Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
takasobie.

Szczepienia zalecane - szczepicie?

Polecane posty

6 minut temu, Gość_2 napisał:

Bardzo możliwe... do tego jest inna metoda produkcji, konserwacji oraz te szczepionki mają inne okresy ważności. Może poza samym koktajlem to też ma jakieś znaczenie.

Konserwanty mają bardzo duże znaczenie. Niektóre z nich wpinają się  w układ nerwowy i szkodzą. Ale to już jest dość kontrowersyjny temat, to poprzestanę na tym zdaniu. 

1 minutę temu, Unlan napisał:

Ale to już jest dość kontrowersyjny temat, to poprzestanę na tym zdaniu. 

I tu się muszę z Tobą zgodzić 😄 

2 godziny temu, Iwna napisał:

Dlaczego pytasz?

Pytam, bo pierwsze slysze, zeby nie bylo prevenaru. U mnie w Poznaniu bez problemu sie dostalo.

Wasi znajomi szczepia na meningokoki? Ja juz sama nie wiem co robic 😞  Nawet u lekarzy zdania sa podzielone.

56 minut temu, takasobie. napisał:

Pytam, bo pierwsze slysze, zeby nie bylo prevenaru. U mnie w Poznaniu bez problemu sie dostalo.

U mnie nie było i to dobry miesiąc, w żadnej hurtowni. Drugi koniec Polski 😉

Dnia 30.12.2020 o 10:41, AgsAgsAgs napisał:

Rok- poltora roku temu byla glosna sprawa dziewczynki ktora zarazila sie meningokami w przedszkolu. Zmarla po kilku dniach. To byla corka mojej kolezanki z pracy. Dziewczynka byla szczepiona przeciwko meningokokom. Nic jej to nie pomoglo. Do dzis bije sie z myslami czy powinno sie na to szczepic dzieci czy nie. Nasza pediatra nie jest wielka fanka tego szczepienia.

Bo żadna szczepionka nie chroni w 100%. Skuteczność szczepionek wynosi około 70%. Czasami jest tak że człowiek zachoruje na tą chorobę po podaniu szczepionki bo u niektórych ludzi szczepionka wywołuje chorobę. Ciekawe ile dni/tygodni/miesięcy po szczepieniu zachorowała na meningokoki.

Głośne są teraz sprawy osób które zostały zaszczepione na covid-19 i po kilku dniach zachorowały. A ile takich przypadków nie jest podanych do wiadomości publicznej?

• Like 1

25 minut temu, Lavina napisał:

Bo żadna szczepionka nie chroni w 100%. Skuteczność szczepionek wynosi około 70%. Czasami jest tak że człowiek zachoruje na tą chorobę po podaniu szczepionki bo u niektórych ludzi szczepionka wywołuje chorobę. Ciekawe ile dni/tygodni/miesięcy po szczepieniu zachorowała na meningokoki.

Głośne są teraz sprawy osób które zostały zaszczepione na covid-19 i po kilku dniach zachorowały. A ile takich przypadków nie jest podanych do wiadomości publicznej?

Ags napisala, ze to dziecko bylo szczepione na meningokoki. Nie wiadomo czy bylo szczepione na B i C, A, C, W, Y. Na meningokoki B jest osobna szczepionka. Na C tez jest osobna szczepionka jak Nesivac, Na C, A, W, Y jest Nimerix. Jesli dziecko bylo szczepione na C to moglo zachorowac na pozostale itd...

Nawet gdyby dziecko bylo szczepione Bexsero i Nimerixem to nie ma 100%, ze szczepionka nie dziala. Na ulotce jest ze podanie szczepionki nie moze zapewnic ochrony wszystkim zaszczepionym osobom.

Nie wiem jak u innych rodzicow, ale w moim przypadku szczepic czy nie szczepic na meningokoki nie rozchodzi sie o koszt szczepionki, ale o skutki uboczne po szczepieniu. Nie chce zeby dziecko po zaszczepieniu zostalo roslina, mialo problemy intelektualne itp itd.       Tego, ze wszystko bedzie dobrze nikt mi nie moze zagwarantowac.

• Like 1

Jeśli masz wątpliwości, to ma razie nie szczep. Te szczepionki można podać też później do któregoś roku życia, są różne schematy dawkowania w zależności od wieku dziecka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować