Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MysteriousGirl1985

Nie pytaj o Nią

Polecane posty

"Ona nie urodziła mnie, lecz kocham ją jak matkę nieraz mnie odrzuciła, ale będę z nią na zawsze to miłość przed którą wielu ostrzegało jeśli stracisz dla niej głowę, to położysz ją za nią Niektórzy myślą, że jest ich własnością, chcą jej zmienić imię myślą że mogą bo nią rządzą chcą dać jej numer i mieć ją na wyłączność a to solidarność ludzi przecież zwróciła jej wolność brudne ulice gdzie codziennie ją spotykasz tak pijaną i niechlujną która ciągle się potyka ciągle z niej dumny nie raz się zastanawiam, jak bywam durny bo przecież ciągle mnie zostawia Idealiści mają dziwne motywy by kochać ją choć z nią czasem los parszywy i nie ma dla mnie innych miejsc i innej po za nią nie pytaj znasz ją, budzisz się z nią co rano."

Dzień dobry, dziś 11 listopada. Minęły 102 lata, a my znów jakby zniewoleni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto walczył o Polskę przewraca się w grobie, gdy patrzy co się teraz wyprawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BoniBluBabi napisał:

Jak dla mnie to jest plagiat z nie pytaj o Polskę. 

Nie sprawdzałam nigdy, jak to jest formalnie załatwione, ale oba utwory nie mogłyby niezależnie funkcjonować gdyby Eldo udowodniono plagiat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Electra napisał:

Każdy kto walczył o Polskę przewraca się w grobie, gdy patrzy co się teraz wyprawia...

Wiesz...dokładnie te same myśli od dłuższego czasu mi towarzyszą, mój ukochany ś.p. Dziadek walczył w AK, a mi dziś przyszło w takiej rzeczywistości funkcjonować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MysteriousGirl1985 napisał:

Wiesz...dokładnie te same myśli od dłuższego czasu mi towarzyszą, mój ukochany ś.p. Dziadek walczył w AK, a mi dziś przyszło w takiej rzeczywistości funkcjonować...

Bo dba się o dom, w którym się mieszka. Broni go i ludzi którzy w nim mieszkają. Ci co srają na środku izby niech wracają do szałasu. Tam ich miejsce i niech nie nazywają tego wolnością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"w du/pie mam Polskę", "jestem obywatelem świata" i takie tam dyrdymały. Traktuj go jak pokój hotelowy. To Twoja sprawa, ale to nasz kraj i kraj ojców. Niemcy mają na to dwa określenia: heimat i fatherland. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MaestroSyntetyczny napisał:

Bo dba się o dom, w którym się mieszka. Broni go i ludzi którzy w nim mieszkają. Ci co srają na środku izby niech wracają do szałasu. Tam ich miejsce i niech nie nazywają tego wolnością. 

Zgoda. Tylko, ilu chętnych, dzisiaj, do obrony ojczystego kraju znajdziesz? 

Wielu mówi "jestem patriotą, kocham mój kraj, jestem wdzięczny za wolność" i co z tego, jak potem posłusznie robią to, co ktoś im każe? Puste słowa. 

Edytowano przez MysteriousGirl1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, MysteriousGirl1985 napisał:

Zgoda. Tylko, ilu chętnych dzisiaj do obrony ojczystego kraju znajdziesz? 

Wielu mówi "jestem patriotą, kocham mój kraj, jestem wdzięczny za wolność" i co z tego, jak potem posłusznie robią to, co ktoś im każe? Puste słowa. 

Nie zgodzę się z tym. Zobacz co przed wojną działo się na polskiej scenie politycznej, naród był skłócony. A jak przyszło co do czego, to przynajmniej starali się... 

Słowianie tak mają. Wbrew pozorom. Przecież Stalin w kryzysowym momencie też odwołał się do matiuszki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, MaestroSyntetyczny napisał:

Nie zgodzę się z tym. Zobacz co przed wojną działo się na polskiej scenie politycznej, naród był skłócony. A jak przyszło co do czego, to przynajmniej starali się... 

Słowianie tak mają. Wbrew pozorom. Przecież Stalin w kryzysowym momencie też odwołał się do matiuszki. 

Zgoda, co do czasu przeszłego.

Zestawmy to teraz z teraźniejszością...co Ty na to, że w dużym (ponad 100 tys. mieście) ponad 1 tys. osób deklaruje wzięcie udziału w proteście, to też pewnego rodzaju walka, a gdy przychodzi ów dzień zjawia się 150 osób? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MysteriousGirl1985 napisał:

Dzień dobry, dziś 11 listopada. Minęły 102 lata, a my znów jakby zniewoleni...

Z trym że jest jedna zasadnicza różnica. Teraz to nie tylko my jesteśmy zniewoleni ale cały świat. Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, USA, wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MysteriousGirl1985 napisał:

Zgoda, co do czasu przeszłego.

Zestawmy to teraz z teraźniejszością...co Ty na to, że w dużym (ponad 100 tys. mieście) ponad 1 tys. osób deklaruje wzięcie udziału w proteście, to też pewnego rodzaju walka, a gdy przychodzi ów dzień zjawia się 150 osób? 

Ciągle liczę na zryw narodowy w razie zagrożenia. Oby do tego nie doszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MaestroSyntetyczny napisał:

Ciągle liczę na zryw narodowy w razie zagrożenia. Oby do tego nie doszło. 

Najbogatsi i najlepiej ustawieni uciekną pierwsi jak to zwykle bywa.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Hellies napisał:

Najbogatsi i najlepiej ustawieni uciekną pierwsi jak to zwykle bywa.

To nie powód do bierności. Jak sam zaznaczyłeś: jak to zwykle bywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, MaestroSyntetyczny napisał:

To nie powód do bierności. Jak sam zaznaczyłeś: jak to zwykle bywa. 

Maesterek 💝☕daje ci serce w prezencie z kawką w pakiecie;) cos słodkiego na deser by sie jeszcze przydało wiec 🍩 to ciasteczko z dziurką tez ci daję:)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Hellies napisał:

Z trym że jest jedna zasadnicza różnica. Teraz to nie tylko my jesteśmy zniewoleni ale cały świat. Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, USA, wszyscy.

Nie wszyscy. Zarzucono mi ostatnio, że Białoruś nie jest najlepszym przykładem, ale są też kraje Ameryki Południowej, które nie są...

 

42 minuty temu, MaestroSyntetyczny napisał:

Ciągle liczę na zryw narodowy w razie zagrożenia. Oby do tego nie doszło. 

Naprawdę wierzysz, że to jest możliwe? Ja po tym, co opisałam Ci jako przykład, niestety coraz mniej. Głośno krzyczeć potrafi wielu, działać...mniejszość 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2020 o 10:43, MaestroSyntetyczny napisał:

Ciągle liczę na zryw narodowy w razie zagrożenia. Oby do tego nie doszło. 

Ludzie zaczną się bardzuej  buntować, kiedy nie będą mieli co do garnka włożyć. Kiedy ludzie są bardziej waleczni i wkurzeni? Wtedy kiedy są biedni. Kiedy wszystko tracą na co pracowali całe życie.Przez tego wirusa gospodarka nieźle cierpi.Większość ludzi już sobie nie radzi psychicznie. Świat dąży ku zagładzie. Niestety i przez konsumpcjonizm i przez złe rządy etc..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×