Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Jankaaa

Rozstępy w ciąży

Polecane posty

Co polecacie na rozstępy w ciąży? Na brzuchu nie mam na szczęście póki co, tylko na udach. Polecacie jakieś sprawdzone kremy? 

Edytowano przez Jankaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to poprawi samopoczucie, to stosuj cokolwiek na rozstępy. Koniec końców, jeśli masz do nich skłonność, to żaden krem Cię przed nimi nie uchroni

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie👍
mnie pomogą żadne kremy czy oliwki🤷‍♀️
jesli masz tendencje do rozstępów to ich dostaniesz aha bardzo ważne żebyś nie tyla dużo niż 2-3 kilo w miesiącu ( najlepiej mniej niż więcej) bo skóra wtedy się bardzo rozciąga i pęka... ja w pierwszej ciąży popukałam na brzuchu, udach i piersiach i tyłam każdorazowo 20 kg

teraz jestem 35 tydzień i nie mam żadnego nowego- przytyłam 13 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dziewczyny mówią. Jak będziesz miała mieć to i tak je dostaniesz. Ja się kremowalam, cuda niewidy. Przez całą ciążę utylam 23kg. Zdarzały się miesiace że 5kg tylam. I nic na brzuchu nie miałam. Przyszedł ostatni miesiąc i wszystko popękało. Skóra na brzuchu wygląda fatalnie. Na piersiach oczywiście też mam od groma rozstępów ale to już mi się zrobiło na początku ciąży. Nauczyłam się już to akceptować. Mąż też:) więc innym się podobać nie musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam skłonności do rozstępów, bo miałam w okresie dojrzewania, natomiast w obu ciążach się nie pojawiły, jednak tyłam tylko 11-13 kg, a dzieci rodziłam spore 3800-3960g. Używałam balsamu firmy Palmers przeciw rozstępom (do kupienia w Rossmannie). Może gdybym tyła 10kg więcej, jak panie powyżej, to też by się coś pojawiło. W ciąży starałam się jeść zdrowo, jednak jadłam też słodycze. Wolałam zjeść raz na jakiś czas rządek czekolady, niż później spałaszować połowę lub więcej. Ponadto ważne jest to, by jeść małe porcje, jednak należy jeść częściej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, martusia-ce napisał:

Może gdybym tyła 10kg więcej, jak panie powyżej, to też by się coś pojawiło.

Niekoniecznie. Przytyłam do dnia porodu jakieś 10 kg i bilans rozstępów:
- piersi
-brzuch, łącznie z boczkami, aż po plecy
-uda, z przodu przy pachwinach

Więc tycie tez nie do końca ma coś do rzeczy 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale séance sa wieksze kiedy tyje sie 20-30kg a nie 10kg. 
Najwiekszym problemem jest szybkie tycie czyli np. Ponad 5 kg w miesiac. Skora nie ma czasu sie przystosowac. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to chyba zależy od samej skóry. Mnie się pojawiły w siódmym miesiącu na udach, a w dziewiątym dopiero popękał mi brzuch. W drugiej ciąży nie pojawił się żaden nowy. Rodziłam w czasach, gdzie nikt nikomu nie mówił, posmaruj se brzuch oliwką, żeby trochę uelastycznić. Może byłyby mniejsze. Dziewczyny piszą, że nic nie pomoże, ale jakby skóra na brzuchu swędziała, to lepiej sobie ją czymś posmaruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×