Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SyndromTakotsubo

czy też uważacie że nadwaga i otyłość w większości przypadków są oznaką słabej osobowości, a nie słabej fizyczności?

Polecane posty

Gość Nikt11

Pewnie  i trochę  tego  i tego  drugiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie postawione pytanie.

Dla mnie wielką inspiracją jest iceman, Wim Hof, ale nasz polski icelord, Zbyszek Falkowski także jest niezły. Zwróć uwagę, jaką ma sylwetkę.

I jak ma się postura np. Trumpa do jego osobowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Byłam kiedyś na lekach, które oszukują ośrodek nagrody w mózgu(tak w skrócie, nie wiem jak to się fachowo nazywa). To jest inny stan świadomości. Żarcie może nie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak. Byłam kiedyś na lekach, które oszukują ośrodek nagrody w mózgu(tak w skrócie, nie wiem jak to się fachowo nazywa). To jest inny stan świadomości. Żarcie może nie istnieć.

pewnie ssri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

pewnie ssri.

Naltex. Inhibitory swoją drogą. W nich chodzi o coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

i jak, wyleczyło cię z pijaństwa?

Skąd ta nieprzyjemna agresja w wypowiedzi? I dlaczego sądzisz że chodzi o pijaństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Skąd ta nieprzyjemna agresja w wypowiedzi? I dlaczego sądzisz że chodzi o pijaństwo?

dlaczego agresja? pytam zwyczajnie. chyba że byłaś uzależniona od czegoś innego, ale większość przypadków gdy naltrekson jest przepisywany to pijaństwo. w końcu żyjemy w państwie totalitarnym w którym alkohol to główne źródło zaburzeń psychicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

dlaczego agresja? pytam zwyczajnie. chyba że byłaś uzależniona od czegoś innego, ale większość przypadków gdy naltrekson jest przepisywany to pijaństwo. w końcu żyjemy w państwie totalitarnym w którym alkohol to główne źródło zaburzeń psychicznych.

Chodziło o nadwagę. Dlatego zwrócilam uwagę na Twój temat. A naltex jest najczęściej stosowany do  leczenia uzależnień od narkotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

dlaczego agresja? pytam zwyczajnie. chyba że byłaś uzależniona od czegoś innego, ale większość przypadków gdy naltrekson jest przepisywany to pijaństwo. w końcu żyjemy w państwie totalitarnym w którym alkohol to główne źródło zaburzeń psychicznych.

Obalę obie teorie. Jest wiele leków których skutki uboczne mogą doprowadzić do nadwagi i różnych stanów emocjonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w wiekszości słabej woli niestety, poza pewnymi wyjatkami, kiedy to rzeczywiście choroba.. 

Takim ludziom współczuję, jak i np. alkoholikom bo jest to słabość, nałóg na dłuższą metę bardzo zgubny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Myślę, że w wiekszości słabej woli niestety, poza pewnymi wyjatkami, kiedy to rzeczywiście choroba.. 

Takim ludziom współczuję, jak i np. alkoholikom bo jest to słabość, nałóg na dłuższą metę bardzo zgubny

a czym innym jest kiepski charakter niż słabością woli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

a czym innym jest kiepski charakter niż słabością woli?

Dla mnie kiepski charakter to głównie bycie toksyczną osobą dla innych, zbytni egoizm, brak empatii etc, a słaba wola niekoniecznie sie z tym wiąże, choć oczywiście może, raczej ma takie skutki, że człowiek robi krzywdę samemu sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Obalę obie teorie. Jest wiele leków których skutki uboczne mogą doprowadzić do nadwagi i różnych stanów emocjonalnych.

To jest zgola odmienny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To jest zgola odmienny problem.

Wiele osób przyjmuje leki, uogólnianie problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 


A odpowiadając na tezę autora: babcia kolegi mówi, że niscy mają serce blisko dupy i stąd gówniany charakter. Patrzą na rządzącego Jarosława, jest w tym trochę prawdy.

no,no z lekka okrutne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batou

Nie, nie zgadzam się z tym. Można zacząć choćby od historii i wskazać w niej wiele otyłych osób o bardzo silnej woli. Tak samo łatwo znaleźć przykłady osób bardzo dbających o swą fizyczność a mające bardzo słabą wolę. Nie chce mi się bawić w rozważanie nad twierdzeniem które już tak na samym wstępie obala się przykładami. Twierdzenie fałszywe i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dlaczego wyzywacie kobiety które wola wysokich z sercem z dala od odbytu? To chyba oczywiste wiec skąd bulwersacja w każdym z takich tematów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batou
 

To dlaczego faceci wola małe kobiety?

Jak to dlaczego wolimy małe kobiety? Przecież wiadomo, że jesteśmy egoistami i w dupie mamy ich serca a na ich dupach nam tylko zależy. Do serc małych kobiet łatwiej dotrzeć, droga od dupy krótsza więc łatwiej się w nas zako...ą. Każdy facet uwielbia być kochanym więc nie dziw się że wolimy małe kobiety. Proste i logiczne czyż nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batou

Widzę, że cenzura na kafe osiągnęła wyższy poziom niż pamiętałem. Dupie może być a zako...ą nie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak to dlaczego wolimy małe kobiety? Przecież wiadomo, że jesteśmy egoistami i w dupie mamy ich serca a na ich dupach nam tylko zależy. Do serc małych kobiet łatwiej dotrzeć, droga od dupy krótsza więc łatwiej się w nas zako...ą. Każdy facet uwielbia być kochanym więc nie dziw się że wolimy małe kobiety. Proste i logiczne czyż nie? 

W przypadku stworzeń z czymś dyndającym między nogami to jak najbardziej logiczne. Dlatego my wolimy wysokich. Większa odległość dużej gliwy od dupy to większa gwarancja ze nie ma w niej gunwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batou

Niestety nie uwzględniacie faktu który przecież jest wam kobietom. A fakt ten powoduje, że w przypadku mężczyzn teoria mniejszej zawartości guana we łbie przy większej tegoż odległości od dupy jest z gruntu fałszywa. Otóż mężczyzna myśli główką, nie głową. Odległość główki od dupy jest niestety bardzo mała i w żaden sposób niezwiązana ze wzrostem. Jak widzisz kobieca metoda jest błędna, daje wynik zupełnie losowy i stąd tyle kobiet cierpiących w związkach. Lepsza metoda, też popularna, to długość fiuta. Ta jest już lepsza bo daje rzeczywistą odległość centrum decyzyjnego mężczyzny od dupy czyli źródła zła wszelkiego jego czynów. Lecz niestety różnice w tych odległościach w najlepszym przypadku to tylko kilkanaście centymetrów. Więc i tak każdy z nas mężczyzn ma ... w głowie tylko po prostu niektórym aż się uszami wylewa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam ten fakt. Raz na 5 lat średnio się okłamuje ze go nie znam. Na szczęście mam głowę daleko od dupy i w dodatku na karku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To dlaczego faceci wola małe kobiety?

to chyba ci z zaburzoną pewnością siebie, a że takich masz większość to tworzy się fetysz karlicy jako atrakcyjnej. wzrost przy doborze kobiety nie ma dla mężczyzn znaczenia, liczą się proporcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie, nie zgadzam się z tym. Można zacząć choćby od historii i wskazać w niej wiele otyłych osób o bardzo silnej woli. Tak samo łatwo znaleźć przykłady osób bardzo dbających o swą fizyczność a mające bardzo słabą wolę. Nie chce mi się bawić w rozważanie nad twierdzeniem które już tak na samym wstępie obala się przykładami. Twierdzenie fałszywe i tyle. 

ja tu piszę o statystyce, a nie o indywidualnych przypadkach o których istnieniu tylko nadmieniłaś nie wskazując na konkretne przykłady.

 

a tak poza tym to większość ludzi która zapisała się w pozytywnym świetle historii była jednak szczupła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Otóż to. Moze mieć nawet 2 metry haha. Beks

no mnie by nie przeszkadzało, nawet byłbym zafascynowany jeśli proporcje byłby zachowane.

 

mam też teorię że ludzie często oceniają pozornie po wzroście potrzeby seksualne na zasadzie "ona jest niska więc ma ciasną cip/kę". "on jest karłem więc ma małego pen/isa", "ona jest wysoka więc potrzebuje większego", "on jest wysoki więc ma większego". takie błędy w myśleniu wynikają z niewiedzy dotyczącej ludzkiej anatomii i tego jak ona się kształtuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batou

Rzeczywiście wzrost kobiety, tak jak i mężczyzn, wpływa na jej powodzenie. Mężczyźni częściej wybierają niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×