Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
jsjhsh

Wykształcenie średnie bez matury to wogóle jest jakieś wykształcenie?

Polecane posty

Skończyłam technikum hotelarskie. Zdałam egzamin zawodowy ale nie mam matury. Nigdzie nie mogłam znaleźć pracy w swoim zawodzie. Dlatego przez całe życie pracuje fizycznie. Umie obsługiwać komputer, znam 2 języki obce, mam egzamin potwierdzający klasyfikacjie w zawodzie. Czy przeszkodą w znaleźeniu innej pracy jest brak matury? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matura to podstawa. Studia sa mniej wazne, chyba, ze inzynier czy scisle, reszte kierunkow kazdy matol moze ukonczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matura czy studia są bardzo ważne ale w określonych zawodach czy stanowiskach. Mam wyższe bo tak chciałam jednak osobiście uważam, że nie każdy musi kończyć studia aby coś w życiu osiągnąć. np brakuje dobrych mechaników czy fryzjerów a tu wykształcenie nie jest potrzebne a bardziej umiejętności.  Znając dwa języki obce powinnaś poszukać pracy w tym kierunku. może korepetycje językowe? 50 zł za godzinę to minimum. Albo praca w firmie obcojęzycznej gdzie jest kontakt z klientem zagranicznym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Vedma napisał:

Matura to podstawa. Studia sa mniej wazne, chyba, ze inzynier czy scisle, reszte kierunkow kazdy matol moze ukonczyc.

Trochę się mylisz, zależy od szkoły. jeśli poziom jest niski bo brakuje uczniów to i owszem masz rację. ważne aby było płacone czesne. Natomiast na uczelniach, na których studentów nie brakuje aby zdać musisz umieć. Przykładowo tam gdzie ja chodziłam (uczniów 700-1000 dokładnie nie wiem) nawet ten co płacił oblewał jeśli nie wykazał się wiedzą wystarczającą do zaliczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jsjhsh napisał:

Skończyłam technikum hotelarskie. Zdałam egzamin zawodowy ale nie mam matury. Nigdzie nie mogłam znaleźć pracy w swoim zawodzie. Dlatego przez całe życie pracuje fizycznie. Umie obsługiwać komputer, znam 2 języki obce, mam egzamin potwierdzający klasyfikacjie w zawodzie. Czy przeszkodą w znaleźeniu innej pracy jest brak matury? 

Z 2 językami obcymi znajdziesz pracę spokojnie. Jakie miasto powiedz? Jaki region? Jakie doświadczenia?

Duzo rzeczy na to wpływa.

Niemniej życzę ci dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jsjhsh napisał:

Skończyłam technikum hotelarskie. Zdałam egzamin zawodowy ale nie mam matury. Nigdzie nie mogłam znaleźć pracy w swoim zawodzie. Dlatego przez całe życie pracuje fizycznie. Umie obsługiwać komputer, znam 2 języki obce, mam egzamin potwierdzający klasyfikacjie w zawodzie. Czy przeszkodą w znaleźeniu innej pracy jest brak matury? 

To dlaczego nie zrobisz matury? Przecież dziś to banał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kasia987654321 napisał:

Oczywiście że nie, po chuuj matura jak ktoś i tak nie ma studiów?

Bo to takie minimum ambicji człowieka, który nie chce być uznawany za durnia. Niby nie jest wyznacznikiem mądrości czy inteligencji, ale paradoksalnie jej brak może być uznany za brak ambicji i ograniczony umysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×