Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Madami

Jakie witaminy są niezbędne żeby zwiększyć szanse zajścia w ciążę

Polecane posty

Witam. Staram się o dziecko z mężem, chciałabym się poradzić was jakie witaminy są niezbędne żeby wzmocnić szanse zajścia w ciążę i przygotować swój organizm do tak wielkiej zmiany w życiu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kwas foliowy zacznij łykać. poza tym zrób sobie morfologię, zobacz, czy nie masz niedoborów

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy brać ten kwas foliowy? Od razu przy staraniu się o dziecko? Wcześniej brałam tabletki antykoncepcyjne więc boję się że okres starania się może się wydłużyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja brałam jakoś około pół roku przed 🙂 do tego kwasy omega 3 witamine d3 i ja brałam jeszcze przed a+e

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że mężczyźni też powinni brać kwas foliowy na około 3 mc a najlepiej pół roku przed staraniami!

To znacząco zmniejsza szansę na urodzenie dziecka z wadami lub chorego.

Dodatkowo mężczyźni żeby poprawić jakość nasienia powinni suplementować cynk i selen oraz wit d3.

Co do kobiet to najważniejszy jest kwas foliowy. Brany minimum 3 mc. Jeśli w rodzinie masz dzieci urodzone z wadami to powinnaś brać podwójną dawkę. Co do reszty suplementów to jeśli nie masz niedoborów to nie musisz nic brać ale na pewno unikaj alkoholu i odżywiaj się zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Luni napisał:

ja brałam jakoś około pół roku przed 🙂 do tego kwasy omega 3 witamine d3 i ja brałam jeszcze przed a+e

To masz szczęście że nic sie nie stało bo w ciąży i na chwile przed nie można brać wit A. Powoduje to poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, i z tym kwasem foliowym też nie przesadzaj i kup sobie jakiś dobry. Jak nie było w aptece mojego i raz wzięłam jakiś zamiennik, to później wysypki dostałam. Odstawiłam ten zamiennik, a jak zeszła mi wysypka to dopiero wróciłam do mojego.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas starań o dziecko polecam żel Prefert na pobudzenie plemników 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×