Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Monikaw12

Cięcie cesarsie

Polecane posty

Hej . Mam cukrzyce ciazowa , nadcisnienie i niedoczynność tarczycy.  Czy to są wskazania do cc ? Czy mogę lekarza poprosić o zaswiadczenie do cesarski . Powinien się zgodzić czy raczej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Monikaw12 napisał:

Hej . Mam cukrzyce ciazowa , nadcisnienie i niedoczynność tarczycy.  Czy to są wskazania do cc ? Czy mogę lekarza poprosić o zaswiadczenie do cesarski . Powinien się zgodzić czy raczej nie ?

Cukrzyca ciążowa sama w sobie (która się leczy, prowadzi się odpowiednią dietę, kontroluje poziom cukru) i niedoczynnosc tarczycy nie jest wskazaniem do CC.

Nadciśnienie tętnicze tylko to nie poddające się leczeniu farmakologicznemu jest wskazaniem do cesarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Monikaw12 napisał:

A jaka waga dziecka? 

Skoro tak bardzo chcesz CC to idź do prywatnej kliniki, zapłać i będziesz miała bez wymyślania wskazań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy cukrzycy ciazowej wdrażaniem do CC jest przewidywana waga dziecka powyżej 4000g. To dlatego że takie dzieci rodzą się pulchne. Tzn niskie a szerokie i mogą być problemy z urodzeniem barkow. Czy prosić lekarza o CC? Wątpię żeby dał. Muszą być ku temu wskazania. Ale zapytać zawsze mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, 31190 napisał:

Przy cukrzycy ciazowej wdrażaniem do CC jest przewidywana waga dziecka powyżej 4000g. To dlatego że takie dzieci rodzą się pulchne. Tzn niskie a szerokie i mogą być problemy z urodzeniem barkow. Czy prosić lekarza o CC? Wątpię żeby dał. Muszą być ku temu wskazania. Ale zapytać zawsze mozesz

Nie masz racji, miałam cukrzycę a dziecko urodziło sie malutkie, tylko przy cukrzycy niekontrolowanej może być większe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Monikaw12 napisał:

A jaka waga dziecka? 

Coś kombinujesz. Pisałaś, że termin masz na 18 maja, nie masz żadnych wskazań, nie masz żadnego zaświadczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, Lid napisał:

Nie masz racji, miałam cukrzycę a dziecko urodziło sie malutkie, tylko przy cukrzycy niekontrolowanej może być większe dziecko.

To chyba jest jak się trafi. Cukrzyca kontrolowana od 9tyg ciąży, syn 4 kilo. 

Do autorki. Miałam cesarkę ze wzgl na Poprzeczne ułożenie dziecka, ani cukrzyca ani tarczyca nie miały na to wpływu. 

Edytowano przez AGNlESZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2020 o 10:55, Lid napisał:

Nie masz racji, miałam cukrzycę a dziecko urodziło sie malutkie, tylko przy cukrzycy niekontrolowanej może być większe dziecko.

Nie mówię że każde dziecko z cukrzyca jest duże. Bo bardzo czesto są to malutkie dzieci. Mówię że jeśli dziecko jest duże no waży np4100 i na dodatek jest cukrzyca ciążowa to się robi CC. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo to przy takiej wadze noworodka nie robi się cesarki. Dziecko cukrzycowe może ważyć 3000 i nikt ci wtedy cesarki na żądanie nie zrobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×