Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Lid

Dziecko 11 miesięcy nie siada nie raczkuje nie pelza

Polecane posty

Kilka dni po 11 miesiącu zaczyna samo siadać i raczkowac, w 14 miesiącu pierwsze kroki, w 15 już normalnie chodzi. Czy ktoś miał podobnie że dziecko zrobiło ogromne postępy w kilka miesięcy, u nas 3 miesiące od leżenia do chodzenia, dla mnie to niesamowite ale ile sie umartwilimy to nasze. Kiedy wasze dzieci zaczynały siadać, raczkowac i chodzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj syn nauczyl sie sam siadac jak mial 8 miesiecy, raczkowac 9 a zaczal chodzic na przelomie 10 z 11. Corka ksiazkowo pierwsze kroki postawila jak miala 12 miesiecy. Natomiast mlody ma obecnie 18 miesiecy, ruchowo jest rozwiniety bardzo, bardzo dobrze, ale nie mowi. Nawet mama i tata. Tylko czasem nie i tak.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka 8mcy, nie pełza i nie raczkuje, sama jeszcze nie usiadła. Juz mnie po cichu nerwy zżerają czy wszystko ok. Ostatnio zaczęła kręcić się na macie w każdą stronę (z pleców na brzuch obraca sie od 6mca), obraca sie z pleców na brzuch i na odwrót, więc mam nadzieję  że niebawem ruszy do przodu. Może potrzebuje po prostu wiecej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 13trzynascie napisał:

Moja córka 8mcy, nie pełza i nie raczkuje, sama jeszcze nie usiadła. Juz mnie po cichu nerwy zżerają czy wszystko ok. Ostatnio zaczęła kręcić się na macie w każdą stronę (z pleców na brzuch obraca sie od 6mca), obraca sie z pleców na brzuch i na odwrót, więc mam nadzieję  że niebawem ruszy do przodu. Może potrzebuje po prostu wiecej czasu.

Czas na siadanie jest do 10 miesiaca, więc ma jeszcze mnostwo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lid napisał:

Czy ktoś miał podobnie że dziecko zrobiło ogromne postępy w kilka miesięcy

Tak, powiedziałabym, że to wręcz typowe. Moja starsza długo była leniuszkiem, który nie był zainteresowany jakimkolwiek przemieszczaniem się, na pierwsze obroty na brzuszek czekaliśmy do szóstego miesiąca. Jak już zaskoczyła to poszło ekspresem i na 10 miesięcy bez trzymanki robiła parę kroków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×