Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Julia89

co jeśli kobieta w czasie porodu weźmie leki przeciwbólowe?

Polecane posty

Wiem, że to głupie pytanie, ale bardzo mnie ciekawi.

Co by się stało, gdyby kobieta w trakcie porodu wzięła kilka tabletek przeciwbólowych np ketonal, tramal?

Kiedy kobieta ma bolesne miesiączki zdarza się, że bierze np ketonal, ale co by się stało gdyby wzięła taki lek w trakcie porodu tzn. miałaby te tabletki przy sobie i wzięłaby żeby nikt nie widział? Akcja porodowa mogłaby się zatrzymać i wykonanoby cc? czy nic by to nie dało, a może uśmierzyłoby ból?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Julia89 napisał:

Wiem, że to głupie pytanie, ale bardzo mnie ciekawi.

Co by się stało, gdyby kobieta w trakcie porodu wzięła kilka tabletek przeciwbólowych np ketonal, tramal?

Kiedy kobieta ma bolesne miesiączki zdarza się, że bierze np ketonal, ale co by się stało gdyby wzięła taki lek w trakcie porodu tzn. miałaby te tabletki przy sobie i wzięłaby żeby nikt nie widział? Akcja porodowa mogłaby się zatrzymać i wykonanoby cc? czy nic by to nie dało, a może uśmierzyłoby ból?

Najpierw przyłóż sobie solidnie w ten głupi ł.eb, najlepiej ciężką żeliwną patelnią. Doradzałabym również się nie rozmnażać, ale na to za późno, skoro zakładasz taki temat.

Takich leków nie powinnaś brać PO  KRYJOMU W CZASIE PORODU z kilku powodów

- wpływ na dziecko (bo lek przedostaje się z krwią do płodu, poczytaj ulotki o skutkach ubocznych)

- w trakcie porodu możesz dostać oksytocynę, leki rozkurczowe lub inne i mieszanka z przeciwbólówkami może nawet Cię zabić, ale jak kto lubi

- jeśli miałoby dojść do CC z powodu komplikacji i anestezjolog nie będzie wiedział, że coś brałaś (bo się ze strachu nie przyznasz, albo nie będziesz przytomna) to zabijesz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trakcie porodu mozesz poprosic o srodki przeciwbolowe i Ci je podadza. Z tego co sie orientuje, mozna je zaliczyc do opiatow. Bol bedziesz czula dalej ale bedziesz miala okazje odpoczac w przerwach miedzy skurczami, a wierz mi robi to ogromna roznice. Nie wolno Ci brac samej jakichkolwiek tabletek: po pierwsze bo moga zaszkodzic dziecku, po drugie bo lekarze moga Ci podac cos co moze wejsc w konflikt z tym co wzielas sama. Slyszalam, ze w poczatkowej fazie porodu polozne czasem aplikuja rodzacym Apap. Z mmojegopunktu widzenia strasznie to zabawne. Rownie dobrze mozna by zaproponowac rodzacej cukier puder. Pomoga tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo boisz się porodu to nie kombinuj tylko idź do psychiatry i powiedz o swoich lękach. Lepiej być uczciwym i nie ryzykować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×