Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lila12345

Szczepienia Noworodka

Polecane posty

Jak to jest z ta szczepionka 6 w 1 a 5 w 1 ? Czym one się różnią i która lepiej wybrać dla noworodka ? Nie mam pojęcia czy takie szczepionki są płatne czy trzeba je samemu kupić w aptece czy w przychodni już je maja ? Słyszałam ze przy takich szczepionkach kuje się 4 razy takie małe dziecko no moje oko to za dużo dla takiego małego dzieciaczka jednak to jest ból po takim zastrzyku.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Jak to jest z ta szczepionka 6 w 1 a 5 w 1 ? Czym one się różnią i która lepiej wybrać dla noworodka ? Nie mam pojęcia czy takie szczepionki są płatne czy trzeba je samemu kupić w aptece czy w przychodni już je maja ? Słyszałam ze przy takich szczepionkach kuje się 4 razy takie małe dziecko no moje oko to za dużo dla takiego małego dzieciaczka jednak to jest ból po takim zastrzyku.... 

Czym się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednej masz 6 chorób, a w tej drugiej 5. Są płatne. Którą lepiej dla noworodka? Z byka spadłaś? Tym się noworodków nie szczepi. Mam propozycję. Ty zajdź z tym swoim dzieciątkiem do pediatry i się do porządku dopytaj. Bo jak widać nawet wbić w przeglądarkę szczepionka 5w1, 6w1 nie umiesz, żeby sprawdzić na jakie choroby te szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W jednej masz 6 chorób, a w tej drugiej 5. Są płatne. Którą lepiej dla noworodka? Z byka spadłaś? Tym się noworodków nie szczepi. Mam propozycję. Ty zajdź z tym swoim dzieciątkiem do pediatry i się do porządku dopytaj. Bo jak widać nawet wbić w przeglądarkę szczepionka 5w1, 6w1 nie umiesz.

Jak się nie szczepi ? Za 6 tygodni mamy druga dawkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak się nie szczepi ? Za 6 tygodni mamy druga dawkę 

Ale drugą dawkę czego? Bo na pewno nie 6w1, ani 5w1, bo nawet nie wiesz co to są za szczepionki i czy są płatne. Napisałam ci, że tym się noworodków nie szczepi odnośnie 5w1 i 6w1. Czytaj ze zrozumieniem. Za 6 tygodni, to ty masz zapewne drugą dawkę żółtaczki typu B.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak się nie szczepi ? Za 6 tygodni mamy druga dawkę 

Ale drugą dawkę czego? Bo na pewno nie 6w1, ani 5w1, bo nawet nie wiesz co to są za szczepionki i czy są płatne. Napisałam ci, że tym się noworodków nie szczepi odnośnie 5w1 i 6w1. Czytaj ze zrozumieniem. Za 6 tygodni, to ty masz zapewne drugą dawkę żółtaczki typu B. Ponadto, za 6 tygodni, twój noworodek nie będzie już noworodkiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ale drugą dawkę czego? Bo na pewno nie 6w1, ani 5w1, bo nawet nie wiesz co to są za szczepionki i czy są płatne. Napisałam ci, że tym się noworodków nie szczepi odnośnie 5w1 i 6w1. Czytaj ze zrozumieniem. Za 6 tygodni, to ty masz zapewne drugą dawkę żółtaczki typu B. Ponadto, za 6 tygodni, twój noworodek nie będzie już noworodkiem.

 

No tak żółtaczki typu B i to jest szczepionka 6w1  Hexacima  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

No tak żółtaczki typu B i to jest szczepionka 6w1  Hexacima   

Obecnie tylko taki jest wybór? A nie płatne to 3 w 1 czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Skoro to ma być druga dawka czegoś tam, to szczepimy tą samą szczepionką jak za pierwszym razem- czyli jak za pierwszym razem było 6 w 1 to druga dawka też powinna być 6 w 1. Takie jest moje zdanie🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj szczepiłam trzecią dawkę 4w1, koszt 180 zł/dawka. Niepłatne nie są skojarzone, czyli maluszek dostałby 4 zastrzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

te obowiązkowe są płatne? ale się dajecie tyrać przez koncern

obowiązkowe nie są płatne, tylko nie wszystkie są skojarzone - część to 3w1 jak HiB czy DTP na przykład, a pozostałe w osobnych roztworach. I na początku tych wkłuć jest sporo, 4 na jedno szczepienie.

Pediatrzy do tego stopnia "naciągają" rodziców na zakup tych szczepionek, że teraz przy okazji szczepień trzeba przypominać, jeśli się idzie tymi refundowanymi, bo to standard, że rodzic przychodzi ze swoim dzieckiem i ze swoimi szczepionkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japier..... co trzeba mieć w głowie, żeby pozwolić zaszczepić dzi4cko 5w1 czy 6w1...... nawet 2w1 bym nie pozwoliła ! Albo pojedynczo, albo wcale ! Nawet psów nie wolno tak szczepić, a wy dziecko swoje na to posyłacie .... Wow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Japier..... co trzeba mieć w głowie, żeby pozwolić zaszczepić dzi4cko 5w1 czy 6w1...... nawet 2w1 bym nie pozwoliła ! Albo pojedynczo, albo wcale ! Nawet psów nie wolno tak szczepić, a wy dziecko swoje na to posyłacie .... Wow 

Raczej nie mają wyboru. Chyba tylko na wściekliznę jest pojedyncza😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o psa to szczepiłam zawsze pojedynczo! A jeśli chodzi o dziecko to podziwiam tych co idą na żywioł i dają dziecku 6w1...... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Japier..... co trzeba mieć w głowie, żeby pozwolić zaszczepić dzi4cko 5w1 czy 6w1...... nawet 2w1 bym nie pozwoliła ! Albo pojedynczo, albo wcale ! Nawet psów nie wolno tak szczepić, a wy dziecko swoje na to posyłacie .... Wow 

Ciekawe w takim razie, czym szczepilas dziecko zamiast szczepionek DTP i MMR 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Najlepsze są 10 w 1 tylko co zostanie z tego dziecka....

Ja się tyle nasłuchałam o odczynach poszczepiennych po tych 10w1 od znajomych, że postanowiliśmy, mimo gorących namów pediatry, szczepić zwykłymi szczepionkami. I to była dobra decyzja, do tej pory żadnych kłopotów poszczepiennych. 

Najbardziej mnie rozwalało to, że te osoby widząc, jak te szczepionki szkodziły dzieciakom, to przy kolejnych szczepieniach, gdzie mogli zacząć już inne choroby szczepić nie-skojrzonymi, nadal się decydowali na wiele w jednym, tylko z tego powodu, żeby wkłuć było mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekonało to że szczepionka skojarzona ma mniej konserwantów, a to że dostaje tyle naraz... przecież i tak by zaszczepiono czterema na jednej wizycie...

Aaa i nic wielkiego się nie działo, nie było temperatury, lekki obrzęk tylko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaszczepię dopiero później, starszego niemowlaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Nie powinno być tyle szczepień na jeden raz. Powinny być tylko szczepienia absolutnie niezbędne i rodzice powinni mieć wybór nieszczepienia lub indywidualny kalendarz szczepień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×