Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Aleksandra8909

Emma dla dziewczynki

Polecane posty

Mieszkam w Australii i myślę o imieniu dla córeczki. Tylko 2 osoby z rodziny w Australii I reszta w Polsce. 

Emma + nazwisko Safaei Pirooz 

Albo Arnika 

Albo Melody

A moze jakies pomysly?

Emma chyba na pierwszym miejscu.

Dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy imiona ładne i nawet rodzina w Polsce nie powinna mieć problemu z wymową. Skoro nie planujecie relokacji do Polski to takie imiona jak najbardziej.

Mi się bardziej Melody z tej listy podoba

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za opinie. Nam tez sie bardzo podoba imie Melody. Jest piosenka Arash - Melody. Wyczytalam ze piosenkarka w Polsce tak nazwala swoja coreczke i ją wszyscy wysmiali, i na drugiej stronie jest napisane ze rzad w Polsce nie zgodzilby sie na takie imie, bo podobno jest "osmieszajace". Dziecko urodzi sie w Australii, wiec pewnie polski rząd nie ma nic do gadania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię powinno być dostosowane do realiów kraju, w którym żyjecie, tak aby na miejscu była akceptowalne, a bonus to prosta wymową dla osób innojęzycznych. A rada języka polskiego i polscy urzędnicy są bardzo nieprzewidywalni jeśli chodzi o wykładnię nadawania imion, więc ja bym się tym nie przejmowała na Twoim miejscu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w Nmczech, czy w Hiszpanii imię Alfons jest normalne, a dla nas od ok XVIII wieku-nie. A dlaczego? A dlatego, bo była jakaś tam sztuka teatralna wystawiona... Kiedyś tam... I Polacy tego Alfonsa mieli za suterena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melody od zawsze mi sie podobala,no ale ja w pl. Dosc podobna w brzmieniu ale bardzo polska jest Natalie -Natalia. 

Wybralabym imie ktore w pl tez nie bedzie dziwne, np Claudia, Julia itp chociaz teraz nadawane sa imiona z kosmosu, a niektorzy przescigaja sie w pomyslach. 

Zupelnie nie rozumiem czemu Polacy na emigracji na sile daja dzieciom obcojezyczne imiona,mimo ze polskie sa piekne. Niektore polskie imiona maja bardzo podobny zagraniczny odpowidnik. O ile jeszczze kilkanascie lat temu mozna bylo sie wstydzic ze jest sie Polakiem,to teraz Polska rosnie w sile i powinnismy byc dumni ze urodzilismy sie w tym kraju.

Chyba zbyt wczesnie wstalam :D. Wybierzcie imie ktore najbardziej Wam sie podoba i nie paczcie na opinie innych, inni przywykna nawet jezeli poczatkowo beda krecic nosem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Gość napisał:

Melody od zawsze mi sie podobala,no ale ja w pl. Dosc podobna w brzmieniu ale bardzo polska jest Natalie -Natalia. 

Wybralabym imie ktore w pl tez nie bedzie dziwne, np Claudia, Julia itp chociaz teraz nadawane sa imiona z kosmosu, a niektorzy przescigaja sie w pomyslach. 

Zupelnie nie rozumiem czemu Polacy na emigracji na sile daja dzieciom obcojezyczne imiona,mimo ze polskie sa piekne. Niektore polskie imiona maja bardzo podobny zagraniczny odpowidnik. O ile jeszczze kilkanascie lat temu mozna bylo sie wstydzic ze jest sie Polakiem,to teraz Polska rosnie w sile i powinnismy byc dumni ze urodzilismy sie w tym kraju.

Chyba zbyt wczesnie wstalam :D. Wybierzcie imie ktore najbardziej Wam sie podoba i nie paczcie na opinie innych, inni przywykna nawet jezeli poczatkowo beda krecic nosem.

Hello:) dziękuję za komentarz. Mój partner jest z Iranu. Moja mama chciałaby imię polskie a jego mama irańskie. A my próbujemy znaleźć imię, żeby pasowało w Australii, Iranie i Polsce:) wcześniej myśleliśmy o imieniu Daria, oni też mają Darię w imionach dla dziewczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Aleksandra8909 napisał:

Hello:) dziękuję za komentarz. Mój partner jest z Iranu. Moja mama chciałaby imię polskie a jego mama irańskie. A my próbujemy znaleźć imię, żeby pasowało w Australii, Iranie i Polsce:) wcześniej myśleliśmy o imieniu Daria, oni też mają Darię w imionach dla dziewczynek.

Daria slicznie i bardzo malo w pl Darii. Sama bym tak nazwala corke ale mam brata Darka :-/. 

A zanim Malutka nauczy i wymawiac R bedzie mowic o sobi Dalia. Dalie to sliczne kolorowe kwiaty,takie jakie powinno byc dziecinstwo.

Chyba Daria bardziej mi sie podoba niz Melody nawet 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×