Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
beatta83

Stara panna, stereotypy...

Polecane posty

Mam 37 lat, byłam w paru związkach, (ale to dawne czasy, ostatni taki poważny związek przydarzył mi się ok 10 lat temu). Od tamtej pory zrezygnowałam ze starań o partnera, jestem jak to się mówi "starą panną". W społeczeństwie utarł się krzywdzący obraz takich osób że jest to osoba bez znajomych, zgryźliwa, nieprzyjemna itd. Nie wiem może ze mną jest coś nie tak ale mam wielu znajomych, w pracy jestem lubiana, jeżdżę na wakacje itd, nigdy nie miałam problemów z kontaktami z innymi, a że w miłości nie wyszło to inna historia...

Może sami jesteście w takiej sytuacji jak ja, albo macie takie osoby w swoim otoczeniu. Jak myślicie skąd się wzięły takie stereotypy? Czy są czymś uzasadnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mocnetematy napisał:

czyli tylko spotkania niezobowiązujące? czy się wstrzymujesz od tego i żyjesz jak zakonnica? nie oceniam, tylko pytam z ciekawości. masz jakikolwiek popęd?

obecnie w sumie zrezygnowałam z "randek" itd, po prostu dałam sobie spokój, może w przyszłości jeszcze coś spróbuję.

Jeśli pytasz o seks to owszem uprawiałam, przyjemność owszem była, popęd jakby to powiedzieć mam umiarkowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
29 minut temu, beatta83 napisał:

Mam 37 lat, byłam w paru związkach, (ale to dawne czasy, ostatni taki poważny związek przydarzył mi się ok 10 lat temu). Od tamtej pory zrezygnowałam ze starań o partnera, jestem jak to się mówi "starą panną". W społeczeństwie utarł się krzywdzący obraz takich osób że jest to osoba bez znajomych, zgryźliwa, nieprzyjemna itd. Nie wiem może ze mną jest coś nie tak ale mam wielu znajomych, w pracy jestem lubiana, jeżdżę na wakacje itd, nigdy nie miałam problemów z kontaktami z innymi, a że w miłości nie wyszło to inna historia...

Może sami jesteście w takiej sytuacji jak ja, albo macie takie osoby w swoim otoczeniu. Jak myślicie skąd się wzięły takie stereotypy? Czy są czymś uzasadnione?

Wszystko co odbiega od przyjętej normy, jest piętnowane. Ludzie jako społeczeństwo wypracowali sobie pewne schematy i tego się trzymają. Domyślam się, że ciebie denerwują takie etykietki, ale w sumie nic na to się nie poradzi, bo od najmłodszych lat jesteśmy tym przesiąknięci (choćby literatura czy film i w końcu otoczenie w którym przebywamy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest to dziś,  bo ludzie inaczej postrzegają świat.  Jednak zyjące  jeszcze  peerelowskie stare panny rzeczywiscie mieszczą się w tych ramowych stereotypach 

Edytowano przez TwojaMuuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
5 minut temu, TwojaMuuza napisał:

Nieprawdą jest to dziś,  bo ludzie inaczej postrzegają świat.  Jednak zyjące  jeszcze  peerelowskie stare panny rzeczywiscie mieszczą się w tych ramowych stereotypach 

Ale to chodzi o samo hasło, nie wnikamy głębiej. Ktoś rzuca hasło: o ta, to stara panna i to zawsze pejoratywnie się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pari napisał:

Ale to chodzi o samo hasło, nie wnikamy głębiej. Ktoś rzuca hasło: o ta, to stara panna i to zawsze pejoratywnie się kojarzy.

Mi nie,  poprostu oszczędziła sobie tego całego goofna i tyle.  Mądra kobieta .- słysząc słowa ze to stara panna-myślę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
3 minuty temu, TwojaMuuza napisał:

Mi nie,  poprostu oszczędziła sobie tego całego goofna i tyle.  Mądra kobieta .- słysząc słowa ze to stara panna-myślę!

Być może🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, TwojaMuuza napisał:

Nieprawdą jest to dziś,  bo ludzie inaczej postrzegają świat.  Jednak zyjące  jeszcze  peerelowskie stare panny rzeczywiscie mieszczą się w tych ramowych stereotypach 

Coś w tym jest, do mojego stanu wolnego w wieku 37 lat negatywnie podchodzą  przeważnie osoby starsze i to zarówno w pracy jak i w rodzinie, młodsi nie mają z tym większego problemu, choć oczywiście znam też sporo starszych osób którym to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Justin🕊 napisał:

a co z toba jest nie tak ze jak myslisz ze komus pojedziesz to nie widac ze leczysz swoje kompleksy? 😆 ile lat tu juz gnijesz ekspercie od zycia spod budki z piwem 😆😆😆😆

Po pierwsze, to kobieta.  Po drugie napisała,tylko to co myślą inni i jak oceniają . Kłania się czytanie ze zrozumieniem...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, beatta83 napisał:

Mam 37 lat, byłam w paru związkach, (ale to dawne czasy, ostatni taki poważny związek przydarzył mi się ok 10 lat temu). Od tamtej pory zrezygnowałam ze starań o partnera, jestem jak to się mówi "starą panną". W społeczeństwie utarł się krzywdzący obraz takich osób że jest to osoba bez znajomych, zgryźliwa, nieprzyjemna itd. Nie wiem może ze mną jest coś nie tak ale mam wielu znajomych, w pracy jestem lubiana, jeżdżę na wakacje itd, nigdy nie miałam problemów z kontaktami z innymi, a że w miłości nie wyszło to inna historia...

Może sami jesteście w takiej sytuacji jak ja, albo macie takie osoby w swoim otoczeniu. Jak myślicie skąd się wzięły takie stereotypy? Czy są czymś uzasadnione?

Tak, stereotypy biorą się z ograniczenia umysłowego. Uzasadnione są schematami i brakiem możliwości intelektualnych grupy osób, które piętnują jednostki nie dające wbić się w ramy ogółu i zacietrzewienia umysłowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bycie starą panną to znaczy tylko i wyłącznie bycie uczciwym wobec siebie samej. Świadczy to chociażby o tym że jest uczuciowa i dla takiej Panny liczy się coś więcej jak dzielić życie obojętnie z kim. Szczerze mówiąc nie wydaje mi się że ogólnie miałaby problem ze znalezieniem faceta aby nie być sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Izaiza napisał:

Po pierwsze, to kobieta.  Po drugie napisała,tylko to co myślą inni i jak oceniają . Kłania się czytanie ze zrozumieniem...

 

 

Czego oczekujesz od osobnika który ocenia innych wg siebie 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, beatta83 napisał:

Coś w tym jest, do mojego stanu wolnego w wieku 37 lat negatywnie podchodzą  przeważnie osoby starsze i to zarówno w pracy jak i w rodzinie, młodsi nie mają z tym większego problemu, choć oczywiście znam też sporo starszych osób którym to nie przeszkadza.

Zmień środowisko, bo to nie jest normalne podejście. Niezależne od wieku, lecz stanu umysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×