Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luqq

Czy wiedzieliście co robić?

Polecane posty

Czy byliście zdezorientowani co kupić noworodkowi? Mieliście z tym problem czy raczej wszystko poszło gładko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle gotowych list wyprawkowych, że w zasadzie teraz to żadna sztuka. Wystarczy tylko przeanalizować kilka i złożyć własną listę pod siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku tak bo nie miałam wcześniej noworodka w swoim otoczeniu. Ale potem jakoś samo poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle jest tego w necie, że nie ma z tym problemu, a i tak połowa rzeczy mi się nie przydała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Kupilam po kilka rzeczy na kazdy rozmiar (2na 56, potwm na 62 i 68) a reszte moglam dokupic. Na przyklad nie kupowałam żadnych body czy śpiochów bo wiedziałam że będę się bać zakładać to przez głowę i kupiłam same pajace. W 2tygodniu mama przywiozła mi śpiochy z kaftanikami więc to było ok. A potem dokupowalam stopniowo. Body tez jak juz nie byl noworodkiem 🙂

Uważaj na rozmiarowki bo każda firma ma swoją A nawet z jednej firmy będzie pisać że np 62 i 68 A różnicy będzie 1-2 cm. Zawsze przykladaj  rzeczy do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się bałam.  Kupiłam sporo rzeczy " w razie czego ". Miałam dużo gadżetów ułatwiających życie, dużo ubranek. Przy drugim i trzecim dziecku nawet połowy tego nie miałam.  Tylko ubranek zawsze sporo, bo jednak wypranie, suszenie i prasowanie zabiera czas,  a z tym było kiepsko.  No i wolałam uzbierać pół pralki,  a nie gonić 3 bodziaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marwilam się że o czymś zapomnę lub kupię coś co się nie przyda. Oczywiście że kupiłam kilka rzeczy które się nie przydały...ale na szczęście kupiłam wszystko co było potrzebne. Po prostu w 30 tygodniu zrobiłam listę i wystarczyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie miałam, orzy pierwszym dziecku nie miałam tez funduszy by szaleć więc kupiliśmy tylko niezbędne rzeczy w ilości sztuk kilka, a później dokupowalam co trzeba. Okazało się,że za wiele nie trzeba noworodkowi, a później kupowałam na bieżąco. Przy drugim dziecku kierowałem się już wcześniejszym doświadczeniem i tez nie szalalam, bo nawet nie wiedziałam jaki rozmiar ubranek kupic. Nie jestem osobą, która lubi zakupy i dobiera dodatki. To dla mnie koszmar. Tak więc weszłam na hm online, zamówiłam na start opakowanie body z długim rękawem 5 sztuk. 5 sztuk spodenek, 5 śpiochów, 2 reczniki, 2 komplety "wyjsciowe" , kombinezon, czapke. Pieluchy, zestaw nożyczek i obcinaczy, chusteczki bezzapachowe nawilżane, mąkę ziemniaczaną na odparzenia. Do tego kosz Mojżesza (odradzam), pościel, wózek 3 w 1 że spiworem, laktator ,wanienke i tyle.  Ciuchy w rozmiarze 56 okazały się dużo za duże, bo syn wykluł sie 48cm 😄 dostaliśmy jakies pajacyki i dresy od odwiedzających i w niektórych dziecko było raz do zdjęcia. Później jak dziecko jesr starsze, aktywne, okazuje zainteresowanie to można już lecieć z tematem, zabawkami, ubraniami i te. Na start bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×