Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sówka1313

Od nast tygodnia WSZYSCY WSZĘDZIE z zasłoniętymi ustami i nosem

Polecane posty

Ja tam się ciesze bo w końcu ludzie nie będą ciągle gapić się na mój nieustanny Resting Bitch Face ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że małe dzieci też? Jak wytłumaczyć takiemu dwuletniemu żeby nie zdejmowało?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te "maseczki" nie chronią przed zarażeniem. Takie maseczki w Japonii np.: zakłada się po to gdy ty jesteś chory i nie chcesz nikogo zarazić. Ale tak, jest to dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Myślicie, że małe dzieci też? Jak wytłumaczyć takiemu dwuletniemu żeby nie zdejmowało?  

Po co te dziecko ma wychodzić?Do sklepu?Do apteki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Po co te dziecko ma wychodzić?Do sklepu?Do apteki?

Ja wychodzę raz dziennie na spacer tam, gdzie nikogo nie ma. Ale są też sytuacje gdzie jest jeden rodzic z dzieckiem, i co wtedy? Też nie może wyjść do apteki? Czy będziesz im dowozić? I TO dziecko, nie TE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja wychodzę raz dziennie na spacer tam, gdzie nikogo nie ma. Ale są też sytuacje gdzie jest jeden rodzic z dzieckiem, i co wtedy? Też nie może wyjść do apteki? Czy będziesz im dowozić? I TO dziecko, nie TE.

To spotykasz ale przecież nie umawiałaś się z nikim na wspólny spacer, mijacie się i tyle.Na logikę to takie dziecko nie powoli sobie na założenie czegoś na twarz.Szukanie problemu- a za spacery też można dostać mandat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Szukanie problemu- a za spacery też można dostać mandat.

Trzeba być bardzo mądrym, żeby taki mandat przyjąć. Co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Te "maseczki" nie chronią przed zarażeniem. Takie maseczki w Japonii np.: zakłada się po to gdy ty jesteś chory i nie chcesz nikogo zarazić. Ale tak, jest to dziwne..

Czyli chronią przed zarazeniem 🙂 Tym bardziej gdy noszą je wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Myślicie, że małe dzieci też? Jak wytłumaczyć takiemu dwuletniemu żeby nie zdejmowało?  

A dlaczego małe dzieci nie? Przecież też mogą być chore i zarażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Trzeba być bardzo mądrym, żeby taki mandat przyjąć. Co kto lubi.

Mandat faktycznie bez sensu jest przymowac. Jednak zdaje się, ze mogą nałożyć karę administracyjną. A od tego nie ma ucieczki.

W sumie ciekawe jak z tymi nieprzyjetymi mandatami będzie. W końcu w ich sprawie orzekać będą sądy Ziobry a tu wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ten sam problem z dziećmi.  9mies i prawie 3 latek. Muszę ich ze sobą zabierać, chociażby wprowadzając psa, czasem do sklepu. Mąż pracuje często po 24h. Wcześniej najstarszy syn wychodził na szybko z psem,  albo do najbliższego sklepu.  A teraz nie może.  Jak ja mam im te maseczki założyć na dłużej niż 2 sekundy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzylatkowi to chyba jeszcze da radę coś tam przetłumaczyć, widziałam dzisiaj takiego malucha na biegaczu i miał maskę (zajęte ręce - zawsze jakiś sposób:). Z młodszym nie ma szans, noszenie maseczki wymaga pewnej dyscypliny. Maluszka to jeszcze myślę można zakryć w gondoli jakąś pieluszką - bariera jest. Ale starsze to nie wiem. Mają jeszcze doprecyzować na dniach jak to ma dokładnie wyglądać. Ale nawet jeżeli wykluczą z tego nakazu małe dzieci to i tak, jeżeli reszta będzie nosić, to jest szansa realnie wpłynąć na rozprzestrzenianie się wirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A dlaczego małe dzieci nie? Przecież też mogą być chore i zarażać.

Jakby się dało, to pewnie każdy by założył, ale weź przetłumacz takiemu dwulatkowi że ma nie zdejmować maseczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mandat faktycznie bez sensu jest przymowac. Jednak zdaje się, ze mogą nałożyć karę administracyjną. A od tego nie ma ucieczki.

W sumie ciekawe jak z tymi nieprzyjetymi mandatami będzie. W końcu w ich sprawie orzekać będą sądy Ziobry a tu wszystko jest możliwe.

Czy ja wiem czy wszystko, przecież w sądzie już muszą podać jakąś podstawę prawną, chyba nie przyklepią więzienia na podstawie wypowiedzi ministra zdrowia na twitterze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czy ja wiem czy wszystko, przecież w sądzie już muszą podać jakąś podstawę prawną, chyba nie przyklepią więzienia na podstawie wypowiedzi ministra zdrowia na twitterze. 

Różnie może być, zależy co król zarządzi w najbliższym czasie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×