Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
realistaa

Globalny megakryzys już zaczęty, będzie kiepsko

Polecane posty

Ja już kupilam 😉 Ale poczekam jeszcze z miesiąc bo na rynkach mogą dziać się prawdziwe cyrki. 

Dziecko drogie, zejdź na ziemię bo jesteś żałosna i się tylko ośmieszasz. Widać, że nie ejsteś zdrowo mysląca, poza tym wy baby nie jesteście zdolne do logicznego myślenia.

Napisano (edytowany)

Mi sie wydaje, że oberwie kazdy.

Ludzie bez oszczedności bo będzie im ciężko wyżyc i będą musieli się zapożyczać

Ludzie z oszczędnościami też bo w sumie to nie wiadomo jak obecnie chronić oszczednosci aby ich nie stracić. Wiekszośc branż tak naprawdę ucierpi jeśli nie bezpośrednio to rykoszetem. 

Czy będzie mega kryzys? Może będzie, może nie, ciężko jest prorokować w marcu. Jesli wszystko przeciągnie się do czerwca to tak, moze byc trudno. 

Sama mam problem z mieszkaniem. Miałam kupować nowe w innym mieście bo sprzedałam mieszkanie po rodzicach na początku marca. No i zastanawiam sie czy trzymać kasę czy kupować. 

Edytowano przez Dankrej

Jak kto może likwidować interes to niech likwiduje teraz, niech się nie zastanawia( mam na myśli jednoosob. dział.) Dla reszty to jest takie odroczenie egzekucji jak nie ma przychodów.  Wytłumaczcie mi proszę czy ten zus to jest odroczony czy zawieszony? Ja rozumiem w ten sposób, że skoro zawieszony, to w czerwcu ci przedsiębiorcy, którzy z tego skorzystają nie będą musieli za te 3 miesiące płacić sumy tych zaległych tak jak na przykład miałoby miejsce przy odroczeniu. Co sądzicie o tym?

Jak kto może likwidować interes to niech likwiduje teraz, niech się nie zastanawia( mam na myśli jednoosob. dział.) Dla reszty to jest takie odroczenie egzekucji jak nie ma przychodów.  Wytłumaczcie mi proszę czy ten zus to jest odroczony czy zawieszony? Ja rozumiem w ten sposób, że skoro zawieszony, to w czerwcu ci przedsiębiorcy, którzy z tego skorzystają nie będą musieli za te 3 miesiące płacić sumy tych zaległych tak jak na przykład miałoby miejsce przy odroczeniu. Co sądzicie o tym?

Niestety ale jest zawieszony. Nie ma tutaj ulgi i z tego co czytałam trzeba będzie jeszcze zaplacić odsetki za miesiace zawieszenia tak wiec program jest klapą. Najgorzej mają Ci którzy zatrudniają innych i ich biznes nie moze działać bo ot tak nie  mogą sobie zawiesić dzialałności. 

Kryzys będzie Światowy, bo w obliczu katastrofy któreś mocarstwo użyło virusa jako broni.. ale spoko kryzys potrwa chwilę po czym nastanie wielką hossa światowa, jak się to działo zawsze w przeszłości.. ale z drugiej strony jeśli czas jest tylko iluzją.. 😂😘 Nygusy Samsary 🤣

Poszedłem dzisiaj  za jakimś ptaszyskiem.

Unosił się  w powietrzu   jakieś 30m nad ziemią.

Myślałem, że to jakiś jastrząb albo inny  myszołów.

Wlazłem w ściernisko żeby dojść do zagajnika, nad którym latał.

Po drodze wypłoszyłem stado saren i zajaca.

W zagajniku zauważyłem gniazdo i wystający z niego  wielki dziób.

ALe  mieszkaniec  już od dawna mnie obserwował więc jak tylko   się zatrzymałem żeby  popatrzeć odfrunął na inne drzewo.

To była para. POszedłem pod to drzewo na którym usiadł  a ten  odleciał na przeciwną stronę za  takie małe bagno z trzcinami i zaczął wydawać dziwne dżwięki. Coś jak  ludzie kiedy   kląskają językiem.

I tak kląskał aż  wlazłem w te trzciny  i mokradła  z ciekawości.

PO jakichś 20 metrach z trzcin  uniosła się ogromna czapla.

Pierwszy raz w zyciu widziałem czaple na żywo!

Wyglądała jak  archanioł Gabriel p i e r d o l o n a.

Zostawiła   w gnieżdzie na wodzie dwa wielkie jaja.

Od razu sobie pomyślałem, że mnie  kruki wykorzystały.

Pewnie skończy się tak, że  o p i e rd o l ą    te  jaja czapli.

Wszystko  miało miejsce jakieś 1,5 kilometra od miasta.

Bym wiedział, że tam sie takie rzeczy dzieją to bym  nie przeszkadzał.

Mam delikatne wyrzuty sumienia.

Chodzi mi o to, że  cały ten kryzys, którym straszycie  nie dotyczy prawdziwego świata.

Dotyczy  jedynie systemu finansowego.

No to miałeś swojskie safari😄  Oczywiście, że prawdziwy świat bez nas się obędzie😄, ale my ludzie będziemy cierpieć- realnie.

• Thanks 1

Nie o to chodziło.Chodziło o to że im by normalnie kredytu nie udzielono gdyby było zapisane ze nie może to być kredyt doprowadzający do bankructwa.I o tym pisałem.

I tu wchodzimy na bardzo grząski grunt, bo jak określić kredyt doprowadzający do bankructwa. Liczy się tylko zdolność kredytowa w momencie zawierania umowy. Żaden bank nie wynajmie wróżki która powie czy klijent nie straci pracy za miesiąc,lub czy nie wpadnie pod samochód za godzine. W większości przypadków to klijenci sami doprowadzają do swojego upadku poprzez zawyżanie zarobków, czy też słynną ułańska fantazje i życie ponad stan. Kredyt to usługa dostępna obecnie dla wszystkich i jednocześnie będąca dla wielu najwiekszym zagrożeniem. Kultura konsumpcji jest obecnie najwiekszym motorem gospodarki i jednocześnie grobem milionów w przypadku poważnego krachu. Żyjemy żeby mieć a mało kto żyje żeby być.

I tu wchodzimy na bardzo grząski grunt, bo jak określić kredyt doprowadzający do bankructwa. Liczy się tylko zdolność kredytowa w momencie zawierania umowy. Żaden bank nie wynajmie wróżki która powie czy klijent nie straci pracy za miesiąc,lub czy nie wpadnie pod samochód za godzine. W większości przypadków to klijenci sami doprowadzają do swojego upadku poprzez zawyżanie zarobków, czy też słynną ułańska fantazje i życie ponad stan. Kredyt to usługa dostępna obecnie dla wszystkich i jednocześnie będąca dla wielu najwiekszym zagrożeniem. Kultura konsumpcji jest obecnie najwiekszym motorem gospodarki i jednocześnie grobem milionów w przypadku poważnego krachu. Żyjemy żeby mieć a mało kto żyje żeby być. 

Co do tego" w większości przypadków" mam wątpliwości.No i trudno to określić ale ja  o tym pisałem.J a jestem wrogiem brania kredytów przez siebie.Tylko 1 raz pożyczałem i nie dam rady spłacić.

13 godzin temu, LuckyLuck napisał: Fajnie.  Tyle, że oszczędności nie biorą się z racjonalnego ani żadnego innego myślenia. Niestety. X biorą się z nie kupowania iPhone za 8000 i bielizny Gucci 👌😗

• Thanks 1

13 godzin temu, LuckyLuck napisał: Fajnie.  Tyle, że oszczędności nie biorą się z racjonalnego ani żadnego innego myślenia. Niestety. X biorą się z nie kupowania iPhone za 8000 i bielizny Gucci 👌😗

Leżaczek jak nie pijesz to i powiesz coś mądrego😉😉😉

Napisano (edytowany)

Co do tego" w większości przypadków" mam wątpliwości.No i trudno to określić ale ja  o tym pisałem.J a jestem wrogiem brania kredytów przez siebie.Tylko 1 raz pożyczałem i nie dam rady spłacić.

Pożyczając przecież znałeś swoje możliwości i musiałeś zdawać sobie sprawę z ryzyka?

Edytowano przez DANIEL

Waluty waluty w poprzednim kryzysie euro poszło na 5, dolar amerykański na 2 potem wszystko wróciło do normy. Póki np. funt nie przekroczy 6 nie ma obaw. W USA boją się też o swojego dolara właśnie oglądam filmik, że mają gwarancję do ćwierć miliona dolarów na bank.

Waluty już są drogie, najgorsze jest zrobić taki ruch kupić po 4.80 np euro a potem sprzedać po kryzysie za 4.30 i być w plecy bo się liczyło na 6.

Mi sie wydaje, że oberwie kazdy.

Ludzie bez oszczedności bo będzie im ciężko wyżyc i będą musieli się zapożyczać

Ludzie z oszczędnościami też bo w sumie to nie wiadomo jak obecnie chronić oszczednosci aby ich nie stracić. Wiekszośc branż tak naprawdę ucierpi jeśli nie bezpośrednio to rykoszetem. 

Czy będzie mega kryzys? Może będzie, może nie, ciężko jest prorokować w marcu. Jesli wszystko przeciągnie się do czerwca to tak, moze byc trudno. 

Sama mam problem z mieszkaniem. Miałam kupować nowe w innym mieście bo sprzedałam mieszkanie po rodzicach na początku marca. No i zastanawiam sie czy trzymać kasę czy kupować. 

Poczekaj i kupisz 3 lub 4 za cene jednego wkrótce jak posypią się bankructwa. To się szybko nie skończy to jest pewne.

9 minut temu, realistaa napisał: Poczekaj i kupisz 3 lub 4 za cene jednego wkrótce jak posypią się bankructwa. To się szybko nie skończy to jest pewne. X dokładnie tak, w niektórych miastach są mieszkania już za 45tys, więc w innych też mogą być, teraz była bańka na rynku nieruchomości, co do trzymania gotówki, nie patrzyłbym na kursy walut w perspektywie dekady kursy wraca na swoje miejsce, olać temat pilnować żeby chociaż z lokaty mieć 3% 👌😗

Jeśli chce się zakupić nieruchomości bo inaczej lepiej się przygotować na zakupy akcji 😗

Już powiem ci co zrobią: dodrukują złotówkę.

właśnie drukują businessinsider.com.pl/finanse/koronawirus-w-polsce-nbp-dodrukowal-8-mld-zl-na-tarcze-antykryzysowa/7bwkcf9

Cały świat drukuje a złoto fizyczne terminy 1,5miesiąca. I ceny znacznie wyższe niż giełda. Lepiej tak niż mają zabrać oszczędności. Przecież runu na banki system nie wytrzyma. I w sumie chyba dlatego drukują by banki nie siadly. Moim zdaniem ludziom nie trzeba pomagać. Niech sprzedają iPhony i wracają do rodziców. Etat to zawsze była jest i będzie iluzja bezpieczeństwa wlasnego kontekstu. 

Bill Gates ostrzegał o tym wszystkim pół dekady temu to nikt go nie słuchał. 

Bill Gates ostrzegał o tym wszystkim pół dekady temu to nikt go nie słuchał. 

On jest właścicielem patentu na korone..... a szczepionkami chciał obniżyć zaludnienie na świecie, takie ciekawostki....

1 minutę temu, k0ntozapasowe napisał: jeszcze pół biedy jak to tylko etat, bo z tego można zwyczajnie zrezygnować, ale wyobraź sobie etat + kredyt.   i to z własnej woli tak. X nawet nie można się wypisać z kredytów, nie da się zbanować całkowicie w systemie, ktoś może za nas wziąć i spłacaj złodzieja potem, nigdy nie brałem i nie potrzebuje a nie mogę się zbanować 😮

Cały świat drukuje a złoto fizyczne terminy 1,5miesiąca. I ceny znacznie wyższe niż giełda. Lepiej tak niż mają zabrać oszczędności. Przecież runu na banki system nie wytrzyma. I w sumie chyba dlatego drukują by banki nie siadly. Moim zdaniem ludziom nie trzeba pomagać. Niech sprzedają iPhony i wracają do rodziców. Etat to zawsze była jest i będzie iluzja bezpieczeństwa wlasnego kontekstu. 

okazja kupować największe firmy które płacą teraz diwidendy, cenowo 1/3 tego co było 2 miesiące temu

1 minutę temu, realistaa napisał: okazja kupować największe firmy które płacą teraz diwidendy, cenowo 1/3 tego co było 2 miesiące temu X racja 👏😌 dobranoc 😴

1 minutę temu, k0ntozapasowe napisał: szok, właśnie mnie uświadomiłeś o strasznej rzeczy. dobrze, że nie jestem na etacie to zmniejsza moją zdolność ale nadal. X ja tak samo, czasami myślę żeby sobie specjalnie napsuć w biku, ot nie spłacać konsoli czy coś dla złej historii 😴

Lucky  Luck- ta historia twoja? niezle napisana, masz chyba talent literacki

zaczyna się

businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/przedsiebiorcy-zapowiadaja-ze-pierwsze-wypowiedzenia-wrecza-juz-niebawem/njx8r6h

zaczyna się

businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/przedsiebiorcy-zapowiadaja-ze-pierwsze-wypowiedzenia-wrecza-juz-niebawem/njx8r6h

Nosz kur.... same tuzy biznesu. Rozwala mnie ten kwik przedsiębiorców tym bardziej że nie chodzi o faktycznie słabe kondycję firm, a o wyciągnięcie od państwa jak najwięcej gotówki. A jeżeli jakaś firma naprawdę nie może się utrzymać kilku kryzysowych miesięcy to może trzeba pomyśleć o wymianie zarządu bo ewidentnie coś im nie wychodzi. 

zapominasz ziomek że praktycznie wszystkie firmy jadą na długach, szczególnie duże.... pokaż mi jedną znaczącą firme bez długu..... długiem kupują tz. know how w postaci niewolników którzy latami kuli po nocach, troche ich organizują i doją aż padną sprzedając ich za 10-20X tyle...., wychodzą na giełde i zdobywają więcej kapitału do rozwalenia, potem jak biznes słabo idzie zaciągają na max długi i plajtują, a kadra czołowa wychodzi z wraku multimilionerami, i powtarzają procedure ponownie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się