Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kitsune

Czy przesadzam? Składki przedszkolne i rada rodziców

Polecane posty

Chyba przestanę płacić składkę na radę rodziców w przedszkolu. Muszę się wygadać...

Płacimy w przedszkolu 40pln miesięcznie a praktycznie nic się nie dzieje,- nie ma wyjazdów, spektakli (no bo wiadomo, teraz mamy pandemię). Ale chyba powinno być trochę mniej? Niby kilkoro rodziców napomknęło podczas zebrania we wrześniu (jedynego w tym roku szkolnym) ale składka nie uległa zmianie.

Dodatkowo mieliśmy mieć paczki na Mikołaja. No ok -zapłaciłam dodatkowo 30pln. Jest dzień imprezy mikołajkowej, córka wychodzi z przedszkola i pytam gdzie paczka a ona na to że nie było. Ale za to na korytarzu pojawiła się karteczka że na bal karnawałowy mają być paczki i proszą o 30pln. Ja myślałam że to przesunięcie i nie muszę dodatkowo płacić a tu się okazuje że trzeba zapłacić jeszcze raz a tamte pieniądze zostały przeznaczone na gry/puzle/zabawki "do sali" dla wszystkich. Niby ok tylko że dzieci z poszczególnych grup się wymieniają między salami i nic nie przynależy do konkretnej grupy. Nie wiem...poczułam się jak sponsor rekwizytów do przedszkola a moje dziecko nie dostało z tej kwoty nawet lizaka.

Gdyby było od razu powiedziane że to nie jest na indywidualne paczki to może bym się nie zdenerwowała ale tak to trochę się poczułam z tym źle, tym bardziej że córkę nastawiałam na prezent w przedszkolu. 

Od razu powiem że przedszkole państwowe. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś Was naciągają. Ja bym poprosiła o wgląd w rozliczenie tego funduszu składkowego, bo ciągną dużo. Nie słyszałam, żeby gdzieś było więcej niż opłata jednorazowa do 60zł, a potem to właśnie jeszcze zrzutki mniej lub bardziej oficjalne na prezenty świąteczne, papier do ksero itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe żeby płacić tyle pieniędzy miesięcznie, moja córka też chodzi do przedszkola państwowego i płacę 40 zł na radę rodziców raz w roku. Na paczki mikołajkowe składaliśmy się dodatkowo po 40 zł i dzieci otrzymały fajne paczki. Jak można płacić po 40 zł jako sponsor na gry i zabawki do przedszkola państwowego?To jest coś nieprawdą. A jeśli to fakt,to porozmawiaj na ten temat z panią dyrektor Albo idź do burmistrza/wójta i pogadaj o tym co się tam dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My płacimy bodajże 30 zł miesięcznie i to według mnie też sporo. Ale u nas się nawet sporo dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dawanie prezentów.na zabawie karnawałowej uważam za głupie. Mój starszy syn w publicznym dostawał na Mikołajki jakaś mini książeczkę za ok.5 zł i nie chodzi mi o cenę...Tylko o to że za ok.miesiąc dodawali właśnie coś większego na zabawie karnawałowej i tego nie kumam do dziś. Choć pewnie chodzi o to, że wtedy był Mikołaj a na Mikołajki nie było...

Teraz młodszy syn w innym publicznym na Mikołajki dostał normalny prezent był też Mikołaj i to według mnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas tez jest skladka miesieczna. Rodzice mieli sie zadeklarowac ile chca wplacac. Na poczatku wrzesnia natomiast poproszono nas o wyprawke dla dziecka na ktora skladaly sie reczniki papierowe, nawilzane chusteczki,  higieniczne chusteczki, ryza papieru ksero, i miedzy jeszcze innymi paczka papieru toaletowego.

Dzieciaki doastaly prezenty na Mikolajki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×