Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
lawenda21

Ile kosztuje was miesięcznie utrzymanie domu ?

Polecane posty

Mam na myśli oczywiście dom w którym się zmieści typowa rodzina 2+2. Pytam, bo chciałabym porównać to ze swoimi kosztami utrzymania. Fajnie byłoby gdyby ktoś odpowiedział mieszkający za granicą, wtedy będzie można zobaczyć różnicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lawenda21 napisał:

Mam na myśli oczywiście dom w którym się zmieści typowa rodzina 2+2. Pytam, bo chciałabym porównać to ze swoimi kosztami utrzymania. Fajnie byłoby gdyby ktoś odpowiedział mieszkający za granicą, wtedy będzie można zobaczyć różnicę. 

Przecież wszystko zależy od zużycia mediów, sposobu ogrzewania i warunków lokalnych. To może być 300zł a może być i 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy koszt to ogrzewanie. My mamy co na ekogroszek to koszt ok4 tys na rok. Dom 280 m2, elektryka, woda to już zależy od ilości mieszkańców. Wiadomo, że w domu dochodzą koszty typu zakup kosiarki, paliwo itp.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nemetiisto napisał:

Przecież wszystko zależy od zużycia mediów, sposobu ogrzewania i warunków lokalnych. To może być 300zł a może być i 1000zł.

Tutaj masz rację, porównanie będzie niemiarodajne. Jeden będzie miał piec na ekogroszek, a drugi ogrzewanie gazowe. Jeden będzie miał większy metraż, inny mniejszy. I tak można wymieniać. Np przy 120 m2 można mieć rachunki 400 zł, a można mieć 1200 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dom prawie 200m, ogrzewanie to ekogroszek 4800zl na rok, woda i ścieki 450zl na 3 msc, podatek 140zl /3msc, śmieci 95zl /1msc, 320zl /rok za prąd. To daje ok 8600zl na rok, więc ok 720zl miesięcznie. No i jak to dom, dochodzi jakies malowanie płotu, jakąś naprawa parapetu bo się podrapie, a to wyłaz na dach trzeba wymienić, a jak piec się zepsuje albo komputer sterowny do niego, to już w ogóle kilka tysi w dupę. Takie większe rzeczy psują się rzadziej ale jak już się psują to szarpią budżetem.  No i kaloryfery czy okna też nie są na wieki. Gwarancja niby 5-10 lat , ile wytrzymają ciężko przewidzieć. Może 20 , może 10

Edytowano przez pinkblondi
Zapomniałam slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×