Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ada7

Kontrola dzieci

Polecane posty

Hej, jakie maxie zdanie na temat kontroli dziecka? Zakładacie aplikacje w telefonie etc.? Czy ufacie swoim dzieciom? Ja osobiście ufam i nigdy bym tego nie zrobiła ale moja sąsiadka ma inne zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych aplikacji. Mam 9-Cio latke i 13-sto latke. Mnie rodzice też nie kontrolowali na każdym kroku i żyję. I też nie chciałabym, żeby to robili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie. Trzeba uczyć dzieci zaufania. A nadmierna kontrola tylko prowokuje próby jej obejścia. Zresztą uważam, że nawet średnio rozgarnięty dzieciak szybciej unieszkodliwi aplikację niż mamuśka ją założy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki wiek. Ale szczerze czym bardziej chcesz kontrolować dziecko tym bardziej to dziecko będzie robiło rzeczy których nie powinno, nie będzie z rodzicem rozmawiało itd itd. Jak będzie chciał pograć w grę w którą nie może to pójdzie do kumpla który może i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy sie tak nakrecilyscie na to "zaufanie"? Zaufanie nie ma tu zadnego znaczenia. Temat jest bardziej zlozony. (Jezeli chodzi o dzieci, a nie nastolatkow)

Glupie bezmyslne baby wrzucaja na portale spolecznosciowe zdjecia dzieci (co juz samo w sobie jest okropne) z opisami co i kiedy robia, "Martusia jak co wtorek na plywalni hehe" , gdzie chodza do szkoly no i obowiazkowo gdzie rodzice pracuja, kiedy wyjezdzaja, z kim mieszkaja ... Przeciez to zaproszenie dla zbo.czenca. 

Moze i dziecko w razie zagrozenia poskarzy sie wam ze "jakis pan chce moje gole zdjecia", ale co jesli ped.ofil poda sie np. za kolege ze szkoly? W koncu wszelkie informacje dzieki ktorym zdobywa zaufanie dziecka ma z profilu spolecznosciowego matki. 

Dziecko nie zdaje sobie sprawy z tego jakie niebezpieczenstwa czaja sie w internecie, sa naiwne i latwowierne. Nie przyjdzie mu do glowy nawet ze ta osoba ktora sie podaje za chlopca z rownoleglej klasy i zna szczegoly z jego zycia to zboc.zeniec. Co wam da w takiej sytuacji to wasze "zaufanie"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Syn ma zainstalowana aplikacje,mamy wglad gdzie wchodzi i kto do niego pisze,wiemy gdzie jest jak wychodzi sam, możemy zablokować mu internet jeśli wiemy,że np za bardzo go rozprasza. Najczęściej używamy ostatniej opcji, kiedy po dziesiątej prośbie o cokolwiek nie ma odzewu 🙂 poza tym nie szpiegujemy go,ale dobrze mieć wgląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×