Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Do jakiego wieku to "norma"? Siostrzenica ma prawie 6 lat i wciąż jest problem z przesypianiem nocek na sucho. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak często się to zdarza? Regularnie? Pojawiło się to niedawno, czy moczy się od momentu odpieluszkowania? W dzień jest ok? Wybacz ilość pytań, ale to ma znaczenie, uwierz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba iść do lekarza i zbadać ja przez urologa. Ale często występuje to u dzieci bardzo aktywnych które w dzień nie mają czasu porządnie zrobić siku. Wstrzymują lub piją dużo na noc. W dużej mierze leży to w psychice. Znam taki przypadek że dziecko moczyło się w nocy i to bardzo długo. Dopiero jakiś lekarz nastraszył dziecko ze jak nie przestanie siusiac w nocy to go zoperują. Niby głupie ale dziecko chyba że strachu przestało powoli się moczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2020 o 21:55, a_grestowa napisał:

Do jakiego wieku to "norma"? Siostrzenica ma prawie 6 lat i wciąż jest problem z przesypianiem nocek na sucho. Co robić?

Powyżej 5 roku życia moczenie nocne się leczy. Jest taka strona, polecana przez lekarzy, suchy poranek, bardzo pomocna w tej kwestii, znasz? Jeśli nie to koniecznie zajrzyj. No i na pewno warto się wybrać do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, na pewno zajrzę. Pierwsze badania za nami, póki co nic nie wychodzi. Pediatra zasugerowała alarm wybudzeniowy? Czy któraś z was ma z tym jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój synek miał alarm wybudzeniowy. Jak coś to pytaj, wszystko podpowiem tyle co u nas się działo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć w którym momencie najlepiej sięgnąć po ten alarm? Bo słyszałam dobre opinie na temat tego urządzenia. Powinno się zauważyć, że to już jest ten czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moczenie nocne leczy się powyzej piątego roku życia, wcześniej można uznać, ze to norma. Ale jesli masz wątpliwości to skonsultuj się z lekarzem, to na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2021 o 21:18, Tikamthe napisał:

Możesz powiedzieć w którym momencie najlepiej sięgnąć po ten alarm? Bo słyszałam dobre opinie na temat tego urządzenia. Powinno się zauważyć, że to już jest ten czas?

Miałam podobny problem z dzieckiem, ponad 5-letnim i dosyć długo zwlekałam z alarmem wybudzeniowym. Ale jak się już zdecydowałam to żałowałam, że nie było to wcześniej, bo na pewno zaoszczędziłby nam wiele stresów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie rozejrzę się za takim alarmem wybudzeniowym. Kupię go bez recepty? Możesz polecić jakiś konkretny model? Czy to wszystko jedno jaki kupię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas synek mial 5,5 roku jak z dnia na dzien przestal sie moczyc w nocy. Wczesniej nie pomagalo ograniczenia picia na noc, pilnowanie, zeby sie wysiusial przed pojsciem spac itp. , noc w noc lal rowno. Pediatra kazala poczekac do 6 urodzin, bo byl wczesniakiem i odpieluchowanie w dzien tez ciezko szlo (zalapal dopiero jak mial 3 lata), a sikal w nocy i nawet sie nie budzil jak lozko bylo zalane. Od pol roku moze z 3 noce mokre byly.

Duzo zalezy od dziecka i jego organizmu, ale zawsze dobrze sie jest lekarza podpytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2021 o 21:18, Tikamthe napisał:

Możesz powiedzieć w którym momencie najlepiej sięgnąć po ten alarm? Bo słyszałam dobre opinie na temat tego urządzenia. Powinno się zauważyć, że to już jest ten czas?

Najlepiej najpierw od razu umówić się z lekarzem. On wszystko pokieruje, ale według mnie im wcześniej sięgniemy po pomoc dla dziecka tym lepiej. Moczenie nocne dzieci to poważny problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko zastanawiam się, czy to nie jest dla dziecka nieprzyjemne, czy nie czuje dyskomfortu, kiedy używa takiego alarmu wybudzeniowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli alarm jest dobrze założony, to nie powoduje dyskomfortu. Większym dyskomfortem dla dziecka może być ta cała sytuacja związana z moczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie stosowania takiego alarmu można się spodziewać efektów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia indywidualna,  u nas pierwsze efekty były po około tygodniu, ale żeby całkowicie pozbyć się problemu potrzeba  dłuższego i regularnego stosowania. Z czasem u dziecka wyrabia się nawyk wstawania na siku i alarm można odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś (np lekarz) polecił wam te alarmy wybudzeniowe? Zastanawiałam się czy warto po nie sięgnąć od razu jak pojawia się problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 100% finansowania?
  Obecnie staramy się zainwestować w każdy dobry, dochodowy biznes, prosimy o przedstawianie tylko realnych pomysłów biznesowych. Jeśli masz jakieś projekty, które wymagają finansowania, uprzejmie powróć do mnie ze swoim biznesplanem, a jeśli uznamy, że Twoja firma jest warta inwestycji, niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy.
  Niezależnie od Twojej sytuacji, jesteś osobą samozatrudnioną, na emeryturze, masz słabą zdolność kredytową, możemy pomóc w opracowaniu naszego elastycznego harmonogramu spłat. Możemy również zaspokoić Twoje potrzeby finansowe z mniejszymi problemami ze spłatą.
prosimy o kontakt poprzez e-mail: k.frankloans@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My zamówiliśmy przez internet. Tylko trochę ciężko było przekonać siostrzenicę, że to nic strasznego. Kilka ładnych nocek zanim zaakceptowała urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2021 o 20:51, a_grestowa napisał:

My zamówiliśmy przez internet. Tylko trochę ciężko było przekonać siostrzenicę, że to nic strasznego. Kilka ładnych nocek zanim zaakceptowała urządzenie.

A w jakim siostrzenica jest wieku i jak długo się męczyła z moczeniem zanim zamówiliście alarm wybudzeniowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poscie pisała, ze 6 😉 to zdecydowanie czas na leczenie, z tego co czytałam na suchym poranku, moczenie nocne do 5 roku życiu można jeszcze uznać za normę, potem juz nalezy je leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2021 o 21:58, Flanela napisał:

Czy ktoś (np lekarz) polecił wam te alarmy wybudzeniowe? Zastanawiałam się czy warto po nie sięgnąć od razu jak pojawia się problem. 

Konsultowałam to z lekarzem, ale o alarmie wiedziałam już wcześniej ze strony suchego poranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×