Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Róża60607

Czy to ciąża? Wyniki wiarygodne?

Polecane posty

Witam! 🙂 bardzo proszę o poradę i wyrozumiałość. No więc: 13 grudnia i wcześniej odbyłam zbliżenie z facetem. Jakieś plamienie, krwawienie (bo nie wiem czy mogę nazwać to miesiączką) miałam 19 grudnia. 13 stycznia poszłam na bete: <1.10mlU/ml. 18 stycznia dostałam znowu jakieś plamienie. Dziś (29 stycznia) poszłam na bete. I moje pytanie brzmi: skoro jakieś plamienie być może skąpa miesiączka-nie wiem, miałam 18 stycznia czy wynik bety dziś będzie wiarygodny czy zrobiłam za wcześnie?  Mam chyba dni plodne, jestem 6/7 dni po tej skąpej miesiączce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A cały czas twierdzisz, że ta ciąża to z tych grudniowych stosunków? Jeśli tak, to kolejna beta nie ma sensu, do tej pory już by Ci testy ciążę pokazały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gość_2 napisał:

A cały czas twierdzisz, że ta ciąża to z tych grudniowych stosunków? Jeśli tak, to kolejna beta nie ma sensu, do tej pory już by Ci testy ciążę pokazały

Tak z grudniowych stosunków. Tyle, że stosunek miał miejsce 13 grudnia, miesiączka inna była 18 stycznia i czytałam na internecie, że liczy się ciążę od dnia miesiączki więc może jednak za wcześnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dnia ostatniej miesiączki, która miała miejsce PRZED zapłodnieniem. Jeśli dostałaś coś później to albo było to plamienie, albo okres i to nie jest to krwawienie, od którego cokolwiek liczysz.

Podejrzewam, że przed tym stosunkiem 13 grudnia okres miałaś w okolicach 20 listopada, więc od tej daty liczyłabyś ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość_2 napisał:

Od dnia ostatniej miesiączki, która miała miejsce PRZED zapłodnieniem. Jeśli dostałaś coś później to albo było to plamienie, albo okres i to nie jest to krwawienie, od którego cokolwiek liczysz.

Podejrzewam, że przed tym stosunkiem 13 grudnia okres miałaś w okolicach 20 listopada, więc od tej daty liczyłabyś ciążę

Tak miałam jakoś 20 listopada, ale stosunek miałam tylko w grudniu (4 6,11,12,13 grudnia dokładnie) więc nie liczy się ciąży z miesiączki z listopada skoro ostatnia miałam 18 stycznia 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musiałabyś zostać zapłodniona w styczniu po okresie, wtedy byś liczyła od 18 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość_2 napisał:

To musiałabyś zostać zapłodniona w styczniu po okresie, wtedy byś liczyła od 18 stycznia

Chodzi Ci o to że musiałabym odbyć stosunek na początku stycznia żeby liczyć zapłodnienie od 18 stycznia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Po 18 stycznia! Czego nie rozumiesz?

Bo zapłodnienie a dzień stosunku to dwie różne rzeczy. Nie wiem czy chodzi Ci o to, że musiałabym odbyć stosunek po 18 stycznia czy co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może łopatologicznie:

najpierw masz miesiączkę, bo to ona wyznacza początek cyklu

później masz płodne, w które dochodzi do zapłodnienia (tak w uproszczeniu)

potem nie przychodzi okres i robisz test

jeśli jest pozytywny, to ciążę liczysz od dnia tej ostatniej miesiączki (czyli też te dni przed zapłodnieniem), ponieważ jest to jedyna w miarę pewna data w cyklu, która pozwala określić wiek i rozwój płodu na poszczególnych etapach. Po prostu do zapłodnienia może dojść nawet kilka dni po stosunku...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Może łopatologicznie:

najpierw masz miesiączkę, bo to ona wyznacza początek cyklu

później masz płodne, w które dochodzi do zapłodnienia (tak w uproszczeniu)

potem nie przychodzi okres i robisz test

jeśli jest pozytywny, to ciążę liczysz od dnia tej ostatniej miesiączki (czyli też te dni przed zapłodnieniem), ponieważ jest to jedyna w miarę pewna data w cyklu, która pozwala określić wiek i rozwój płodu na poszczególnych etapach. Po prostu do zapłodnienia może dojść nawet kilka dni po stosunku...

 

Czyli dzisiejsza beta podczas dni plodnych i 6 dni po tym skapym plamieniu była bez sesnu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo napisałam kiedy mialam stosunek-4 6,11,12,13 grudnia. 19 grudnia miałam jakieś skąpe plamienie ale wątpię, że w 6 dni doszłoby do zapłodnienia, jest to różne. 18 stycznia dostałam znowu czegoś takiego, więc chyba od tego powinnam liczyć. Lecz chyba zrobiłam za wcześnie betr bo zrobiłam ja dziś w trakcie (chyba) dni plodnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość_2 napisał:

DOKŁADNIE

Kurde szkoda.. Od stosunku minęło 47 dni a tutaj się dowiaduje ze musze liczyć od 18 stycznia.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś trolem, czy taka głupia?

Gdyby doszło do zapłodnienia w grudniu, to raz, że nie byłoby "skąpego krwawienia', a dwa beta w styczniu byłaby wysoka, bo ciąża już byłaby rozwinięta...

Poza tym czemu mówisz, że betę zrobiłaś w trakcie "dni płodnych" skoro teoretycznie twierdzisz, że to już czas ciąży? W ciąży występują dni płodne? 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Od stosunku minęło ponad 40 dni. Jeżeli wtedy by doszło do zapłodnienia, każdy test ciążowy by Ci to pokazał... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie apkę do śledzenia cyklu na telefon, wpisz tam dotychczasowe miesiączki, niech Ci wylicza cykle, bo sama nie ogarniasz tej kuwety.

O poczytaniu o cyklu miesięcznym, czy zapłodnieniu nie będę wspominała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Ty jesteś trolem, czy taka głupia?

Gdyby doszło do zapłodnienia w grudniu, to raz, że nie byłoby "skąpego krwawienia', a dwa beta w styczniu byłaby wysoka, bo ciąża już byłaby rozwinięta...

Poza tym czemu mówisz, że betę zrobiłaś w trakcie "dni płodnych" skoro teoretycznie twierdzisz, że to już czas ciąży? W ciąży występują dni płodne? 😄 

Jestem po prostu młoda i jest takie coś jak stres, panika jak i nerwica😉

Naczytałam się różnych informacji na internecie i sama już się gubię. Pisano, że wszelkiego rodzaju testy ciążowe czy to beta czy z moczu domowy, robi się po ostatniej miesiączce jakoś tydzień, dwa. Moja ostatnia była 18 stycznia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miesiączki z 19 grudnia nie liczę bo było to blisko 13 grudnia i zapłodnienie mogło pojawić się później. Chyba że nie mogło i zapłodnienie pojawia się tylko w dniu spodziewanej miesiączki nie mam pojęcia już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi!!!! Źle doczytałaś 😄 

TYDZIEŃ PO TERMINIE SPODZIEWANEJ MIESIĄCZKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że faktyczna ostatnia miesiączka, jeśli jesteś w ciąży, to ta PRZED zapłodnieniem i jeśli spodziewasz się ciąży to czekasz do PRZEWIDYWANEGO TERMINU kolejnej miesiączki i jeśli ona nie nadjedzie to wtedy robisz test - najlepiej doczekać do tygodnia bez okresu i zrobić test, bo jest najbardziej miarodajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Róża60607 napisał:

Jestem po prostu młoda

A biologii i WDŻ nie było w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość_2 napisał:

To jest tak, że faktyczna ostatnia miesiączka, jeśli jesteś w ciąży, to ta PRZED zapłodnieniem i jeśli spodziewasz się ciąży to czekasz do PRZEWIDYWANEGO TERMINU kolejnej miesiączki i jeśli ona nie nadjedzie to wtedy robisz test - najlepiej doczekać do tygodnia bez okresu i zrobić test, bo jest najbardziej miarodajny

Czyli ta dzisiejsza beta będzie wiarygodna czy nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Twoja sytuacja wygląda tak:

miesiączka listopad > stosunki płciowe w grudniu > miesiączka w grudniu > miesiączka w styczniu

Gdybyś miała robić testy to na początku stycznia już by Ci ta ciąża wychodziła

 

Skoro miesiączka w grudniu była 19 grudnia, to płodne w grudniu miałaś w okolicach 5 grudnia, a nie 13 grudnia, więc nawet płodnych nie potrafisz sobie wyznaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Róża60607 napisał:

Czyli ta dzisiejsza beta będzie wiarygodna czy nie? 

Nie będzie, jeśli testujesz się pod kątem zapłodnienia w grudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Nie będzie, jeśli testujesz się pod kątem zapłodnienia w grudniu

Mówisz że beta wyszłaby już w styczniu a teraz mówisz że dzisiejszy wynik bety nie będzie wiarygodny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobieto, miałaś po drodze 2 miesiączki i jedną betę przed drugim okresem, więc jesteś tak w ciąży, jak i Twój facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Kobieto, miałaś po drodze 2 miesiączki i jedną betę przed drugim okresem, więc jesteś tak w ciąży, jak i Twój facet

Kobieto, byly to plamienia a plamic można do 3 a nawet 5 miesięcy. 

Spytałam czy wynik dzisiejszej bety będę mogła uznać za wiarygodny, odpisałaś mi, że nie a wcześniej pisałaś, że ciąża dawno by już wyszła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gość_2 napisał:

Kobieto, miałaś po drodze 2 miesiączki i jedną betę przed drugim okresem, więc jesteś tak w ciąży, jak i Twój facet

Odniesiesz się do mojej wyższej wypowiedzi? Nie rozumiem dlaczego najpierw mowisz, że beta wykazałaby już ciążę a potem, że dzusiejsza beta bedzie nie wiarygodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×