Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcysia8

Proszę o pilną pomoc, problem z kupa u noworodka

Polecane posty

Mamusie, jak szybko i doraźnie wywołać kupę u meczacego się, miesięcznego synka? Macie jakieś sposoby? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej pory stosowałaś?

-kładziesz na brzuszku?
-masujesz brzuszek?
-ciepłe okłady?
-ciepłe kąpiele?
-czopek glicerynowy (nie zawsze pomaga)
-trochę wody na rozluźnienie (tak, wiem, że dzieci kp nie muszą być dopajane)
-herbatka z kopru włoskiego (zdania co do działania podzielone)
-jakieś inne leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Co do tej pory stosowałaś?

-kładziesz na brzuszku?
-masujesz brzuszek?
-ciepłe okłady?
-ciepłe kąpiele?
-czopek glicerynowy (nie zawsze pomaga)
-trochę wody na rozluźnienie (tak, wiem, że dzieci kp nie muszą być dopajane)
-herbatka z kopru włoskiego (zdania co do działania podzielone)
-jakieś inne leki?

Wszystko poza czopkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to miesiąc to chyba jesteście nadal pod opieką położnej? Zadzwoń do niej albo do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojemu pomagal "masaz" przyginalam kolanka do brzuszka na chwilke I puszczalam I znowu powtarzalam. Potem przyciagalam kolanka na zmiane i znowu obie razem. Do max godzinki była kupa. Mój robił co ileś tam dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Skoro to miesiąc to chyba jesteście nadal pod opieką położnej? Zadzwoń do niej albo do pediatry.

U nas masaże, nóżki do brzuszka nic nie dają, kąpiele, okłady i nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Położna mówiła żeby dawać więcej wody i ewentualnie czopki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czopeczki mogę podać takiemu małemu dziecku? Podawalyscie? Cały taki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A czopeczki mogę podać takiemu małemu dziecku? Podawalyscie? Cały taki? 

Dosyć duże są te czopki. Możesz rozciąć. Ewentualnie kateter rektalny. Ale zdania na temat bezpieczeństwa stosowania są podzielone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córcia, tez kp, robi kupe co kilka dni. Martwilo mnie to bardzo, bo starszy synek robil dwie, trzy dziennie. Zadzwonilam do poloznej, powiedziala, ze u dzieci kp moze byc kilka kup dziennie, jak i jedna na 10 dni. Powiedziała, ze jesli mnie to martwi, to żebym zjadla kilka sliwek suszonych. Nie probowalam, bo jednak dluzej niz tydzien to nie trwalo. Sprobuj cieplej kapieli, polewaj woda brzuszek, potem wymasuj i podkurczaj nóżki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Moja córcia, tez kp, robi kupe co kilka dni. Martwilo mnie to bardzo, bo starszy synek robil dwie, trzy dziennie. Zadzwonilam do poloznej, powiedziala, ze u dzieci kp moze byc kilka kup dziennie, jak i jedna na 10 dni. Powiedziała, ze jesli mnie to martwi, to żebym zjadla kilka sliwek suszonych. Nie probowalam, bo jednak dluzej niz tydzien to nie trwalo. Sprobuj cieplej kapieli, polewaj woda brzuszek, potem wymasuj i podkurczaj nóżki. 

Wszystko próbujemy, ale nic nie daje, jest tylko gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałaś laktuloze syrop? Zreszta tydzień to bardzo długo, ja bym dzwoniła do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie male dzieci moga nie robic kupki dluzej niz tydzien. Moje wyproznialy sie nawet kilka razy dziennie, a siostrzenica potrafila nawet co 8-9 dni. Mozesz podac dziecku czopek glicerynowy, tylko musisz go przeciac bo dla takiego malucha normalny jest duzo za duzy. Mozesz tez sprobowac wlozyc dziecku termometr w  pupke, bardzo ostroznie i potrzymac przez chwile, troche poobracac. U niektorych dzieci tak sie da wywolac kupe. Trzeba jednak byc bardzo, bardzo ostroznym. Dopajaj woda. Zadzwon tez do poloznej. Po pierwsze zapewne uspokoi Cie bys nie panikowala bo zaparcia u maluszkow sie trafiaja, po drugie moze bedzie znala jakis jeszcze sposob z ktorym nie spotkala sie ani jedna z nas, chocby dlatego, ze nasze dzieci nie mialy takich problemow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×