Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Xxyyzz

Jak skutecznie zapobiegać rozstępom w ciąży?

Polecane posty

Cześć. 

W okresie dojrzewania wyszło mi mnóstwo rozstępów, nie pomagały specyfiki z apteki, balsamy i oliwki. Skłonność genetyczna. Teraz jestem w 33 tygodniu ciąży i stałe nawilżam skórę. Do tej pory wszystko było dobrze, ale dziś zauważyłam pierwszy rozstęp na dole brzucha. Może ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby? 

Dodam, że kontrolowanie wagi raczej nie jest kluczem, bo brzuch mam mały, od początku ciąży przytulam niecałe 5 kilogramów z czego półtora na początku więc to chyba woda zatrzymana w organizmie, nie brzuvh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Xxyyzz napisał:

Cześć. 

W okresie dojrzewania wyszło mi mnóstwo rozstępów, nie pomagały specyfiki z apteki, balsamy i oliwki. Skłonność genetyczna. Teraz jestem w 33 tygodniu ciąży i stałe nawilżam skórę. Do tej pory wszystko było dobrze, ale dziś zauważyłam pierwszy rozstęp na dole brzucha. Może ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby? 

Dodam, że kontrolowanie wagi raczej nie jest kluczem, bo brzuch mam mały, od początku ciąży przytulam niecałe 5 kilogramów z czego półtora na początku więc to chyba woda zatrzymana w organizmie, nie brzuvh

Utrzymuj niski przyrost wagi.

Ja stosowalam zalecany przez Michaline Wislocka okrezny masaz brzucha- uszczypnieciem z zakretasem. Lezac na plecach chwyta sie niewielki fald skory-odciaga od brzucha, robi zakretas i puszcza. Tak co wieczor okreznym torem po calym brzuchu, czczegolnie boki i dol sa wazne i w miare powiekszanie brzucha i wiekszego napiecia skory-tym bardziej trzeba ten masaz wykonywac. Warto, to jest skuteczny masaz. Nie stosowalam zadnych kremow, ani olejkow. Mialam te same obciazenia genetyczne co Ty i po ciazy nie mam ani jednego rozstepu na brzuchu. Masaz wykonywal mi maz.

Edytowano przez AZS56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jak ma się skłonności to nie ma cudów- i tak się zrobią.

Jak będziesz dbała o brzuch i kremowała, masowała itd to będziesz miała mniejsze i mniej widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kremować możesz ale jak będą ci miały wyjść to i tak wyjdą. Ja niby nie mam slonnosci a w ostatnim miesiącu tak popękał mi brzuch że masakra. A smarowalam cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja smarowałam od 4 m-ca balsamem Palmers wyłącznie po wieczornym prysznicu (można go kupić na pewno w Rossmanie). Na moim brzuchu nie pojawił się nawet 1 rozstęp. Jest jednak ale, a mianowicie po porodzie ważyłam 2 kg mniej niż przed zajściem w ciążę i miałam bardzo mały brzuch. W 9 m-cu kto mnie nie znał nie wierzył, że za niespełna miesiąc rodzę. Porównywali brzuch do połkniętej piłki od koszykówki. I ostatnie moja mama nie ma rozstępów. Ponoć czynniki genetyczne są bardzo ważne. Jednak nie mamy wpływu na to jak duży będziemy miały brzuch w ciąży. Na pewno warto zapobiegać pojawieniu się rozstępów, a jeśli mimo tego się pojawią przynajmniej będziemy miały czyste sumienie, że zrobiłyśmy wszystko co w naszej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×