Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MACIEJ

Czego się teraz uczycie?

Polecane posty

Szukam inspiracji, mam wiele pomysłów na to co mógłbym robić, ale nie wiem co przydałoby mi się teraz najbardziej. Nie wiem czy lepiej wybrać naukę języka angielskiego, niemieckiego czy gre na instrumencie lub jakiś kurs online. 

Czego wy się uczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja  postanowiłam skupić się na nauce angielskiego.

Teraz gdzie cały świat zostaje w domu można pogadać z ludźmi z całego świata i nie dość, że można konwersować za darmo w polsce zajęcia z Native Speakerami są po 100zł/h. Teraz to można robić za darmo.

Polecam kurs online Enlinado - tutaj znalazłem bardzo nowatorskie podejście do nauki tego języka poprzez kurs 500 zwrotów 

  • Like 12
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauka języka to teraz świetny pomysł, zaczną się zwolnienia a zostaną najlepsi. 

Edytowano przez denzz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Możesz sobie kupić maszynę do szycia : ) ta umiejętność może się przydać...

Do tego trzeba cierpliwości;) i zdolności manualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Do tego trzeba cierpliwości;) i zdolności manualne.

Podstawy każdy może ogarnąć : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna szyje maseczki przydatna umiejętność, bo może sobie pare groszy zarobić. 

Wydaje mi się, że warto ten czas wykorzystać tak w 100% na naukę czy to angielskiego lub innego języka na który nie mieliśmy czasu. 🙂

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowałam się serialem i zaczęłam uczyć się węgierskiego 🤣. Ale po pierwsze to ciężki język, ponieważ trudno jest zbudować słownictwo na podstawie skojarzeń no i na doulingo słabo jest z jego nauką ;/ (niedopracowane lekcje, zła kolejność poznawania języka). No i raczej tak szybko nie wyjadę na Węgry. Tak więc wróciłam do mojej miłości - języka niemieckiego i głównie oglądam seriale w tym języku, uczę się słownictwa z apką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIGDY SIĘ NIE NUDZĘ, CIĄGLE SIĘ CZEGOŚ UCZĘ

ALE POTRZEBUJĘ TLENU I RUCHU

A JEŚLI BĘDZIEMY TAK SIEDZIEĆ JESZCZE 1,5 ROKU TO  KOŃCZĘ ZE SOBĄ

NIGDY NIE PRZEKROCZYŁEM PRAWA I NIE ZASŁUŻYŁEM NA ARESZT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE SZCZEPCIE NAS BO KORONAWIRUS NIE ISTNIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE WSZCZEPIAJCIE NAM CHIPÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ŁAMIECIE NASZE PODSTAWOWE PRAWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zainspirowałam się serialem i zaczęłam uczyć się węgierskiego 🤣. Ale po pierwsze to ciężki język, ponieważ trudno jest zbudować słownictwo na podstawie skojarzeń no i na doulingo słabo jest z jego nauką ;/ (niedopracowane lekcje, zła kolejność poznawania języka). No i raczej tak szybko nie wyjadę na Węgry. Tak więc wróciłam do mojej miłości - języka niemieckiego i głównie oglądam seriale w tym języku, uczę się słownictwa z apką. 

Tak duolingo jest dobre na początku, ale warto mieszać metody. Ja też planowałam naukę Hiszpańskiego, ale wróciłam do angielskiego i teraz każdy wieczór staram się oglądać coś po angielsku. Za niedługo netflix będę znać na pamięć. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też uczę się języka angielskiego, w końcu chce się nauczyć mówić. Znam podstawy i u mnie leży masa książek do nauki, ale one mnie nie motywują. Myślę dokładnie też nad nauką z kursami online, bo bo to jest zupełnie inny system nauki inne podejście. 

Oprócz tego w najbliższym czasie postanowiłam zacząć uczyć się tańczyć, mam ślub za rok i chciałabym pokazać, że coś potrafię. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja  postanowiłam skupić się na nauce angielskiego.

Teraz gdzie cały świat zostaje w domu można pogadać z ludźmi z całego świata i nie dość, że można konwersować za darmo w polsce zajęcia z Native Speakerami są po 100zł/h. Teraz to można robić za darmo.

Polecam kurs online Enlinado - tutaj znalazłem bardzo nowatorskie podejście do nauki tego języka poprzez kurs 500 zwrotów 

Też się uczę i muszę przyznać , że bardzo mi pomaga w nauce mowy i poprawnej wymowy . Długo czegoś takiego szukałem , nie nastawiałem się na te miesiące na naukę języka , ale wyszło jak wyszło i na pewno nie będę żałował nauki. 

Warto robić coś pożytecznego dla siebie, jeżeli ma się chociaż chwilę czasu. Wiem, że teraz trudno z czasem, ale każda wymówka jest dobra , żeby się tylko nie uczyć. Zawsze się da znaleźć 5-10 minut na naukę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też się uczę języków, staram się nadrabiać książki jak mam tylko czas chociaż z tym bywa różnie. Niby jest go dużo, ale obowiązków domowych też jest dużo, dlatego nawet jak zmywam naczynia to słucham angielskiego i powtarzam. 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważny to prawda język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie. 🙂 

Ja aktualnie nie uczę się języka, ale uczę się wielu innych rzeczy. Spędzam czas na odrabianiu lekcji z dzieciakami. To ile mają zadawane teraz to się w głowie nie mieści. Każdy nauczyciel chce na już. Dziś obowiązki spadły na męża, ja już po woli zaczynam mieć dosyć tej sytuacji. Dlatego warto zająć czymś głowę. Sama nie wiem za co się zabrać. Zawsze marzyłam nauczyć się grać na gitarze.. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też walczę z językami, chciałam nauczyć się włoskiego, ale nie chce nikogo absolutnie obrazić denerwował mnie. Wróciłam do nauki angielskiego na razie uczę się sama, ale myślę nad czymś poważniej. 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam uczyć się księgowości o której nie mam pojęcia, ale może będzie ze mnie samouk kto wie. Tak na poważnie to przymierzam się do zdania jakiegoś kursu, który umożliwi mi potwierdzenie kwalifikacji. Uczę się też języków, dużo czytam. Nie mam dzieci, mam bardzo dużo wolnego czasu. Warto teraz robić coś dla siebie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczę się gotować i przytyłam już pare kilo za dużo.Teraz też przymierzam się do nauki języka i sama nie wiem czy zacząć od niemieckiego czy angielskiego.Z języka angielskiego coś - mało ale coś pamiętam..niemiecki o zawsze była trauma , ale moja szefowa zasugerowała mi naukę niemieckiego i mam trochę mętlik w głowie.Zaczne od angielskiego a później wrócę do niemieckiego. Wam sprawia trudność nauka języków czy wręcz przeciwnie? Chyba nic nie zastąpi tego uczucia oglądając najświeższe wiadomości z zagranicy czy recenzję najnowszego filmu w obcym języku i rozumienie go w pełni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy co Cię interesuje, nauka języka zawsze będzie mile widziana, oprócz tego można zacząć się doskonalić w wielu innych dziedzinach. Zależy od zainteresowań tak jak wspomniałem, ja np uczę programować itp zawsze mnie to interesowało. Dużo ludzi zaczyna teraz też nagrywać filmy 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja  postanowiłam skupić się na nauce angielskiego.

Teraz gdzie cały świat zostaje w domu można pogadać z ludźmi z całego świata i nie dość, że można konwersować za darmo w polsce zajęcia z Native Speakerami są po 100zł/h. Teraz to można robić za darmo.

Polecam kurs online Enlinado - tutaj znalazłem bardzo nowatorskie podejście do nauki tego języka poprzez kurs 500 zwrotów 

Kiedyś się uczyłem, też polecam zaczynałem od zera i dużo się podciągnąłem. W 100% praktyka, myślę że ten czas warto wykorzystać na szlifowanie języka angielskiego. 

Teraz uczę się niemieckiego na niego przyszła pora, ale korzystam z podobnych rad i nauka nie jest w żadnym stopniu dla mnie przymusem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uczę się liczyć kalorie i trzymać systematyczne ćwiczenia, kupiłam sobie troche domowego sprzętu do ćwiczeń. W wolnym czasie uczę się języków i czytam książki 🙂

Ważne, żeby coś robić co sprawia przyjemność i też przyniesie efekty później. Nie wiem jak u was z pracą, ale u nas dużo dziewczyn dostało wypowiedzenie a pracujemy w żłobku.

Edytowano przez mirka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uczę się gotować, zamieszkałam niedawno z narzeczonym ślub za kilka miesięcy to muszę się podszkolić 🙂 Śmieje się, że tylko dla niego oczywiście też dla siebie jakoś trzeba będzie przeżyć w domu mama gotowała teraz nie ma tak dobrze. Uczę się hiszpańskiego i angielskiego, ale rozgraniczam żeby nie na raz.Od dłuższego czasu myślałam nad nauką hiszpańskiego a angielski wiadomo jego znajomość jest ważna. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uczę się naprawiać swój samochód, mój szwagier mnie doszkala, bo jest mechanikiem. Kupiłem sobie komputer i nie będę płacić za każde podpięcie i kasowanie błędu 50 zł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uczę się angielskiego jestem na poziomie średnim i zaczynam włoski od zera, ponieważ moja praca wymaga znajomości obu języków na poziom, żeby się dogadać. 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja uczę się angielskiego jestem na poziomie średnim i zaczynam włoski od zera, ponieważ moja praca wymaga znajomości obu języków na poziom, żeby się dogadać. 🙂

Ambitnie, myślę że teraz nauka języka to świetny pomysł 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×