi adrenalina siadła, jak już wreszcie połknęłam. W sumie jakieś 34 godziny "po" - dość późno :( Ale za to w stosunkowo bezpiecznym dniu cyklu - okres powinnam dostać pojutrze, ale nie mogłam ryzykować. W sumie to wolę nawet chwilowe rozreguloowanie cykli czy pryszcze czy zmęczenie i inne dolegliwości niż ciążę teraz :( Bardzo chcę być matką, ale teraz to byłaby katastrofa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka33
czesc Dziewczyny powiedzcie mi miała wpadke w 3 dzień po skończeniu okresu i po 10 godzinach wziełam Postinor nie miałam zadnego plamienia 5 dni przed planowanym okresem dostałam plamienie ale ono było tylko dwa dni potem po 2 dniach znowu plamki i troche brzuch pobolewa dołem ,ale w miedzy czasie zaliczyłam znowu wpadke (on chce bardzo dzidziusia) .Czy tym drugim razem mogłam wpaśc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On17
mi sie zdaje ze nawet jak mialas stosunek 2 to by nic nie dala tabletka chcociasz nie wiem, bo ona działa na jedną komorke ktora sie plon9oczy z plemnikiem, lecz tez tabletki dzialają na plemniki jezeli jeszcze nie dotarły, uniemozliwa im dotarcie!1 sam nie wiem to juz bys musiala do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZUNIEK
Postinor Duo zażyłam godzinę po przykrej wpadce z pęknięciem gumki, po kolejnych 12h, drugą tabletkę. Nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, czułam się normalnie, a po dwóch tygodniach od zażycia, w spodziewanym terminie dostałam okresu. Czytając Wasze uwagi i dziwię się i oczywiscie cieszę, że mnie, jako nielicznej z Was, nic złego nie przytrafiło się po zażyciu Postinoru. Mimo wszystko nie chciałabym przeżywac tego stresu jeszcze raz. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przewrazliwiona
..wzialm tabletke w 15 godzinie po "wpadce"...lekarz powiedzial po przebadaniu mnie ze niejest źle..wiec chyba moge to interpretowac ze komorka jescze niebyla zaplodniona ??..pytalam go jakie bd objawy..powidzil ze moge miec nudnosci..zapytalam kiedy dostane okres..powiedzial ze w terminie ale moze mi sie spoznic i zebym sie niebala..oczywisci znowu zapytalam czy napewno mi pomoga..lekarz stweirdzil ze napewno..czytajac wszystkie wasze komentarze zaczynam sie bac czy aby napewno moge byc pewna...ehh...wspomozcie...pliss...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka__
Jezeli masz cykle w okolicach 28 dni, to duzo zalezy od tego w jakim dniu cyklu byla wpadka - plodne/nie plodne. Pozatym, postionor nie ma 100% pewnosci. Gadanie ze pomaga wszystkim i jest niezawodny w wiekszosci przypadkow to bzdury. To loteria. Nikt ci teraz nie powie czy jestes w ciazy czy nie. (moja kolezanka wziela postionor 2h po stosunku i jest w ciazy. ja wzielam go 50h po i nie bylam) Co do pewnosci. To juz 6 dni po zaplodnieniu (o ile do niego doszlo) mozesz zrobic pierwszy tekst ciazowy (te najbardziej czule - np. quick view). Radze odczekac od wpadki jakies 2tyg i mozna zrobic pierwszy test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka__
A cha. Postionor jest bardzo mocnym specyfikiem. W ulotce jest napisane ze okres moze spozniac sie po nim kilka dni. Coz. Nie martw sie jezeli to bedzie trwalo dluzej. Mi poprzednio spoznial sie 25 dni. (nastepny byl juz ok.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przewrazliwiona
a jakie mialas objawy po tych tabletkach...?..bo ja oglonie dobrze sieczuje ...tylko boli mnietroche glowa i brzuch...wydaje mi sie ze skoro ginekolog tak stwierdzil to powinnam mu raczej zaufac..wie przeciez co robi..odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka__
Nie miałam zadnych dolegliwosci. Troche mnie mdlilo na poczatku, ale sadze ze to raczej efekt stresu i tego ze w ulotce napisali ze powinno mnie mdlic ;) Co do tego badania przez lekarza - mogl on stwierdzic czy mialas dni plodne i czy doszlo do owulacji. Jezli powiedzial Ci ze wszystko powinno byc ok, wnioskuje ze mialas akurat dni nie plodne i do owulacji nie doszlo. Jezeli tak jest, mozesz byc spokojna. W ciazy nie jestes. Dla pewnosci jednak radze zrobic test ciazowy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rakusanka
Prosze o rade. Miałam wpadke. Wziełam Escapelle. Miałam plamienie 5 dniu po jej zazyciu. A teraz 24 dzien cyklu a rano dostałam plamienia. Niby miałam lekki dyskomfort towarzyszacy dostaniu okresu ale był naprawde niwielki i nei ciagły wrecz niezauwazalny. Chce wziac tabletkę antykoncepcyjną ale nei mam pojecia czy t jest okres. A dzis powinnam sie zdecyowac czy wziac czy nie .Pojscie do gina nie wchodzi w gre bo juz niestety nie przyjmuje a i ja nie mam jak. Prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka__
Zrób test ciążowy. Takie plamienie może okresem być, a może i nim nie być. Czasem będąc w ciąży występują takie lekkie plamienia na początku. Z drugiej strony środek który wzięłaś jest niezłą bombą hormonalną, więc mogł Ci wszystko poprzestawiać i sprawić, że okres był b skąpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka__
Na Twoim miejscu zaczekałabym z braniem tabletek do następnego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna_
Ja powiem tak: lepiej uważać i nie doprowadzać do takich sytuacji ze trzeba zażyć Postinor. Ja starałam sie uważać, ale niestety gumka nam pękła. Odrazu wielka panika, płacz dobrze że mój chłopak jest taki i nie odrazu pomyślał i staraliśmy się załatwić tabletke. Po 5 godzinach od stosunku wzięłam pierwszą tabletkę to były 19 maja po 12 wzięłam kolejną. Po dokładnie tygodniu dostałam krawienia. Ciężko mi ocenić czy to okres (nim trwał jak okres) ale okres powinnam mieć dopiero gdzieś za tydzień. Narazie jestem już spokojna. Ale naprawdę radzę uważać , bo po co narażać organizm na takie dawki hormonów. Ja po zażyciu tabetki czułam się niestety źle... Bolał mnie czasem brzuch , ogólnie było mi bardzo słabo, czułam się wiecznie zmęczona. Do tego kłopoty ze szkołą, ogromny stres, ale już teraz myśle że jest dobrze. Chociaż nigdy nie wiadomo co bedzie jeśli nie dostane okresu to zrobie sobie test i wtedy się okaże czy jestem w ciazy czy nie. Ale dziewczyny i zakłopotani chłopcy również nie martwcie się... najważniejsze to się nie stresować i nie załamywać tylko być dobrej myśli to pomaga ! Życzę wszystkim żeby im się udało i zeby nie musieli brać tego poraz kolejny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAKUSANKA
Te plamienia sa czarne wręcz takze nie wiem :( a nudnosci i jakis problemów nie miałam po zazyciu escapelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rakusanka
Czyli mowicie ze to mzoe byc ciąza? nam raaczej gumka nei spadła tylko zazyłam Escapelle dla pewnosci bo chłopak złapał ja w ostatniej chwilii. Poza tym był to 6 dzien cyklu. ale dla peqwnosci wziełam. czyli to orkes byc nie musi? :(Zmartwiona jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rakusanka
I zalezy mi na tym aby wziac ta tabletkę, zeby w rpzyszłosci do takich wpadek nie dochodziło. Ale skoro odradzacie. A i sama nei wiem czy to orkes bo jest czarny. Ale po Escapelle czułam sie normalnie i rzesko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka__
Hm. Jezeli gumka nie spadła i byl to dzien nie plodny, to szans na ciaze prawie nie ma. Sadze ze to 'czarne plamienie' to okres, a raczej jego bardzo skapa wersja wywolana tabletka. Na twoim miejscu wstrzymalabym sie z braniem nowych dawek hormonow w pigulkach anty - tylko zaczekala miesiac az sie okres unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×